Boşanmaya doğru

Kardeşine neler anlattı. Ağzım açık kaldı dedim ki bu adamın yapmayacağı hiçbir şey yok görmüş oldum. Ses kaydimi almak istedi bosanirken ne talep edeceksin diye. Böyle bir ruh hastası. Sorsan bana aşık ayaklarimi öper. Kardesine çift terapisi alıyoruz falan bunları söylüyor. Üzerime geldi bana hasta diyor diye anlatıyor. Ben onun için her şeyi yapıyorum vs vs şok içinde dinledim
Şu cevabı okuduktan sonra bu adamdan olmaz. Boşanma olursa çok cirkinleşecek, karaktersiz biri eşinin ses kaydını almak demek yaa😡

Gerçekten kavga etmedigimiz zaman dilimlerinde her şeyi yapıyor. Önceden yapmadıgi şeyleri yapıyor. Sorun ettiğim şeyleri yapmayı bırakıyor. Dedigim gibi kavga etmedigimiz zamanlarda. Acaba onları yaparken kendi kendine kızıp da kavga anlarında o öfkesini mi açığa çıkarıyor diye düşünüyorum
Zaten bi yanını iyi tutmak zorunda, yoksa kaçar gidersiniz. Bi yerde de teşvik primi gibi bişey, siz onun istediği gibi biri olacaksınız ki o iyilik devam edecek diye düşündürüyor. Tabi ki öyle bir şey olmayacak, zaten istediklerini yaparsanız insan taklidi yapmasına gerek kalmayacak.

Tam olarak ne anlattı kız kardeşine?
Aynen sunlari söyledi ; 'İki aydır terapi aliyoruz. Psikolog bile söyledi elimden geleni yaptığımı. Ben neymisim hastaymisim psikolojim bozukmus. Asla memnun edemiyorum. Aileme kadar sorun çıkarıyor. Gecen babam aradı balayında baban neden arıyor dedi ya düşün. Kendi ailesi üstün kendisi üstün. Hep kendisi haklı vs vs. Aldım elime telefonu yaptıklarını anlatmaya başladım. Bagira çağıra telefonu alıyor. Kardeşi dahi sakin ol abi diyor.
Yani eşiniz zaten normal değil ancak ben sizde de şöyle bir yaklaşım görüyorum "tamam terapiye gidiyoruz, kızdığım üzüldüğüm hareketlerini söylüyorum, şimdi en ufacık olayda biraz kaşıyayım kışkırtayım eğer değiştiyse o benim nazımı çekmeli" . Böylesine olgunlaşmamış ve takıntıları olan bir adamla hepi topu 5 aylık evlilik ve 2 aylık online çift terapisinde mucizeler bekliyorsunuz, üstüne bir de ne sınır çizme ne de tepkisiz kalarak anı idare etme var. Eşiniz çok problemli evet ancak siz de çok problemlisiniz bana kalırsa. Bu toksik git geller bir yerde size de çarpık bir keyif veriyor belki de farketmeden.

İlla ki boşanmayacağım bir yuva kolay mı kuruluyor gazeli okuyacaksanız ben sizin yerinizde olsam tepkisel ve dürtüsel davranmam, eşinizin böyle sözümona sinir krizi anlarında tepki vermem, aileleri mi arıyor yolda kendini yerden yere mi atıyor döner arkamı yürür giderim, küsüyorsa ben daha da küserim. Kısaca ona 3 yaşında bir oğlan çocuğunu terbiye eder gibi davranarak büyümesini beklerim zira bu ve çift terapisi dışında başka da bir seçenek yok gibi şu anda.
Bu dediklerinizi yapacağım. Ancak bugün nasıl davranmalı bütün ozelimizi kız kardeşine döken adama nasıl davranmalı. İletişim kurmamak mi lazim seans mi alsam psikologtan

Bu dediklerinizi yapacağım. Ancak bugün nasıl davranmalı bütün ozelimizi kız kardeşine döken adama nasıl davranmalı. İletişim kurmamak mi lazim seans mi alsam psikologtan

Seans konusunda yorum yapamayacağım onu en iyi siz bilirsiniz ancak bence böyle bir olayın ertesinde evinize gidin, ekstra bir iletişime girmeyin, kavga da etmeyin, yeme içme sofra gibi aktivitelere de girmeyin. Bunlar haricinde kendi kendinize takılın, soru sorarsa cevap verin, sormazsa laf atmayın, eğer kavga çıkarmaya çalışırsa yine kriz geçireceksen ben odama geçiyorum diyip kalkın gidin ve tepki vermeyin.

