Boşanma

Miminarusaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2020
12
2
Merhaba yeni uyeyim kafam aşırı derece de karışık belki birileri yardim edebilir diye düşündüm. Ben 2 yıllık evliyim esimin annesi ve arkadaşlarıyla çok fazla sorun yaşadım, esimin annesi bulduğu her fırsatta bana karşı yalanlarla insanları doldurdu. Esimin arkadaşları o anne sen saygısızlık ediyorsun diye defalarca karşıma dikildiler. Belki sende bir şey yaptın ya da söyledin diye düşünürsünüz ama ben yapı olarak kalp kurabilen biri değilimdir. Insanları uzmekten hoşlanmam ben iyi olduktan sonra sevgi verdikten sonra zamanla onlarda beni tanır dedim. Pek öyle değilmiş zor yoldan öğrendim duymadigim hakaret kalmadı arkadaşım dediği insanlarda pek tekin insanlar degiller. 1 yılınsonunda bağını kopardı başka şehre taşındık eşim ıssız kaldı maddi olarak ailem destek oluyor annesi pek destek olmaz. Bende hemsireyim ama iş bulamıyorum. Annesi arkadaşları derken çok yıprandım ailemin maddi desteği de çok yıprattı beni bu süreçte çok mutsuzdum evliliği tasiyamadigimi bile düşündüm tabi bu konuda her tartışmamızda boşanalım mi diye karşıma dikilen koca faktörünün de etkisi oldu. Temmuz ayında eski sevgilisiyle mesajlarını gördüm aldim karşıma konuştum bosluktaydim falan dedi psikolojikolarak zor bir dönemdeyiz dedim tekrarı olursa ben yokum dedim aylarca kendime gelemedim o olayın üstüne güvenemedim ona haksıza çıkmadım ben evliliğimiz düzelsin diye konuşmaya çalışırken o yine eski sevgilisiyle mesajlarmış baya günlerce konuşmuşlar. Yakalama olayımda çok kötüydü onun telefonunda bor şey bulamadım konuştuklarına da emin olduğum için kızı buldum yazdım her seyi anlattı mesajları gönderdi bana. Bu da olunca boşanmak istedim önce inkar etti sonra kabul etmek zorunda kaldı kanıtlarla çok duramadım boşanmak istediğimi söyledim çıktım evden aileme durumu anlatmadan önce onun olduğum şehirden gitmesini bekliyordum yalvar yakar günlerce aynı evin içinde suratına bakmadan yasadım. En son senin gideceğin yok ben aileme gidiyorum dedim intihar ederim dedi ciddiye almadim bütün gün sesi çıkmayınca eve bor girdim bir kutu ilaç içmiş müdahale ettim kendine getirdim günlerce bu tehditler sürdü her defasında da gerçekten bir şey yapıyor ve ben son anda kurtarıyorum. Ama dayanacak gücüm kalmadı vicdan yapiyorum sevgi güven hicbir şey kalmadı bende onun yüzünden kardeşime 70 bin lira borcum var ödemek için iş bile bulamıyorum. Ben nasıl kurtulacağım kendini öldürmeden bu çıkmazdan çare bulamiyorum. Arkadaşı yok işi yok anne desen anne değil babası çocukken vefat etmiş ne boşanabiliyorum ne de bu evliliği sürdürebiliyorum. Okuduğum o mesajlardan sonra suratına bakmak dahi içimden gelmiyor

Annesiyle ilgili bir not düşeyim evladına gram yüreği acımayan anne sevgisi vermeyen bir kadın. Bunu düşmanlıkla da söylemiyorum gerçek anlamda gözünle gördüm açlıktan ölse dönüp bakmaz evladına.
Uzun oldu farkındayım ama okuyup bir el uzatırsanız çok iyi olur benim için.

Düzeltme; tecrübem olmadığı ve olduğum yerde özel hastahane olmadığı için iş bulamıyorum. Farklı bir şehir de bulsam bile su an kalkıp gidebilecek maddiyatim yok. Diger kurumlar içinde araya birini sokmadan iş bulunmuyor malesef. Mesleğimi bu yüzden yapamıyorum. Bizim ülkemiz torpil ülkesi yaşadığım yerde bir tane özel hastahane var ona da aylardir gitmeme rağmen torpil yaptıracak kimsem olmadığı için işsizim. Ülkemizde ıssız binlerce hemşire var ben tek örnek değilim bu konu da.

Son düzenleme:
Adam sizi aldatmış,karaktersiz birisi boşanıp hayatınızı düzene koymalısınız zaten hayatınız zormuş bir de sırtınızda asalak taşımanıza gerek yok

Koca olmayacam diye ısrar etmis.istediği kadar intihar etsin elindeki kanitlari tut seni kotuleyenlere kapak yap derim anasi dahil.

Çok üzüldüm durumunuza.
İntihar edeceğini söylerse eski sevgilisine haber edeceğinizi söyleyin gelsin o kurtarsın. Sizi kaybetmektense ölmeyi düşünen insan aldatmaz. Maddi olarak size muhtaç şu anda...Ortada kalacağı için duygularınızı kullanıyor hiç samimi gelmedi bana.

