Böyle arkadaşlara nasıl davranmalı ?

Meşguldüm demek yerine kırıldım dersem ?
Konuşmanın vakti geldi diyorsanız siz bilirsiniz ama ben olsaydım kırıldım değil de bir yerde buluşup zamanımın değerli oldugunu böyle ertelemeler,gözardı edılmelerle bu saatten sonra uğraşmayacagımı söylerdim
Kırıldım demek biraz daha hafif kalıyor öyle birinin karşısında

2.konunuzda haklısınız ama ilk konunuzda biraz ısrarcı bir profil çizmişsiniz sanki. 🤏

Kadın sizi çağırmak istemiyor demek ki. Niye sürekli ima edip duruyorsunuz, anlamadım. Evet, siz hep davet etmiş ve yardımda bulunmuşsunuz; aynı tavrı ondan bekliyorsunuz haliyle ama o sizin gibi yapmak istememiş. Bu durumdan rahatsızsanız, siz de davet etmeyin.

O da çok masum değil fikrimce ama zaten meslekten sonra samimi olduğunuza göre iş arkadaşı sayılıyorsunuz. İş arkadaş mevzuları çoğunlukla sıkıntılı oluyor. 🤷

2.konunuzda haklısınız ama ilk konunuzda biraz ısrarcı bir profil çizmişsiniz sanki. 🤏

Kadın sizi çağırmak istemiyor demek ki. Niye sürekli ima edip duruyorsunuz, anlamadım. Evet, siz hep davet etmiş ve yardımda bulunmuşsunuz; aynı tavrı ondan bekliyorsunuz haliyle ama o sizin gibi yapmak istememiş. Bu durumdan rahatsızsanız, siz de davet etmeyin.

O da çok masum değil fikrimce ama zaten meslekten sonra samimi olduğunuza göre iş arkadaşı sayılıyorsunuz. İş arkadaş mevzuları çoğunlukla sıkıntılı oluyor. 🤷
Bende çağırmak istemediğini düşünüyorum evet ama her seferinde gelir misin teklifi ondan geliyor canımı acıtan kısım bu neden hem gelir misin diyip her defasında bahane uydurmak ima etmem bozulduğum içindi bu yaptığına
Zaten rahatsız ettiğinden beri asla bir yere çağırmam davet etmem kahve sinema vs dışında (sanırım doğru olan rahatsız olduktan sonra sineme kahve içinde görüşmemek mi ?)
Bundan sonra bu kişilerle nasıl davranmalıyım

Açık açık herkese derdinizi anlatın ya. Niye kasıyosunuz ki bu kadar? İma etmeleri ben sevmem. Derdiniz varsa açıkça söyleyin
Eskiden öyle yapardım bu sefer insanlar doğru söyleyenleri sevmiyor arkadan konuşmalar laflar ama ben rahatlıyordum evet annem de sonra pat pat yüzlerine gerçekleri söylediğim için çevrem de insan kalmadığını yanlış yaptığımı vs söyleyip durdu bu kişiyi de arayıp dur diyor sanki bişey olmamış gibi ama yaptığı çok yanlış nasıl davranmalıyım

Eskiden öyle yapardım bu sefer insanlar doğru söyleyenleri sevmiyor arkadan konuşmalar laflar ama ben rahatlıyordum evet annem de sonra pat pat yüzlerine gerçekleri söylediğim için çevrem de insan kalmadığını yanlış yaptığımı vs söyleyip durdu bu kişiyi de arayıp dur diyor sanki bişey olmamış gibi ama yaptığı çok yanlış nasıl davranmalıyım
Mesleğiniz nedir? Yani neden illa çevrenizde çok insan olmalı? Az olsun öz olsun mantığındayım ben.

Mesleğiniz nedir? Yani neden illa çevrenizde çok insan olmalı? Az olsun öz olsun mantığındayım ben.
Mühendisim bende az olsun öz olsun ama annem sadece beni aşırı zorluyor böyle insanlarla konuşmadığım da yoksa ben sizinle aynu fikirdeyim ama işte yanlış mıyım doğru mu

İnsanlar gerçek konuşmalar yerine alttan ima laf sokma sanatında bu devirde bende doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar hep öyle oldu bende sonra ima etmeye başladım ama olmuyor sanırım beceremiyorum ki karşıdaki anlamıyor bana umursamaz davranmaya devam ediyor