O biraz da sizden böyle tepkiler gördükçe, yaptıklarının neredeyse hiçbir sonucuna katlanmadan ufak tefek jest bile denilemez hamlelerle hop diye barıştıkça, iyi ya da kötü ilgi hep kendi üstünde oldukça belli ki daha da cozutuyor, ondan bu ilgiyi alın bakalım ne olacak.

Seans konusunda yorum yapamayacağım onu en iyi siz bilirsiniz ancak bence böyle bir olayın ertesinde evinize gidin, ekstra bir iletişime girmeyin, kavga da etmeyin, yeme içme sofra gibi aktivitelere de girmeyin. Bunlar haricinde kendi kendinize takılın, soru sorarsa cevap verin, sormazsa laf atmayın, eğer kavga çıkarmaya çalışırsa yine kriz geçireceksen ben odama geçiyorum diyip kalkın gidin ve tepki vermeyin.

O biraz da sizden böyle tepkiler gördükçe, yaptıklarının neredeyse hiçbir sonucuna katlanmadan ufak tefek jest bile denilemez hamlelerle hop diye barıştıkça, iyi ya da kötü ilgi hep kendi üstünde oldukça belli ki daha da cozutuyor, ondan bu ilgiyi alın bakalım ne olacak.
Tepkisiz kalsam da çıldırıyor eminim ki odaya gelecek bağıracak çağıracak kendince krizler geçirecek. Susup izlemek çok zor çok

Bosuna uzatmali oynuyorsunuz elin delisiyle. Benden söylemesi ama otel odasında korkmadan kapiniza gelen kadina kocaman helal olsun :halay:o bile size sizin kendinize sahip ciktiginizdan daha cok sahip cikmis orda
Aynen geldi. Gerizekali kocam öyle bir bağırdı ki. Önce kocama sordu bı problem mi var diye. Sonra eşim çıkınca yeniden çaldı kapıyı vurdu sandim vurmadı dimi diye. Vurdu desem eminim ki yerdi kocamı öyle bı tipi vardi

Evinize gidin gayet hanımefendi davranışlar ile hareket edin. Soru sorduğunda cevap verin ama sizi tahrik edici durumlar yaparsa ve cevap vermek zorunda kalırsanız “şuanda bu sekıldeyken ben seninle konuşamayacağım” deyip başka odaya geçin. Ama ailenize bahsedin anlatın ailenizde tepkiyi koysun. Mesela bir araya geldiğinizde aman oğlum şundanda ye bundan da buyur şeklinde davranışlarda bulunmasın. Ama sizin anlatımınızdan sonra da arayıp sen kimsin benim kızımı üzüyorsun da demesinler. Kısacası araya kızgın bir şekilde kesınlıkle girmesinler.
Ama SİZE YAPILAN HAKARETLERİ KESİNLİKLE KABUL ETMEYİN.
Ben öyle değilim kabul etmiyorum tarzında söyleyin.

VE GENELDE SAKİNLEŞMESİNİ BEKLEYİN KONUŞMAK İÇİN.
SİNİRLİYKEN KARDEŞİNİZİ Mİ YADA KENDİ KARDEŞİNİ Mİ ARADI MÜDAHALE ETMEYİN
SONRA SAKİNKEN KONUŞUN.

VE BENCE ÇOCUK İŞİNİ YANILIPTA DÜŞÜNMEYİN OLAN ÇOCUKLARA OLUYOR VE ÇOK PİŞMAN OLURSUNUZ İLERİDE.

Önce bir ilişkinizi düzeltin.

Aynen geldi. Gerizekali kocam öyle bir bağırdı ki. Önce kocama sordu bı problem mi var diye. Sonra eşim çıkınca yeniden çaldı kapıyı vurdu sandim vurmadı dimi diye. Vurdu desem eminim ki yerdi kocamı öyle bı tipi vardi

Vallaha kadina helal olsun. Ne kadar akilli biri.
Esinize gelince: Size vurmasini beklemenizi gerek yok. Tamam.terapiye gidiyorsunuz, ama size nasil davrandigi ortada. Bosanma niyetiniz yoksa terapi ilerleyene kadar kendinizi geri cekin biraz fazla söylenmeyin. Kades uygulamasini indirin.
Bence böyle tipler degismez, ama denemek istiyorum derseniz yapacak birsey yok