Kendime de üzülüyorum aslında 2 yılımı sürmeyecek bor evlilikle heba ettiğim için. Bir insanın ölüm ihtimali bu beni korkutuyor sevgi bitebilen bir şey ve bittikten sonra yerine gelmiyor. O kadar insan beni ezerken sesinin çıkmaması sonrasında aldatması beni döndürülemez biçimde tüketti. Emek verdim sürmek zorunda da demiyorum bitirmek istiyorum ama o vicdanim susmuyor. Bir de eski arkadaşları var tekin insanlar degiller intihar etmesi durumun onun ölmesini gectim saçma salan insanları ailemin başına çekmek istemiyorum. Evlendiğim insanı hic tanımamışım bununda farkındayım ama intihar isin içine girince çaresiz kalıyorum. Yoldaki bir yabancı için bile dönüp arkamı gidebilen biri değilimdir. Kafam O kadar karışık ki ders çalışmam lazım onu bile yapamıyorum

E adam yolunu bulmuş her haltı yiyecek beni terk edersen intihar ederim diyecek ne güzelmiş la havle ya

Eski sevgilisiyle boşluğa düşüp kendine açık kapı arayacagina iş bulmak için kendini harab edeceği yerde adam kolay yolu seçmiş bırakın ne hali varsa görsün çok sinirlendim potansiyel güçlü merak etmeyin ölmez kendini atacak yer bulmuş o çoktan

Ölsün de kurtulun mu diyelim, ne diyelim?
O artık sizin için sokaktan geçen biri olmalı.
Evet yardım edersiniz ama hastaneye kadar. Sonrası kendisini ve doktorları ilgilendirir.
Beni sevdiğini düşünmüyorum bağımlı bir insan olarak görüyorum bunu değiştirmek istiyorum çünkü bu haliyle bir şeyleri kabullenmiyor, sevgi de değil onun ki koru körüne bir bağımlılık bunu değiştirmenin bor yolunu arıyorum çünkü psikologa gitmeyi kabul etmiyor. Gelip benim yerime karar verim demiyorum sadece belki bilen biri vardır bu durumdan kurtulmam için bir yol ihtiyacım var şu anda bir noktadan sonra kendimi öldürürüm değil seni öldürürüm eşiği oluşuyor insanlarda. Boşanmak istediği için gazetede 3. Sayfa haberi olmakta istemiyorum psikolojisi bozuk bir insandan kaçtım kurtuldum diye bir yol olmuyor malesef. Cozumsuz kaldığım nokta bu işte.

Eski sevgilisiyle boşluğa düşüp kendine açık kapı arayacagina iş bulmak için kendini harab edeceği yerde adam kolay yolu seçmiş bırakın ne hali varsa görsün çok sinirlendim potansiyel güçlü merak etmeyin ölmez kendini atacak yer bulmuş o çoktan
O yeri yıktım kadına bir yığın yalan söylemiş mecburiyetten evlendim diye anlattım bak dedim mecbur mu evlenmeye ben boşanmak istiyorum mecburiyetten evlenen adam güle oynaya kabul eder bunu dedim, kadın o günden sonra engellemiş her yerden

Merhaba yeni uyeyim kafam aşırı derece de karışık belki birileri yardim edebilir diye düşündüm. Ben 2 yıllık evliyim esimin annesi ve arkadaşlarıyla çok fazla sorun yaşadım, esimin annesi bulduğu her fırsatta bana karşı yalanlarla insanları doldurdu. Esimin arkadaşları o anne sen saygısızlık ediyorsun diye defalarca karşıma dikildiler. Belki sende bir şey yaptın ya da söyledin diye düşünürsünüz ama ben yapı olarak kalp kurabilen biri değilimdir. Insanları uzmekten hoşlanmam ben iyi olduktan sonra sevgi verdikten sonra zamanla onlarda beni tanır dedim. Pek öyle değilmiş zor yoldan öğrendim duymadigim hakaret kalmadı arkadaşım dediği insanlarda pek tekin insanlar degiller. 1 yılınsonunda bağını kopardı başka şehre taşındık eşim ıssız kaldı maddi olarak ailem destek oluyor annesi pek destek olmaz. Bende hemsireyim ama iş bulamıyorum. Annesi arkadaşları derken çok yıprandım ailemin maddi desteği de çok yıprattı beni bu süreçte çok mutsuzdum evliliği tasiyamadigimi bile düşündüm tabi bu konuda her tartışmamızda boşanalım mi diye karşıma dikilen koca faktörünün de etkisi oldu. Temmuz ayında eski sevgilisiyle mesajlarını gördüm aldim karşıma konuştum bosluktaydim falan dedi psikolojikolarak zor bir dönemdeyiz dedim tekrarı olursa ben yokum dedim aylarca kendime gelemedim o olayın üstüne güvenemedim ona haksıza çıkmadım ben evliliğimiz düzelsin diye konuşmaya çalışırken o yine eski sevgilisiyle mesajlarmış baya günlerce konuşmuşlar. Yakalama olayımda çok kötüydü onun telefonunda bor şey bulamadım konuştuklarına da emin olduğum için kızı buldum yazdım her seyi anlattı mesajları gönderdi bana. Bu da olunca boşanmak istedim önce inkar etti sonra kabul etmek zorunda kaldı kanıtlarla çok duramadım boşanmak istediğimi söyledim çıktım evden aileme durumu anlatmadan önce onun olduğum şehirden gitmesini bekliyordum yalvar yakar günlerce aynı evin içinde suratına bakmadan yasadım. En son senin gideceğin yok ben aileme gidiyorum dedim intihar ederim dedi ciddiye almadim bütün gün sesi çıkmayınca eve bor girdim bir kutu ilaç içmiş müdahale ettim kendine getirdim günlerce bu tehditler sürdü her defasında da gerçekten bir şey yapıyor ve ben son anda kurtarıyorum. Ama dayanacak gücüm kalmadı vicdan yapiyorum sevgi güven hicbir şey kalmadı bende onun yüzünden kardeşime 70 bin lira borcum var ödemek için iş bile bulamıyorum. Ben nasıl kurtulacağım kendini öldürmeden bu çıkmazdan çare bulamiyorum. Arkadaşı yok işi yok anne desen anne değil babası çocukken vefat etmiş ne boşanabiliyorum ne de bu evliliği sürdürebiliyorum. Okuduğum o mesajlardan sonra suratına bakmak dahi içimden gelmiyor

