Boşanma, Yenidoğan velayet

Bunların hepsi için dava açın o kaynana olacak kadına da kocanıza da! Allah onları bildiği gibi yapsın. Benim kaynanam ilk doğumdan sonra geldi. Yeni çıkmıştım sezeryandan ağrım var. Diyor ki ay bacakların nasıl şişmiş asla inmez. Dedim ki kocam sen beni böyle beğeniyor musun, kocam da evet dedi. Tamam o zaman o beğeniyorsa sen takma kafana demiştim o günden sonra çok zorunlu olmadığı sürece görmedim aradan 6 yıl geçti . Ağızlarının payını verin kovun hepsini evden.
Keşke kocam ağızlarının payını verse bu durumda olmazdık. Peki ben bana bu yapılanları nasıl ispatlarım. Çünkü hiç birini kabul etmeyecekler. Ve üstüne eminim bana iftira atacaklar. Öyle yalancı insanlar. bir gün çocuğumu emanet ettim çocuk kusmuş bana söylemedi. Ben zıbının üstünden gördüm. Sorunca da aa çok az kustu dedi. Ama bildiğiniz zıbın sırılsıklamdı. Kendisinin yanında hiç ağlamadığını kusmadığını mükemmel baktığını iddaa etmek için her türlü yalanı söylerdi bana.

Paylaştım. Eşim yapı gereği nankör bi insan. Beni severdi ama bu süreçte ona sürekli kendisinden soğumaya başladığını düzelmesi gerektiğini söyleyip durdum eminim onunda bana karşı bakış açısı değişti. Boşanmak istediğimi söylediğim de çocuğu sana asla vermem dedi. Bende mahkemenin ona vermeyeceğini söyledim. Ben her şekilde alırım dedi.
Alamaz el kadar bebeği anca belirli günler gelir görür. Bence sizi sindirmek vazgecirmek için öyle söylemiş.

Ah canım benim lohusalıkta psikolojik şiddete maruz kalan biri olarak söylüyorum yanlız değilsin....boşanmak istemekte de çok haklısın...kolaylıklar diliyorum öncelikle...sabratmek çok zor haklısın...ailen ne diyor bu ise en çok onu merak ediyorum..arkandalardir umarim
Ailem yuvamı bozmamam gerektiğini çocuğa yazık olduğunu söylüyor ama herşeyin farkındalar. Zaten ailem ile eşimin ailesi anlaşamıyorlar. Çünkü ailemi hiç kabullenmediler. Görümcemin eşinin tarafını bağrına bastılar da benim aileme iyi davranmadılar hiç bir zaman. Her zaman çekemediler her zaman kıskandılar. Ama ailem olmazsa da kapımız açık diyor. Yanımdalar çok şükür 🙏🏻

Herhangi bir bağımlılığınız, kötü yaşam tarzınız, belgelenmiş bir psikolojik rahatsızlıginiz yoksa eşiniz kaynana görümce kayınpeder el ele verip teletabi dahi olsalar o çocuğu sizden azami 7-8 yaşına dek katiyyen alamazlar imkansiz . O yaştan sonra tekrar bir velayet yoklaması çekmek isterlerse de çocuk sizden memnunsa yine alamazlar çok zor . Ama yenidoğan bebek imkansız .

Bebisin velayetini siz alirsiniz da, maddi/ manevi tazminat da almaniz gerekiyor, ucretsiz avukat temin edebilir, onunla ilerlersiniz. Aileniz yardimci olacak mi bosandiktan sonra?

Herhangi bir bağımlılığınız, kötü yaşam tarzınız, belgelenmiş bir psikolojik rahatsızlıginiz yoksa eşiniz kaynana görümce kayınpeder el ele verip teletabi dahi olsalar o çocuğu sizden azami 7-8 yaşına dek katiyyen alamazlar imkansiz . O yaştan sonra tekrar bir velayet yoklaması çekmek isterlerse de çocuk sizden memnunsa yine alamazlar çok zor . Ama yenidoğan bebek imkansız .
Böyle şeyler çok şükür yok ama ya iftira atıp bunların olduğunu iddaa ederlerse diye korkuyorum. Kolay değil böyle şeyler değilmi? Yani bir kızılcık şerbeti vakası geliyor aklıma açıkçası öyle kolay çocuğu babaya vermişlerdi

Size verdiler değil mi zorlama olmadan? Benim bildiğim bi süre anne gözetimi altında görüşme oluyormuş. Peki babaanne dedenin görme hakkı nedir?

