boşanmalı mıyım?

Hiç elle tutulur yanı yokmu diyerek okudum yazdıklarını.
Çok sabırlıymışsın birde sanki ödül olarak çocuk vermişsin...
Gerçekler biraz acı olucak belkide 3 yıl neden bekledin veya neyi bekledin.Hırsızlığıda cabası bence.
Eşinin bence psikolojik sorunları var tedavi görmesi gerekiyor zaten bu evliliğe devam edersen çok değil bir kaç ay sonra bu formda seni konuşmaya başlarız senin tedavi görmen konusunda.
Bence biran önce karar vermelisin hayatını farklı yönlendirmelisin.
Hayatında ciddi değişiklikler yapman dileklerimle.

aslında herkes bayılır kocama kendi sülalesi benim sülalem çok gzelr yüzlü iyi niyetli cana yakın derler ama dışı seni içi beni yakar misali geçirdim üç yılımı neyi beklediğimide bilmiyorum düzelir umudu inanmak istemek birazda elalem neder durumu oldu galiba..

çocuk için katlanmanız çocuğa yapacağınız en büyük kötülük olur..maazallah babayı rol model alırsa -ki genelde erkek çocukları öyle yaparlar- nasıl bir insan olur?????

bende var başka türlü hasta olan sakın durma 9 senem gitti can çıkar huy çıkmaz arkadaşım ümitsiz vakka yakma kendini çocuğunla yeni temiz bir hayata başla böyle düzenbaz adam çocuğuna ne vericekki

aslında herkes bayılır kocama kendi sülalesi benim sülalem çok gzelr yüzlü iyi niyetli cana yakın derler ama dışı seni içi beni yakar misali geçirdim üç yılımı neyi beklediğimide bilmiyorum düzelir umudu inanmak istemek birazda elalem neder durumu oldu galiba..

Akşam evinizde olduğunuzda elalem yaşadıklarınıza şahit oluyormu?
Bence artık bu idaellerden vazgeçmeliyiz toplum olarakta elalem neder,ayıp olur...
elalem için değil kendin için yaşa çünkü sen bir bireysin.
3 yıl bir insan için yeterli değilmi? denemek için.

bende var başka türlü hasta olan sakın durma 9 senem gitti can çıkar huy çıkmaz arkadaşım ümitsiz vakka yakma kendini çocuğunla yeni temiz bir hayata başla böyle düzenbaz adam çocuğuna ne vericekki

doğru söylüyosun can çıkar huy çıkmaz. az önce senin konunuda okudum allah yardımcın olsun canım hasta insanlarla başetmek zor. allah aklımızı ve evlatlarımızı korusun..

canım çok zor şeyler yaşıyorsun ve inan büyük konuşmak istemem ama benim tolerans aralığımın dışında tüm bunlar.
sen zaten hem kendine hem çocuğuna hem de bu adama bakabiliyorsun.
yani sen aslında evin kadına soyadını veren tarafı gibisin.
ipleri koparmadan önce emek sarfetmek gerek bence; sabretmek çile çekmek değil; çözüme yönelik emek;
ona sensizliği hissettirmek için bir süre ayrı kalsan? eş dost duymasın istiyorsan güvnediğin biriyle kalsan ve biraz burnu sürtse?
dini yönden sıcak bakarsa birkaç da kitap alsan; veda hutbesini açıp önüne koysan; hayatta neler neler oluyor; belki farkına varması için gereken çok basit şeyi henüz akıl edinememişsindir?

canım çok zor şeyler yaşıyorsun ve inan büyük konuşmak istemem ama benim tolerans aralığımın dışında tüm bunlar.
sen zaten hem kendine hem çocuğuna hem de bu adama bakabiliyorsun.
yani sen aslında evin kadına soyadını veren tarafı gibisin.
ipleri koparmadan önce emek sarfetmek gerek bence; sabretmek çile çekmek değil; çözüme yönelik emek;
ona sensizliği hissettirmek için bir süre ayrı kalsan? eş dost duymasın istiyorsan güvnediğin biriyle kalsan ve biraz burnu sürtse?
dini yönden sıcak bakarsa birkaç da kitap alsan; veda hutbesini açıp önüne koysan; hayatta neler neler oluyor; belki farkına varması için gereken çok basit şeyi henüz akıl edinememişsindir?

dini yönü veda hütbesimi kalmış bu saatten sonra

Bence kesin tavrınızı koymalısınız eşinize
Ayrı kalmanızda işe yaramaz..
Ağlar sızlar vazgeçtim der yine aynı devam eder..
Arkadaş ortamıda önemlii...
Benim eniştem aynı ablam ayrı kaldı pişmanım dön neolur artık yapmıycam dedi
En fazla 5 ay sonra yine davam aynı yanlışlara..
Ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen..
Bence Ailenizde destekse size arkanıza bakmadın gidin...
Değişmesi imkansız alışmış birkere böyle bir hayata...

İşin zor karekteri bozuk adamla geçen yıl bir bayanla tanıştım aynı senin durumundayken karar verip boşanıyor, sonra başka adam ile evleniyor ve bu adam kadını 2 küçük çncuğunu kabulleniyor sonra dedi ki doğru karar vermişim

Bence hata bir defa olur bir insan yedisinde neyse yetmişindede odur kocanın artıları değil eksileri yoğunlukta yolun neresinden dönersen senin için daha iyi olur kardeşim hayat senin hayatın millet nediyecekmiş diye düşünme evinden hırsızlık yapan bir insan daha ne yapmaz zaman kaybetmeden ailenle konuş boşanman hakkında hayırlısı gibi gözüküyor.

