Boşanmalı mıyım nasıl düzelecek ben delirince mi

Yaşadıklarınız çok üzücü gerçekten. Bir aksiyon almanız lazım; trip, küslük ya da dava açmak gibi. Ama sürdürebilir bir tavırda olmalısınız sizi ciddiye almayı ve kaybetme korkusunu bir şekilde hissetmeli.
Bunları yaparken kendinize eziyet çektirmeden ne bileyim ev işlerinden biraz elinizi çekerek ama sosyalleşip kendinize alan yaratarak yapmaya çalışın daha fazla bunalmayın. Hakkınızda hayırlısını dilerim.
Aldığım hiç bir aksiyonun ciddiye alınmayacağını düşünüyorum dava açmak dışında. Dava açmakta son nokta gibi yani eğer dava açıp sonrasında vazgeçersem ilerde bu tarz hareketlerimde ciddiye alınmayacak. Dava açsam yine geri çeker diye düşünüp rahat olacak o yüzden tam boşanma kararı almadan böyle bişey yapıp daha da laçkalaştırmak istemiyorum açıkçası. Onun dışında küslük trip umrunda olmaz ben trip attığımı düşünürüm o dırdır yok oh be der ben yanıma gelsin yada bi göz ucuyla baksın diye beklerim bi bakarım içerde uyumuş kalmış 😀 kendi varlığımdan şüphe ediyorum evin içinde resmen sorsanız dışardan baksanız evet çok iyi sakin falan ama ailesine arkadaşlarına bu kadarı yeterli olabilir ama eşi olarak ben daha fazlasını bekliyorum kadınım sonuçta iyi insan diye evli kalınmaz ki özel bişey yok aramızda özelliği ve başbaşa olmayı yatakta oluyor sadece sanıyor bunu kıramıyorum yani

Bunlar hep çalışmak istemediğiniz için bahaneler gibi geliyor kulağa? Siz çalışmak istiyor musunuz?
Aslında çalışmak isterim okul öncesi mezunuyum bahane de değil aslında durumlar böyle bir kaç kez konusunu açtım destek çıkan olmadı cocuklar konusunda bakıcı da şuan ben tercih etmem

16 ya yıldır birliktesiniz. Çocukları da yakın zamanda yapmışsınız. Küçük olanı bir yaşında imiş. Adam son bir sene de bu hale gelmediğine göre çocuk yapıp öyle boşanayım mı dediniz kendiniz? Bütün bunları düşününce boşanma fikriniz saçma geliyor. En iyisi mi siz bir çift terapisine gidin yada bir iş bulup çalsın.
Evet çocuklarımız yakın yakına çocuklardan önce sanırım daha yetebiliyordum kendime vakit ayırabiliyodum dışarda da bir çevrem vardı eşim ozamanlar daha çok üstüme düşüyordu sanırım kaybetme korkusuyla falan. Böyle hareketleri varsaydıda sanırım ben cok dikkat edip takılmıyordum. Kızsam gidip yatıyodum mesela ama cocuklardan sonra mecburi eve daha cok kapandım önceden yalnız yapabildiğim şeyleri eşimle yapmak durumundayım artık çünkü baba desteği hiç olmadan iki küçük çocukla ve diğer şeyler zorlanıyor insan. Çocuklar geç yatıyor yani kızdım odama kapanıyorum gibi bi lüksüm yok onlarla ilgileniyorum oynuyorum yani beni ciddiye aldığı üstüme düştüğü o zamanlar çok geride kaldı bunu ona da söyledim çocuklar olmasaydı senden ayrılmak daha kolay olurdu ve coktan ayrılıp daha değerli hissedeceğim yeni bi hayat kurardım kendime arkama bile bakmazdım dedim bu cümlemden sonra bile uyuyakaldı yani hiç oturmadı içine sabah olduğunda da hiç bişey olmamış gibiydi işte ciddiyetsiz seviyesi bu kadar bişey diyince de akşama kadar çalışıyorum uyumıyım mı çalışan insana saygın olsun diyor

