Boşanmış olduğumu söylemedim

BerryBlossom

🌠🌠🌠
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2021
522
991
Arkadaşlar merhaba ben geçen hafta bir iş görüşmesi yaptım ve olumlu geçti işe alındım fakat mülakat esnasında hiç konusu geçmediği için boşandığımı belirtmedim, mülakatı yapan kadın bana hayatımda şuan biri olup olmadığını ve ileride evlenirsem bu şehirde kalıp kalmayacağımı sordu bende buna uygun cevap verdim fakat bir yıllık bir evlilik geçirip boşandıgımı söylemedim. Şuan evrak toplama asamasındayım kadın boşandıgımı nüfus kayıt örneğinden görecek. Ama gerçekten bunun işime bi etki edeceğini düşünmedigimden o an belirtmek aklıma gelmedi sonuçta özel hayatın gizliliği diye bir şey var şuan biraz stres yaptım bu konuyla ilgili. Sizin bu konuya bakışınızı öğrenmek isterim

Güncelleme : arkadaşlar evrakları teslim ettim dün bi sıkıntı yoktu el sıkıştık çıktık. Kadın bugün beni görüntülü aradı whatsapp üzerinden ve bana niçin boşandıgımı eski işimden neden ayrıldığımı bunların aklını karıştırdığını ve referans istediğini söyledi referansla görüşmek istiyormuş. Bende bunun üstüne çalışmak istemediğimi söyledim kadın özürler diledi yanlış anladığımı söyledi bu kadar çabuk vazgeçmememi söyledi. Sabah aileme söyledim ilk çok sinirlendiler sonradan kadın özür dileyince ben reddedince iş beğenmeyen kişi oldum benim üstüme geliyorlar haksız mıyım ya bu nasıl bir muameledir ?

Son düzenleme:
Sabahtan beri bunu takmıştım kafaya sanki söylenmesi gerektirmişte güvensizlik yaratmışım gibi düşündüm biraz da annem yol açtı böyle düşünmeme niye söylemedin diyerek. Çok teşekkür ederim kızlar içim rahatladı çünkü bende sizin gibi düşünüyordum en basında

Arkadaşlar merhaba ben geçen hafta bir iş görüşmesi yaptım ve olumlu geçti işe alındım fakat mülakat esnasında hiç konusu geçmediği için boşandığımı belirtmedim, mülakatı yapan kadın bana hayatımda şuan biri olup olmadığını ve ileride evlenirsem bu şehirde kalıp kalmayacağımı sordu bende buna uygun cevap verdim fakat bir yıllık bir evlilik geçirip boşandıgımı söylemedim. Şuan evrak toplama asamasındayım kadın boşandıgımı nüfus kayıt örneğinden görecek. Ama gerçekten bunun işime bi etki edeceğini düşünmedigimden o an belirtmek aklıma gelmedi sonuçta özel hayatın gizliliği diye bir şey var şuan biraz stres yaptım bu konuyla ilgili. Sizin bu konuya bakışınızı öğrenmek isterim
Kuzum evli değilsin sonucda

söylemek zorunda değilsin

bende boşandım bir kamu kurumundaydim şimdi baska kamu kurumuna geçiyorum cv de bekar yazıyor sormadilar merak etme

Kadın evlenecek misin demiş, boşanma sormamış ki

ne saçma sapan sorular bunlar ya. yok hayatında biri var mı, yok evlenirsen bu şehirden gider misin. salak mı bunlar? ilgilendikleri şey aslında senin özel hayatın değil, şehirde ve o işte kalıcı olur musun, bunu merak ediyorlar ama bunu da sormanın adabı bu olmamalı. ne bileyim, önümüzdeki 3-5 sene içinde herhangi bir sebepten şehri terk etme planınız, fikriniz olur mu gibi sorsa daha mantıklı olurdu. evlilik, özel hayat neden karışıyor işin içine? açık açık söylenecek kardeşim, biz alacağımız personele eğitim vs yatırım yapacağız, iki tarafın da memnun olması halinde uzun yıllar çalışmak niyetindeyiz kısa dönemlik bir personel alımı değil bu, dolayısı ile bu şehirde yaşayacak olmanız bizim için önemli falan der insan. en nefret ettiğim şeydir şu özel hayat soruları.

bi de boşanma meselesi ne alaka, kime ne yani.

Hiç stres olmayın şuan ki medeni haliniz bekar ve yanıltıcı söylememişsiniz zaten. Boşanmış olduğunuzu görsünler niye söylemedin diyemezler.

X