Çok Yoruldum Bu Olanlardan

neye mahkum etmissiniz kendinizi, cocuklarınızı.. okurken için acıdı gercekten. boşanmak tek kurtuluş yolu ama boşanamıyorsunuz anladığım kadarıyla. geriye başka bir sey kalmıyor. kendinizi ve evlatlarınızı bu adamın vicdanına bırakmak zorunda bıraktınız.

Merhaba hanımlar, gerçekten çok yoruldum. Butun bu yaşadiklarimdan eşime bu hafta sonu evde dur çocuklarin bakıminda yardim et dedim 2 çocuk beni gerçekten yordu ev işi çocuklar derken oglumun dersleriyle ödevleriyle ilgilenemiyorum. Eşim zaten hiç ders ödevleriyle ilgilenmiyor. Neyse sabah kalktık eşim ilaç kullandigi icin bende regl oldugum icin oruç degildik sabah kahvaltisi hazirliyordum eşimse mutfaktaki koltukta uzanmıştelefon oynuyor. Cocuklarsa etrafi savaş alanina çeviriyor her yeri simit kirintısı ekmek kıriği yapiyorlar buyuk oglum dolaptan kakao posetini alip etrafa filsn döktu ayni anda hem cocuklarla ilgileniyorum hem kahvalti hazirliyorum kucuk cocugumda emekliyor agzina birseyler atiyor eşimse yattigi yerden agzina bisey koyuyor baksana al onu agzindan filsn diyo eşime biraz cocuklarla ulgileniver kahvalti hazirliyorum dedim ilgilenemem duş almam lazim dedi. Cocuklar uyuduktan sonra alirsin yada kahvaltidan sonra dedim beni dinlemedi gitti duş almaya buyuk oglumda dursun diye eline karpuz verdi yedijten sonra odasina gitti koşarak lazimligina tuvaletini yapmaya gitti ama yetişemedi yarisini etrafa yaptı. Cok karpuz yedi geceden beri haliyle cocugun surekli çişi geliyor esime verme dedikce veriyordu mecburen cocugun vucudunu yikayip giydirmem lazim banyo kapisini tıklattim cocugu yikamam lazim diye seslendim eşim kapiyi acar acmaz ustume yurudu bi rahat yok hicbir yerde vs.. dedi bagirdi sonrada ne bu evin hali daginik insan yaşiyo bu evde ahır gibi diye bana kizdi bende tek başima bu kadar ilgilenebildim herşeyle dedim. İnsanlar sabah kalkarlar banyosunu ederek güne başlarlar bundan doğal birsey yok rahat birakmiyosun beni dedi. Bende sen ne diyosun ben 2haftadir banyo edemiyorum cocuklarin başinda durcak kimse olmadigi icin dedim banane beni ilgilendirmez dedi bagirdi. Sonra öfkeli ofkeli yerleri supurdu bn cocuklarla ilgilenip sofrayi kurdum koyma sofra filsn ben yemiorum dedi bnde yemiyorum dedim sofrayi kaldirdim. Ama hala evin icinde bn sussamda surekli soyleniyo senin Allah inla benim Allah im bir mi? Allah seni yaratirken insanligin İ sini vermemis hakkim sana zehir zikkim olsun benim kazanipta yefigin her lokma sana haram olsun filan dedi. Butun bunlari derken cocuk emziriyorum sesimi cikartmiyorum bn sustukca dahada sinir olup konusuyo cevap versem beni suclu cikarticak bende boykot yapmaya karar verdim yemiyorum icmiyorum madem haram ediyor. Ve o kadar hakareti duyup niye evde hizmetini edeyim bundan sonra burnu sürtuncete kadar ne yemegini yapicam ne temizligini ne de ütusunu sadece cocuklarimla ilgilenicem durduk yere benim ailemle olan konulari açiyor ailemle sorunlarim var kirginim onlara mesafe koydum arama aileni aricam söylicem vs.. diyor. Ben bu yıl kritik bir yil buyuk oglum icin dersleriyle ilgileniyorum o yuzden eve misafir kabul edecek durumda degilim kucukte bebegim durmuyor. Dogum gununu bu yil tek basimiza kutlayalim dedim kimseyi cagirmayalim. Eşimde illaha benim ailem kardeşlerim karisi cocugu herkes gelecek yemege gelsinler ardindan pasta keseruz diyor olmaz ben seneye buyuk dogum gunu yapicam zaten bu sene olmaz diyorum halilarim kirli duvarlarim kirli cocuklardan ve yiyip icip gidiyorlar hediye bile almiyorlar dogum gununde cocuga cocuklarin hal ve hatirlarini sormuyorlar niye cagirayim zor gunumde olmayanlari niye iyi günumde barindirayim. Eşimde herkese soylicem istemiyo sizi dicem diyo dersen de dedim bende cok yoruldum herseyi tek başima omuzlamaktan cocugumun ogretmenide derslerine ödevlerine agirlik verin babasida ilgilensin boş kalmamasi lazim yoksa durumu iyilesemez diyor eşimse bana kizma bahanesiyle yine disari arkadaşlarıyla bulusmaya gitti. Hergun ya dışarda arkadaslariyla bulusuyo yada evde uyuyor. Shrekli calisan insanim diyor butun yük benim omzumda ama önemli olan cocuklarim o yuzden sadece cocuklarla ilgilenicem yemegi i bulasigini yapmicam belkide bu yuzden dövecek ama döversede dövsun umrumda degil cocugumun hayati söz konusu iyilesmesi icin bilmeyenler icin cocugum atipik otizm derslerini calismassak ömur boyu kalici olacak o yuzden ozellikle bu yıl bizim icin cok kritik hic evden cikmiyorum gezmiyorum sadece cocuguma odaklandim. Boşaninda demeyin boşanma gibi bi imkanim malesef hic yok bazi durumlardan dolayi
Bu öküzü boşa bacim bosayamiyorsan da hizmetini yapma, pislik herif ...