Evet çocuklarımız yakın yakına çocuklardan önce sanırım daha yetebiliyordum kendime vakit ayırabiliyodum dışarda da bir çevrem vardı eşim ozamanlar daha çok üstüme düşüyordu sanırım kaybetme korkusuyla falan. Böyle hareketleri varsaydıda sanırım ben cok dikkat edip takılmıyordum. Kızsam gidip yatıyodum mesela ama cocuklardan sonra mecburi eve daha cok kapandım önceden yalnız yapabildiğim şeyleri eşimle yapmak durumundayım artık çünkü baba desteği hiç olmadan iki küçük çocukla ve diğer şeyler zorlanıyor insan. Çocuklar geç yatıyor yani kızdım odama kapanıyorum gibi bi lüksüm yok onlarla ilgileniyorum oynuyorum yani beni ciddiye aldığı üstüme düştüğü o zamanlar çok geride kaldı bunu ona da söyledim çocuklar olmasaydı senden ayrılmak daha kolay olurdu ve coktan ayrılıp daha değerli hissedeceğim yeni bi hayat kurardım kendime arkama bile bakmazdım dedim bu cümlemden sonra bile uyuyakaldı yani hiç oturmadı içine sabah olduğunda da hiç bişey olmamış gibiydi işte ciddiyetsiz seviyesi bu kadar bişey diyince de akşama kadar çalışıyorum uyumıyım mı çalışan insana saygın olsun diyor

2 küçük çocukla boşanmak şuan sizin için çok yanlış bir karar olur. Belli ki eşiniz üzerine çok düşüyorsunuz o da kendini geri çekiyor. Biraz kendinizle ilgilenin, eşinize karşı ilginizi de dengeli bir şekilde azaltın.

O da oldu kaç kez çocukları aldım çıktım evden istemiyorum böyle evlilik diye ama geri geldik yani adam kaybetmekten o kadar korkmuyor ki seni sevmiyorum desem yüzüne bakıp yatar uyur yarın düzelir der o derece
Oyy arkadaşım adam sizi zerre umursamıyor ve üzgünüm ama sizi zerre sevmiyor. Sevmeyen adam kaybetmekten korkmaz. Biliyor ki gitseniz dahi o bir şey yapmasa bile siz o eve geri döneceksiniz. Neden bir çaba harcasın? Bu evlilik bana kalırsa bitmiş. Çocuklar için birlikte yaşayan ev arkadaşı olmuşsunuz resmen. Ve bence düzelmez çünkü sevgi kalmamış. Sizi bu kadar yok sayan insanla evli kalmaya kararlı mısınız?

Aslında çalışmak isterim okul öncesi mezunuyum bahane de değil aslında durumlar böyle bir kaç kez konusunu açtım destek çıkan olmadı cocuklar konusunda bakıcı da şuan ben tercih etmem
Valla bence siz bahanelerinizi bir kenara bırakın, bir iş ve bakıcı bulun çalışmaya başlayın. Hem ruh sağlığınız için evden uzaklaşmak iyi gelir hem de biraz birikim yapıp para kazanmış olursunuz. Hayatın neler getireceği belli olmaz. Bu adamla sizde ben pek hayırlı bir gelecek göremedim. Adam sizi nasılsa bana muhtaç, çalışmıyor, para kazanmıyor, 2 tane de çocuk var ne yaparsam yapayım gitmez diye düşünüyor, o yüzden rahat. Bu rahatlığı da malesef siz vermişsiniz her şeyi önüne sererek, yaparak.

