Boşanmanın kesinleşme süresi

Parpalimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2016
245
47
30
Merhabalar. 3ay önce anlaşmalı boşanma davamız görüldü. Bize tebligatın geleceğini ve 2hafta içinde vazgeçmezsek boşanmıs olarak sisteme düşüleceğini söyledi görevli.
Süreyi doldurduk tebligat gelmedi bende dilekçe yazdım gelmesi için.
Tebligat geldi ama hala ben evli görünüyorum e devlette karara çıktı yazıyo. Adliyeye gittim hakim yokmuş ilgilenmediler. Artık soyadımı almak istiyorum bu konuda bilgisi olan fikir belirtebilirmi acaba.

Gerekceli kararin tebliginden itibaren 2 hafta icinde itiraz edilmezse karar kesinlesir. Siz teblig edildiginden ve surenin doldugundan bahsetmissiniz. Ilgili kaleme dilekce verip kararin kesinlestirmesini yapabilirsiniz.

Gerekceli kararin tebliginden itibaren 2 hafta icinde itiraz edilmezse karar kesinlesir. Siz teblig edildiginden ve surenin doldugundan bahsetmissiniz. Ilgili kaleme dilekce verip kararin kesinlestirmesini yapabilirsiniz.
Dilekçe vermiştim ve gerekçeli karar başlıgında bi tebligat geldi ondanmı bahsediyosunuz? O tebligat sadece bana geldi karsı tarafındamı dilekçe vermesi gerekiyo davacı benim bu arada bu farkedermi

Dilekçe vermiştim ve gerekçeli karar başlıgında bi tebligat geldi ondanmı bahsediyosunuz? O tebligat sadece bana geldi karsı tarafındamı dilekçe vermesi gerekiyo davacı benim bu arada bu farkedermi
tebligatın eski eşinizin eline de geçmiş olması lazım. sordunz mu?

Adliyeye gittim . sistemde para yok oyuzden yatırın gönderelim dediler. Parayı yatırdım kayıtlı adresine gidecekmiş. Haber vermek için aradım kendisini , onun adresi ilk oturdugumuz apartmanda görünüyomus ikametini degiştirmemiş. Ancak o binayı yıkmışlar. Tebligat adresi olmayan bi yere gidecek yani. Ne yapmak gerekiyo bilmiyorum tebligat gelmemiş zaten hala.

Anlasmali bosanmada durusma sonrasi 2 hafta sonra soyyadi alinabiliyor diye duydum?
Ay uzama suresi de mi var?🤦‍♀️
Tovbe estagfrullah Allahim benim de basima gelir kesin ben cok sanssizim😫

Bisi sorucam. O 2 haftadan sonra biz nerden ve nasil ogrenicez kesin bosanmanin gerceklestigini?

Anlasmali bosanmada durusma sonrasi 2 hafta sonra soyyadi alinabiliyor diye duydum?
Ay uzama suresi de mi var?🤦‍♀️
Tovbe estagfrullah Allahim benim de basima gelir kesin ben cok sanssizim😫
Benim duruşma Mart'ta oldu hakim boşanmamıza karar verdi tebligat gelcek dedi o geldikten 2hafta sonrayı saycakmışız. Bana tebligat gelmedi dilekçe yazdım gelmesi için. Buseferde karısı tarafa gitmemiş sistemde para yok diye. Onunda ödedim bian önce gitsin ikamet adresine diye ama ikametteki evi yıkmışlar artık o tebligatın durumu nedir,tebligat nere gitcek bilmiyorum kaç aydır soyadımı alamadım bende cok şanssızım ya bide anlaşmalı boşanma uzadıkça uzadı. İki tarafada tebligat gidince daha kısa sürüyo nüfusa geçiyo o 2hafta dolunca en geç 10güne. Yani bende adliyeye gide gele bunları ögrenebildim sadece. Karsı taraf adliyeye kendi gidip imza falan atsa olmuyomu bunu sorguluyorum simdi. Bi bosanamadım 😒

Benim duruşma Mart'ta oldu hakim boşanmamıza karar verdi tebligat gelcek dedi o geldikten 2hafta sonrayı saycakmışız. Bana tebligat gelmedi dilekçe yazdım gelmesi için. Buseferde karısı tarafa gitmemiş sistemde para yok diye. Onunda ödedim bian önce gitsin ikamet adresine diye ama ikametteki evi yıkmışlar artık o tebligatın durumu nedir,tebligat nere gitcek bilmiyorum kaç aydır soyadımı alamadım bende cok şanssızım ya bide anlaşmalı boşanma uzadıkça uzadı. İki tarafada tebligat gidince daha kısa sürüyo nüfusa geçiyo o 2hafta dolunca en geç 10güne. Yani bende adliyeye gide gele bunları ögrenebildim sadece. Karsı taraf adliyeye kendi gidip imza falan atsa olmuyomu bunu sorguluyorum simdi. Bi bosanamadım 😒
Inan bi bilgim yok durusmam 5 temmuzda.
Hakim bosadigi an eve tebligat gelmesini mi beklicez bide?
O tebligattan 2 hafta sonra mi soyadi alabilicez?
Allah yardimciniz olsun aslinda bosanmis ama bosanamamis gibisiniz:KK43:

Inan bi bilgim yok durusmam 5 temmuzda.
Hakim bosadigi an eve tebligat gelmesini mi beklicez bide?
O tebligattan 2 hafta sonra mi soyadi alabilicez?
Allah yardimciniz olsun aslinda bosanmis ama bosanamamis gibisiniz:KK43:
Aynen öyle bi kesinleşmedi. Bize tebligat gelcek bekleyin demişlerdi. Ama bi akrabama 2hafta sonra gelin imza atın demişler imzadan sonra 2haftaya sisteme düşmüs. O akrabam İstanbul'da dava açmıştı. Ben baska sehirdenim. bu adliyelerin farklı işleyiş tarzında mı anlayamadım. Kendi adıma hat bile çıkaramıyorum soyadı yüzünden.

Karşı taraf adliyeye gidip elden gerekçeli kararı teslim alsın daha sonradan aynı gün dahi olabilir itiraz hakkından vazgeçsin. Boşanmanın kalem müdürünün ve hakimin kesinleşmesi şehrini yapmasına kalır o da 10 güne oluyor. Kesinlesmenin olup olmadığını e devlletn nufus kayıt örneğinde de sorgulayabilirsiniz

Karşı taraf adliyeye gidip elden gerekçeli kararı teslim alsın daha sonradan aynı gün dahi olabilir itiraz hakkından vazgeçsin. Boşanmanın kalem müdürünün ve hakimin kesinleşmesi şehrini yapmasına kalır o da 10 güne oluyor. Kesinlesmenin olup olmadığını e devlletn nufus kayıt örneğinde de sorgulayabilirsiniz
Teşekkürler 🤗

X