Boşanmakta haklı mıyım???

Başka bir belge vardı, oku imzala dedi eşim, benim kafa yok zaten o an. noterde imzaladım, meğer mal ayrılığı sözleşmesiymiş. Sonra eve geldik ağladı mağladı ikna etti, devam ettik, sonra araştırdım imzaladığım kağıdın mahiyetimi. Güya beni koruyormuş o kağıt. Üstüne gidince çalıştığım paraları sana mı kaptıracağımı sanıyorsun dedi. Sen param için mi benlesin dedi.

Bir de mal ayrılığı rejimi sözleşmesi iptal edilebilir.

Bu süreçte konunun uzmanı bir avukat ile ilerlerseniz sizin haklarınız ve çocuklarınızın hakları bakımından daha iyi olur görüşündeyim.

Boşanmayın
Süper lüks villanızın içini en lüks eşyalar ile döşeyin gönlünüzce.
Ev işleri için bir yardımcı alın eve, eşinizin yardım etmeyişi göze batmaz.
Oda kokusu alın bol bol çocukların yanında gaz çıkardığında ondan sıkarsınız.
Jakuzi de yaptırın banyo olayını bir miktar çözer.
Aylık 5 bin kazanan kendi ayakları üzerine durabilen eşinin olumlu olumsuz özelliklerini ölçüp tartabilecek muhakeme yeteneğine sahip çocuklarının iyi bir geleceği olmasını isteyen bir anne olarak yapmanız gereken şey yolları ayırmak gibi görünüyor ama siz kendiniz de söylemişsiniz evlilik değil ticaret oldu bizimki diye o halde hayırlı işler 🤷‍♀️

Siz ironi yapmışsınız galiba ama ben çok mantıklı buldum valla :KK70:

Sevgiye aç 3 çocuklu bir kadının, birine güvenip yeniden evlilik yapma ihtimali zor.
Erkek dediğiniz yamuklarla dolu bir cins.
Bilmediğim yamuklarla boğuşmak yerine bildiğim yamukları düzeltebilmek adına
her yolu denerdim ben olsam.
Adam tembel, aşırı rahatına düşkün, hijyene bile uzak.
Öyle imkanlar oluşturmalı ki bu üşendiği konular zevke dönüşsün.
Bence bu adam değiştirilebilir ama uğraşmak yorucu.
Ee o kadar olacak.
B.k gibi para var uğraşmaya değer :)

İşte hepsi 3 ay sonra şekerim
Onca sene çekmişsiniz sakın kendiniz için bir birikim filan yoksa bırakıp gitmeyin kendi hayatınıza bakın.Hayat hiç kolay değil aldatma filan yoksa gurur yapmanın çokta gerekli olmadığını düşünüyorum devamlı evde olsanız çekilmez ama en azından kendi hayatınız da var çalışıyorsunuz.

O kadar yazmışsınız iyi yönleri diye yazdığınız yerde çocuklarıyla ara sira oynar demişsiniz.

Bunu nasıl iyi yönleri diye bı katagoriye sokarsiniz. Lutfetmis gibi sanki. Yalvar yakar çocuk isteyip çocuğuyla ara sıra oynayan birisini iyi yönü olarak görüyorsanız, gerçekten durum ciddi.

Esiniz hic iyi niyetlu degil,bosanmada o sozlesme noterde yapiliyor ,noterde tanidikmis sizi oyuna getirmisler,
Iyi bir avukat bulun ,ister uzlassin ister cekusmeli olsun,size vermese bile cocuklara verecek nasilsa nafaka gecinir gidersiniz uzmeyin caninizi

Çok nazlı tembel falan yazmışsınız ama bence siz alıştırmışsınız bu şekilde. Burun ameliyatından geleceğim kapıyı çocuklar açacak 😱😱😱
Ciğerini sökerim ben o herifin. Ya başkası çalsaydı kapıyı? Bir de çocuklar o saate kadar aç. Evlilikte de başka şeyde de üstünüze düştüğü kadarını yapın, fazlasını fazlasını değil. Sonra böyle üstünüze yapışır kalır. Ama yine de boşanma sebebi değil. Bir evlilik terapistine gitmenizi tavsiye ederim. Biraz siz biraz o değiştikçe düzelebilir bence. Yalniz kağıt imzalatma meselesi çok iğrenç.