Sizi haklı buldum. İnsanları önemseyip ciddiye alırken onların ilgilenmemesi çok canımı sıkar.Yolunuzda ilerleyin hiç csnınızı sıkmayın. Çünkü konuşmaya çalışanız anlamamazlığa yatacaklar. Kendimden biliyorum sevgiyle kalın

Sizi haklı buldum. İnsanları önemseyip ciddiye alırken onların ilgilenmemesi çok canımı sıkar.Yolunuzda ilerleyin hiç csnınızı sıkmayın. Çünkü konuşmaya çalışanız anlamamazlığa yatacaklar. Kendimden biliyorum sevgiyle kalın
Evet aynen anlamamazlıha hem vuruyorlar hem arkadan konuşuyorlar ama anlaması lazım insanların o yüzden eskisi gibi yüzlerine vurmadan belirticem gerçesi sizce bu kişiye dönmeli miyim ? Annem kimseyi çevremde bırakmadığın vs söylüyor yoksa böyle duruşumla devam etmek mi doğru olan

Merhabalar

Bütün arkadaşlıklarım bitiyor bir süre sonra çocukluk mu yapıyorum çok mu verici olup değersiz oluyorum ?
Beni bu aralar sıkan konudan başlıyorum
Meslekten sonradan samimi olduğum bir arkadaşım kendisini firma yemeklerine davet ettiğim her aramasında açıp derdini dinlediğim fikir verdiğim ama kendisi benim tanımadığım ve gitmek istediğim hiçbir firma yemeğine çağırmadı birinde aynı gün yaptığımız planı günler öncesinden bi işim çıktı diye iptal etti öğrendim ki işi oraya gitmek hafiften ima ettim sonra başka bir seminerde yine başkası çağırmıştı beni kendisi orda önceki gün konuşmamıza rağmen bahsetmedi gidişinden (beni çağırmadığı yerlerden sonra çağırmadım ) orda masasına gittiğimde sırtını döndü masada muhabbet etmedi başkalarıyla konustu merhabayı kapıda yapmıştık başka masaya geçtim yine ima edip 1 ay görüşmedim o iş yeri açınca aradı gel diye gittim meslekte kendimi geliştirmek istediğim bir alanda (oda erkeklerle baş başa kalmak istemediği için )bir kaç kere şuraya sende gelirmisin dedi aa iyi olur gelirim benim içinde iyi olur dedim her seferinde çağırmadı e çağırmadın gitmişsin dediğimde bahane uydurdu sonuncusu da teklif etti (o saatte aradım ) haber bekliyorum bugün kesin ama dedi akşam 7 de yarına kaldı dedi yarın haber bekliyorum o zaman senden dedim hatta sabah mı dedim ona göre
işin mi var dedi yok ona göre kendimi ayarlıcam dedim sabah 9 da mesaj atmış işi aldığı kişi 10 da gel demiş (10.30 da gördüm) keşke arasaydın dedim görmedim mesajı dedim daha gitmedim 10 dk ya gel dedi nasıl geleyim yol bile 10 dk değil dedim bekle arıycam dedi 11 de 2 kez aradı açmadım
Çocukluk mu yaptım yalanlarından bahanelerinden sıkıldım güzel olduğum için bir arkadaşının benimle aynı ortamda bulunmak istemediğini söyledi yuh dedim birde ailemin çevresi olduğu için iş çevresine sokmak istemiyor belki ama teklif eden kendisi çok sinir oldum bu durumda ne yapmalıydım ? Annem yanlış yaptığımı alttan alıp bir gün işime yarar aman çevremde bol insan olsun diye yalanlarını yaptıklarını yutmam gerektiğini söylüyor hayat böyleymiş bazı şeylere sagır kör olmak lazım mış e akrabam değil eşim değil niye çekeyim ki etrafta konuşur diye mi
2.arkadaşım ortaokuldan son 2 yıldır samimi olduk kıskançlığını çok sezdim oda bana çok şey yaptı ama düğününe gittim çeyrek taktım 2 gün önce konuştuk eşim evde değil buluşalım dışarda dedi o gün geldi aradım sabah akşam 7 8 gibi haberleşiriz dedi tamam akşam oldu mesaj atıyorum görüldü bile yapmadı gece 12 de attığım storye baktığını gördüm
mesaj attım storye bakıyorsun insan bir cevap yazar dönşcem sana hiç iyi değilim yazdı ( o ara ev sahibi onları çıkaracaktı ) bende keşke iyi değilim yazsaydın seni bekledim dedim kusura bakma ama hiç aklıma gelmedi suan bunu konuşacak durumda değildim dedi gördüm farkettim evini taşımış aramadım ama mesaj atıp doğum gününü kutladım 1 hafta sonra
1 yıl sonrada bebeği oldu kutladım mesajla doğum günüm oldu gördüğü halde bişey yazmadı bu durumda ne yapmalıdım onun dönmesini bekleyip trip mi atmalıydım aceleci davranıp mesaj atmak hata mıydı ? Ama beni umursamayan insan var ortada o kim ki bana böyle davranıyor
Velhasıl olaylar farklı son aynı paylaşacak kimsem yok doğru yolu gösterecek bunlardan anlamam gereken nedir nasıl davranılmalı böyle insanlara ?

