Boşanmakta haklı mıyım???

İyi yanlari görmezsin artık bitmiş senin kafanda evliliğin. Istemiyorsun yani, cocuklarda büyümüş, zorlama. Inceldigi yerden kopsun.

Eşimle ben 20, eşim 24 yaşında iken 15 sene önce evlendik. Memurum, aylık 5 bin gelirim var, ve eşimden uzun zamandır boşanmayı düşünüyorum ciddi ciddi.
Eşimin iİYİ YANLARI:
Market alışverişinde sınır yoktur, ne istersek alabiliriz ve alır, pahalıymış gereksizmiş demez.
İnsanların içinde kolay kolay rencide etmez
😊Tutumludur
😊Çocuklarla arada sırada oynar
😊Yataksa istekli görünürsen geri çevirmez, şunu yap bunu yap deyince geri çevirmez
😊Devlet işlerinde çok bilgilidir, yol yordam bilir
😊Kazancı çok çok çok iyidir
KÖTÜ YANLARI
Çok tembeldir, benim için de başkası için de kılını kıpırdatmaz. Mesela 23 nisan resmi tatildir, kendi evde kalır, uyur, uyanır, benim okuldan gelmemi bekler, tören biter yorgun argın eve gelirim kahvaltısını hazırlar koyarım önüne.
🤪Çok vurdumduymazdır. Öyle ki burun ameliyatı oldum, sabah hastaneden çıkışımı kendim yaptım, gelsin beni alsın diye aradım onlarca kez. telefonu sessize almış, bindim taksiye geldim eve, çocuklar açtı kapıyı. Kahvaltı hazırladım kaldırdım nazlana nazlana kalktı. Hiç bi şey yokmuş gibi davrandım, laf soktu (hatırlamıyorum )benim insanlığımla ilgili, ben de bak insanlıktan bahsediyosun ama insan olan beni sabah alır, kahvaltımı hazırlar önüme koyar, bak yüzüne vurmak için değil de bil diye söylüyorum dedim ama tatlı tatlı söyledim.” Sen 10da çıkarım demiştin 9 da aramışsın açmamışım,taksiye binip gelmek zor mu, kavga için bahane arıyorsun” dedi bağıra bağıra. Ameliyatlıyım ağlaya ağlaya gittim içeri.
🤪Ben seversem beni sever, arkamı dönersem döner, küsersem barışmak için çabalamaz.
🤪Annesi babası, ya da yakın akrabasına karşı çok hoşgörülüdür, bi yanlışları varsa bile muhakak mantıklı bir açıklaması vardır. Bana karşı ise bir o kadar önyargılı ve acımasızdır, iyi niyetli yaptığım şeylerin arkasında bile bir şey arar.
🤪Gece yatarken diş fırçalamaz, işe giderken ffırçalar
🤪Tabi ki de işe giderken duş alır
🤪Haftada bir banya yapılması makuldur ona göre, 8-9 güne uzarsa da nolur ki canım... O pis değil ben çok titizmişim...
🤪Hakarette çok cömert, iltifatta cimridir bana karşı.
🤪Çocukların yanında gaz yapar burun karıştırır, yüzlerce kez söyledim yapma diye, ben rahatsızım diyo, bence rahatsızlıktan değil de rahatlıktan yapıyo.
🤪Benden asla ayrılmak istemiyor, sebebi bana kalırsa değer ve sevgi değil. Güzel bir kadın, bakımlı bir eş, çalışkan, titiz, düzenli bir ev hanımı, iyi bir anne ve iyi bir gelin olduğum için olduğunu düşünüyorum.
🤪 Asla ev işine yrdım etmez,ani misafir geldiğinde tut ucundan desem, boşveeeer dağınık kalsın der, o yüzden asla ondan iş yardımı istemem.
🤪Üç çocuğumuz büyüdü bir gece kalkmışlığı yoktur, ki çocuklarımın üçünde de uyku problemi vardı, en uzun uykuları yarım saatti.
Şimdi kızlar o kadar çom yazacak çok şeyim var ama ancak bu kadar kısa kesebildim.
Önceden Yaşım gençti anlamadım, geri baba evine dönmek ağır olduğu için sabrettim göz yumdum çok şeye. Annem başkasının lafıyla yaşar,o ne der bu ne der, biz ölelim ama başkası iyi bilsin o kafada. babam ise çok hassastır,duygusaldır, boşansam kalpten gider, evin tek çocuğuyum bi de. ama artık bazı şeylere katlanamıyorum.
