Boşanmak için cesaret...

çalışıyorum evlendikten sonra biriken parayı bölüşsek yeter bana evimide alırım gül gibi geçindiririmde. ama boşandıktan sonra kimsem olmayacak bundan eminim. annem babak kardeşlerim var ama sadece adı var. faydaları asla olmaz onların bana. görüşmekte istemem zaten şimdide hiç görüşmeyiz. tekrar evlenmek düşündüğüm son şey. hiç istemiyorum. Eşim bi çok kişinin özendiği bir eş iyi yönleri çoktur.düzelmesini istiyo dr.da gitti psikolğada.ama o benim onu oyle kabul etmem gerektiğinı düşünüyor.halbuki tedavisi var yani böyle gecinemiyoruz huzursuzuz mutsuzuz.

çalışıyosun, evin de var.. bunlar boşandıktan sonra birine ihtiyaç duymanı gerektirmeyecek zaten. rahatça boşanabilirsin...
enerjijni aşağı çeken,seni mutsuz eden bi eş.. çocuğuna yaklaşımı da önemli. mesela tuvaleti temizlemesinden bahsetmişsin. şurda kaç bayanın eşi evde wc temizler acaba. yani söylemek istediğim eğer hafifletici sebepler varsa, düzeleceğine dair bir umut varsa eşine biraz daha destek ol derim. çünkü boşanırsan eşin daha kötü olacak. ama yaşayan, çeken sensin tabi.. ben her zaman çocukları düşünürüm. çocuğumun gelişimi kötü etkileniyor diyorsan, içinde bulunduğun şartlarda boşanmak korkutmasın seni. pekala ayakta durursun

Otur bi düşün arkadaşım sessiz sakin olduğunda. Eşinin artılarını eksilerini bi kağıda yaz. Bosaninca olacakları yaz bosanmazsan bu durumu cozebilirmisin onu yaz. Cok onemli bi karar bu ortada cocuk var esinden şiddet gormuyosan seni sevdiğini dusunuyosan bosanmayi düşünme derim. Ben bosanma asamasindayim çok zor anlatamam benim çocuğum falan yok bi yıl bile evli kalmadım şiddet küfür ailesi bizi bitirdi değer görmedim sevgi sıfırdı adamda. Gelecek görmedim ve bu kararı aldım. Ama sende çok iyi düşün. Sorun olarak gördüğün şeyleri guzellikle çözmeye çalış sakin ol olumlu yaklaş yapıcı olmayı dene birazda. Eşine iyilikle yaptiracagin şeyleri yaptırmaya çalış. Bizim için yuvamiz için şunu şunu yapman gerekiyo tedavi olman gerekiyo de. Bak benim ailem aşırı iyi bana karşı onlar sayesinde bu durumu daha rahat atlatıyorum ama senin ailen tam tersiymis. Aile olmadan bu bosanma mevzusu çok daha zor aşılacak bi durum. Benim süper bi ailem arkadaşlarım çevremdeki herkes bana çok destek olmasına rağmen çok çok ağır atlatıyorum bu durumu sen daha çok zorlanacaksin
cevabın için teşekkür ederim canım
burada sırf moral bozmak için yorum o kadar çok insan varki senin yorumun çok içten geldi onların üstüne
kendi mutsuzluklarını üzüntülerinin acısını başkalarından çıkaran, insanların yaşamlarını zihniyetini küçümseyen böylelikle kendi aşağılık komplekslerini yenmeye çalışan
en üzüntü verici düşünceleride mutsuz evliliklerde olan çocukları "keşke olmasaydı" "onu niye yaptın" yada kurtulunması gereken bir varlıkmış gibi bir insan değilde o mutsuz evliliğin bir atığıymış gibi bahsedilmesi...
yazık diyorum acıyorum böyle kadınlara evladım en büyük şükür sebebim benim kocam olsun yada olmasın asla yük değil boşandıktan sonrada mutluluğuma engel asla değil mutluluk sebebim.

bu yazdıkların yorumların öyle samimi ve güzel ki tanimasamda içim ısındı sana. yaşadıkların için çok üzüldüm canım umarım en az yarayla atlatırsın bu zor süreci. herşey sınav herhalimize sükretmemiz gerek. umarım zaman geçince dönüp baktığında geriye iyiki bunları yaşamışım dersin.Allah seni hayırlı insanlarla karşılaştırsın canım teşekkür ederim gerçekten

ne demek ya maaşına el koymuş , ne biriktirdiğini bilmene izin vermiyor hiçbişeyden haberin yok , sen buna nasıl müsade ediyorsun ona şaşırdım. tamam ortak hesapta birikebilir ama seninde bilmen lazım ne nerede ne kadar birikimimiz var . şimdi sen boşansan adam bu birikimi olduğundan az gösterip sana bişey vermezse napacaksın ??

