Saç Rengi ve Saç Boyama boya ve açıcı olmadan saç rengimi akıttım :))

nesesila

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
53
15
31
Merhaba canlar :)
öncellikle bu üyelik hesabımla ilk konum bu :)
saçlarımda aslında bir çok işlem var ve saç hikayem uuuuupuzun.. :)
onu geçiyorum ve sadece saçımın şu anki rengini ve durumunu anlatıyorum.
full oryalle açılmış sarı saçıma kuaförüm ombre yapılmış gibi görünecek şekilde küllü kumral şeklinde bi dip boyası yaptı. yani saçlarımın dibi küllü kumral, altı da sarı ombre. ama paketler yukarıdan başlıyor yani sarılar daha fazla. ve tabiki küllü cila yaptı sarı olan yerlere de.
lakin ben hep açık sarı kullanmaya alışkın olduğum için bu dip rengi gözüme çok koyu geldi. sarının üzerine boyandığı için açılır dedi kuaförüm ama beklemeye sabrım yetmedi bi türlü :)
bende internetten yaptığım araştırmalar sonucu saçlarımın rengini akıtmak için uğraştım. henüz 1 hafta oldu saçımı boyatışım ama ben şimdiden akıttım bile diyebilirim :) tamamen sarı olmadı tabiki, öyle olmasını da istemiyorum zaten dibimin. ama istediğim yönde oldu :)
yaptığım araştırmalara göre kendime bi kaç yöntem seçtim ve onları uyguladım. hangisi bu güzel sonucu sağladı bilemiyorum ama hepsinin de etkisi olmuştur diye düşünüyorum. (sitede de bununla ilgili bir sürü şey yazan var hepsini denemeye vaktim olmadı henüz :) )
İşte benim kullandıklarım : c vitamini, beyaz sabun, kepek şampuanı, zeytinyağı.

ilk yıkamalarımda beyaz sabun ve kepek şampuanı ile bol bol köpürtüp bekledim oynadım saçlarımla. bi iki ton bu şekilde açılma oldu. her gün yıkadım saçlarımı tabi.
son yıkamamda şöyle yaptım ;
estervit C vitamini haplarını ezip toz haline getirerek kepek şampuanı ve normal şampuanımla karıştırdım. içine biraz da zeytinyağıyla karışık diğer doğal yağlar koydum. (yağı az miktarda koydum çünkü çok az kalmıştı)
bu karışımı saçlarıma iyice yedirdim. sadece diplerime değil uçlara da sürdüm. 1 saat beklettim ve yıkadım. yıkarken de kepek şampuanıyla ve beyaz sabunla defalarca köpürterek yıkadım. beyaz sabun biraz sertleştirebilir ama kalıcı bi şey değil sonuçta kremleyince yada bi iki kez yıkayınca geçiyor.
sonuç harika oldu :)) henüz boyatalı 1 hafta olmuşken bu sonucu almak muhteşem :)
sadece c vitamini yada sadece beyaz sabunla istediğim gibi sonuç alamayacağımı düşündüğüm için bu şekilde yaptım ben. karbonat yönetimini de deneyecek gibiydim ama pek masum gelmedi açıkcası saçlarımı yıpratmak istemedim daha fazla.
saçındaki boyayı akıtmak isteyenler için umarım bi fayda sağlar bu anlattığım :)
bu arada, uçlara da belki rengi açılır umuduyla sürmüştüm c vitamini karışımını ama umutsuzdum çünkü bu yöntemler sadece boya akıtıyo diye düşünüyodum. oryalle açılmış sarı saça bir etkisi olacağını düşünmemiştim. ama yıkayıp fön çektirdikten sonra gördümki sarılar da bi ton açılmış. şok oldum :) acaba bu yönteme devam ederek sarılarımı platin yapabilir miyim diye de sizlere bi sormak istedim. umarım okuyup benim için cevaplarsınız :) sormak istediğiniz şeyleri de sorabilirsiniz :KK66: :KK200::KK200::KK200:

kızlaaar cevaplayan hiç yok mu yaaa :KK43:
Canım, bildiğim şey tecrübelerimdir ki sana şöyle diim ben c vitamini ile saçlarımın boyasını akıttım açıcı kullandığım sarılı turunculu yere kadar. Bi dönem siyahken açıcı kullandım. Kumral yaptım sonra kızıl yaptım. c vitamini ile de 3kez uygulama yaptım açıcıya kadar açıldı. Kendi saçını sen tanırsın. Tercih senin :-)

