Boşanmak lafı ağızdan cıktıgı gıbı olmalı mı

ruya hayal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
10
1
30
Merhaba kulübe ilk üyeliğim ve yazım şuan çok kafam karışık yardımlarınızı bekliyorum. Bikaç gün sonra eşimle 7 yıllık bir ilişkimiz doluyor ve 2 bucuk yıldır evlıyızve çocugumuz yok. Çok zor evllik dönemi geçirdik. Ben 27 yasındayım eşimde 26 dügün borçlarımız daha yeni bitti ve ailesiyle son bır haftadır görüşmüyoruz çünki bunu kocam istiyor orası ayrı bır durum anlatmak ısterım ama şuan ki mevzum kocam yalan atmaya başladı daha dogrusu hep yalan atıyor ve ben hep onu duzeltıyorumdduuuu artık yoruldugumu hıssettım ılk baslarda kendını kötü hissettigi için yalan attıgını dusunurdum utangaçlıktan veya ne bılım yapamadıgı bırseyı yapmıs gıbı arkadas ortamında bılırsınız bu yuzden onu tek basımızayken uyarırdım ama yınede yapardı birkaç gün önce işten ayrıldım ve kenara biraz para koymustum eşim benden gızlı para almıs cebımden ve kartımı fln cok buyuk pralar degıl ama sorun habersız alması yoksa tabıkı alsın ayrı gayrımız yok ama o alırken soylemıyor ve kullandıktan sonra yerıne koyuyor bunu farkettıgımde bıkac kez uyardım ve aılemde bunu gormedıgımı boyle bırseyın kötü oldugunu soyledım cunkı annem bız küçükken babannem babamın cebınden para alıp karın aldı dermıs annem dayak yermıs bosuna bu tarz hokayelerle buyuduk ve asla evımızde bırı baskasına bu yapamazdı kucuk ama cok buyuk bır ayrıntıydı eşimle artık bunu ciddi konustum olmaması gerektıgını cnkı bende o parayla yapmak ıcın hayal kuruyorum ve bakıyorum yerınde yok sonra işte akşam yıne aynısı oldu ve tartıstık bana ıftıra attı sende yapıyosun dedı asla yapmam bunu soyleme bana dedım para ıcın delırmıssın dedı paranın onemı yok onemlı olan habersız alman desemde yok benı anlamıyorum ve yalan attı yuzume baka baka sende almıssındır ıllakı benden dedı kı yapmam yalana gelemıyorum artık yuzume bakarak bu yalanı atması benı çileden cıkardı bana boşanalım dedı bende haklısın artık bunu yapmalıyız dedım yaaa şuan çok doluyum keske burada oturup okuyan varmı anlayıp hayatımda olan 2 bucuk yılımı anlatabılsem.

Yazık size. Çok zor sürekli yalan söyleyen biriyle yaşamak . Öncelikle asla bebek düşünme .
Eğer eşinin tek kusuru buysa bence profesyonel bir destek alırsanız belki düzelir .
Çok kardeşli evlerde bununla karşılaşılabilir , çünkü evde cezadan kaçmak için abi veya abla kolaylıkla suçlanır . Davranışının sorumluluğunu üstlenmeye gönüllü olmazlar . Benim büyük oğlum şu sıralar sürekli kardeşini suçluyor . Ben de bu konudan muzdaribim.
Hafta sonuna kadar zaman verdim , biraz daha gözlemleyeceğim . Allah yardımcımız olsun zor .

Bir yalan söyleyen hep söyler. Benimde. Tahammülüm yoktur yalana. Iyi düşünün geleceğinizi. Yada eşinizle terapiye gidin belki bir rahatsızlıktır yalan söylemesi. Yani insan güvenemezde durmadan yalan söyleyen birisine. Evlilik demek sorunsuz gözü kapalı insanin sırtını eşine dayayabilmesi demektir. Gizlice almak nedir. Belki gerçekten tedaviye ihtiyacı vardır.