Böyle yaşayabilirim el ele tutuşan öpüşen birbirine baktığında gözleri parlayan Bi çift gördüğümde üzülmem ilgi sevgi görürsem aklım gözüm kaymaz diyorsanız devam edin. Arkadaşlar hep somut belli başlı problemler yoksa devam edin demiş ama ne biliyim sevgisizlik çok ağır bence.

Hayat kısa ve pis, tembel, ilgisiz diye betimlediğiniz bir erkek ile yaşamaya değer mi ?
Hem de çocuklarınız büyümüş ve ayaklarınızın üzerinde durabilecekken.
Yılların alışkanlığını boşverip kendiniz için birşeyler yapmaya başlayın.

13 mü 15 mi? Kaç yıllık evlisiniz karar verin :KK45:
iyi özellik diye sıraladığınız daha doğrusu sıralamaya çalıştığınız şeyler olması gereken normal şeyler hatta az bile. Arada çocuklarla oynar iyi bir özellik mi? Yanlış yere yazdınız onu sanırım.
Şu market alışverişinde ne istersek alırız maddesi normal insan özelliği zaten, sizden başkalarında da gördüm garip geliyor dile getirilmesi bile. Kaldı ki siz geliri olan birisiniz, bir zahmet alıverin istediğinizi.
Gelelim kötü özelliklere, evet adam pis, birçok erkek gibi aileci, tembel vs ama en önemlisi size saygısı yok. Sevgisi de yok muhtemelen.
Siz bu adamla bunca yıl nasıl evli kaldınız diyeceğim ama belli bence. Gençtim cahildim annem babam falan sıralamışsınız ama, lüks yaşamak da işinize gelmiş. Boşanmayı bir an aklınızdan geçirmiş olsaydınız 3 tane çocuk yapmazdınız.
Bence hala da düşünmüyorsunuz, para tatlı geliyor. Bu konuyu da niye açtınız anlamadım.
Villanın dekorasyonunu düşünün bence boşverin boşanmayı.
Okuduğunuzu anlayamamışsınız sanırım, 13 senelik evliyken sözleşme imzalattı, şu an 15 senelik evliyiz. Varlık içinde yaşamadım şu ana kadar, ama bundan sonra yaşama imkanım var eğer boşanmazsam. Eşimi sevdiğim için birçok özelliği batmıyordu ama artık batıyor, dayanamıyorum, özet bu.

Çok nazlı tembel falan yazmışsınız ama bence siz alıştırmışsınız bu şekilde. Burun ameliyatından geleceğim kapıyı çocuklar açacak 😱😱😱
Ciğerini sökerim ben o herifin. Ya başkası çalsaydı kapıyı? Bir de çocuklar o saate kadar aç. Evlilikte de başka şeyde de üstünüze düştüğü kadarını yapın, fazlasını fazlasını değil. Sonra böyle üstünüze yapışır kalır. Ama yine de boşanma sebebi değil. Bir evlilik terapistine gitmenizi tavsiye ederim. Biraz siz biraz o değiştikçe düzelebilir bence. Yalniz kağıt imzalatma meselesi çok iğrenç.
Bosanmak icin illa siddet ve aldatma mi olmasi lazim? Es kisinin bencil olmasi ve deger vermemesi benim icin evliligi bitirmeye sebeptir.

Boşanıp boşanmamak sizin kararınız. Ama her kadın ister yasi 20 olsun ister 50 sevgi saygı ve ilgiyi hak eder.

* adamdan bu kadar rahatsızsa neden 3 çocuk yapmış özellikle de 2 yaşında olan ??
* market alışverişini rahat rahat yapmak zaten olması gereken değil mi sonuçta marketten zaruri ihtiyaçlar alınıyor ?
* bunca yıl neden eve temizlikçi almamakla övünülüyor anlayamadım, sonuçta
her şeyi mükemmel yapmışsınız adam da öyle alışmış sonuç : tükenmişlik sendromu.
* kocam benim ameliyatıma gelmese büyük olay olurdu.yani olaylara o an tepki vermeyip içinize atıyorsanız sıkıntı sizde
*bir de kaç yıllık evlilik sonuçta bence çift terapisine gidin , belki adam öküzlüğünü anlar.