Tepkisiz kalsam da çıldırıyor eminim ki odaya gelecek bağıracak çağıracak kendince krizler geçirecek. Susup izlemek çok zor çok
Kapınızı kilitleyin, kulaklığınızı takın oturun, varsa telefonunuzdan dizi izleyin yani geçip kurbanlık koyun gibi onun krizini izlemeyin başka odadan :) bence sadece şov için çıldırıyor bir süre sonra tepki alamayınca yorulup bırakacaktır o zaman şükür bitti diyip çıkarsınız

Sokakta kavga, evde kavga, otogarda kavga, otelde kavga aynı işyerinde kavga, gözlerini kısarak kıza baktın ayrı kavga... Her seferinde de hiç bir şey olmamış gibi devam. Neyse diye diye normaliniz yapmışsınız bunları. Hiç mi konuşacak anlaşacak ortak bir konunuz yok? Adamın eline yapışmış telefon, siz de kavga çıkarmak için fırsat kolluyorsunuz.
İyi ki arkadaşım veya daha da kötüsü komşum değilsiniz. Zararınız sadece kendinize olsa neyse de herkesi rahatsız ediyorsunuz.

Mely tatilde bile kavga ediyorsunuz,adam ustunuze saldırıyor daha bosanmak icin olmeyimi bekliyorsun komsularinada Allah sabır versin gecenin 2 nde kavgalarinizi duyuyorlar cocuklar var psikolojisini bozuyorsunuz

Sanırım o sona doğru dün yaklaştık. Güzel bir tatile gitmiştik. Kapadokyaya her şey o kadar güzeldi ki anlatamam size. Döneceğimiz günün akşamı dışarı çıkacaktık. Plan yapmıştık. Lobide yemeğimizi yedik. Eşim aldı eline telefonu yüzüme bakmıyor. Sap gibi etrafa bakıyorum ( çok defa telefon konusunda uyardım. Program bitti mi eline telefonu alır dünyayla bağlantısını keser. Söylediğim şeyi duysun diye yüz defa tekrarlarim) yine aynısı oldu. Ben odama çıkıyorum dedim daha fazla dayanamayıp. Kafasını kaldırdi. Anladı telefoj yüzünden sitem ettiğimi. İyi çık dedi. Tam çıkacakken durdum dedim ki kendi kendime. Bir dakika ya ben niye tatilimi zehir edeyim ki. Döndüm yürü dedim gidiyoruz. Kalktı ama bir görün surat bes karış. Beş metre önden önden yürümeler. Sokakta cazgirlik yapmalar. Dayanamadim yürü ya geri dönelim dedim. Eve gittik yine aldı eline telefonu. Saatler geçti küs bana yüzüme bakmıyor. Tam bir psikolojik şiddet. Dayanamadim napiyosun sen ya diye çıkıştim. Kalktı üzerime kükredi. Bağırdı çağırdı. Sus diyorum duyacaklar bak rezil olacağız yine. Ne mümkün. En son banyoya doğru gittim peşimden geldi. Beni tuttu kendine doğru sertçe çevirdi. Ayağım kaydı düşecek oldum ağzımdan çığlık çıktı. Bir yandan da bağırıyor. En son kapı çaldı yan odadaki bayan geldi. Bir problem mi var diye sordu. Eşim kibar kibar gönderdi kadını. Sonra hışımla dışarı çıktı. O ara kadın yine vurdu kapıya. İyi misiniz size vurdu mu öyle ses geldi dedi. Hayır tartıştık sadece teşekkür ederim deyip gönderdim kadını. Görüyorsunuz değil mi ufacık bir şey yüzünden yaşadıklarımızı...

