Boşanmak istiyorum

bluemystery

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
18
20
28
Merhaba arkadaşlar yeni evliyim 6 ay kadar oldu 4 aydır da maalesef korneam tekrarlayan biçimde yırtılıyor doktor stres kaynaklı dedi bir türlü korneam kaynamayınca son çare ameliyat ettiler yeni yeni gözümü açmışken asla strese ve darbeye maruz kalmamam gerekiyordu fakat eşimin ailesi ve kardeşleri her birinin parası pulu olmasına rağmen eşimden para istemeye devam ediyorlar. Bayram harçlıklarından tutun çocuklarına hediyeler köyden peynir söylemeye kadar eşime yaptırıyorlar ama siz yeni evlisiniz şu parada sizin olsun bizde size ev hediyesi aldık gibi durum asla yok bu yüzden eşimle defalarca tartıştık artık olay kız kardeşinin kaynanasını ağırlamaya kadar gelince evde kıyamet koptu ben eğitimli çalışan bir kadınım böyle şeylerle uğraşamam dedim önce tartıştık sonra ayrı yattık derken 2 gün önce eşim beni dövdü. Varsa yoksa benim ailem diyor beni benimseyememiş. Bu şiddet ilk kez oluyor bildiğiniz tekme tokat girdi eli ameliyat olmuş gözüme de geldi gözüm şişti korneam riske girdi tabii ki silik bir kadın olmayıp hemen polise gittim darp raporu ve uzaklaştırma kararı aldım . Ailem her ne kadar bir kez daha dene hemen boşanılmaz dese de korneamın tekrar hasar görmesi benim için son bıktıran bu aile problemi çözülecek gibi değil tekrar barışmanın da anlamı yok ailesi para verin gelin gidin de kabul etmiyorsan boşana getirdiler lafı. Oğulları dövmek istememiştir ben bir şey yapmışımdır dediler . size sorum şu boşanma davası nasıl açabilirim 1 yıldan önce açılıyor mu sonuçta darp raporum da var ne yapmalıyım süreç nasıl ilerler direkt adliyeye mi gitmeliyim

Darp raporu ile savcılığa gittiniz mi? Soruşturma açıldı mı? Yoksa 6 ay o raporla beklerseniz affetmiş sayılırsınız. Adli makamlara sirayet etsin, canı bi yansın, bi daha birine el kaldırmanın o kadar kolay olmadığını anlasın. Evliliğe bir şekilde devam etseniz bile o yaptığı yanına kalmasın.

Öncelikle geçmiş olsun, şiddetin affı yoktur bana kalırsa.
O nedenle bir daha dene, yuvanı bozma vs çok yanlış yönlendirmeler diye düşünüyorum.
Burada hukukçu arkadaşlar var, onlar daha iyi cevap verecektir.
Bildiğim kadarıyla kanun bir yıl dolmadan anlaşmalı boşanmaya izin vermiyor.
Ancak davayı çekişmeli açmanız mümkün ki darp raporunuz da olduğu için davayı açabilirsiniz.
Ayrıca darp raporu olması durumda şiddet nedeniyle kamu davası da açılıyor diye biliyorum.
Umarım herşey gönlünüzde olsun.

Aileniz şaka mı?
Ameliyat olmuş kızını dövmüş adamla hemen boşanılmaz ne demek?
Sizi kör edip, kolunuzu bacağınızı çolak edince mi boşanmaya hakkınız olacakmış?
Konu sahibi Allah yardım etsin size. Kayın aileniz normal değil, kendi aileniz sizi hiç düşünmüyor. Kocanız zaten dayakçı.
Offf offf :olamaz:
Ben olsam ailemi de kocamı da boşardım. Hepsi tam hayattan çıkarmalık tipler.