Hadi hepsi neysede ameliyat olmussun ariyorsun gelmedigi yetmiyo birde sessize alio telini.. bu herif seni sevmiyo deger vermiyo.. sirf duzeni bozulmasin diye boyle.. saygisiz igrenc bir tip

Tam boşanmasan bile bi ayrıl evden çocukları alip bi tart kendini duruma göre karar verirsin

Tam boşanmasan bile bi ayrıl evden çocukları alip bi tart kendini duruma göre karar verirsin bi akrabam 2 çocuğuyla küçükken boşandı şimdi üçüde çalışıyor maşallah babalarında oyle uzaktan izlio perişan cocuklar kendini kurtarir

* adamdan bu kadar rahatsızsa neden 3 çocuk yapmış özellikle de 2 yaşında olan ??
* market alışverişini rahat rahat yapmak zaten olması gereken değil mi sonuçta marketten zaruri ihtiyaçlar alınıyor ?
* bunca yıl neden eve temizlikçi almamakla övünülüyor anlayamadım, sonuçta
her şeyi mükemmel yapmışsınız adam da öyle alışmış sonuç : tükenmişlik sendromu.
* kocam benim ameliyatıma gelmese büyük olay olurdu.yani olaylara o an tepki vermeyip içinize atıyorsanız sıkıntı sizde
*bir de kaç yıllık evlilik sonuçta bence çift terapisine gidin , belki adam öküzlüğünü anlar.
Maalesef bazılarımızda okuduğunu anlamama sorunu var, temizlikçi almamakla övünüldüğüne dair tek bir cümle gösterin lütfen. Eşim bunu istemedi sabır, bırak pis kalsın dedi tarzı ifadeler varken...Ha bunu yazmamın sebebi ise yine önyargılı “rahata alışmış, bırakmak istemiyor” tarzındaki ifadelere karşılıktı. Yani ortada bırakılamayacak alışılmış bir rahat yok. Çocuk meselesine gelince 2 yıla sorun yoktu aramızda, bunu da belirtmiştim okusaydınız eğer. ben eşimin kusurlarını tolere edebiliyodum beni sevdiğini düşünerek. Kızım şu an 26 aylık, yani o 4 aylıkken büyük sorunlar bencillikler ortaya çıkmaya başladı. Bunun sebebi olarak eşimin artık beni kaybetme korkusunu tamamen yok etmiş olmasına bağlıyorum. Evet düşünüyorum eşim sistemli olarak, ince ince planlayarak benim tüm yollarımı kapattı. Evet eşim potansiyel psikopat ruhuna sahipmiş bu anlamda.