Aldığım hiç bir aksiyonun ciddiye alınmayacağını düşünüyorum dava açmak dışında. Dava açmakta son nokta gibi yani eğer dava açıp sonrasında vazgeçersem ilerde bu tarz hareketlerimde ciddiye alınmayacak. Dava açsam yine geri çeker diye düşünüp rahat olacak o yüzden tam boşanma kararı almadan böyle bişey yapıp daha da laçkalaştırmak istemiyorum açıkçası. Onun dışında küslük trip umrunda olmaz ben trip attığımı düşünürüm o dırdır yok oh be der ben yanıma gelsin yada bi göz ucuyla baksın diye beklerim bi bakarım içerde uyumuş kalmış 😀 kendi varlığımdan şüphe ediyorum evin içinde resmen sorsanız dışardan baksanız evet çok iyi sakin falan ama ailesine arkadaşlarına bu kadarı yeterli olabilir ama eşi olarak ben daha fazlasını bekliyorum kadınım sonuçta iyi insan diye evli kalınmaz ki özel bişey yok aramızda özelliği ve başbaşa olmayı yatakta oluyor sadece sanıyor bunu kıramıyorum yani
Haklısınız zaten dava açma olayı blöf olmamalı netleştiğinizde alabileceğiniz bir karar. Eşinizin düzeleceğini çok sanmıyorum, çünkü dinleyip anlamaktan aciz, sizi geçiştirme modunda. Siz bir şekilde kendiniz için yatırım yapıp hazır olduğunuzda ayrılmalısınız ya da bir şekilde sizde onu görünmez ilan edip ve ondan beklentilerinizi sıfıra indirip devam edeceksiniz başka çare yok gibi :/

Seviyor biliyorum demişsiniz ama sevdiğini nasıl düsünebiliyorsunuz bu durumda.sitecek şaşırıp kaldık bu kadarına.beklemiyorduk bu derece ileri seviye olsun.

Onun sana saygısı kalmamış asıl.saygı uyandıracak birşeyler yapın diyeceğim de.bu olayları yaşayıp, adamın gerçek yüzünü gördükten sonra düzelse ne düzelmese ne.savaşta değiliz ki.

Bazılarınız belki bu da sıkıntı mı diyecek ama yine de çevremden kimseye anlatamadığım için yazmak istiyorum. Hayatımda mutsuz olduğum kendimi kendimi kötü hissettiğim tek şey kocam. 6 yıldır evliyiz 2 de çocuğumuz var 10 yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Çocuklarımız biri 3 biri 1 buçuk yaşında. Çalışmıyorum. Bütün gün çocuklarımla ilgileniyorum eşim işten geldiğinde ne isterse yapıp onu da hoş tutmaya çalışıyorum ailemle sık sık görüşüp bir şeye ihtiyaçları olursa yardım etmeye çalışıyorum yemek temizlik inanın her şeyi yapıyorum yorulsam da kendimle de ilgilenmeye en azından biraz olsun bakımlı ve güzel görünmeye çalışıyorum. Ama eşim bütün bunların farkında değil gibi emek verdiğim şeyleri önemsemiyor çalışmadığım için yorulmadığımı düşünüyor, bir sıkıntım derdim olduğunda yattığı yerden dinler oturup gözümün içine bakıp dinlemeye tenezzül etmez, zaten cümlemin ortasında da uyuyakalır. Sakince güzellikle anlattığım bak böylesin ben buna kırılıyorum diyerek bahsettiğim şeylere bütün gün çalışmışım evde dırdır mı dinlicem der benim dertleşmem ona dırdır gelir. Sohbet etmek isterim elinde telefon göz ucuyla bakar ama bilirim dinlemez. Çocuklarla da ilgili aslında yani akşamları yarım saat 1 saat vakit geçirir onlarla oynar. Çevrem hep eşimin iyi olduğunu söyler. Ama bağırıp çağırmamak küfür etmemek dövmemek yeterli midir sizce ben 28 yaşındayım sizce bunlarla mı yetinmeliyim yani ilgi görmek bir güzel söz duymak gözümün içine bakarak dinlemesini anlamasını istemek suç mu ? Başbaşa güzel vakit geçirmeyi yatakta oluyor sanıyor o kadar uzun zaman oldu ki bana aşık olduğunu hissetmeyeli. Seviyor belki evet ama hissettiğim bir şey yok. Eskiden o kadar saygı duyduğum adam bana artık boş gelmeye başladı ciddiye almamaya başladım aman anlatsam anlıcak mı sanki dinlemez ki uyuyakalır boşuna yorma çeneni diye düşünmeye başladım artık. Afedersiniz orama burama ellemeyi bişey sanar eğlenceli bişey sanar halbuki ben sarılsın öpsün bi yüzümü okşasın isterim. Artık o kadar yoruldum ki bu durumdan hayatta herşeyle başedicek çok şükür gücüm var ama kocamı kocam gibi hissetmemek çok ağır geliyor. Boşanıp babamın evine gitsem kızım bu adam sana naptı işinde gücünde dicekler kimse anlamıyor ki. Bazen düşünüyorum ben mi abartıyorum gün içinde yorulup daralıp ondan mı çıkarıyorum diye ama yok bu gece yine anladım ki sorun onda. Beni kaybetmekten korkmuyor benimde suçum hiç ağırlığımı koyamadım bugün seni sevmiyorum dedim sana çok kırgınım dedim yarın öptüm sarıldım mal gibi hiç bişey yokmuş gibi davrandım. Hiç küs durmadım trip atmadım hep konuşmaya düzeltmeye çalıştım susmadım bile. Hiç merak ettirmedim o da hiç üstüme düşmedi akşam küs uyuruz bütün gece ağlarım o uyur sabah gönlümü alsın diye beklerim bi bakarım unutmuş bile. Ben ne yapmalıyım gayette ciddi konuşuyorum yine ciddiye almıyor beni dalga geçer gibi konuşuyor lütfen bana bi akıl verin bi taktik verin bişey söyleyin kendimi çok yorgun değersiz hissediyorum
Öncelikle güçlü olmak zorunda değilsin benim çocuğum yok belki bunda yanlıştayim ama çocuklarin arkasına atma kendini demek istediğim kendine bahane etme çünkü insan kendine hep bahaneler üretir seninde tek başına eglenicegin arkadaslarinla ortamlara gidicegin daha fazla zaman ayirmalisin kendine o yokende çok güzel olmalısın arkadaşlarinla çıkarken ailene giderken o ortamda yokende çok etkileyici olmalısın ve ona bu kadar muhtaç ve yanlız olduğunu hisetirmemelisin ben okadar güçlü değilm senin gibi çok ağlarım geceleri ama afedersin götleri kalkıyor ve kendilerini çok önemserler telefonla oynuyorsa sende oyna onla ilgilenme Maslallh iki çocuğun var onları al gez zaman geçir videolarınızı eşine at hiç bir şey yazma ama bilki biraz uzaklaş kendine iltifat et söyle ben çok güzelim yanında aynaya bakarken ben çok iyim çok güzelim kendi iltiifatlarini kendin et ona mecbur kalma bu bana yakistimi demek yerine bunu çok beğendim çok yakistirdim kendime üstündeki dünyanın en çirkin şeyi yada en güzel şeyi olsun sen içinde mutlu ol kendini güzel hiset onun beğenmesi önemli değil sen kendini mutlu hisedersen ayrı parlarsin oda seni ayrı beğenir her kadın çok güzel ve çok özeldir sende çok güzel ve çok özelsin birdaha ağlama bilerek seni önemsemiyor biraz onu boşla güçlü olma biraz zayıf ol