Ben anlamadım buradaki kavgada eşinizi çok suçlu bulamadım tuvaletleri yıkıyor yardımcı oluyor sonuçta size, bir anlık kapıyı dolabı açık bırakmış olabilir dalgınlık olabilir. Siz bağırmışsınız sonra o karşılık verince kötü olmuş zaten rahatsızlığı varsa niye bağırıp üstüne gidiyorsunuz? o zaman siz yıkasaydınız tuvaleti? ya da o tuvaleti yıkarken siz çocuğa sahip olabilirdiniz.

Çamaşır suyunu kaldırıp dolabı kapatmak çok zor bir iş mi yani bağırana kadar yapardınız bunu sonuçta o da yardım etmiş ama siz üstüne giderseniz bu adam nasıl düzelecek sizde sakin değilsiniz ki. Takıntılı diyorsunuz takıntılı insan çamaşır suyunu nasıl yerde bırakıyor? konuşup anlaşmanız lazım kavga ederek olmaz ve maaşınızın kontrolünü elinize alın.

Ben anlamadım buradaki kavgada eşinizi çok suçlu bulamadım tuvaletleri yıkıyor yardımcı oluyor sonuçta size, bir anlık kapıyı dolabı açık bırakmış olabilir dalgınlık olabilir. Siz bağırmışsınız sonra o karşılık verince kötü olmuş zaten rahatsızlığı varsa niye bağırıp üstüne gidiyorsunuz? o zaman siz yıkasaydınız tuvaleti? ya da o tuvaleti yıkarken siz çocuğa sahip olabilirdiniz.

Çamaşır suyunu kaldırıp dolabı kapatmak çok zor bir iş mi yani bağırana kadar yapardınız bunu sonuçta o da yardım etmiş ama siz üstüne giderseniz bu adam nasıl düzelecek sizde sakin değilsiniz ki. Takıntılı diyorsunuz takıntılı insan çamaşır suyunu nasıl yerde bırakıyor? konuşup anlaşmanız lazım kavga ederek olmaz ve maaşınızın kontrolünü elinize alın.
işte insanlar birbirlerine karşı anlattıgınız gibi anlayışlı olmak yerine , sürekli birbirini yeme , hır gür içinde oldukları için bu mutsuz evlilikler , psikolojik buhranlar. adam tuvaleti yıkıyor daha ne istiyorsun bunu yapmayan binlerce erkek var elini hiçbişeye sürmeyen, o sırada arkadaşında dediği sizde çocukla ilgilenebilirdiniz. çok tek taraflı bakmak iyi bişey değil . maaş konusunda ise kesinlikle sesini çıkarmalıydın bunca zaman göz yumman hiçbişeyden haberin olmaması çok saçma. bunu boşanma aşamasına gelirseniz her şekilde kullanır , sende yıllarca çalıştığınla kalırsın..

Canım benim Rabbim seninde benimde yüzümüzü guldursun inşallah. İstediğin her zaman özelden yazabilirsin. Rabbim büyük dua edip ona siginicaz başka çaremiz yok. Bi nebze yardimim dokunduysa ne mutlu bana :)

Madem boşanamayacaksınız psikolojik rahatsızlığını bildiğiniz eşinize biraz daha sakin yaklaşmayı deneyin.
Ve bu para mevzusunu çözün boşanırsanız hepsi onda mı kalıcak?

vallahi durumunuz baya zor
öncelikle paranızın nerde durdugunu bılmek durumundasınız
bence bır avukatla gorusun
teshıslerı vs var zaten paranızın alınıp alınamayacağını vs görün
kendinize cocugunuzla bır yasam seçin eger bu hayata daha fazla dayanamayacagınızı dusunuyorsanız