Bir yalan söyleyen hep söyler. Benimde. Tahammülüm yoktur yalana. Iyi düşünün geleceğinizi. Yada eşinizle terapiye gidin belki bir rahatsızlıktır yalan söylemesi. Yani insan güvenemezde durmadan yalan söyleyen birisine. Evlilik demek sorunsuz gözü kapalı insanin sırtını eşine dayayabilmesi demektir. Gizlice almak nedir. Belki gerçekten tedaviye ihtiyacı vardır.
Konuşurken artık yalan attıgını anlayabılıyorum sadece bana degıl herkese karsı boyle dıyorum ya ılk tanıstıgımızda bunu kaldırabılıyordum maddı manevı aıle yonu ıle felan ondan hep daha ıyıydım allaha sukur cunkı onu ben buyuttum dıyebılırım ama bırtek buna çare olamadım cok konusmamıza ragmen bunu kabul etmıyor en kötüsü de ne bılıyormusunuz bana artık bakarken benle ılgılı yalan soyluyor olmasıydı

Napıcam inanın bilmiyorum. Çok kavga ettik evliliğimizden bu yana sürekli bir kavga ve süreklı maddı konular artık oturup ıkı lafın belını kıramıyoruz. İşten cıktıgım içinde cok sinirli yani mutsuz oldugum bıyerde calısmak ıstemedım ve cıktım ama ona bakarsanız yanlış birşey yapmışım gibi davranıyor bır haftadır aksam eve geldıgınde naptın tum gun yattın demı dıyor çalışırkende evde home offıce calısıyordum evde calısıyosun işte ne zor gelıyor sana dıyordu bazen onu tanıyamıyorum

Napıcam inanın bilmiyorum. Çok kavga ettik evliliğimizden bu yana sürekli bir kavga ve süreklı maddı konular artık oturup ıkı lafın belını kıramıyoruz. İşten cıktıgım içinde cok sinirli yani mutsuz oldugum bıyerde calısmak ıstemedım ve cıktım ama ona bakarsanız yanlış birşey yapmışım gibi davranıyor bır haftadır aksam eve geldıgınde naptın tum gun yattın demı dıyor çalışırkende evde home offıce calısıyordum evde calısıyosun işte ne zor gelıyor sana dıyordu bazen onu tanıyamıyorum
Çok paraci geldi bana eşin.ve sürekli kavga etmeniz ilişkinizin temelini sarsmis.calismak senin vereceğin bir karar olmalı.sana saygısı olduğunu dusunmuyorum ben.ve boşanmayı da ağzına aldığına almaya başladıysa ben gelecek göremedim.kendine zararın olacak neresinden dönersen rahat edersin derim ben.

Merhaba kulübe ilk üyeliğim ve yazım şuan çok kafam karışık yardımlarınızı bekliyorum. Bikaç gün sonra eşimle 7 yıllık bir ilişkimiz doluyor ve 2 bucuk yıldır evlıyızve çocugumuz yok. Çok zor evllik dönemi geçirdik. Ben 27 yasındayım eşimde 26 dügün borçlarımız daha yeni bitti ve ailesiyle son bır haftadır görüşmüyoruz çünki bunu kocam istiyor orası ayrı bır durum anlatmak ısterım ama şuan ki mevzum kocam yalan atmaya başladı daha dogrusu hep yalan atıyor ve ben hep onu duzeltıyorumdduuuu artık yoruldugumu hıssettım ılk baslarda kendını kötü hissettigi için yalan attıgını dusunurdum utangaçlıktan veya ne bılım yapamadıgı bırseyı yapmıs gıbı arkadas ortamında bılırsınız bu yuzden onu tek basımızayken uyarırdım ama yınede yapardı birkaç gün önce işten ayrıldım ve kenara biraz para koymustum eşim benden gızlı para almıs cebımden ve kartımı fln cok buyuk pralar degıl ama sorun habersız alması yoksa tabıkı alsın ayrı gayrımız yok ama o alırken soylemıyor ve kullandıktan sonra yerıne koyuyor bunu farkettıgımde bıkac kez uyardım ve aılemde bunu gormedıgımı boyle bırseyın kötü oldugunu soyledım cunkı annem bız küçükken babannem babamın cebınden para alıp karın aldı dermıs annem dayak yermıs bosuna bu tarz hokayelerle buyuduk ve asla evımızde bırı baskasına bu yapamazdı kucuk ama cok buyuk bır ayrıntıydı eşimle artık bunu ciddi konustum olmaması gerektıgını cnkı bende o parayla yapmak ıcın hayal kuruyorum ve bakıyorum yerınde yok sonra işte akşam yıne aynısı oldu ve tartıstık bana ıftıra attı sende yapıyosun dedı asla yapmam bunu soyleme bana dedım para ıcın delırmıssın dedı paranın onemı yok onemlı olan habersız alman desemde yok benı anlamıyorum ve yalan attı yuzume baka baka sende almıssındır ıllakı benden dedı kı yapmam yalana gelemıyorum artık yuzume bakarak bu yalanı atması benı çileden cıkardı bana boşanalım dedı bende haklısın artık bunu yapmalıyız dedım yaaa şuan çok doluyum keske burada oturup okuyan varmı anlayıp hayatımda olan 2 bucuk yılımı anlatabılsem.
Bende hiç tahammül edemem yalana bunu bir de eşinizin size bunu yapması nasıl güvenilir böyle birine sizin arkanızdan başkalarına yalan söylemeyeceği ne malum

