Boşanmak zormu

Hiç bir değişim kolay değildir.
Ama 5-10 sene geçtiğinde yine boşanma olacak boşa geçen zamanlar size kalacak.
Çocuklarınız bir gün büyüyecek.
Kız olan ya evlilik böyle bir şeymiş diye dayak yiyecek, ya erkeklerden nefret edecek.
Erkek evladınız varsa o da şiddeti normal görecek.
Ancak boşandığınız takdirde sağlıklı bir ortam sunarak gerekli terapilerle desteklediğiniz takdirde huzurlu bir hayat sunacaksınız.

5 yasinda kizim var kizim hep anne lutfen yapma arkadaslarimin icinde beni boynu bukuk koyma diyor
Esas büyüyüp arkasında dimdik duran bir anne değil de, kendini ezdirmiş bir anne gördüğünde boynu bükük kalacak. Ne demek 5 yaşında kızın lafına bakıp bu kadar çileye boyun eğmek, hiç mi kendine saygın yok? Bu dünyada hiç kimse insanın kendisinden daha değerli değildir, boşa gitsin.

boşan yada boşanma diyemem, maddi durumunuzu çocuklarınızın geçiminin nasıl olacağını bilmiyorum...

Ancak şunu diyebilirim. oğlum 5.5 yaşında eşimle didişsek, eşim bana biraz kaba davransa; oğlum babasının üzerine atlayıp dövmeye kalkıyor :)) evde şiddet de yok.

5 yaşındaki bi çocuk "beni boynu büyük koyma"demez....

Merhaba arkadaslar eşimle görücü usulu evlendim 2 tane cocugum var ama nezaman kavga etsek ailesinin suçlu oldugunu bildigi halde hem bna eziyet edip sen suclusun diyo ölen anneme bile küfur ediyor bosanmayi kafaya koydum ama 1 yasinda oglum 5 yasinda kizim var kizim hep anne lutfen yapma arkadaslarimin icinde beni boynu bukuk koyma diyor zaten oglum bebek bisey anlamiyor cocuklarimin gozi onunde dayak yiyorum ama kizima kiyip bitiremiyorumda surekli her gun ailesi ariyor karistiriyor esim doldurusa gelip bna agza alinmicek kufurler laflar sayiyor bosanmak zor mu bosansam kizim beni mi suclar yoksa cocuklarim icin cekmek mi zorundayim annem olsa kendimi oldurmeyi bile dusunuyorum ama cocuklarima kim bakar ki cok zordayim kimseye ne derdimi ne sıkıntimi anlatamiyrum neyapmaliyim
5 yaşındaki çocugun böyle yalvarmasını saglayacak kadar herşeyin içinde olması çok üzücü.

Ewet bosanmanin ne oldugunu anlattim cocuguma 5 yasindaki bi cocuktan bahsediyoruz bana kizim anne arkdslarimin okulda babasini anltirken bna sorduklarinda ben cevap verememki dedi kimin ne yasadigini kimse bilemez unutmayin
Boşanmayın,5 yaşındaki çocuğunuza ,boynunu dik tut kızım diyin, okulda babasını sorduklarında da ,annemi dövüyor ama özünde iyi bir insan, başımızda erkek gibi erkek babam var desin.
Ayrıca 5 yaşındaki çocuğunuzun düşünceleri gibi aksettiğiniz şeyler sizin kendi düşünceleriniz. 5 yaşındaki çocuk anca eski Türk filmlerinde öyle konuşur. Boşanacaksınız bitecek. Annesinin dayak yediğini görmektense, okulda ne diyeceği dert olsun.

Kızınız sizi dövülürken seyretmeyi seviyorsa acil olarak bir pedagog görmeli.
Boynu bükük koyma falan yapmayın 5 yaş cümlelerinin neler olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Merhaba arkadaslar eşimle görücü usulu evlendim 2 tane cocugum var ama nezaman kavga etsek ailesinin suçlu oldugunu bildigi halde hem bna eziyet edip sen suclusun diyo ölen anneme bile küfur ediyor bosanmayi kafaya koydum ama 1 yasinda oglum 5 yasinda kizim var kizim hep anne lutfen yapma arkadaslarimin icinde beni boynu bukuk koyma diyor zaten oglum bebek bisey anlamiyor cocuklarimin gozi onunde dayak yiyorum ama kizima kiyip bitiremiyorumda surekli her gun ailesi ariyor karistiriyor esim doldurusa gelip bna agza alinmicek kufurler laflar sayiyor bosanmak zor mu bosansam kizim beni mi suclar yoksa cocuklarim icin cekmek mi zorundayim annem olsa kendimi oldurmeyi bile dusunuyorum ama cocuklarima kim bakar ki cok zordayim kimseye ne derdimi ne sıkıntimi anlatamiyrum neyapmaliyim
7 yaşında kızım var böyle bişey düşünüp konuşamaz, ha hissettiklerini ben anlarım ama “ anne arkadaşlarımın arasında beni boynu bükük koyma ” diyemez.
Siz napıyorsunuz kızınıza oturup uzun uzasıya boşanmayı falan mı anlatıyorsunuz da sizin cümlelerinizle size dönüş yapıyor 🤷🏻‍♀️