Eşimle ben 20, eşim 24 yaşında iken 15 sene önce evlendik. Memurum, aylık 5 bin gelirim var, ve eşimden uzun zamandır boşanmayı düşünüyorum ciddi ciddi.
Eşimin iİYİ YANLARI:
Market alışverişinde sınır yoktur, ne istersek alabiliriz ve alır, pahalıymış gereksizmiş demez.
İnsanların içinde kolay kolay rencide etmez
😊Tutumludur
😊Çocuklarla arada sırada oynar
😊Yataksa istekli görünürsen geri çevirmez, şunu yap bunu yap deyince geri çevirmez
😊Devlet işlerinde çok bilgilidir, yol yordam bilir
😊Kazancı çok çok çok iyidir
KÖTÜ YANLARI
Çok tembeldir, benim için de başkası için de kılını kıpırdatmaz. Mesela 23 nisan resmi tatildir, kendi evde kalır, uyur, uyanır, benim okuldan gelmemi bekler, tören biter yorgun argın eve gelirim kahvaltısını hazırlar koyarım önüne.
🤪Çok vurdumduymazdır. Öyle ki burun ameliyatı oldum, sabah hastaneden çıkışımı kendim yaptım, gelsin beni alsın diye aradım onlarca kez. telefonu sessize almış, bindim taksiye geldim eve, çocuklar açtı kapıyı. Kahvaltı hazırladım kaldırdım nazlana nazlana kalktı. Hiç bi şey yokmuş gibi davrandım, laf soktu (hatırlamıyorum )benim insanlığımla ilgili, ben de bak insanlıktan bahsediyosun ama insan olan beni sabah alır, kahvaltımı hazırlar önüme koyar, bak yüzüne vurmak için değil de bil diye söylüyorum dedim ama tatlı tatlı söyledim.” Sen 10da çıkarım demiştin 9 da aramışsın açmamışım,taksiye binip gelmek zor mu, kavga için bahane arıyorsun” dedi bağıra bağıra. Ameliyatlıyım ağlaya ağlaya gittim içeri.
🤪Ben seversem beni sever, arkamı dönersem döner, küsersem barışmak için çabalamaz.
🤪Annesi babası, ya da yakın akrabasına karşı çok hoşgörülüdür, bi yanlışları varsa bile muhakak mantıklı bir açıklaması vardır. Bana karşı ise bir o kadar önyargılı ve acımasızdır, iyi niyetli yaptığım şeylerin arkasında bile bir şey arar.
🤪Gece yatarken diş fırçalamaz, işe giderken ffırçalar
🤪Tabi ki de işe giderken duş alır
🤪Haftada bir banya yapılması makuldur ona göre, 8-9 güne uzarsa da nolur ki canım... O pis değil ben çok titizmişim...
🤪Hakarette çok cömert, iltifatta cimridir bana karşı.
🤪Çocukların yanında gaz yapar burun karıştırır, yüzlerce kez söyledim yapma diye, ben rahatsızım diyo, bence rahatsızlıktan değil de rahatlıktan yapıyo.
🤪Benden asla ayrılmak istemiyor, sebebi bana kalırsa değer ve sevgi değil. Güzel bir kadın, bakımlı bir eş, çalışkan, titiz, düzenli bir ev hanımı, iyi bir anne ve iyi bir gelin olduğum için olduğunu düşünüyorum.
🤪 Asla ev işine yrdım etmez,ani misafir geldiğinde tut ucundan desem, boşveeeer dağınık kalsın der, o yüzden asla ondan iş yardımı istemem.
🤪Üç çocuğumuz büyüdü bir gece kalkmışlığı yoktur, ki çocuklarımın üçünde de uyku problemi vardı, en uzun uykuları yarım saatti.
Şimdi kızlar o kadar çom yazacak çok şeyim var ama ancak bu kadar kısa kesebildim.
Önceden Yaşım gençti anlamadım, geri baba evine dönmek ağır olduğu için sabrettim göz yumdum çok şeye. Annem başkasının lafıyla yaşar,o ne der bu ne der, biz ölelim ama başkası iyi bilsin o kafada. babam ise çok hassastır,duygusaldır, boşansam kalpten gider, evin tek çocuğuyum bi de. ama artık bazı şeylere katlanamıyorum.
Bu güne kadar yatırım yaptık, yüklü krediler ödedik,yaptıklarımız çok değerlendi, para harcamadık, sıktık. tam harcamaya başladık. Eşim şu an süper lüx villa yaptırıyor ve üç ay sonra geçmeyi planlıyoruz. İçini en lüx şekilde bana bıraktı istediğim harcamayı yapabilrirm sınır yok.
Yine hakaret etti 10 gün önce küstüm ve barışmayı düşünmüyorum o da af dilemez zaten.
Üç çocuğumuz var, ayrılırsam zor geçim şarları onları ve beni bekliyor, benim umrumda değil ama çocuklarım çok büyük imkanlardan mahkum kalacak. Beni silince çocuklarımı da siler bu adam ve zırnık vermez hiçbirimize buna eminim.
Nolur aklı başında kadınlardan fikir bekliyorum. Birkaç yakın arkadaşım var ayrılan hepsi de ayrıldığına pişman. Sabredip çocuklarım için katlansam mı diyorum, bazen de çekip gideyim ben anamın babamın imkanıyla mı bu güne geldim çocuklarım da çalışsın didinsin diyorum, fikir verin lütfen....
Yaşlı bi teyzeye anlatmıştım parkta kimsem yok ki yakın, “kızım sevgi ekmeğin arasına sarılıp yenmez ki” demişti.
Bilmiyorum insan sevgisizliğe alışır mı, evlilik değil bizimki bir nevi ticaret artık. Offff of....
EKLEME
İki sene önce boşanmak istedim,evde sözleşme yaptık,notere gittik, çocuk ve görüş günleri belli bir miktar para...noter kabul etmedi, boşanmadan o sözleşmenin önemi yokmuş. Başka bir belge vardı, oku imzala dedi eşim, benim kafa yok zaten o an. noterde imzaladım, meğer mal ayrılığı sözleşmesiymiş. Sonra eve geldik ağladı mağladı ikna etti, devam ettik, sonra araştırdım imzaladığım kağıdın mahiyetimi. Güya beni koruyormuş o kağıt. Üstüne gidince çalıştığım paraları sana mı kaptıracağımı sanıyorsun dedi. Sen param için mi benlesin dedi. Düşündüm o an “evet para derdinde değilim“ dedim içimden. Devam ettik. Ama zaman geçtikçe en çok bu olay gün be gün daha çok koydu bana, ya insan 13 senelik eşine nasıl böyle bir sözleşme imzalatır? Bu en ağır hakarete bedel davranışı hazmedemiyorum
boşanın hayatınızı yaşayın

X