boşanmak ya da boşanamayıp boş boş yaşamak

hepinizin yazdıklarını okudum. hepinize teşekkür ederim. öncelikle çocugum yok. çok sevmeme ve istememe rağmen önce hayatımızı düzene koyalım diye sonrasında da bi arkadaşın önerisindeki gibi çocugum olursa onu da sıkacak babası diye olmasını istemedim. şu an eşim çok istese de düşünmüyorum. çocugun evliliğe şans vermek amacıyla yapılmasını mantıksız buluyorum.
biriken paraları sormus bi arkadaş. yatırım yapıyor müteahhit arkadaşlarına veriyor filan. büyük işler yapsın çok zengin olsun insanlar buna saygı duysun (yalakalar) istiyor. sözde bu birikenler ikimiz için. ama defalarca söyledim ben bu yaşımda istediğimi yiyemiyorsam 50 yasımda havuzlu evim olsa napıyım gibisinden şeyler. ama nafile.
istifa et diyenler var. istifa etmeyi ben de istemiyorum. buraya kolay gelmedim. bir de onun eline bakarsam iyice yaşanmaz olur hayatım. su an en azından işyerinde birilerini görüyorum. bunca zamandır evimize bir ya da iki kez bir çift gelmiştir misafir olarak.
kafana göre harca diyen olmus. bu mutsuzlukla harcayasım gelmiyor. dışarı cıkma enerjimi alıyor. benmle nereye gitsem geliyor. bi şey begensem buna gerek var mı pek olmadı vs diyerek hevesimi kaçırıyor.
terapi alma önerisi olan arkadaşım, hiç düşünmez miyim :KK43: defalarca düşündüm. hala düşünüyorum. kendisine söyledim bir kere. bulaşık yıkıyordum. bak ne güzel bulaşık yıka stres atarsın dedi.
3 ay deneme yap diyen arkadaşımın ve hepinizin denememiş olduğum önerilerini deneyeceğim.
tekrar teşekkürler..
O üc ay zarfinda onun degil kendi istedigin gibi yaşa olursa olur olmazsa önüne bakarsin

zaten devam ettirmek istemiyorum. ama bitiremiyorum.
bitiremiyorum degil bitti diyeceksin.
gözünün gördüğü her yere bitti yaz. telefon ekranına, aynaya, buzdolabına, aklına, fikrine bu kelimeyi kazı.

dilediğin gibi yaşamayacaksan şu 3 günlük dünyada evli kalmak saçma. ve dilediğin gibi harcamayacaksan işe gidip gelmek de saçma.

içinden gelmese de alışveriş yap ye iç ve kocana hesap verme. tek cevabın sanane olsun.
mesela şimdi netten yemek sipariş et, ne eksiğin varsa satın al.
nasıl olsa kocan sana dünyayı dar edecektir. belki bunalıp boşarsın.

geri adım atmak sana zarar, ona kar.

bitti gidiyorum diyemiyorum. düşündükçe karnıma kramplar giriyor. açıklama yapmadan da gidemem. korkuyor da olabilirim. kızması ya da bağırması ya da üzülmesi ağır bir şey söylemesi. o anı yaşamak çok korkutuyor beni :KK43:
neden korkutuyor?
döver mi? küfür mü eder? evden mi kovar? sokağa mı atar?
tam olarak seni korkutan ne?

bitti gidiyorum diyemiyorum. düşündükçe karnıma kramplar giriyor. açıklama yapmadan da gidemem. korkuyor da olabilirim. kızması ya da bağırması ya da üzülmesi ağır bir şey söylemesi. o anı yaşamak çok korkutuyor beni :KK43:
Bitirmeyi göze aldiysan açiklama yapmak seni korkutmamali.o anı yaşamamak için baska baska kötü anlar yasiyorsun.
Yaşadiklarini bi tümör olarak düşün ya o tümörü ilaç ve kemoterapilerle baskilayarak yaşamaya devam edersin yaada tümörünü aldirir tamamen iyilesir ve oyle yaşarsin.yani ayrilsanda ayrilmasanda bu konusmayi kendin için yap rahatsiz oldugun durumlari belirt korkma

ben de bilmiyorum. bir kaç kez o raddeye geldik. içimden bitti diyeyim simdi diye düşündüğm anda üstüme ağırlıklar binmiş gibi hissediyorum.
tarif edemiyorum.
eşinin terapi almasını boşver.
sen terapi al.
kendini sevmeyi, kendine güvenmeyi öğrenmek için destek al.
eminim işe yarayacaktır.

ben de bilmiyorum. bir kaç kez o raddeye geldik. içimden bitti diyeyim simdi diye düşündüğm anda üstüme ağırlıklar binmiş gibi hissediyorum.
tarif edemiyorum.
açıklama yapmak istemiyorsan yapma.
mesela tayin imkanın var mı?
varsa tayin iste ve eş zamanlı boşanma davası aç, çek git.
sen değil avukat görüşsün.
sen asla görüşme.

ya da kendine bir ev tut, yavaş yavaş daya döşe. valizini al ve git. numaranı değiştir. eşinle yine avukatın muhatap olsun, sen değil.