Bence erken yaşta uzun ilişki ve erken yaşta iki çocuk sizin iliskinizi yaşlandırmış tabiri caizse. Yaşınız çok genç ama klasik 25 senelik evli bezginliği gelmiş.
Bence cift terapisi alin. Eşiniz kabul etmezse siz bireysel terapi alın. En azından bu durumla baş etmeyi, eşinizden beklentilerinizi daha doğru şekilde talep etmeyi ve kendi hayatınızı elinize almak için ruhunuzu güçlendirmeyi öğrenirsiniz.
Çocuklarınız pek küçükmüş. 1-2 yıl daha çalışmanız zor. Bu süreçte ben olsam kendime vakit ayırırım. Bana iyi gelecek kitaplar okurum. Ama dandik kişisel gelişim kitapları değil de gerçek uzmanların kitaplarını. Çocukları eşinize bırakıp sevebileceğiniz bir hobi kursu olur, ne bileyim haftada bir tiyatro olur sinema olur dışarı çıkmanın yoluna bakın. Bence eşiniz sizi evde iş yapan çocuk bakan silik biri olarak görmeye başlamış. Dinlemeye değer görmüyor gibi geldi bana. Bir de artık hep aynı kişi ve aynı şeyleri aynı şekilde söylüyor. Siz kendiniz için bir şeyler yapmaya başlarsanız eşiniz de sizin için çabalamaya başlar. Ama siz kendinizi eve çocuklara kök ailelere feda ederseniz, eşiniz de diğer aile bireyleri beklediğiniz özeni göstermez.
Çocukları biraz daha buyuttukten sonra da işe başlayın. Baktınız eşinizden düzelme var devam edersiniz. Yok aynı hodukluk devam ederse kendi yolunuzu cizersiniz.