Başlığa cevap vereyim önce, boşanma lafı edilmemeli, sinirle soylenmemeli, her seyi dusunup tartinca sonucunda tek çıkar yol bu ise dile getirilmeli.. çocuk oyuncağına donmemeli asla.
Ama bosanma lafindan sonra dönülmez demiyorum, radikal değişiklikler yapabilir her iki taraf böyle durumlarda silkinip bir kendine bakabilir ve duzeltebilir kendini. Dedim artik dava açayım diye düşünmeyin yani..

Diğer taraftan cok haklısınız, yalan söyleyen habersiz para ç/alan biri çocuklarına nasil örnek olur? Tamam yapmayacagim da demiyor oyle mi

Bu durum gerçekten çok can sıkıcı acaba düzelirmi ona bu yaptıgın hırsızlık dedım ve çok kötü oldu sonuçta aldıgımı görüceksın biliceksin dedi bu şekilde itaam ettiğim için beni görmek istemiyor ama ben bu durumdan rahatsızlık duydum ılerıde cocugumuz olsa bu durumu yapsa ne zor oldugunu anlatmaya ve sadece soylemesıni istedim izin istemesin yada alayım mı dıye sormasın hayatım alıyorum o parayı haberın olsun demesı bıle yeterlıydı ve kendını yıne üstte göstermek ıcın sende bunu yapıyosun dedı ama asla yapmadım cok zoruma gıttı ben yapmadıgım halde bu kadar zoruma gıttıgıne gore acaba o ne hıssedıyordur yanlısını farkettımı merak edıyorum

Siz haklısınız. 7 yıllık evliyim asla eşimin cebinden ondan habersiz para almadım kartı yaninda olmadığı halde otururken kartı veririmisn derim pantolunun cebinden al der parayida aynı şekil isterim o verir eşim parasini saymaz cebinde kaç para var bilmez alsam anlamaz bile asla yapmam bende banada yapılsın istemem eşimde evden para alacağı zaman benden ister halbuki kendi kazanır ama bana emanet ettiği için yine bana sorar

Yalan ağza yuva yaparsa asla vazgeçemez. Ve kendi kurduğuna kendisi de inanmaya başlar. Arkadaşımın eşinde görmüştüm bunu. Yalan bağımlılığının gevşek karakterde olanlar da meydana geldiğini düşünüyorum ya da yalan söylemek lakayıt bir karakter oluşturuyor. Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar gibi bişey bu.

Siz haklısınız. 7 yıllık evliyim asla eşimin cebinden ondan habersiz para almadım kartı yaninda olmadığı halde otururken kartı veririmisn derim pantolunun cebinden al der parayida aynı şekil isterim o verir eşim parasini saymaz cebinde kaç para var bilmez alsam anlamaz bile asla yapmam bende banada yapılsın istemem eşimde evden para alacağı zaman benden ister halbuki kendi kazanır ama bana emanet ettiği için yine bana sorar
Evet işte anlatmak istediğim tamda budur ama bunu eşime anlatamıyorum o benı paranın derdıne düştüm zannedıyor halbuki alakası yok zaten evımız bır aıleyız bız yanı bu cok sacma ilk kez bır konu hakkında bu kadar zor bır durumda kaldım ona bunu nasıl anlatıcam

7 yıllık ilişkimizde asla hiç bir tartısmamı aileme yansıtmadım zaten onlardan farklı bır sehırde yasıyorum ama ilk kez bu durumu annemle patlaşmak istiyorum sizce anlatmam dogrumu

bır haftadır aksam eve geldıgınde naptın tum gun yattın demı dıyor
Bu adamın geçinmeye gönlü yok.

Sizi bakması gereken bir yük olarak görüyor.

Ama ne hikmetse sizin paranızı sizin haberiniz olmadan alabiliyor.

Hiç sevmem bu tip adamları.

Ben de evden çalışıyorum. Kendi işimi yapıyorum. Çok büyük kazanmıyorum. Ama eşime her ay veriyorum kendi kazancımdan evin geçimi için.