Sitelerde karbonatı saçta yarım saat bekletin diyor saç temizlenir kimyasallardan arınırmış bende bekletmek yerine tam tersini yaptım şanpuganlarken saçımı 1 kaşık karbonlar attım öyle yıkadım yıkamasına ve çok koyu bir boya aktı sıralama suyunda ama gel gelelimki sonuç saçım keçe gibi oldu .tam sevinmiştim güzel yöntem buldum diye düzelirmi sizce kızlar saçlarım bugun tekrar yumuşatın diye kremlerin felan hala sert saçlarım acaba bişeyimi oldu

Canım, bildiğim şey tecrübelerimdir ki sana şöyle diim ben c vitamini ile saçlarımın boyasını akıttım açıcı kullandığım sarılı turunculu yere kadar. Bi dönem siyahken açıcı kullandım. Kumral yaptım sonra kızıl yaptım. c vitamini ile de 3kez uygulama yaptım açıcıya kadar açıldı. Kendi saçını sen tanırsın. Tercih senin :-)
çok sağol tatlım benim. o açıcıyla açılmış olan sarı renklerde de açılma var 1 ton falan. şaşırdım bende anlayamadım. sadece boya mı akıtıyor yoksa açılmış olan o sarıları da mı açıyor bi türlü cevabını bulamıyorum nette de

Sitelerde karbonatı saçta yarım saat bekletin diyor saç temizlenir kimyasallardan arınırmış bende bekletmek yerine tam tersini yaptım şanpuganlarken saçımı 1 kaşık karbonlar attım öyle yıkadım yıkamasına ve çok koyu bir boya aktı sıralama suyunda ama gel gelelimki sonuç saçım keçe gibi oldu .tam sevinmiştim güzel yöntem buldum diye düzelirmi sizce kızlar saçlarım bugun tekrar yumuşatın diye kremlerin felan hala sert saçlarım acaba bişeyimi oldu
kalıcı bi şey olacağını pek sanmıyorum canım bekletmemişsin bile. çok fazla yıkama saçlarını zeytinyağı falan sür bu aralar. yıkadığında da kremle hep. geçer diye düşünüyorum canım. karbonatın zarar vereceğini düşünmemdeki sebep şuydu ; sigara yüzünden dişleri sararan bi arkadaşım limon ve karbonatla arada bir dişlerini yıkayıp bi iki ton renginin açılmasını sağlıyodu ve limon karbonat yüzünden iki dolgusu düştü. ben korktum açıkcası denemeye

kalıcı bi şey olacağını pek sanmıyorum canım bekletmemişsin bile. çok fazla yıkama saçlarını zeytinyağı falan sür bu aralar. yıkadığında da kremle hep. geçer diye düşünüyorum canım. karbonatın zarar vereceğini düşünmemdeki sebep şuydu ; sigara yüzünden dişleri sararan bi arkadaşım limon ve karbonatla arada bir dişlerini yıkayıp bi iki ton renginin açılmasını sağlıyodu ve limon karbonat yüzünden iki dolgusu düştü. ben korktum açıkcası denemeye
sürekli kremliyorum cnm bugun zeytinyağ sürdüm beklettim yarım saat sonra yıkadım Hindistan ceviz yağ kattım şampuganımas.aç bakım maskesi felan aldım bugünde düzelir diye umut ediyorum bir dahada bulduğum herşeyşeyi denemem çok korktum valla bişey oldu diye . geçmiş olsun arkadaşına kötü olmuş:KK43:

X