1. Arkadaş sizi sadece iş çevresi olarak görüyor. normal arkadaş dost olarak görmüyor. İşi insanlarla iletişim olan kişiler nabza göre şerbet vermeyi çok iyi yapar. Sizinle konuşurken sizi değerli görüyor gibi hissettirebilir sonra atıyorum sizden daha kıdemli ya da iş konusunda ona daha çok kapı açacak insan gördüğünden sizi 2. plana atabilir. İş hayatında böyledir biraz.
Ben bir şeyi bir kere söylerim. Şu firmanın yemeği olduğunda biriyle gitmeyeceksen beni götürür müsün tanışmak istiyordum onlarla derim. Çağırmazsa bir daha sormam neden çağırmadın demem. Lafı açılırsa sana söylemiştim aslında müsaitsen birlikte gidelim diye derim ama laf sokarak değil dümdüz duygusuz ve benim için çok da önemli değil gibi. Hele hele kimseye sizi bir yere davet etmediğinde ya da ektiğinde çok kırıldım, üzüldüm falan demeyin. Karşıdaki insanın umurunda olmaz olsa zaten sizi ekmez. En fazla başka bir toplantım vardı onu ertelemiştim o yüzden erken haber versen iyi olurdu ama neyse hallettim onu da der geçersiniz. Biraz umursamaz görünün.

2. Arkadaş ise aradınız telefonu açmadıysa haber beklemem buluşacak mıyız diye, giyer pijamalarımı oturur keyif yaparım evde. Ararsa da valla canım aradım açmayınca plan iptal diye düşünüp başka program yaptım deyin. Ki cevap verme gereği bile duymadığı için bu saatten sonra iletişimi kesin. Birden bire değil tabi aradığında geç açın plan yaparken müsait değilim şu zaman müsait olursan buluşalım konuşuruz zaman yaklaşınca deyin. Ama işte aramayın. Böyle böyle arayı açın. Ama dediğim gibi kimseye kırıldım üzüldüm neden aramadın neden haber vermedin demeyin ve ısrarcı olmayın bir kere söyleyin yapmazsa sizin de zaten pek umurunuzda değilmiş gibi davranın.

şimdi karışık yazmışsın ama 2 farklı arkadaş var diye anladım ben
ilk arkadaşın zaten seni çağırmıyormuş yani seninle görüşmek istemeyen birisi
neden ona o kadar ısrar ettin ? yanına gittiğinde bile sırtını dönen insan
birinin bizimle görüşmek istemediğini anlamak zor değil diye düşünüyorum
bi insan seni 2 kere ekiyorsa veya bi yerlere çağırmıyorsa o kişi senle görüşmek istemiyor demektir
iki kere iki eşittir dört kadar kesin bi denklem bu

ikinci arkadaşa gelince
kıskançtı bana çok şey yaptı falan demişsin anlatmaya başlarken
seni kıskanan ve sana çok şey yapan (ne gibi şeyler bilmiyorum , olumsuz muhtemelen) biriyle
neden samimi olursun ve neden düğününe gidip bi de para harcayıp takı takarsın ?
bununla zaten samimi olmakla en başından hata etmişsin
neyse buluşmak için konuşmuşsunuz, mesajına görüldü bile atmamış hikayene bakmış
yani bu insana "mesajıma bakmıyosun storyme bakıyosun " diye trip yapmak yerine
"ben sana akşam 7 gibi mesaj atmıştım, gördün mü ?" yazsan daha doğru olurmuş
insanların nasıl dertleri nasıl sorunları var bilmiyoruz
yani bu olayda kadının büyük bi derdi varken sen mesajına cevap yazılmadığı için tribe giren bencil biri izlenimi vermişsin
ben böyle durumlarda , yani bi buluşmanın iptali, bi mesajın okunmaması gibi durumlarda
hemen tribe girmek yerine "bişey mi oldu" diye düşünüp öyle yaklaşırım
benim ciddi bi problemim meydana gelse ve karşımdakinin tek derdi mesajına dönüş alamamak olsa
o insanla asla görüşmem
önce bi yoklama çekerim o kişiye, mesaj atmıştım ama gelmedi galiba /mesaj atmıştım bakabildin mi ?
sana whatsapptan yazdım ama, gördün mü ? gibisinden yaklaşırım
çünkü diğer türlü tribe girdiğinizde haklıyken haksız duruma düşürüyorsunuz kendinizi
evet mesajına insanlık namına bi dönüş yapabilirdi, doğru ama herkes kendine yakışan tarzda tepki vermeli böyle durumlarda