Aileniz şaka mı?
Ameliyat olmuş kızını dövmüş adamla hemen boşanılmaz ne demek?
Sizi kör edip, kolunuzu bacağınızı çolak edince mi boşanmaya hakkınız olacakmış?
Konu sahibi Allah yardım etsin size. Kayın aileniz normal değil, kendi aileniz sizi hiç düşünmüyor. Kocanız zaten dayakçı.
Offf offf :olamaz:
Ben olsam ailemi de kocamı da boşardım. Hepsi tam hayattan çıkarmalık tipler.
Evet bende böyle söyledim ailem beden ilk bize gelmedin dediler karakola göndermezsiniz diye dedim. Eşim devlet memuru açtığım bu dava mesleğine yansırmış polisler öyle söylediler. Dedim yansısın incelesinler sorun yok

Evet bende böyle söyledim ailem beden ilk bize gelmedin dediler karakola göndermezsiniz diye dedim. Eşim devlet memuru açtığım bu dava mesleğine yansırmış polisler öyle söylediler. Dedim yansısın incelesinler sorun yok
Çok sevindim memur olduğuna. Canı bi başka yanacak şimdi.

Aileniz kafayı yemiş. Kör olmaktan son anda yırtmışsınız. Hangi erkek hangi evlilik sizin gözünüzü geri getirecekti? Benim canım bu k.çıkırık evlilikten daha mı kıymetsiz diye sormadınız mı?
Sordum bu sebepten gözüm o haldeyken tüm vücudum morken şok içinde olmama rağmen evden çıkıp aileme değil polise gittim neden önce bize gelmedin dediler beni vazgeçirirsiniz diye dedim geri adım atmayacağım

Sordum bu sebepten gözüm o haldeyken tüm vücudum morken şok içinde olmama rağmen evden çıkıp aileme değil polise gittim neden önce bize gelmedin dediler beni vazgeçirirsiniz diye dedim geri adım atmayacağım
Evladımı o halde göreceğim ve gidip o herifin ağzını burnunu kırmadan evvel, aman kızım hemen polise gidilmez yoksa kazara boşanırsınız aman diyeceğim. Düşününce şöyle bi kendimden tiksindim.

Darp raporu ile savcılığa gittiniz mi? Soruşturma açıldı mı? Yoksa 6 ay o raporla beklerseniz affetmiş sayılırsınız. Adli makamlara sirayet etsin, canı bi yansın, bi daha birine el kaldırmanın o kadar kolay olmadığını anlasın. Evliliğe bir şekilde devam etseniz bile o yaptığı yanına kalmasın.
Darp raporu ile sadece uzaklaştırma aldırdım devlet memuru olduğu için eğer şikayetimi geri almazlarsa otomatik davaya dönüşüp hakkında inceleme başlatacaklarmış dedim yapacak bir şey yok

Eşinizi düşünüyorlar bir de! :olamaz:
Sanki eşiniz ailenizin çocuğu da siz gelinsiniz.
Çok sinir oldum ailenize. Umarım hepsinden uzakta mis gibi bir hayat kurarsınız kendinize. Sizi önemseyen bir sürü arkadaşınız, dostunuz olur.

Çok da güzel olur. Belki başka bir kadının başı yanmaz ilerde

Nasıl yansırmış merak ettim
Beter olsun
Ameliyatlı kadına şiddet nedir
Ailenize de Allah akıl fikir versin hemen boşanılmaz ne demek ne olması lazım boşanma için
Size de selamet diyorum Allah feraha eriştirsin bi an önce geçmiş olsun 😢

Evladımı o halde göreceğim ve gidip o herifin ağzını burnunu kırmadan evvel, aman kızım hemen polise gidilmez yoksa kazara boşanırsınız aman diyeceğim. Düşününce şöyle bi kendimden tiksindim.
Sen yine de büyük konuşma olur mu bende çok feminist biriyim iki kız kardeşiz çok özerk yetiştik ailem eşyalarımı toplayıp beni yanlarına çoktan aldılar ama boşanmak lanet olsun ki kolay değil