Film asıl eve döndüğümüzde koptu. Otogarda güya kendini affettirmeye çiçek aldı. Affettim ben de . yaptıklarının çok kötü olduğunu söyledim. Öfke kontrol problemin var vs. Hemen sus sus konuşma sen hatalisin falan demeye başladı. E ne demeye çiçek aldin dedim. Meğerse beyimizin niyeti eve varınca cinsel birliktelikmis. Kendi agziyla söyledi. Neyse dedim. Ama bakıyorum adam hala küs hala tavırlı. Eve gittik döndü arkasını yattı dayanamadim aferin sana dedim. Küs bana kadın gibi dedim. Ve film koptu. Kalktı aldı yastığını. Bıktım senden. Üzerime gelmenden vs vs saydı saydı salona gitti.yine yüzüğü çıkardı fırlattı. Yarın boşanalim demeler. Eski konuyu bilenler bilir. Bunlar eşimin kavga aninda ki rutinleri. Önceden alttan alırdım. Artık almıyorum bunları. Git ver dilekçeyi yarin boşamazsan adam değilsin dedim. Zirlamaya başladı. Güya sinir krizi gecirmeler. Onca olgun adam dururken senin gibi pireyi deve yapan bı çocukla evlendigime inanamıyorum dedim. Şoka girdi aldı eline telefonunu kız kardeşini aradı gerizekali. Başladı beni şikayet etmeye. Kız şok ben şok. Bana veriyor telefonu al konuş diye. Dedim ki ne konuşacağım ben senin kız kardeşinle. Kız öteden konuşuyor abi sakinleş diye. Feleğim şaştı dondum resmen. Allahim dedim nolur rüya olsun bunlar. Bildiğiniz resmen kardeşine şikayet ediyor bağıra çağıra. En son aldım telefonu abin adına özür dilerim dedim. Abin kiskancliklariyla sinir krizleriyle boşanma tehditleriyle hayatımı zindana çevirdi. Dün yaşadığımız olayı da anlattım. Olaylar tamamen bu şekilde tekrar kusura bakma ben daha fazla bir şey konuşmak istemiyorum dedim çıktım gittim.

Aradan beş dk geçti pişman oldu geldi sarılmaya kalktı. Bitti dedim ya çık odadan ne halin varsa gör dedim. Yine sinir harbi bu sefer erkek kardeşimi aramaya kalktı. Bunlar yaşanırken gece iki bu arada. Kardeşim açmadı tabi telefonu. Gerizekalinin yaşattığı travmalar aynen bu şekilde. Şimdi sabah oldu ikimizde isteyiz ve ben hala şoktayım. Üzgünüm bitkinim. Aileme acsam mi onu düşünüyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var
Ben kırklı yaşlardayım.Bizim yaş aralığında insanlar cidden çok daha olgundu.Şimdi bakıyorum buradaki konulara kadın erkek pek çoğu büyümüyor gerçekten,siz de öylesiniz .Yaşlar ilerlese bile ayrı bir cahilliği var bence yeni neslin.Anne babalar mı yetiştiremiyor bilmiyorum.
Olan evliliklere,yaşanamayan hayallere ,arada kalan çocuklara oluyor hep.

Bosanmak fikri bana çok zor çok korkunç geliyor. Alisamiyorum hicbir şekilde. Onca hayal ne olacak diye düşünüyorum. Gerçekten severek evlendim. Nasıl alıştırabilirim kendimi
O halde adamın telefonuna bilmemneyine karışmayın. Susun oturun. Bu hem boşanmayıp hem de sürekli drama yaratan kadınlardan içim bunalıyor. Bir rahatsızlığın varsa alır karşına konuşursun, hadi 1 kez kavga edersin, iki taraf da ciddiyeti anlar, geçinmeye gönlü olan değiştirir.
Eğer boşanmayacaksanız bu tarz krizler yaratmayın, neyi zorluyorsunuz?

Yani gerçekten o kadar pişmanım ki. Keşke evet demeseydim keşke bu kadar çabuk evlenmeseydim. İki gün iyi halimize kaniyorum. Bosanmak yapılır kolay. Kaç senedir tek yaşıyorum hiçbir sıkıntım yok. Ama işte. İnsan hayal kuruyor yuva kuruyor bin tane anlam yüklüyor. Adam olamamış biriyle evlendigimi nereden bileyim. Kadın daha duygusaldır kadın daha fevridir duygusuna yenilir eser gürler. Adam dediğin kadını bir yerde yönetir kontrol eder. Benim aylarim bu adamı yönetmekle geçti. Kendini yerden yere vurmalarini bağırıp cagirmalarini kontrol etmekle geçti. Pişmanım pişmanım bin kere pişmanım
Sizin zihninizdeki adam anlayışı da yanlış. Niye adam dediğimiz kadını her yerde yönetsin, kontrol etsin. Kendi aklımız, fikrimiz yok mu?