O da oldu kaç kez çocukları aldım çıktım evden istemiyorum böyle evlilik diye ama geri geldik yani adam kaybetmekten o kadar korkmuyor ki seni sevmiyorum desem yüzüne bakıp yatar uyur yarın düzelir der o derece
Resmen kocamı okuyorum sanki o kadar benziyorki anlattıkların bende 2 çocuk annesiyim 27 yaşındayım kocamı gözümde o kadar yüksek bir mertebeye koymusum ki şu anda yaptıkları benim gözümde onu yok ediyor ama düzelmiyor biz 1 senedir böyleyiz ve artık o kadar çok yoruldumki kavga sitres beni bitirdi artık oluruna bıraktım bakalım düzelecekmi düzelmezse sonumuz hayır olsun inşallah

Senin sevgili olduğun yaşta ben barbielerle oynuyodum bacım erken başladığın için sıkılmışsın
Şunda çok haklısın adam çalışıyor kötü alışkanlığı yok diye iyi baba diye de iyi koca olmuyor valla bilmiyorum maddi imkanın varsa hayatını yaşa bütün ömrünü başka ihtimallerde olabilirdiyi düşünmekten kendini yersin

Ben de eşimle 10 yıllık iliskiden sonra evlendim 6.5 yıldır evliyiz. O kadar birbirimizin parçası gibiyiz ki. O iyi olmadan ben iyi olamam. Ben iyi olmadan o. Yani harikayiz süperiz diye demiyorum. Ilişki o kadar uzun süredir devam ediyo ki zaten kendi başımiza bir hayatımız olmamış. Karakterler birlikte şekillenmiş filan... Sizinki uzak mesafe ilişkisi miydi?
Ben bu yaptığınızı anlamıyorum, arkadaş mutsuzluğunu paylaşmış siz ne kadar mükemmel olduğunuzu örnek veriyorsunuz sizce duymak istediği bu mu?