Annesiyle ilgili bir not düşeyim evladına gram yüreği acımayan anne sevgisi vermeyen bir kadın. Bunu düşmanlıkla da söylemiyorum gerçek anlamda gözünle gördüm açlıktan ölse dönüp bakmaz evladına.
Uzun oldu farkındayım ama okuyup bir el uzatırsanız çok iyi olur benim için
eşiniz nasıl bir evlat ki annesini o hale düşürmüş. ayrıca bence siz eşinizden önce kendinizi bir kurtarın . Ne iş var ne para 70000 az bir miktar değil. kendinize gein eşinizin sizi ve ailenizi sömürmesine fırsat vermeyin. ayrıca aldatılma olayıda var bu sadece sizin bildiginiz.

Zaten ailenin desteği ile geçiniyorsun. Ayrılıp bir süre seni kimsenin tanımadığı bir yerde yaşamanı tavsiye ederim. Sular durulunca ailenin yanına dönersin. O yaşasın diye sen canlı canlı mezara girmiş gibisin bu şartlar altında.

eni sevdiğini düşünmüyorum bağımlı bir insan olrakgörüyorum bunu değiştirmek istiyorum çünkü bu haliyle bir şeyleri kabullenmiyor, sevgi de değil onun ki koru krüne bir ağımlılık bunu değiştirmenin bor yolunu arıyorum çünkü psikologa gitmeyi kabul etmiyor. Gelip benim yerime karar verim demiyorum sadece belki bilen biri vardır bu durumdan kurtulmam için bir yol ihtiyacım var şu anda bir noktadan sonra kendimi öldürürüm değil seni öldürürüm eşiği oluşuyor insanlarda. Boşanmak istediği için gazetede 3. Sayfa haberi olmakta istemiyorum psikolojisi bozuk bir insandan kaçtım kurtuldum diye bir yol olmuyor malesef. Cozumsuz kaldığım nokta bu işte.
Unutmayın. Ne kadar onun yanında kalırsanız o kadar tehlikedesiniz demektir. Sizin pasifliğiniz zaten onu durdurmaz.
Ya kendisini ya sizi er geç öldürecek.
O yüzden bir an önce kendinizi kurtarmaya bakın. Gerekirse sizi bulamayacağı bir şehre gidin ama mutlaka ayrılın.

O yeri yıktım kadına bir yığın yalan söylemiş mecburiyetten evlendim diye anlattım bak dedim mecbur mu evlenmeye ben boşanmak istiyorum mecburiyetten evlenen adam güle oynaya kabul eder bunu dedim, kadın o günden sonra engellemiş her yerden
O olmaz başkası olur kadın istediği için görüsmuyorlar şuan eşin hazır adam çakallık peşinde kusura bakmayın ama hem pastam hem ekmeğim olsun dayamış rahata sırtını
Boşa kürek çekme güzelim aldatan tekrar tekrar aldatır sizde bunu yasamissiniz

Benim kaynimda habire intihara teşebbüs eder başı sıkıştığında,sonra da millete haber verir kurtarsınlar diye.Halbuki gerçekten ölmek isteyen bunu yapar zaten.Aldatmayı geçtim ama sık sık intihara teşebbüs etmesi adamın hasta olduğunu gösterir.Ve bu adam sizi de hasta eder.

Ailene ve sana üzüldüm, kendini düzeltmek isteyen adam her türlü yapar. Kardeşine olan borcun var birde, eşin hiç utanmıyor mu kusura bakma valla Allah kurtarsın sen zaten karar vermişsin çözüm arıyorsun. Doğru adımlar atarsın umarım.

X