Benim haberim ve rızam olmadan alırsa büyük sorun çıkar evde.

4 senelik evliyim. Daha bismillah cüzdanını açmamışımdır.

Evet işte anlatmak istediğim tamda budur ama bunu eşime anlatamıyorum o benı paranın derdıne düştüm zannedıyor halbuki alakası yok zaten evımız bır aıleyız bız yanı bu cok sacma ilk kez bır konu hakkında bu kadar zor bır durumda kaldım ona bunu nasıl anlatıcam
Eşinizin yaptığı hiç hoş değil. Ki sadece cebinizden para almak değil, başka zamanlarda da yalan söylüyor. Siz eşinize bundan sonra nasıl guvenebilirsiniz. Benim için güven sevgi kadar önemli.
Bugün kendi yaptığı şeyi sizin de yaptığınızı söyleyip yüzünüze karşı yalan söyleyen adam, yarın öbür gün sizinle ilgili de ne yalanlar söyler bir düşünün.
Adam sizin paranız için yanınızda. Çalışmanızı ve para getirmenizi istiyor.

Birde aldığı paralari nereye, ne için harcıyor biliyor musunuz ? Hani sizden gizli borcu harcı mi Var, kumar mi oynuyor, iddia falan mi oynuyor vs.

Bu erkeklere ne oldu ya !!!! Eskiden kadın parası yenmez , kadın çalıştırılmaz demiyorlar mıydı ???? Şimdi de kadın çalışsın , parasını ne kadar yersem o kadar kardır diyorlar . Ne ara değiştiler bunlar ?
Hangi versiyonu olursa oldun bazı erkekler gerçekten çok zor .

Bu adamın geçinmeye gönlü yok.

Sizi bakması gereken bir yük olarak görüyor.

Ama ne hikmetse sizin paranızı sizin haberiniz olmadan alabiliyor.

Hiç sevmem bu tip adamları.

Ben de evden çalışıyorum. Kendi işimi yapıyorum. Çok büyük kazanmıyorum. Ama eşime her ay veriyorum kendi kazancımdan evin geçimi için.

Benim haberim ve rızam olmadan alırsa büyük sorun çıkar evde.

4 senelik evliyim. Daha bismillah cüzdanını açmamışımdır.
Oysaki gerçekten yük değilim yani bu çok saçma kabullenemiyorum bu davranışını ben herşeyi kendi yapan biriyim asla o vermediği sürece para almam istemem ki isteyebilirimde sonuçta kocam ondan degılde kımden ısteyeceğim ki böyle biri değildi ve ben hayatımda hiç çalışmadım evlendikten sonra işe girdim bi ucundan tutmak için borclarımızın ama o galibe alıştı benim çalışmama bende evde oturmak değil çalışmak istiyorum aslında ama onun bu davranışı beni çalışma hayatından bıle sogutuyor kafamda bir ton deli sorular arkadaşlar boşanmak tek başına hayat kurmak çok zor ailem bu durumu kaldıramaz gibi hissediyorum

Ben böyle yetismedim böyle olsun istemiyorum bana haber ver ihtiyacın neyse söyle öyle al paranın peşinde değilim niye böyle habersiz oluyor ona canm skldi de ama kabullenmemis bile anlarmi bilemedim

Eşinizin yaptığı hiç hoş değil. Ki sadece cebinizden para almak değil, başka zamanlarda da yalan söylüyor. Siz eşinize bundan sonra nasıl guvenebilirsiniz. Benim için güven sevgi kadar önemli.
Bugün kendi yaptığı şeyi sizin de yaptığınızı söyleyip yüzünüze karşı yalan söyleyen adam, yarın öbür gün sizinle ilgili de ne yalanlar söyler bir düşünün.
Adam sizin paranız için yanınızda. Çalışmanızı ve para getirmenizi istiyor.

Birde aldığı paralari nereye, ne için harcıyor biliyor musunuz ? Hani sizden gizli borcu harcı mi Var, kumar mi oynuyor, iddia falan mi oynuyor vs.
Hayır kötü huyu sadece arabaya harcaması yanı arabasını çok seviyor sürekli ona birşeyler yapıyor bazen bu kadar ugraşma diyorum tek yaptıgım sey arabam barı buna karısma dıyor milletin kocaları beler neler yapıyor dıyor buda çok tuhaf nedenn baskasının kötü davranıslarını ben yapmıyorum dıye övünüyor kı

X