Bu güne kadar yatırım yaptık, yüklü krediler ödedik,yaptıklarımız çok değerlendi, para harcamadık, sıktık. tam harcamaya başladık. Eşim şu an süper lüx villa yaptırıyor ve üç ay sonra geçmeyi planlıyoruz. İçini en lüx şekilde bana bıraktı istediğim harcamayı yapabilrirm sınır yok.
Yine hakaret etti 10 gün önce küstüm ve barışmayı düşünmüyorum o da af dilemez zaten.
Üç çocuğumuz var, ayrılırsam zor geçim şarları onları ve beni bekliyor, benim umrumda değil ama çocuklarım çok büyük imkanlardan mahkum kalacak. Beni silince çocuklarımı da siler bu adam ve zırnık vermez hiçbirimize buna eminim.
Nolur aklı başında kadınlardan fikir bekliyorum. Birkaç yakın arkadaşım var ayrılan hepsi de ayrıldığına pişman. Sabredip çocuklarım için katlansam mı diyorum, bazen de çekip gideyim ben anamın babamın imkanıyla mı bu güne geldim çocuklarım da çalışsın didinsin diyorum, fikir verin lütfen....
Yaşlı bi teyzeye anlatmıştım parkta kimsem yok ki yakın, “kızım sevgi ekmeğin arasına sarılıp yenmez ki” demişti.
Bilmiyorum insan sevgisizliğe alışır mı, evlilik değil bizimki bir nevi ticaret artık. Offff of....
EKLEME
İki sene önce boşanmak istedim,evde sözleşme yaptık,notere gittik, çocuk ve görüş günleri belli bir miktar para...noter kabul etmedi, boşanmadan o sözleşmenin önemi yokmuş. Başka bir belge vardı, oku imzala dedi eşim, benim kafa yok zaten o an. noterde imzaladım, meğer mal ayrılığı sözleşmesiymiş. Sonra eve geldik ağladı mağladı ikna etti, devam ettik, sonra araştırdım imzaladığım kağıdın mahiyetimi. Güya beni koruyormuş o kağıt. Üstüne gidince çalıştığım paraları sana mı kaptıracağımı sanıyorsun dedi. Sen param için mi benlesin dedi. Düşündüm o an “evet para derdinde değilim“ dedim içimden. Devam ettik. Ama zaman geçtikçe en çok bu olay gün be gün daha çok koydu bana, ya insan 13 senelik eşine nasıl böyle bir sözleşme imzalatır? Bu en ağır hakarete bedel davranışı hazmedemiyorum
Çok zor
Ben olsam onu takmadan yanıma yaklaştırmadan kendi keyfime bakardım
Çok sıkmayın harcamalarınızı
Evinize bir yardımcı tutun
Bir de size nasıl davranıyorsa aynen karşılık verin

Şekerim hemen boşamalısın, yok güven bitmİş, mal kaçırıyo senden, gençsin de o düşünsün yeni hayat kurarsın kendine, ııyykkk bi de pis herif ayyy çok irenç

tespit ettiğiniz gibi kaybetme korkusu da kalmadıysa sonraki adım aldatılmanız olacaktır. adamda para da var, kaçınılmaz son bu. bu durumu kaldırıp kaldıramayacağınızı düşünüp karar verebilirsiniz.

A Aylin3333 uc cocuk var.. onlarin standardi dusecek diyorsunuz..

ya bosanip kitkanaat uc cocukla huzurlu kocasiz bir hayat yasayacaksiniz..

ya da super luks eve gecip gonlunuzce doseyip cocuklarinizla rahat yasayacaksiniz.. o da koca konumunu dolduracak girecek cikacak vs.. ama beklentilerinizi dusureceksiniz..

bastan beri fena alistirmissiniz.. siz ameliyat olurken nasil yatar uyur sessize alir bir de 10 cikcam dedin der.. hic ama hic normal degil. hodukluk kaninda varmis da bastan beri beklentilerinizi soyleye soyleye yonlendirmeliydiniz mumkun oldugunca tabi.

X