doğum günü konusuna gelince, benimkini kutlayanlarınkini kutluyorum. kutlamayanı kutlamıyorum
genel anlamda memnunsam o insandan, doğum günümü kutlamıyorsa dert etmiyorum
çünkü ben de onunkini kutlamayacağımı biliyorum
bu sene sevdiğim birisi kutlamadı mesela, aklıma yazdım bunu. onunki geldiğinde ben de onu kutlamayacağım .

1. Arkadaş sizi sadece iş çevresi olarak görüyor. normal arkadaş dost olarak görmüyor. İşi insanlarla iletişim olan kişiler nabza göre şerbet vermeyi çok iyi yapar. Sizinle konuşurken sizi değerli görüyor gibi hissettirebilir sonra atıyorum sizden daha kıdemli ya da iş konusunda ona daha çok kapı açacak insan gördüğünden sizi 2. plana atabilir. İş hayatında böyledir biraz.
Ben bir şeyi bir kere söylerim. Şu firmanın yemeği olduğunda biriyle gitmeyeceksen beni götürür müsün tanışmak istiyordum onlarla derim. Çağırmazsa bir daha sormam neden çağırmadın demem. Lafı açılırsa sana söylemiştim aslında müsaitsen birlikte gidelim diye derim ama laf sokarak değil dümdüz duygusuz ve benim için çok da önemli değil gibi. Hele hele kimseye sizi bir yere davet etmediğinde ya da ektiğinde çok kırıldım, üzüldüm falan demeyin. Karşıdaki insanın umurunda olmaz olsa zaten sizi ekmez. En fazla başka bir toplantım vardı onu ertelemiştim o yüzden erken haber versen iyi olurdu ama neyse hallettim onu da der geçersiniz. Biraz umursamaz görünün.

2. Arkadaş ise aradınız telefonu açmadıysa haber beklemem buluşacak mıyız diye, giyer pijamalarımı oturur keyif yaparım evde. Ararsa da valla canım aradım açmayınca plan iptal diye düşünüp başka program yaptım deyin. Ki cevap verme gereği bile duymadığı için bu saatten sonra iletişimi kesin. Birden bire değil tabi aradığında geç açın plan yaparken müsait değilim şu zaman müsait olursan buluşalım konuşuruz zaman yaklaşınca deyin. Ama işte aramayın. Böyle böyle arayı açın. Ama dediğim gibi kimseye kırıldım üzüldüm neden aramadın neden haber vermedin demeyin ve ısrarcı olmayın bir kere söyleyin yapmazsa sizin de zaten pek umurunuzda değilmiş gibi davranın.
Teşekkürler 🙏hayır neden çağırmasındaki olay davet edip her seferinde çağırmadan gitmesi sinirimi bozuyor evet geliyorum demişim yani o telif etmiş anladım sanırım benim yanlış davranış olsada tekrar arama sormamalıyım annem tam tersini savunuyor ama anlattıklarınızdan doğru olan bu ama fikir aldım sizden 2.kişi aramaz zaten onla bitti 1.kişi aradı(yüzsüz arayabilir ) yada denk geldik diyelim bir diğer üye de demişti benim zamanım değerli ertelemelerle uğraşamam başka işim vardı onu ertelemiştim onunla uğraşıyordum aramanı unutmuşum derim sizce nasıl ? Ben bunları pek bilmiyorum çünkü

