Böyle biriyle arkadaş kalmaya devam eder miydiniz yoksa ben mi çok kinciyim?

Seso35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
2.485
2.431
33
Aynı apartmanda oturduğum komşumuz kendisi aramiz cok iyidir daha dogrusu iyiydi ve benimle yaşıt aynı zamanda. Ancak aramızda ki tek fark o evli ve bir yaşında bir bebeği var bense ailemle yaşıyorum. Sıkıntımı direkt anlatayım ki hatalıysam göremediğim bi nokta varsa beni uyarırsınız.
Arkadaşım kayınvalidesi ve kocasıyla çok problem yasayan bir insan ve burda temtek desem yeridir. Her sıkıntısında her beni aramasında beni cagirmasinda yanına gittim. Isim gücüm varsa bile yarim bırakıp yanına gittim sırf kendini yalnız hissetmesin içini birilerine dökebilsin diye. Geçenlerde de ben büyük bir sıkıntı yaşadım aileviydi ve sinir krizleri geçirdim hatta cinnetin eşiğinden geçtim desem yeridir. Annem beni zaptedemeyince babamı falan aramış hatta hemen eve gelsin diye. Neyse ben de o halimle ağlayarak arkadaşımı aradım x dicem bundan sonraki kısımlarda kendisine. X e ağlayarak bize gel ben çok kotuyum iyi değilim dedim ve o bise diyemeden kafam yerinde olmadığından teli hemen kapattım. Bi 5 dk sonrasında babam geldi zaten eve ve babam halimi görünce ağlamaya başladı o kadar kötü görünüyordum ve beni apar topar hastaneye götürdüler. Hemen bi iğne ve eve geldiğimizde direkt uyuyakalmışım 4 5 saat sonra uyandığımda baktım X geldi bize. Odama girdi mahcup bi suratla yok ıste oğlan ağlıyordu yok kaynana geldi falan filan bi tane şey sıraladı bana bu arada kaynanası da yan apartmanda sürekli görüyo yani. Neyse o kafaya rağmen benin jeton direkt düştü. Ağlayarak aramama rağmen gelmemiş hanımefendi bi merak edipte, mesaj bile atmamıştı neden ağlıyorsun nold sana falan diye. Ben o arada hastanede olduğum için onu aradıktan sonra gelmiştir diye düşünüyordum onu da ayriyetten belirteyim.
Neyse bu bana o bahaneleri sıralayınca kızdan direkt soğudum ben onun her kötü anında işimi gücümü bırakıp yanına gidebilirken o ise ilk kez ondan maanevi destek istememe rağmen ortadan kaybolmuştu. Daha sonraki günlerde de ne bir mesaj ne bir uğrama.. Olayın üstünden 5 gün geçtikten sonra mesaj atıyor bana iyi misin diye. Olay soğuyup kafamı topladıktan sonra.. Cevap dahi atmadım. Sonraki günlerde de gelip kapımızı çaldığında kapıyı açmadım. Annem içeri aldığında kendi odama almadım içeri girmek istemesine rağmen.
Geçenlerde yine gelmiş bize yine sokmadım odama. Bana hediye almış onu bırakmış anneme. Aksamina da mesaj etmiş " anladım kırıldın ama bence çok uzatıyorsun. Bana haksızlık ediyorsun birazda benim acımdan bak. Kardeşinle de barışmışsın çok sevindim benimle konuşmasan da olur artık. Neyse kararına saygı duyarım. Iyi akşamlar"
Bu mesajı görünce iyice fıttırdım. Cevap dahi vermedim. Sanki eski sevgilimde burnunu sürtürmeye çalışıyorum gibi algılıyor kız. Uzatıyorsun ne demek yani..
Ya bilmiyorum benim arkadaşlık anlayışım bu olmadığı için bu yaptığına da tahammül edemedim. Ve direkt kestim muhabbetimi. Siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda? Biraz uzun yazdım nolursuniz kusuruma bakmayın ama ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştım ki beni daha rahat anlayabilin diye :)
Edit.1.Ben anlatamadım galiba. Yargılayanlar olmuş direkt belli ki sıkıntımı yanlış aktardım.. Iyi niyetle düşünmeye çalıştım ancak düşünemiyorum kusura bakmayın cunku bebeğine rağmen telefonu dakika başı elinde. Gelemese dahi bir mesaj atıp halimi hatrimi sorabilirdi. Benim kırgın olduğum nokta bu. Umarim şimdi daha iyi anlaşılırım..

