Boşluk.....

Ama ben ev araba borcu yüzünden rahat gezip tozamiyorsam, üstüme başıma bişey alamıyorsam neden çalışıyorum,
bunları tamamen geçtim hayrını yapamiyorsam , onca ihtiyaç sahibi varken, 100binlik arabam varken neden 200bin olmasın deyip 100bin tl daha kredi çekmek bana bencillik gibi geliyor 😕😕😕 insanın alma isteği hiç bitmez hep daha iyisi olsun diye diye yaşar hayatını elimizde kalacak olan şey bir hiç kefenin cebi yok maalesef bilmiyorum sürekli alayım elimdekinin hep daha yüksek modeline sahip olayım kafasında olmadım hiç bir zaman eşimle bu yüzden çok çatışıyoruz

Haklisiniz yani ne demek mont alamamak?
Ama sorununuz bence mont alamamak da degil. Esinizin size sormadan yatirim yapmasi ve sizin buna sadece sponsor olmaniz. Esiniz cok saygisiz.
Paranizi vermeyin. Once ihtiyaclar, sonra istekler, sonra yatirimlar birikimler.

Bence pranizin tamamini vermeyin yarisini verin mesela kalanini kendinize evinize harcayin birikim yapmaya calismayin ve size hesap sormasina izin vermeyin. Gencken calisiyorken kendinize bisey yapmayacaksaniz calismanin ne anlami var. Tarla varmis satsin tarlayi odesin borclari siz kendi maasinizin hakikiyetinizi elinize alin sizi anne babanin cocugunu yonettigi gibi yonetmesine izin vermeyin yani

Evet tuhaf bir durum.
En azından temel ihtiyaçlarınızı almalısınız.
Ama içimden bi ses bu rahatsızlığınızı ona çaktırmadığınızı, gizli bilendiğinizi söylüyor.
Bu kadar sorun ettiğinizin farkında mı?

Evet tuhaf bir durum.
En azından temel ihtiyaçlarınızı almalısınız.
Ama içimden bi ses bu rahatsızlığınızı ona çaktırmadığınızı, gizli bilendiğinizi söylüyor.
Bu kadar sorun ettiğinizin farkında mı?
Söyledim bi daha böyle yapmayacağını söyledi ama onu da borç bitince anlayacağım gerçekten yapabilecek mi

Bence pranizin tamamini vermeyin yarisini verin mesela kalanini kendinize evinize harcayin birikim yapmaya calismayin ve size hesap sormasina izin vermeyin. Gencken calisiyorken kendinize bisey yapmayacaksaniz calismanin ne anlami var. Tarla varmis satsin tarlayi odesin borclari siz kendi maasinizin hakikiyetinizi elinize alin sizi anne babanin cocugunu yonettigi gibi yonetmesine izin vermeyin yani
Bunu yapmaya çalışıyorum onu rencide etmek de istemiyorum ama artık karismiyorum, kendi ihtiyacım evimin ihtiyacı neyse onu alıyorum, biraz zorlanır sıkışırsa bi daha yapmaz diye düşünüyorum

Benzer bir durum evliliğimizin ilk yıllarında bizde de vardı. Hem düğün masrafları hem evlenir evlenmez eşimin ailesinin eşime ev kredisi çektirmesi, çoğunu eşim ödedi tabi, hem de benim kredi borçlarım. Müthiş bir borç yüküne girdik. Evet ödüyorduk ama hayatımızı yaşamaya zaman kalmıyordu. Yemeğe çıkmak, üst baş almak ikinci planda kalıyordu. Biz de ek derslerle çok idare ettik. Hatta en gıcık görümcemin düğün hediyesini benim gün parası ile aldık. Benzer şikayetleri ben de eşime söyledim. O da hep sabır sabır dedi. En rahat ettiğimiz dönem bebekten dolayı benim ücretsiz izne ayrıldığım dönemdi. Sonra bir şekilde işler yoluna girdi, borçlar bitti ve gereksiz borç altına girmemeye başladık. Yukarı da yazılmış, ev kredisi ödeyeceğim diye ayın sonunu düşünmek bizi öyle yordu ki evimiz de olmayıversin dedik. Lojmanda oturuyoruz buarada.
Sonuç, bir kaç yıldır kendi paramı kendim idare ediyorum. Borcum belli, yatırımım belli, yapacağım yardım belli. Lazım olursa ben de istiyorum o da. Yani zamanla yoluna girer inşallah, ne kadar anlatsan da adamın ihtiyacı varken de kenara çekinilmiyor 🤷🏻‍♀️

Benzer bir durum evliliğimizin ilk yıllarında bizde de vardı. Hem düğün masrafları hem evlenir evlenmez eşimin ailesinin eşime ev kredisi çektirmesi, çoğunu eşim ödedi tabi, hem de benim kredi borçlarım. Müthiş bir borç yüküne girdik. Evet ödüyorduk ama hayatımızı yaşamaya zaman kalmıyordu. Yemeğe çıkmak, üst baş almak ikinci planda kalıyordu. Biz de ek derslerle çok idare ettik. Hatta en gıcık görümcemin düğün hediyesini benim gün parası ile aldık. Benzer şikayetleri ben de eşime söyledim. O da hep sabır sabır dedi. En rahat ettiğimiz dönem bebekten dolayı benim ücretsiz izne ayrıldığım dönemdi. Sonra bir şekilde işler yoluna girdi, borçlar bitti ve gereksiz borç altına girmemeye başladık. Yukarı da yazılmış, ev kredisi ödeyeceğim diye ayın sonunu düşünmek bizi öyle yordu ki evimiz de olmayıversin dedik. Lojmanda oturuyoruz buarada.
Sonuç, bir kaç yıldır kendi paramı kendim idare ediyorum. Borcum belli, yatırımım belli, yapacağım yardım belli. Lazım olursa ben de istiyorum o da. Yani zamanla yoluna girer inşallah, ne kadar anlatsan da adamın ihtiyacı varken de kenara çekinilmiyor 🤷🏻‍♀️
Valla ben çekildim bu ay hiç bişey göndermedim ki bu kadar rahat borç üzerine borç açmasın diye. Baya sıkıştı çünkü başka türlü anlamayacak. Gerçekten ihtiyaç olsa neyse derim de ev eşya borcu varken araba modeli yükseltmek bana ihtiyaç gibi gelmiyor. Bu sefer anlatmakla yorulmadim direk desteği kestim ama çok sıkıştım söz bi daha gereksiz borç acmayacagim diyor bakalım inşaallah bu sefer çözüm olur.

X