Sizin zihninizdeki adam anlayışı da yanlış. Niye adam dediğimiz kadını her yerde yönetsin, kontrol etsin. Kendi aklımız, fikrimiz yok mu?
Kontrol etsin derken kriz anını yönetsin. Kriz anını kocam yerine hep ben yönetmeye çalıştim cunku

Yani gerçekten o kadar pişmanım ki. Keşke evet demeseydim keşke bu kadar çabuk evlenmeseydim. İki gün iyi halimize kaniyorum. Bosanmak yapılır kolay. Kaç senedir tek yaşıyorum hiçbir sıkıntım yok. Ama işte. İnsan hayal kuruyor yuva kuruyor bin tane anlam yüklüyor. Adam olamamış biriyle evlendigimi nereden bileyim. Kadın daha duygusaldır kadın daha fevridir duygusuna yenilir eser gürler. Adam dediğin kadını bir yerde yönetir kontrol eder. Benim aylarim bu adamı yönetmekle geçti. Kendini yerden yere vurmalarini bağırıp cagirmalarini kontrol etmekle geçti. Pişmanım pişmanım bin kere pişmanım
Ya aşırı dramatiksiniz. Ben de evliyim, kadınım sizin gibi. Şunları yaşasam hala yuva hayal vs demem. Herkes bir şeylere anlam yüklüyor evet ama bu kadar mı acizsiniz? Tek olay evlilik mi? Bu kadar arabesk kafada insanların boşanabileceğini düşünmüyorum ben cok zaman geçmez çocuk da gelir.
Ne hayaliniz yıkıldı yani? Hep abartı mısınız hayatta bu kadar? Insanların anne babaları vefat ediyor, işlerini kaybediyorlar, belki eğitimleri yarıda kalıyor daha bir sürü şey. Hayatta hayaller yarım kalır zaten, hayatın kendisi bu. Adama duygunuz yok, cümlelerinizden belli adamı alıp size bu kötü özellikleri olmayan başka koca verelim fark etmez.
"Henüz umudumu tamamen yitirmedim" diye cümleniz var, yani burada dram yarattığınız kadar umursamıyorsunuz olayları. Kendinizi iyi ve sabreden adamı ise hasta yaptınız fakat ben sizin de manipulator olduğunuzu düşünüyorum. Adamın sabrının az olduğu konularda üzerine giderek baskın çıkmaya yönetmeye çalışıyorsunuz, "bu adamı idare ediyorum" derken kendinizi fedakar rolune sokuyorsunuz fakat istediğiniz güç elde etmek. Muhtemelen adamda karakterinde değiştirmek/yönlendirmek istediğiniz şeyler var ve adam bunlara izin vermiyor, size sınır çiziyor, siz de kontrol edemedikçe bazı noktalardan vuruyorsunuz.
Adamın ağzından dinlesek bir de neler anlatacak çok merak ediyorum.

Daha cicim aylarında balayında birbirinizle yüzgöz olmuşsunuz saygı falan kalmamış, boşuna elalemin büyümemiş çocuğunu büyütmeye çalışma yıllarına olur olan. Çocuk falan olmadan kes at. Gerizekalı falan yazmanızdan sizin de ona saygınız sevginiz kalmadığını düşünüyorum boşuna birbirinizin zamanını çalmayın bence

Duyulmasın edilmesin kaygınız bu evliliği bırakmak istememenizden zaten. Siz de bittiğinde umursamayacaksınız.
Bu kişiliği gelişmemiş adama bir saniye dayanmazdım ben. Saygı duyamam, cinsel bir şey bile hissedemem şahsen. Millet ne der diye ömrümü hele hiç feda edemem. Olan yılarınıza olur. Gençsiniz. Gençliğinizi sonu olmayan bu evlilikle tületmeyin. Sonunda biteceği çok açık kucağınızda bir bebekle veya değil… maalesef.

Düzeltebilmeniz için bir önerim yok. Güç savaşındasınız. O arzu ettiğiniz evlilik şeklinde bir evliliğiniz ve eşiniz olmayacak. Bunu kabullenir oyunu onun kurallarına göre oynarsanız kör topal sürdürür gidersiniz evliliğinizi. Böylece de yaşar geçersiniz bu dünyadan. Millet dedikodunuzu yapmaz belki ama siz öldüğünüzde o dedikodu yapacak insanların da yarısı sizden önce ölmüş, diğer yarısı da sizden kısa bir zaman sonra ölecek olacak. Tüm fikirlerini de yanlarına alıp gömülüp gidecekler. Benim aklım bu oldurma çabasını asla anlamıyor bu yüzden.

X