Bazılarınız belki bu da sıkıntı mı diyecek ama yine de çevremden kimseye anlatamadığım için yazmak istiyorum. Hayatımda mutsuz olduğum kendimi kendimi kötü hissettiğim tek şey kocam. 6 yıldır evliyiz 2 de çocuğumuz var 10 yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Çocuklarımız biri 3 biri 1 buçuk yaşında. Çalışmıyorum. Bütün gün çocuklarımla ilgileniyorum eşim işten geldiğinde ne isterse yapıp onu da hoş tutmaya çalışıyorum ailemle sık sık görüşüp bir şeye ihtiyaçları olursa yardım etmeye çalışıyorum yemek temizlik inanın her şeyi yapıyorum yorulsam da kendimle de ilgilenmeye en azından biraz olsun bakımlı ve güzel görünmeye çalışıyorum. Ama eşim bütün bunların farkında değil gibi emek verdiğim şeyleri önemsemiyor çalışmadığım için yorulmadığımı düşünüyor, bir sıkıntım derdim olduğunda yattığı yerden dinler oturup gözümün içine bakıp dinlemeye tenezzül etmez, zaten cümlemin ortasında da uyuyakalır. Sakince güzellikle anlattığım bak böylesin ben buna kırılıyorum diyerek bahsettiğim şeylere bütün gün çalışmışım evde dırdır mı dinlicem der benim dertleşmem ona dırdır gelir. Sohbet etmek isterim elinde telefon göz ucuyla bakar ama bilirim dinlemez. Çocuklarla da ilgili aslında yani akşamları yarım saat 1 saat vakit geçirir onlarla oynar. Çevrem hep eşimin iyi olduğunu söyler. Ama bağırıp çağırmamak küfür etmemek dövmemek yeterli midir sizce ben 28 yaşındayım sizce bunlarla mı yetinmeliyim yani ilgi görmek bir güzel söz duymak gözümün içine bakarak dinlemesini anlamasını istemek suç mu ? Başbaşa güzel vakit geçirmeyi yatakta oluyor sanıyor o kadar uzun zaman oldu ki bana aşık olduğunu hissetmeyeli. Seviyor belki evet ama hissettiğim bir şey yok. Eskiden o kadar saygı duyduğum adam bana artık boş gelmeye başladı ciddiye almamaya başladım aman anlatsam anlıcak mı sanki dinlemez ki uyuyakalır boşuna yorma çeneni diye düşünmeye başladım artık. Afedersiniz orama burama ellemeyi bişey sanar eğlenceli bişey sanar halbuki ben sarılsın öpsün bi yüzümü okşasın isterim. Artık o kadar yoruldum ki bu durumdan hayatta herşeyle başedicek çok şükür gücüm var ama kocamı kocam gibi hissetmemek çok ağır geliyor. Boşanıp babamın evine gitsem kızım bu adam sana naptı işinde gücünde dicekler kimse anlamıyor ki. Bazen düşünüyorum ben mi abartıyorum gün içinde yorulup daralıp ondan mı çıkarıyorum diye ama yok bu gece yine anladım ki sorun onda. Beni kaybetmekten korkmuyor benimde suçum hiç ağırlığımı koyamadım bugün seni sevmiyorum dedim sana çok kırgınım dedim yarın öptüm sarıldım mal gibi hiç bişey yokmuş gibi davrandım. Hiç küs durmadım trip atmadım hep konuşmaya düzeltmeye çalıştım susmadım bile. Hiç merak ettirmedim o da hiç üstüme düşmedi akşam küs uyuruz bütün gece ağlarım o uyur sabah gönlümü alsın diye beklerim bi bakarım unutmuş bile. Ben ne yapmalıyım gayette ciddi konuşuyorum yine ciddiye almıyor beni dalga geçer gibi konuşuyor lütfen bana bi akıl verin bi taktik verin bişey söyleyin kendimi çok yorgun değersiz hissediyorum
Bu kisilik meselesi ve bence düzelmez aklınız ve kalbinizin yolu birse kendinizi dinleyin çok gencsiniz daha

Çocuklar küçük annem çalışıyor kayınvalidem bakamaz bana çok düşkünler yani evet eşimin bana karşı duruşunun değişmesi o kadar istiyorum ki olgunlaşsın istiyorum şuan çocuk gibi görüyorum onu o beni ciddiye almaya almaya benim gözümdeki ağırlığı da gitti artık laçkalaştı resmen evliliğimiz her gün tartışma yok sen benimle ilgilenmedin dinlemedin yüzüme bakmadın karşımda sürekli uyuyan bir adam bilmiyorum napıcağımı

3,5 yaşındakini okula, 1 yaşındakini de babaanneye bırakamaz mısınız? Gerekirse yanına oyun ablası vs bulursunuz. Temel bakımı, yemeği cca babanne bakar. Bir kaç saatte oyun ablası gelir uygun fiyatta oyun oynatır, oyalar.

Bizimkiler bize düşkün olmadığı için mi çalışıyoruz sizce?..
Hem maddi anlamda iyi oluyor hem de kendimize kişisel olarak bir alan açıyoruz.
Mesleğiniz var mı? Bence bi düşünün.

Uzuuuun ilişkiden sonra evlendim eşimle. Elbette sorunlar, zorluklar, anlaşamadığımız konular oluyor ama bu değersiz hissettiren konular değil. Bence sizin temel noktanız bu. Siz kendinize kıymet verin değer verin. Kendinize alan açın, delirmekten daha iyidir.

Bir de çift terapisi almaya gelir mi eşiniz sanmam ama bireysel olarak kendinizi bilinçlendirecek uzmanları instagramdan, Youtubeden vs takip edebilirsiniz. Online atölyeleri oluyor. Fatih Reşit Civelekoğlu, Esra Oras vs var. Bence iyi gelecektir. Farkındalığınızı yükseltirseniz çözüme daha rahat kavuşacaksınızdır.