Bana velayeti vermemi teklif dahi edemediler. Bana bakmayin, ben bu konularda deliriyorum o yuzden cesaret edemezlerdi.
Protokolde onların gorus gunleriyle ilgili bisey yazmiyor bizde

Keşke kocam ağızlarının payını verse bu durumda olmazdık. Peki ben bana bu yapılanları nasıl ispatlarım. Çünkü hiç birini kabul etmeyecekler. Ve üstüne eminim bana iftira atacaklar. Öyle yalancı insanlar. bir gün çocuğumu emanet ettim çocuk kusmuş bana söylemedi. Ben zıbının üstünden gördüm. Sorunca da aa çok az kustu dedi. Ama bildiğiniz zıbın sırılsıklamdı. Kendisinin yanında hiç ağlamadığını kusmadığını mükemmel baktığını iddaa etmek için her türlü yalanı söylerdi bana.
Şöyle yöntem buldum. Eşinizle mesajlaşacaksınız? Neden doğumdan sonra herkesi eve getirdin. Çok zorlandım, neler söylüyorlar diye söylediklerini yazacaksınız. O da size cevap verecek tabi ki. Kaynananızın söylediğini de aynı şekilde teyit ettireceksiniz. Annen bana bunları söylemişti hatırlıyorsun değil mi? Gibi. Ona da itiraf ettirmiş olacaksınız ve mesajların ekran görüntüsünü alacaksınız saklayacaksınız. Ama sürekli üst üste değil. Ara ara farklı günlerde farklı yaşananları anlatacaksınız. Başka bir yöntem maalesef aklıma gelmiyor.

Bebisin velayetini siz alirsiniz da, maddi/ manevi tazminat da almaniz gerekiyor, ucretsiz avukat temin edebilir, onunla ilerlersiniz. Aileniz yardimci olacak mi bosandiktan sonra?
Tazminat istemiyorum. Zerre bişey istemiyorum onlardan yeter ki hayatımdan çıksınlar. Evet olacaklar. Bir süre sonra da işe başlarım zaten.

Keşke nişanlı iken de hep susan sizden yana olmayan bu eş kişisi için mücadele etmeseydiniz evlenmek için her neyse Olan olmuş bebeği sizden alamazlar zaten alıp bakmak istemezler bunu her ayrılan kadına fix söylüyor bu tür eşler ve aileleri biraz geçsin çocuk büyüsün düzgün babalık yapar arar sorarsa ne mutlu derim ben Allah yardımcınız olsun.

Şöyle yöntem buldum. Eşinizle mesajlaşacaksınız? Neden doğumdan sonra herkesi eve getirdin. Çok zorlandım, neler söylüyorlar diye söylediklerini yazacaksınız. O da size cevap verecek tabi ki. Kaynananızın söylediğini de aynı şekilde teyit ettireceksiniz. Annen bana bunları söylemişti hatırlıyorsun değil mi? Gibi. Ona da itiraf ettirmiş olacaksınız ve mesajların ekran görüntüsünü alacaksınız saklayacaksınız. Ama sürekli üst üste değil. Ara ara farklı günlerde farklı yaşananları anlatacaksınız. Başka bir yöntem maalesef aklıma gelmiyor.
Kesinlikle çok mantıklı.

Evet gerçekten mantıklı.

Böyle şeyler çok şükür yok ama ya iftira atıp bunların olduğunu iddaa ederlerse diye korkuyorum. Kolay değil böyle şeyler değilmi? Yani bir kızılcık şerbeti vakası geliyor aklıma açıkçası öyle kolay çocuğu babaya vermişlerdi
İyi de mahkeme “a iftira attılar kanıtlamadan inanalım” mı diyecek? İftiralarının kanıtı olması lazım. Yine de o küçücük bebeği sizden ayırmazlar. Sizin şahidiniz yok mu?

Keşke nişanlı iken de hep susan sizden yana olmayan bu eş kişisi için mücadele etmeseydiniz evlenmek için her neyse Olan olmuş bebeği sizden alamazlar zaten alıp bakmak istemezler bunu her ayrılan kadına fix söylüyor bu tür eşler ve aileleri biraz geçsin çocuk büyüsün düzgün babalık yapar arar sorarsa ne mutlu derim ben Allah yardımcınız olsun.
Evet doğru tek suçum bu herşeyin farkında olduğum halde devam edip evlendim. Yine de çocuğumun varlığına bin şükür 🙏🏻

X