Yarın öbür gün kızın büyüyüp genç bi kadın olduğunda ah yavrum senin için boşanmadım dersen kızına, anne sen hasta mısın 5 yasında çocuğun ağzına bakıpta dayak mı yedin küfür mü işittin deyip kızacaktır. Kendinize bunu reva görmeyin kızınıza daha fazla kötü örnek olmayın.
Ben 5 yasindaki bir kizin bu laflari bilecegini düşünmüyorum. Acaba esiniz ve ailesi hem ezelim hem bosanmasin bizim oglana bundan baska bakan olmaz diyemi cocuga ogretiyorlar bu sozleri 😏🤔

Kızınız bu yaşta bu lafları ediyor olması ki ben inanmadım zaten psikolojisinin bozulduğunu gösterir evliliğiniz hep böyleymiş ve ikinci bi çocuk yapıp zincirlerinizi daha da sağlamlaştırmışsınız

Çocuk bu yaşta böyle ağır sözler söylüyorsa muhtemelen psikolojisi bozuldu.
Boşanmak kolay değil evet kabul etmek lazım ama geçiyor ve herşey normalleşip düzeliyor zamanla..rahat nefes alıyorsunuz..
bu evlilikte sizce düzelir mi mesela 1-2 sene içinde aynı rahat nefesi evlilik birliği içinde de alabileceğinize dair umut var mı?
mutlu huzurlu anne çocuklar için en faydalı besin inanın...aynı çocuk boşanınca daha huzurlu olacaksa bir şekilde onu sakinleştirip doğru olanı yapmanızı öneririm...

Senin buraya yazmanda ki amacın seni boşanmanın zor olmadığına inandırmak değil.

Duymak istediklerini söyleyeyim mi ?

"Aman sakın yuvanı yıkma evlatlarını boynu bükük bırakma. Bu kocandan boşansan ne olacak daha iyisini mı bulacaksın. Her evlilikte var sıkıntılar. Başka evlilik yapsan bu sefer başka sorunlar olacak. Sen evlatların için evliliğine dört elle sarıl. "

Şimdi her dayak yediğinde üstteki yazımı oku ve o muhteşem evliliğine devam et. Çünkü evlatların kavga gürültü içinde annelerinin dayak yediği bir ailede çok mutlu ve huzurlu büyüyecektir !

Bide bu muhteşem evliliğe 2 çocuk yetmez 3 4 tane daha yap. Daha da muhteşem olsun hayatınız.

ben bu yaşta " anne lütfen yapma arkadaşlarımın içinde beni boynu bükük koyma" cümlesini kuramam 5 yaşındaki kızınız nasıl kurdu acaba? 5 yaşında kuzenim var boşanmanın ne demek olduğunu zaten anlamaz, üvey ablasıyla abisi var onların annesinin başka olduğunu biliyor ama niye başka olduğunu bile idrak edemiyor. kızım da kızım diyip ayrılmamanıza bahane üretmeyin. o şartlar altında çok mu sağlıklı büyüyecek çocuklarınız?

artı 5 yaşındaki çocuklar boşanmanın kötü olduğunu, arkadaşlarının arasında boynu bükük kalacağını(!) ne bilsin. arkadaşları da o yaştaysa senin annen baban boşanmış git mi diyecek.. dün kuzenimin doğum günüydü saklambaç filan oynadılar bahçede. kimse kimsenin ailesinin ne olduğunu umursamaz oyun çağında.

5 yaşındaki çocuk kendi aklıyla o cümleyi kuramaz. Siz o çocuğa örnek olacaksınız. Eğer siz zalime boyun eğerseniz kızınız da ilerde sizin gibi olacak. İstediğiniz nedir kızınız için önce ona karar verin. Ayakları yere basan güçlü bir anneyle mi büyüsün yoksa babası tarafından darp edilen sesi çıkmayan bitmiş tükenmiş kalmamış bir anneyle mi? Bu şekilde çocuğunuza ne faydanız olacak? Annesi babası ayrılmış binlerce çocuk var hiçbirinden de bir şey eksilmiyor. Ama o huzurusuzluğun darpın içinde büyüyen çocuklar var ya onların kaybettiklerini görme imkanınız olsa bir dakka durmazdınız o evde!

"Aman sakın yuvanı yıkma evlatlarını boynu bükük bırakma. Bu kocandan boşansan ne olacak daha iyisini mı bulacaksın. Her evlilikte var sıkıntılar. Başka evlilik yapsan bu sefer başka sorunlar olacak. Sen evlatların için evliliğine dört elle sarıl. "

Ben boşanmaya kalktığımda çevremdeki çoğu kişinin bana kullandığı cümleler gerçekten saçma ve komik şu cümleler ya ben boşandım huzurluyum en azından kızım kavga gürültü olmayan bir evde yaşıyor huzurla yanımda..

5 yasindaki cocugun kullanacagi laflar degil bunlar.

X