şimdi karışık yazmışsın ama 2 farklı arkadaş var diye anladım ben
ilk arkadaşın zaten seni çağırmıyormuş yani seninle görüşmek istemeyen birisi
neden ona o kadar ısrar ettin ? yanına gittiğinde bile sırtını dönen insan
birinin bizimle görüşmek istemediğini anlamak zor değil diye düşünüyorum
bi insan seni 2 kere ekiyorsa veya bi yerlere çağırmıyorsa o kişi senle görüşmek istemiyor demektir
iki kere iki eşittir dört kadar kesin bi denklem bu

ikinci arkadaşa gelince
kıskançtı bana çok şey yaptı falan demişsin anlatmaya başlarken
seni kıskanan ve sana çok şey yapan (ne gibi şeyler bilmiyorum , olumsuz muhtemelen) biriyle
neden samimi olursun ve neden düğününe gidip bi de para harcayıp takı takarsın ?
bununla zaten samimi olmakla en başından hata etmişsin
neyse buluşmak için konuşmuşsunuz, mesajına görüldü bile atmamış hikayene bakmış
yani bu insana "mesajıma bakmıyosun storyme bakıyosun " diye trip yapmak yerine
"ben sana akşam 7 gibi mesaj atmıştım, gördün mü ?" yazsan daha doğru olurmuş
insanların nasıl dertleri nasıl sorunları var bilmiyoruz
yani bu olayda kadının büyük bi derdi varken sen mesajına cevap yazılmadığı için tribe giren bencil biri izlenimi vermişsin
ben böyle durumlarda , yani bi buluşmanın iptali, bi mesajın okunmaması gibi durumlarda
hemen tribe girmek yerine "bişey mi oldu" diye düşünüp öyle yaklaşırım
benim ciddi bi problemim meydana gelse ve karşımdakinin tek derdi mesajına dönüş alamamak olsa
o insanla asla görüşmem
önce bi yoklama çekerim o kişiye, mesaj atmıştım ama gelmedi galiba /mesaj atmıştım bakabildin mi ?
sana whatsapptan yazdım ama, gördün mü ? gibisinden yaklaşırım
çünkü diğer türlü tribe girdiğinizde haklıyken haksız duruma düşürüyorsunuz kendinizi
evet mesajına insanlık namına bi dönüş yapabilirdi, doğru ama herkes kendine yakışan tarzda tepki vermeli böyle durumlarda

doğum günü konusuna gelince, benimkini kutlayanlarınkini kutluyorum. kutlamayanı kutlamıyorum
genel anlamda memnunsam o insandan, doğum günümü kutlamıyorsa dert etmiyorum
çünkü ben de onunkini kutlamayacağımı biliyorum
bu sene sevdiğim birisi kutlamadı mesela, aklıma yazdım bunu. onunki geldiğinde ben de onu kutlamayacağım .
İlk arkadaş normal kahveye sinemaya sürekli çağıran biri büro açtı davet etti araya mesefe kıymama rağmen (sırtını dönme meselesi ayrıca ertesi gün arayıp görüşemedik dedi )olay o alanda iş anlamında olmak istememi biliyor ve her defasında o alanla ilgili işi olduğunda sende gel demesi kendi çıkarı içinde tek başına kalmak istemiyor sonra çağırmadan gitmesi biraz annem yüzünden çevrende kimse kalması arkadaş yapamıyorsun dediği için ona buna tekrar tekrar gittim düğünde de hala sık görüşen yakın biriydik o yüzden takı taktım

Son düzenleme:
İlk arkadaş normal kahveye sinemaya sürekli çağıran biri büro açtı davet etti araya mesefe kıymama rağmen (sırtını dönme meselesi ayrıca ertesi gün arayıp görüşemedik dedi )olay o alanda iş anlamında olmak istememi biliyor ve her defasında o alanla ilgili işi olduğunda sende gel demesi kendi çıkarı içinde tek başına kalmak istemiyor sonra çağırmadan gitmesi biraz annem yüzünden çevrende kimse kalması arkadaş yapamıyorsun dediği için düğününe ona buna tekrar tekrar gittim
yani bilemiyorum çok karmaşık yazmışsın
bence yeni arkadaşlar edinmeye bak ve kimseye ısrarcı olma
baktın senle görüşmeye hevesi yok asla ısrar etme
biraz böyle olsa da olur olmasa da olur modunda olursan daha rahat edersin
kaç yaşındasın bilmiyorum ama belli bi yaştan sonra arkadaş gerçekten aşırı gerekli bişi olmuyor insanın hayatında