Potansiyelini farkında olmayan bir kadın daha..

Her şeyi bu kadar iyi analiz edebilmişken kendinize neden bu eziyeti çektirirsiniz bilmem. Başkaları için yeterince yaşanmış, artık kendiniz için yaşayın!

Sen bitiremiyorsun ama günün birinde o terkedince bu dusunduklerine pişman olacaksın.

Tekrar evlen, ev kur, eşya al. Bence eşin sırf bunlar için bile boşanmaya razı olmaz.
Nefret ediyorum cimri insandan.
Boşan ve kendi kazandığın paranın kendi keyfini sür. Paranı yemek istiyorsan ye, hayır yapmak istiyorsan hayır yap, yatırımsa yatırım. Ha yok yere atıp üstünde tepinmek istiyorsa canın, durma tepin :KK48:
Madem yobaz bu adam. De bakalım artık yoruldum çalışmayacağım zaten hiç bir lüks harcamamız da yok. Çalışmama gerek de yok. Zatem sen benim çok sosyal de olmami istemiyorsun. Bundan sonra kocamın bana bakıp ihtiyaçlarımı karşılamasını istiyorum. Seninki bir u dönüşü yapar. Düşer bayılır vallahi.
Adam kendi paranı sana yedirtmiyor, bi de onunki :KK45:
:KK70:Ay çok tatlı yazmışsınız tüm gerçekleriyle çok güldüm:-)

Korkunun ecele faydası var mı?Sen üzüleceğine o üzülsün.Zaten ömürlük üzülmüşsün yetmedi mi bu kadar?Kendini böyle güzel ifade edebilen bir kadının bu ayrılığında üstesinden gayet rahat gelebileceğini düşünüyorum.Bir adım at gerisi gelir.Yeniden kur hayatını.Sev sevil hem de çok sevil.Hiçbir şey için geç değil.Kendini bu vicdan hapishanesinden kurtar bir an önce.

Korkunun ecele faydası var mı?Sen üzüleceğine o üzülsün.Zaten ömürlük üzülmüşsün yetmedi mi bu kadar?Kendini böyle güzel ifade edebilen bir kadının bu ayrılığında üstesinden gayet rahat gelebileceğini düşünüyorum.Bir adım at gerisi gelir.Yeniden kur hayatını.Sev sevil hem de çok sevil.Hiçbir şey için geç değil.Kendini bu vicdan hapishanesinden kurtar bir an önce.
vicdan hapishanesi hayatımı özetler nitelikte olmuş :KK43:
teşekkür ederim yalnız adımı atamadığım için yıllardır muallaktayım.
umarım bir an önce hayatım adına en doğru kararı verip, bu doğrultuda uygun adımları atabilirim. zira bir pişmanlığa daha dayanabilecek takatim kalmadı :KK43:

Bu ilişkide tek bir hatalı gördüm. O da sensin.

Evliliğinin yanlış olduğunun farkındasın ve bunu sürdürmeye devam ediyorsun.

Hayır demek karşındaki kişiyi reddememek kişisel bir sorundur.

Bu sorunun üstesinden gelmelisin.
Bu zamana kadar hep başkaları için yaşamışsın.

Ömür dediğin 3 saniye.

Sen iki saniyesini vermişsin başkasına bari bırakta bir saniyen senin olsun.

Bu ilişkide tek bir hatalı gördüm. O da sensin.

Evliliğinin yanlış olduğunun farkındasın ve bunu sürdürmeye devam ediyorsun.

Hayır demek karşındaki kişiyi reddememek kişisel bir sorundur.

Bu sorunun üstesinden gelmelisin.
Bu zamana kadar hep başkaları için yaşamışsın.

Ömür dediğin 3 saniye.

Sen iki saniyesini vermişsin başkasına bari bırakta bir saniyen senin olsun.
:KK43: hatalı olduğumu gayet iyi biliyorum

Aslında bir kere avukat tutmuş mahkeme görmüşsün.
En zor adımları atmışsın hatan geri dönmek olmuş.
Sen gayet cesur bir kadınsın.
Sevmediğinden de eminsen sorun ne tam olarak?

Bence cesaretsizlik oluşmuş. Zamanında avukata gidip dava açarkenki güçlü ve cesur haline geri dön bence...
Bir kere başarmışsın. Bu hayat benim diyebilmişsin.

X