Sen yine de büyük konuşma olur mu bende çok feminist biriyim iki kız kardeşiz çok özerk yetiştik ailem eşyalarımı toplayıp beni yanlarına çoktan aldılar ama boşanmak lanet olsun ki kolay değil
Neden kolay değil? Ameliyatlı halde dayak yemişsiniz, daha burdan döneceğini düşündüren ne ki siz ve ailenize? 6 aylık çocuksuz bir evlilikte zaten iş bittiği gün hiç evlenmemiş gibi oluyorsunuz. Bi de nedense böyle konuşanlar hep feministim diye lafa başlıyor. Ben feminist olarak tanımlamıyorum kendimi, boşanma davası açan kadınların çoğu da öyle tanımlamıyor. Düz kadınlar bunlar. Siz feministken neden boşanmak zor gibi bir cümle kuruyorsunuz?

Sen yine de büyük konuşma olur mu bende çok feminist biriyim iki kız kardeşiz çok özerk yetiştik ailem eşyalarımı toplayıp beni yanlarına çoktan aldılar ama boşanmak lazer
Bayıldım bu kadar kararlı ve güçlü olmanıza. Sizi ameliyatlı halinizle döven adam yarın bir gün ne yapmaz...
Maalesef hukuki süreci hiç bilmiyorum ama lütfen bu adamı asla affetmeyin
Neden kolay değil? Ameliyatlı halde dayak yemişsiniz, daha burdan döneceğini düşündüren ne ki siz ve ailenize? 6 aylık çocuksuz bir evlilikte zaten iş bittiği gün hiç evlenmemiş gibi oluyorsunuz. Bi de nedense böyle konuşanlar hep feministim diye lafa başlıyor. Ben feminist olarak tanımlamıyorum kendimi, boşanma davası açan kadınların çoğu da öyle tanımlamıyor. Düz kadınlar bunlar. Siz feministken neden boşanmak zor gibi bir cümle kuruyorsunuz?
Kesinlikle boşanmam lazım başlığımda bu yönde zaten bunu araştırıyorum aksini de düşünsem zaten darp raporu almazdım sadece annem ve eşimin aynı iş yerinde çalışması beni ailemi düşünmeye itiyor sonra onların beni düşünmediğini görünce iki kat öfkeleniyorum ama pazartesi dava için çalışmalara başlayacağım nerden başlayacağımı bilmiyorum

Zaten aile evinde yaşıyormuşsunuz. Eski konularınızda belirtmişsiniz.
O halde bu feminist hanımefendi nasıl ve neden toparlanıp aile evine döndü ki?

Sen yine de büyük konuşma olur mu bende çok feminist biriyim iki kız kardeşiz çok özerk yetiştik ailem eşyalarımı toplayıp beni yanlarına çoktan aldılar ama boşanmak lazer

Kesinlikle boşanmam lazım başlığımda bu yönde zaten bunu araştırıyorum aksini de düşünsem zaten darp raporu almazdım sadece annem ve eşimin aynı iş yerinde çalışması beni ailemi düşünmeye itiyor sonra onların beni düşünmediğini görünce iki kat öfkeleniyorum ama pazartesi dava için çalışmalara başlayacağım nerden başlayacağımı bilmiyorum
Annenizle eşiniz bir devlet kurumunda çalışıyor, atölyede değil. O kadar kolay değil merak etmeyin. Yeterince başını ezerseniz zaten değil anneniz, kapınızdaki köpeğe dokunurken bi çekinir. Damat korumak yerine kendi dik dursa sopa gösterse sıkıntı yaşamaz çok. O kadarını bırakın anneniz düşünsün.

Arkadaslar yasal islemlerle ilgili bilgi verir. Yurtdisinda oldugum icin bilgim yok. Sadece cok gecmis olsun demek isterim. Siz daha kendinize gelemeden bir sürü dogru adim atmissiniz. Sakın aman anam babam nenem diye bu saglikli koruma refklesinizden vazgecmeyin. Cok gecmis olsun

X