Bölünen parayla ev alırım dediğine göre baya iyi bi para var.eee dolayısıyla para bankadadır.eger boşanmaya kesin karar verirsen bi avukatla görüş ve hesaplarına tedbir koydur.bazen erkekler boşanırken eşten mal para kaçırma gibi bi karaktersizliğe kalkışabiliyolar.çalşıyormuşsunda eğer evliliğin kurtarılacak gibi değilse tek başınada başarabilirsin canm ailen arkanda olmasanda olur yeterki kendine güven.hakkında hayırlısı olsun

ne demek ya maaşına el koymuş , ne biriktirdiğini bilmene izin vermiyor hiçbişeyden haberin yok , sen buna nasıl müsade ediyorsun ona şaşırdım. tamam ortak hesapta birikebilir ama seninde bilmen lazım ne nerede ne kadar birikimimiz var . şimdi sen boşansan adam bu birikimi olduğundan az gösterip sana bişey vermezse napacaksın ??

işte insanlar birbirlerine karşı anlattıgınız gibi anlayışlı olmak yerine , sürekli birbirini yeme , hır gür içinde oldukları için bu mutsuz evlilikler , psikolojik buhranlar. adam tuvaleti yıkıyor daha ne istiyorsun bunu yapmayan binlerce erkek var elini hiçbişeye sürmeyen, o sırada arkadaşında dediği sizde çocukla ilgilenebilirdiniz. çok tek taraflı bakmak iyi bişey değil . maaş konusunda ise kesinlikle sesini çıkarmalıydın bunca zaman göz yumman hiçbişeyden haberin olmaması çok saçma. bunu boşanma aşamasına gelirseniz her şekilde kullanır , sende yıllarca çalıştığınla kalırsın..

bayanlar eşime para konusunda çok güvendiğim için, uğraşmak istemediğim için pek umursamadım merak etmedim ne kadar birikmiş nerdeymiş. ailesine yada başkasına asla para vermez o konuda oldukça cimri. bunun dışında kendisinede lüks harcamalar yapmaz senede iki kere indirim zamanı alış-veriş yapar. benim maaş kartım, kredi kartım bende durur hesabimdada 1000tl bırakırdı. internet hesabımı kullanırdı ödemeleri falan herşeyi o yapardı. parayı biriktirme konusunda ona güvenim tamdı.

biriken parayı bazen soruyodum ama hiç net cevaplar vermiyodu. bi kaç kere böyle geçiştirmeye çalışınca rahatsız oldum üstüne gittim bu konuda. sadece ne kadar olduğunu söyledi. hesabın ortak olması gerektiğini, istediğim zaman kendim açıp bakabilmem gerektiğini, eğer böyle olmazsa bundan sonra benim maaşımı unutmasını söyledim. açtı hesabı yok dedim ben kendim bilicem ve açıcam dedim bakmadım. ev alıyosan, kredi çekeceksen sadece kendin Ödeyeceksin dedim uzun süre küstüm kapattım kendimi. al şifreyi al hesap şu falan dedi ama bu kadar uğraştan sonra yapması gerekeni yaptırabildiğim için yediremedim ve bakmadım. istemiyorum senin olsun ne yaparsan yap kıymetli paracıklarını dedim. 2 yıldır maaşıma elini sürmüyor.evin giderlerinede karışmıyorum.öyle benim hesabımda birikiyo para.

şimdi burdan çıkarımlarınız ne olacak bilmiyorum ama ben eşimin para biriktirmeye taktığını düşünüyorum. kaç senedir çoktan alabilirdik evi ama sürekli erteliyor. şuanda kirada oturuyoruz ama kredisiz ev alacak paramız var aslında.halada umurunda değil paracıklarına kıyamıyo bence

Obsesif kismi neyse de.. bipolar bozukluk demişsiniz.. bu çok ciddi bi durum. Bipolar hastaların yüzde 90ı yatarak tedavi edilir.ama sizinki anladigim kadarıyla gündelik hayatına devam ediyor. Durumun ciddiyetinin farkına varın. Kavga etmeyin bence. Kızdırmayın mümkünse. Boşanmak için size cesaret vereyim. Eşiniz tehlikeli ve ciddi bir hasta.

o zaman esınız hıc sıze bırıktırdıgı paradan vermezse bıle ılk asamada ev kurabılecek bır meblag var elınızde
cocuklarınıza nafaka da ıstersınız
Allah yardımcınız olsun
benımde davam var cok zor bır durum, bende cocuk yok guvenıp yapamamıstım

X