Boşanmak mı ya sonrası?🤷‍♀️

Kocanızı anlatmaya mı geldınız buraya yoksa arkadasa destek olmaya mı anlayamadım. Ne gerek var bu yoruma şimdi. Zaten insanların acısı taze. Nispet mi oluyor bu şimdi
Saolun arkadaşlar yorumlarınız için nispet eden çok olur zaten ay benim eşim böyle şöyle derler hepten vururlar sirtimizdan ama napalim yani Allah var birgün düşmem dersin düşersin kimse bilmez sonunun ne olacagini

Saolun arkadaşlar yorumlarınız için nispet eden çok olur zaten ay benim eşim böyle şöyle derler hepten vururlar sirtimizdan ama napalim yani Allah var birgün düşmem dersin düşersin kimse bilmez sonunun ne olacagini
Kocasını kim övüyorsa en çok sıkıntıyı o yaşar zaten.Biraz empati yapmak lazım

Doğru diyosunuz.ben buraya yaralarimi sarmaya geldim arkdslrla konusmya canımın daha çok yanması için değil
Sen geçen gün buna benzer konu açan @masalms’sin sanırım:) Gökselden bu da geçecek şarkısını aç son ses dinle bigün acın geçtiğinde bu şarkıyı hatırlamıcaksın bile..:KK6:

Valla bende tam tersi, ben küçükken annemden babamdan görmediğim sevgiyi,şefkati,saygıyı evlendim bir tek eşimden gördüm,onda yaşadım herşeyi insan olduğumu hatırladım.Bir kadına nasıl davranılır,nasıl sevilir,değer verilir hepsini eşimde tattım.Bu sebepten her güne her dakika ona dua ederim iyi ki karşıma çıkmış iyi ki eşim olmuş.Rabbim onu iyi insanlarla karşılaştırsın,ayağına taş değdirmesin inşallah.
İlla bi şey yazmaksa niyetin, Allah yardımcın olsun de....sırf yorum yapmak için boş yapma.. O muhteşem kocanı da al git..

Ne güzel şanslıymışsınız. Allah mutluluğunuzu daim etsin ama bu konuda böyle yazmak biraz nispet yapar gibi olmuş. :)
Hayır yemin ederim nispet için yazmadım asla...Aklımın ucundan dahi geçmedi ne haddine değil ayrıca. Sadece içimden geçen gerçek duygularımı paylaştım. Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın kötü bir niyetim yoktu inanın.

Hayır yemin ederim nispet için yazmadım asla...Aklımın ucundan dahi geçmedi ne haddine değil ayrıca. Sadece içimden geçen gerçek duygularımı paylaştım. Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın kötü bir niyetim yoktu inanın.
Neden özür diliyorsunuz? Resmen kendileri gibi olmayanlar sussun diyorlar .
Güzel şeylere odaklandiniz diye nispet diyorlar .
Guzelliklerinizi yaşayın, çoğaltın ve hep anlatın. Yaşanan kötü şeyleri sürekli dramatize ederek kendine veya başkalarına anlatmanın hic bir faydası yok . Güzel ilişkileri duymak beni hep mutlu etmiştir .
Dilerim daha da mutlu olursunuz , dediğim gibi güzellikleri anlatmaktan asla vazgeçmeyin.

Ayrıca yine şizofren bilmem ne bilgisizliginizi konusturmussunuz . SIZOFRENLER KARAKTERSIZ DEGILDIR . Bunu lütfen artık alın ve beyninize kabullendirin . Şizofreni hastaları ilaçlarını alınca gayet stabil bir hayat sürerler. Ve belki de kendilerine sizden daha çok saygıları vardır.

Guzelliklerinizi yaşayın, çoğaltın ve hep anlatın. Yaşanan kötü şeyleri sürekli dramatize ederek kendine veya başkalarına anlatmanın hic bir faydası yok . Güzel ilişkileri duymak beni hep mutlu etmiştir .
Dilerim daha da mutlu olursunuz , dediğim gibi güzellikleri anlatmaktan asla vazgeçmeyin.
O zaman yeni konu açsın kendine.. Kolum koptu diyen birine şahane kolum var her şeyi hallediyorum onunla demenin mantığı var mı.. Muhteşem evliliğini bu kadar anlatmak istiyorsa siz de dinlemek istiyorsanız başka konuda buluşursunuz... Milletin derdini sabote etmezsiniz..

O zaman yeni konu açsın kendine.. Kolum koptu diyen birine şahane kolum var her şeyi hallediyorum onunla demenin mantığı var mı.. Muhteşem evliliğini bu kadar anlatmak istiyorsa siz de dinlemek istiyorsanız başka konuda buluşursunuz... Milletin derdini sabote etmezsiniz..
aynen katılıyorum..konu açmak serbest oda açsın mutlugulugunu anlatsın

Allah razı olsun...Beni bir tek siz anladınız siz de her zaman çok mutlu olun inşallah niyetimin kötü olmadığını bildirmek istedim sadece.