yani bilemiyorum çok karmaşık yazmışsın
bence yeni arkadaşlar edinmeye bak ve kimseye ısrarcı olma
baktın senle görüşmeye hevesi yok asla ısrar etme
biraz böyle olsa da olur olmasa da olur modunda olursan daha rahat edersin
kaç yaşındasın bilmiyorum ama belli bi yaştan sonra arkadaş gerçekten aşırı gerekli bişi olmuyor insanın hayatında
Bence gerek te yok annem sürekli yalnızsın arkadaş yapamıyorsun yarın öbürünü evleneceksin böyle olma insanları alttan almayı öğren eşinin ailesinde böyle davranacak sen arkadaşlarınla basedemiyorsun onlarla hiç edemezsin gibi

Teşekkürler 🙏hayır neden çağırmasındaki olay davet edip her seferinde çağırmadan gitmesi sinirimi bozuyor evet geliyorum demişim yani o telif etmiş anladım sanırım benim yanlış davranış olsada tekrar arama sormamalıyım annem tam tersini savunuyor ama anlattıklarınızdan doğru olan bu ama fikir aldım sizden 2.kişi aramaz zaten onla bitti 1.kişi aradı(yüzsüz arayabilir ) yada denk geldik diyelim bir diğer üye de demişti benim zamanım değerli ertelemelerle uğraşamam başka işim vardı onu ertelemiştim onunla uğraşıyordum aramanı unutmuşum derim sizce nasıl ? Ben bunları pek bilmiyorum çünkü

O arkadaşınız sizle birlikte 3-4 kişiye daha haber veriyor bence hangisi işine daha çok yarayacaksa onunla gidiyor ama sizin de gelip gitmeyeceğinizi ölçüyor ona göre biri gelmezse diğeri hesabı. Arkadaşınızla aradığınızda aaaa canım nasılsın aa bu aralar yoğunum biraz aklımdan çıkmış de yeterli bence uzun uzun anlatma. Sonuçta senin kariyerin ona bağlı değil. Annene de bakma yani bizden 30-40 sene önceki kafa yapısıyla büyümüşler. Kimseyi alttan almak zorunda değilsin.

O arkadaşınız sizle birlikte 3-4 kişiye daha haber veriyor bence hangisi işine daha çok yarayacaksa onunla gidiyor ama sizin de gelip gitmeyeceğinizi ölçüyor ona göre biri gelmezse diğeri hesabı. Arkadaşınızla aradığınızda aaaa canım nasılsın aa bu aralar yoğunum biraz aklımdan çıkmış de yeterli bence uzun uzun anlatma. Sonuçta senin kariyerin ona bağlı değil. Annene de bakma yani bizden 30-40 sene önceki kafa yapısıyla büyümüşler. Kimseyi alttan almak zorunda değilsin.
Yoğundum aklımdan çıkmış dersem anlamasına yeterli olur mu salak zannetmesin istemiyorum birde yüzsüz bu birdahaki sefere aynı teklifi yaparsa ve zaten çagırmaz
canım bilmiyorum bakarız mı demeliyim ?
Canım emin misin ya erteliyorsun ya iptal ediyorsun sen iyisi yola çıktığın zaman haber ver mi demeliyim net tavır için ?

Bence gerek te yok annem sürekli yalnızsın arkadaş yapamıyorsun yarın öbürünü evleneceksin böyle olma insanları alttan almayı öğren eşinin ailesinde böyle davranacak sen arkadaşlarınla basedemiyorsun onlarla hiç edemezsin gibi
arkadaşlık birazda çıkar ilişkisine dayalı bişeydir
bunları bilerek arkadaşlık kurmak lazım
ama evlilik aynı şey değil. evlilik çıkar ilişkisi üzerine kurulmaz
arkadaşa tolerans göstermekle kayınvalideye tolerans göstermek aynı şey değil ki
kayınvalideden nefret edeceksin belki ama eşin için alttan alman gereken durumlar olabilir
fakat arkadaşı neden alttan alasın ters bi durumda ?
elmayla armutu toplamaya gerek yok

Canım emin misin ya erteliyorsun ya iptal ediyorsun sen iyisi yola çıktığın zaman haber ver mi demeliyim net tavır için ?

Canım bak buna göre işimi erteleyeceğim onun için kesin olacak diyorsan ona göre karşı tarafa haber vereceğim de.
Buna rağmen de seni ekerse artık aradıında müsait değilim canım yoğunum şu ara deyip arkadaşlığını kesersin.

X