Boşanmamiza aileler izin vermiyor boşanmaya kalksam gidecek bir yerim yok cocuklarim kucuk oldugu icin calisamiyorum kendi paramida kazanamiyorum cocugumun özel egitim evde özel hoca masrafinida eşim karşiliyor ben karsilayamam cocuklar buyumedikce parami biriktirmedikce bosanamam
O zaman sadece kendinle ve çocuklarınla ilgilen , aman ha bir daha bu öküzden cocuk yapma, elimden gelirse boşa..

Zorla olduysa bazı şeyler yazdiklarimdan anlamadiniz sanirim nasil bir zorbalik icindeyim kendi rizamla mi hamile kaldim
Bdv de okuyup üzüldüğüm nadir konulardan oldu konunuz. Çocuğunuzun durumu zaten sizin için yeterince zorken, bir de eşiniz tarafından dövülüp sövülmek cehennem azabı gibi olmalı.
Gidecek yerinizin olmadığını bildiği için sistematik zorbalığının dozunu arttırdığını düşünüyorum.
Ailenizle aranızı düzeltme imkanınız yok mu?

Aileler boşanmamiza izin vermiyor cocuklarimda kucuk oldugu icin calisip para kazanamiyorum o yuzden gidecek yerim yok ve otizmli oglumun egitimi cok masrafli eşim karsilayabilir o masrafi ben karsilayamam cocuklar buyumeden kendi parami biriktirmeden bosanamam
Akraba evliliği mi yaptın? Eşin akraban mı?

Bdv de okuyup üzüldüğüm nadir konulardan oldu konunuz. Çocuğunuzun durumu zaten sizin için yeterince zorken, bir de eşiniz tarafından dövülüp sövülmek cehennem azabı gibi olmalı.
Gidecek yerinizin olmadığını bildiği için sistematik zorbalığının dozunu arttırdığını düşünüyorum.
Ailenizle aranızı düzeltme imkanınız yok mu?
Allah belasını versin kızına sahip çıkmayan ailelerin, gerçekten üzüldüm...

Akraba degiliz ama iki ailede izin vermior
Onlara mı kalmış! Aklını başına topla. Madem şu an boşanacak durumum yok, ordan kırp burdan kırp çocuklar biraz büyüyene kadar para biriktir. Sonra baktın adam hala aynı, kendini toparlayıp. İşini gücünü eline almaya çalışıp boşan.