Allah razı olsun...Beni bir tek siz anladınız siz de her zaman çok mutlu olun inşallah niyetimin kötü olmadığını bildirmek istedim sadece.
Boşverin, dramdan beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş insanlara bunu aciklayamayiz .
Iyi geceler diliyorum

Boşverin, dramdan beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş insanlara bunu aciklayamayiz .
Iyi geceler diliyorum
Bunun dramla alakası yok ki herkesin başına gelebilecek bir durum bu.Siz yaşamamışsınızdır belki o yüzden anlamazsınız.Arkadaş kötü niyetli olmadığını söylemiş sonradan zaten.Ama ilk bakıldığında öyle durmuyordu söyledikleri sadece.Hadi o kötü niyetle yazmamış ama sizin yazdıklarınız direkt kötü niyete giriyor.Birgün kötü bir durumun içine düşerseniz o zaman burayı hatırlayın belki insanların zor durumlarından bir anlam çıkarmazsınız o zaman.

1- boşanmak dünyanın sonu değil aksine herşeye yeniden başlamak bende ilk evliliğimi 22 yaşında yaptım bu saydıklarınıza benzer şeyler yaşadım narsist koca özelliklerinin hepsi vardı, üzüntüden dert sahibi oldum, boşandıktan 3-4 sene sonra 2.evliliğimi yaptım bir çocuğum var ve aldatildim şimdi 2.kez boşanma aşaması
2- boşanmak çok da zor değil sonrası da kötü değil, alnınizda yazmıyor sonuçta bosandiginiz bu tamamen sizin çevrenize verdiğiniz enerjiyle alakalı
3- çocuğunuz da yokmuş, belki yeniden evlenirsiniz
4- herşeyden önce kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız gerek
5- belki herşey birgun güzel olur :)
6- malesef günümüzde erkeklerin %80i adam değil madam :KK43: Çok değiştiler dedelerimiz zamanındaki adamlık ile şimdiki çok farklı malesef :KK43:

Merhabalar. Hoş geldiniz aramıza.
Boşanma kurumu evlilikten daha ilginçtir. Gerçi bu bir kurum mu? Onu da bilemedim ya:))
Bende boşanalı 2 seneyi biraz geçti. Belki daha fazla da olmuş olabilir. İnanın hiç farkında değilim.
Beni forumda artık okumaktan sıkıldı arkadaşlar ama her zaman boşanan kadın konusuna yazıyorum. Çünkü biliyorum ki bu dönemde insan kendinden bir şey okumak istiyor.
Çok acı verici bir evlilik yaşadım. Söylediklerinizin fazlasını da yaşadım. Parasız da kaldım , sevgisiz de , değersizde. Sonrasında ben 3,5 yıl sonunda daaaannn etti.
Aptal kafalı kadın neyi bekliyorsun dedim. Ve sonra aileme anlatarak boşanma kararımı aldım. Bir gün bile pişman olmadım. Tek pişmanlığım geç boşanmak oldu.
Şimdi diyorsun ki içinden “neden ben?” . Deme !
Çünkü bu senin için inan başka bir kapının açılması. Sen artık çok daha akıllı bir kadınsın. Bu saaten sonra seni kolay kolay ne yıkabilir ki ?
Zaten hayatında feleğin çemberinden geçmiş oldun. İnan bundan sonra hayatına başka taraftan bakacaksın.

Bir kere nefes alsana bir ? Bak o nefes nasıl da rahat geçiyor , bak nasıl da telaşsızsın. Buna bin şükür değil mi ?
Sürekli acaba şimdi neye kızıp beni huzursuz edecek derdin de kalmadı. Bunlar başlı başına güzellikler değil mi ?

şimdi biraz da şu an ne yapıyorum anlatayım.
Şu an da ailemin yanında yaşıyorum. Ha zorlukları var mı ? Elbette var. Onlarda bu süreçte çok yıpranıyorlar ama inan bana bir pisliği çekmekten çok daha iyi.
Çalışmadığını yazmışsın acilen çalışmalısın. Ben hemen iş hayatına sardım. Çok şükür işte bulabildim, iyi bir mevkide de çalıştım.
Şimdi ise nişanlıyım. Ha dersen ki her şey mükemmel mi ? Asla değil. Ama artık ne istediğimi biliyorum.
Artık kimseye göre konuşmuyorum.
Kimse değişecek diye beklemiyorum.
Emin ol bizim yaptığımızı yapamayıp boşanamayan binlerce kadın var.
Biz onurlu bir şey yaptık ve kendimizin değerini bilip af edersin ama postaladık.
Bundan sonrasında her şey daha güzel olacak.
Kajmery demişti dersin :)

X