Kimseyi kınamak böyük konuşmak istemiyorum ama evlenmeden önce bilmiyor muydunuz huyunu?
Hadi evlendiniz öğrendiniz, çalışmayan, herkese borç takan, hırsızlık yapan, seni zor durumda bırakan bu adamdan neden çocuk yaptınız?
Bizim de bir tanıdığımız var oğlu her işte en fazla 1-2 ay çalışır, hiçbir işi beğenmez, hep haksızlığa uğramıştır. Birini buluyor evlenmek için annesi babası kızı karşılarına alıyor, bak kızım bizim oğlumuz çalışmaz, sorumsuzdur, gezer tozar, evine bakmaz biz seni yakmak istemeyiz, bunu bile bile evleniceksen evlen diyorlar. Kız kabul etmiş, şimdi 2 çocukları var, aile bakıyor geline ve çocuklara adam hala çalışmıyor, eve birşey almıyor, gelin birşey lazım olunca kayınpederini arıyormuş.
Ben bu kadına acımam asla, kendisi istemiş bile bile evlenmiş çocuk yapmış.

bu evlilik devam ederse ; eşiniz yarın öbür gün çocuklarınızın okul arkadaşlarının ailelerinden , biraz daha büyüdüklerinde arkadaşlarından, evlendiklerinde eşlerinden ve eşlerinin ailesinden de borç alır. artık buna borç mu diyeyim dolandırıcılık mı diyeyim. adamın hayatı para! bu utancı kendinize de çocuklarınıza da yaşatmayın bence.

konu başlığında sormuşsunuz evet boşanmalısınız bence hemde kesinlikle ama böyle birşeye hiç niyetiniz yokmuş gbi duruyor ne yalan söyleyeyim ben öyle hissettim yazdıklarınızdan hala düzelir umuduyla yaşıyormuşsunuz gibi geldi ama bir insan çocuğu olduktan sonra bile bu şekilde davranıyorsa düzelmesi mümkün değil

tatlım huzur bulacagın yere,yanı aılenın yanına gıt ve bırbır ıcıni dök... Hanı hayatta hep bır karar almak ıcın aılemıze danısırız ve onlar bızden hep 1 adım öndedırler ya bızım gectıgımız yollardan gecmıstırler vardır tecrubelerı ya da bır bıldıklerı.... Bır karar alacaksan yanında aılen olsun destekcın olsunlar...Zor zamanlar gecırmıssın..Erkek adam evıne,eşine,çocuguna bakmalı..Gece kluplerı borc almalar yalanlar ve ardı arkası kesılmeyen sözler... Bence esın hasta ve o bunu kabul etmedıkce tedavıde olmayacaktır ve de yıpranan hep sen olacaksın bu durumda çocugunuzu kotu etkıleyecktır halıyle... Son karar senın ya bu adamı ömur boyu çekmeye yıpranmaya razı geleceksın ya da onsuz temız bır sayfa acacaksın kendıne....:98:

bu evlilik devam ederse ; eşiniz yarın öbür gün çocuklarınızın okul arkadaşlarının ailelerinden , biraz daha büyüdüklerinde arkadaşlarından, evlendiklerinde eşlerinden ve eşlerinin ailesinden de borç alır. artık buna borç mu diyeyim dolandırıcılık mı diyeyim. adamın hayatı para! bu utancı kendinize de çocuklarınıza da yaşatmayın bence.

:KK9::KK9: Kesinlikle katılıyorum. İleride çok daha yaralayıcı şeyler yaşamanız olası. Bu da böyle bir şeydi,geçti diye düşünüp yolunuza devam etmek en mantıklısı. Hakkınızda hayırlısı...

O kadar parayı nereye harcıyor onu merak ettim...
Bence eşinden ne köy olur ne kasaba...
Karar senin ama bence evliliğin böyle yürümez...

Boşanmalı mıyım diye sormanız bile hata. Beş dakika daha yaşanır mı böyle bir adamla? Ne sizi düşünüyor, ne çocuğunuzu, ne parayı nereye harcadığı belli, ne sorumluluk sahibi, ne de onur... Hem yalan söylüyor, hem hırsızlık yapıyor. :KK53: Bana onun yanında kalmak için iyi bir neden söyleyebilir misiniz? Çocuğunuz böyle bir adamın yanında, onu örnek alarak ve ondan kaynaklanan mağduriyetlerin ağırlığı altında mı büyüsün? Allah korusun!

yorumlarınız için teşekkürederim arkadaşlar..
aslında ben kararımı verdim bir dakika bile o adamla evli kalmak istemiyorum ama çevremde anne babası ayrılan çocuklar var psikolojileri çok bozuk o yüzden evladımı üzmek son istediğim şey. dediğiniz gibi böyle bi adamın yanında büyümeside hiç sağlıklı değil. kaynanamlarda ayrılmamam için çok fazla baskı yapıyolar çok yoruldum. şu anda ayrıyız yüzünü görmüyorum hiç konuşmuyoruz ve gerçekten rahatım. bu adamın hiç bi zaman değişmiceğini biliyorum. o yüzden bitti.. bi süre geçsin konuşcam anlaşmalı boşancaksa hemen boşanalım yoksa tek taraflı açarım davayı
yazdıklarınızla beni biraz daha cesaretlendirdiniz sağolun...

X