Bazılarınız belki bu da sıkıntı mı diyecek ama yine de çevremden kimseye anlatamadığım için yazmak istiyorum. Hayatımda mutsuz olduğum kendimi kendimi kötü hissettiğim tek şey kocam. 6 yıldır evliyiz 2 de çocuğumuz var 10 yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Çocuklarımız biri 3 biri 1 buçuk yaşında. Çalışmıyorum. Bütün gün çocuklarımla ilgileniyorum eşim işten geldiğinde ne isterse yapıp onu da hoş tutmaya çalışıyorum ailemle sık sık görüşüp bir şeye ihtiyaçları olursa yardım etmeye çalışıyorum yemek temizlik inanın her şeyi yapıyorum yorulsam da kendimle de ilgilenmeye en azından biraz olsun bakımlı ve güzel görünmeye çalışıyorum. Ama eşim bütün bunların farkında değil gibi emek verdiğim şeyleri önemsemiyor çalışmadığım için yorulmadığımı düşünüyor, bir sıkıntım derdim olduğunda yattığı yerden dinler oturup gözümün içine bakıp dinlemeye tenezzül etmez, zaten cümlemin ortasında da uyuyakalır. Sakince güzellikle anlattığım bak böylesin ben buna kırılıyorum diyerek bahsettiğim şeylere bütün gün çalışmışım evde dırdır mı dinlicem der benim dertleşmem ona dırdır gelir. Sohbet etmek isterim elinde telefon göz ucuyla bakar ama bilirim dinlemez. Çocuklarla da ilgili aslında yani akşamları yarım saat 1 saat vakit geçirir onlarla oynar. Çevrem hep eşimin iyi olduğunu söyler. Ama bağırıp çağırmamak küfür etmemek dövmemek yeterli midir sizce ben 28 yaşındayım sizce bunlarla mı yetinmeliyim yani ilgi görmek bir güzel söz duymak gözümün içine bakarak dinlemesini anlamasını istemek suç mu ? Başbaşa güzel vakit geçirmeyi yatakta oluyor sanıyor o kadar uzun zaman oldu ki bana aşık olduğunu hissetmeyeli. Seviyor belki evet ama hissettiğim bir şey yok. Eskiden o kadar saygı duyduğum adam bana artık boş gelmeye başladı ciddiye almamaya başladım aman anlatsam anlıcak mı sanki dinlemez ki uyuyakalır boşuna yorma çeneni diye düşünmeye başladım artık. Afedersiniz orama burama ellemeyi bişey sanar eğlenceli bişey sanar halbuki ben sarılsın öpsün bi yüzümü okşasın isterim. Artık o kadar yoruldum ki bu durumdan hayatta herşeyle başedicek çok şükür gücüm var ama kocamı kocam gibi hissetmemek çok ağır geliyor. Boşanıp babamın evine gitsem kızım bu adam sana naptı işinde gücünde dicekler kimse anlamıyor ki. Bazen düşünüyorum ben mi abartıyorum gün içinde yorulup daralıp ondan mı çıkarıyorum diye ama yok bu gece yine anladım ki sorun onda. Beni kaybetmekten korkmuyor benimde suçum hiç ağırlığımı koyamadım bugün seni sevmiyorum dedim sana çok kırgınım dedim yarın öptüm sarıldım mal gibi hiç bişey yokmuş gibi davrandım. Hiç küs durmadım trip atmadım hep konuşmaya düzeltmeye çalıştım susmadım bile. Hiç merak ettirmedim o da hiç üstüme düşmedi akşam küs uyuruz bütün gece ağlarım o uyur sabah gönlümü alsın diye beklerim bi bakarım unutmuş bile. Ben ne yapmalıyım gayette ciddi konuşuyorum yine ciddiye almıyor beni dalga geçer gibi konuşuyor lütfen bana bi akıl verin bi taktik verin bişey söyleyin kendimi çok yorgun değersiz

Eşiniz sizi sevmiyor ayrılın boşanın diyenleri anlamakta zorlanıyorum. Kendinize meşguliyet bulmanız faydalı olur.Eşinize beklentinizi sık sık değil uygun zaman ve yerde açıklamanız doğru olur.Biraz zamana bırakın.

Okumamış meslek sahibi olmamış koşa koşa evlenmiş doğurmuşsun. Yetineceksin bununla.

X