Son düzenleme:
Aynı apartmanda oturduğum komşumuz kendisi aramiz cok iyidir daha dogrusu iyiydi ve benimle yaşıt aynı zamanda. Ancak aramızda ki tek fark o evli ve bir yaşında bir bebeği var bense ailemle yaşıyorum. Sıkıntımı direkt anlatayım ki hatalıysam göremediğim bi nokta varsa beni uyarırsınız.
Arkadaşım kayınvalidesi ve kocasıyla çok problem yasayan bir insan ve burda temtek desem yeridir. Her sıkıntısında her beni aramasında beni cagirmasinda yanına gittim. Isim gücüm varsa bile yarim bırakıp yanına gittim sırf kendini yalnız hissetmesin içini birilerine dökebilsin diye. Geçenlerde de ben büyük bir sıkıntı yaşadım aileviydi ve sinir krizleri geçirdim hatta cinnetin eşiğinden geçtim desem yeridir. Annem beni zaptedemeyince babamı falan aramış hatta hemen eve gelsin diye. Neyse ben de o halimle ağlayarak arkadaşımı aradım x dicem bundan sonraki kısımlarda kendisine. X e ağlayarak bize gel ben çok kotuyum iyi değilim dedim ve o bise diyemeden kafam yerinde olmadığından teli hemen kapattım. Bi 5 dk sonrasında babam geldi zaten eve ve babam halimi görünce ağlamaya başladı o kadar kötü görünüyordum ve beni apar topar hastaneye götürdüler. Hemen bi iğne ve eve geldiğimizde direkt uyuyakalmışım 4 5 saat sonra uyandığımda baktım X geldi bize. Odama girdi mahcup bi suratla yok ıste oğlan ağlıyordu yok kaynana geldi falan filan bi tane şey sıraladı bana bu arada kaynanası da yan apartmanda sürekli görüyo yani. Neyse o kafaya rağmen benin jeton direkt düştü. Ağlayarak aramama rağmen gelmemiş hanımefendi bi merak edipte, mesaj bile atmamıştı neden ağlıyorsun nold sana falan diye. Ben o arada hastanede olduğum için onu aradıktan sonra gelmiştir diye düşünüyordum onu da ayriyetten belirteyim.
Neyse bu bana o bahaneleri sıralayınca kızdan direkt soğudum ben onun her kötü anında işimi gücümü bırakıp yanına gidebilirken o ise ilk kez ondan maanevi destek istememe rağmen ortadan kaybolmuştu. Daha sonraki günlerde de ne bir mesaj ne bir uğrama.. Olayın üstünden 5 gün geçtikten sonra mesaj atıyor bana iyi misin diye. Olay soğuyup kafamı topladıktan sonra.. Cevap dahi atmadım. Sonraki günlerde de gelip kapımızı çaldığında kapıyı açmadım. Annem içeri aldığında kendi odama almadım içeri girmek istemesine rağmen.
Geçenlerde yine gelmiş bize yine sokmadım odama. Bana hediye almış onu bırakmış anneme. Aksamina da mesaj etmiş " anladım kırıldın ama bence çok uzatıyorsun. Bana haksızlık ediyorsun birazda benim acımdan bak. Kardeşinle de barışmışsın çok sevindim benimle konuşmasan da olur artık. Neyse kararına saygı duyarım. Iyi akşamlar"
Bu mesajı görünce iyice fıttırdım. Cevap dahi vermedim. Sanki eski sevgilimde burnunu sürtürmeye çalışıyorum gibi algılıyor kız. Uzatıyorsun ne demek yani..
Ya bilmiyorum benim arkadaşlık anlayışım bu olmadığı için bu yaptığına da tahammül edemedim. Ve direkt kestim muhabbetimi. Siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda? Biraz uzun yazdım nolursuniz kusuruma bakmayın ama ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştım ki beni daha rahat anlayabilin diye :)
Farkindamisiniz o bayan evli cocugu var ve siz bekarsiniz, istediğiniz an evden rahatca cikabilirsiniz ama o bayanin bebegi kayinvalidesi ve esi var hergunu bir gune uymaz. Ayrica gelip ozur dilemis sebebini anlatmis siz bence uzatmissiniz