Eşiniz kaç yaşında acaba ?bu tavır bu üslup bu davranışlar cahil birine ait olmalı….zira evliliğin ne olduğunun bilincine varamamış,kendi istek ve arzularının karşılanması dışında ortak bir yaşam alanı oluşturduğunun farkında değil..ki bu bilinç ile oluşacak bir farkındalık değil..evlilik bir bilincin değil “bir” gönülün ürünüdür..yani siz o evin içinde adeta okyanusun içinde çırpınır gibi çırpınacaksınız eşiniz de sizi bu okyanustan kurtarmak için kolunu bile kıpırdatmayacak ??eşinizin gönlü buna müsade ediyorsa biz ne diyelim ??eşiniz sizin ile “bir”leş/e/memiş hayvan gibi çiftleşmiş maalesef..siz aynı evde “bir”olmak yerine “çift”olmuşsunuz …çiftlik kurmuş eşiniz ..kendisini de çoban zannediyor..çok sinirim bozuldu gerçekten ..kusura bakmayın ..böyle bencil insanların çoğaldığına şahit olmak sinirlendiriyor ..

Eşinizin tedavi olması lazım. Hiç normal değil yaptıkları.

Böyle tartışarak, birbirinize rest çekerek bir yere varamazsınız

Yaşınız çok genç. Atipik otizm anlaşıldığı andan itibaren desteklenirse kesinlikle çocuğunuz güzel bir gelişme kaydeder. Bunun için de kesinlikle eşiniz bunu ciddiyetini anlamalı ve çocuğu için o da elinden geleni yapmalı..

Ama önce o tedavi olsun..

Konu sahibi özelden yazarsanız otizimli çocuğunuz için öneride bulunacağım çok iyileşen var belki yardımcı olur size de , çocuğunuzun iyileşmesi üzerinde durun mutlaka ...

Eve yardımcı tutamaz misiniz? Ayda iki üç gelse evi temizlese.

Böyle biriyle evlilik zor Allah kolaylık versin.

Normalde bosamalık bir adam ama siz boşanamam diyorsunuz.

Aileler boşanmamiza izin vermiyor cocuklarimda kucuk oldugu icin calisip para kazanamiyorum o yuzden gidecek yerim yok ve otizmli oglumun egitimi cok masrafli eşim karsilayabilir o masrafi ben karsilayamam cocuklar buyumeden kendi parami biriktirmeden bosanamam
Özel bir çocuğunuz oldu halde bu şekilde mi davranıyor. Vay 🤬. Vay

Görücü usulü ile mi evlendiniz bu adamla? Aileniz baskıcı bir tipti de mi ne olursa olsun gideyim, evleneyim kurtulurum diye mi düşündünüz?
Leş gibi bir adam bu, karaktersiz, merhametsiz, vicdansızın teki! Üzüldüm sizin için. Özel çocukla uğraşmak başlı başına zorken siz 2 çocukla uğraşıp bir de evin her şeyi ile ilgileniyorsunuz bir de meymenetsiz bir adamı çekiyorsunuz. Aile de destekçi değil. Çalışmaya kalksanız özel çocuğunuz var. Bende ne tavsiye verebilirim bilemedim.

3.çocuk olmaması gerek, 2. zorla oldu diyorsunuz ne diyeceğimi bilemedim ben şuan 3.nün de olmasından korkuyorum. Nasılsa bir sorumluluk almıyor eşiniz bağırıp çağırıp dışarı çıkmaya devam eder onun hayatında birşey değişmez ancak sizin hayatınızda bu şartlarda üç çocukla herşey daha da beter olur.

hiç bir tane elle tutulur cümle yok şu konuda
çözüm de yok zira ömrünüzde bir dakika durup düşünmemişsiniz
şimdi mi düşüneceksiniz

Sosyal medyada dans eden kadınlara bakıp bakıp evdeki eşleriyle kıyaslayan erkek müsveddesi, nerede görsem tanırım.
Her gün güne duş alarak başlanır diye bilmiş bilmiş konuşuyor ama dünyaya getirdiği çocuklarına bakmayı, müşterek hayatta eşine yardım etmeyi öğrenememiş. Böylelerine kitapsız derler.

Eğer bu adamla ayrılma gibi bir şansınız yoksa, evde yemekleri/ütüleri vb. yapmayıp, ne kazanmayı düşünüyorsunuz. Ev daha toksik bir hal alacak, daha çok kavga, daha çok bağırtı. Bu toksik ortam çocukları da negatif etkileyecek.

Hiçbir şey kazanmayacağınız bir plan yapmış gibi duruyorsunuz.

X