Eğer kendinizi o insanın yanında iyi hissediyorsanız arkadaş kalmaya devam edin
Kimse için değil kendiniz için dost edinirsiniz
Zor günde yanındaydın da bilmem neydi de bunlar hep boş laf
Siz kendiniz için birine yaklaşır yada yaklaşmazsınız bekler yada beklemesiniz aksi olsa bu kadar hayal kırıklığı olmaz üzülmezdiniz

Bekardim arkadaşım babasıyla yaşıyordu , bir sorunlari oldu bir akşam beni aradi cok kötüyüm gelebilir misin dedi,bekardim anne babama dedim. Evimiz cok uzaktı 50 dk yol otobüs, tramvayla babam götürdü. Gece babam aldi yine şuanda evliyim , çocuğum var ve o arkadaşım bugün cagirsa gidemem , isterim gitmeye çalışırım ama yüzde yüz gidebilirim diyemem. Herkesin evinde çocuğu oluyor,aglamasi bir yandan krizi bir yandan cikamayabilirim.
Bakarken bazı şeyler kolay oluyor. Kizda bu şekilde olmuştur

cocuk herzaman no 1... isterse kiyamet kopsun oglusumun agliyors öncelik onun! hem sen orda kriz gecirirken cocugu o ortama nasil sokiim? birakcak yerim yoksa?

düsünsene telde agliyorsun telden sesini duyuyorum... bebekle yanina gelsem bebekde cinnet gecirir... ondan esimi bekler belki öyle gelirdim...

ama kaynanasi gelmis az bebege bak ben 10 dk ya geliyorum diip yaninada gelirdim sanirim

bilemedim o_O

Gelemememesine hadi hak veririm de insan kapatınca bir mesaj atar iyi misin ne oldu vs. Bir saat değil iki saat değil beş saat sonra gelmesi de tuhaf . O kadar saat dünyanın işi yapılır yani. Bende hemen soğurum böyle şeylerde. Karakter meselesi başka arkadaş mı yok o yansın derdine.

Ayrıca terslerdim trip attığım falan yok laf söyleyip durma görüşmek istemiyorum de gitsin.

Evli olumca gercekten isler degisiyor. O gun sorun yasadigi kaynanasi evdeyken cikip senin yanina gelseydi inan o kaynana o kizin evliligini bile bitirecek noktaya getirirdi. Ama sen ne yaparsan yap annen baban hep arkanda olacak. Ama o kizin kayınvalidesi, kocasiyla arasini bozmak icin yer kollayacak. Arkadasiniza bosuna alinganlik gostermeyin. Bazen arkadasliklarda fedakarlik gerektirir. Bu iliskide fedakarlik yapmak sana dusuyor. İnan ki baba eviyle evlendigin zaman ki durum bir olmuyor. Mukemmel bir iliskin dahi ilsa hic sorunun olmasa dahi onceliklerim degisiyor.

Siz bence arkadaşınızdan sıkılmışsınız bu da bahane olmuş. Ben karşı tarafta bir art niyet göremedim.

Evli olmadığın için anlayamazsın ama sen her fırsatta gidebiliyorsun çünkü yalnızsın anne evindesin. Bu bahsettiğin X kişisi evli,bebeği var ve bir sürü sorumluluğu var. Hadi gelmek istedi çocuğu napsaydı? Kv kp bende demiş. Görmeye bayıldığından değildir bırakıp gelememiştir. Gelmek istemeyen sonra da gelmez.

X