Böyle eğlenmeyin!

Telefon sinyalinden bulanazlar mi ya? Acilde mi o sadece?
O sinyal işi savcilikta bitiyo .Ona kaldiysan ruhuna fatiha zaten .:KK70:
Sehrin bildiginiz istanbulun taksimi gibi bir yerini bulamadilar .155 ti aradıgım .Aracımin arkasina parkedip kapatmis dangozun biri gece vakti .Plakayi vereyim arayin sahibini diyorum adreste adres soruyo.
Konum iyi fikirdi ama neeeyyyse:KK70:.
Konum atayim dedigim aklima geldikce gülüyorum .
:olamaz::olamaz:Olmuyo öyle dediydi .
Birinde de balkondan tarif ettiydim gurultu yapanlari ahanda şura diye:rolleyes:

Sehrin bildiginiz istanbulun taksimi gibi bir yerini bulamadilar .155 ti aradıgım .Aracımin arkasina parkedip kapatmis dangozun biri gece vakti .Plakayi vereyim arayin sahibini diyorum adreste adres soruyo.
Madem sinyal isi yas.. konum isi iyi fikir bence.. umarim bole bi uygulama gelir ilerde

Silah atmayla ilgili pis bir anım var:KK53: Eşimin ailesinde düğünler maalesef ki silah atmalı idi. Bu durumdan rahatsızdı kadınlar ama kimse laf anlatamıyordu eşine, çocuğuna.
Neyse yeni evliyken biz, bir akraba düğününe gittik. Bir baktım görümcemin oğlu -yaşı benden büyük- çıkarmış silahı, sıkacak havaya. O an çığlıkla tepki verdim (Bu arada, babamın mesleğinden dolayı silaha alışkınızdır ailece ve çocukluğumuzda haftasonlarımız poligonlarda atış yapmayla geçti ama ortalıkta değil, poligonda!) ve polisi arıyorum dedim. Hayır arama deyip adamı uzaklaştırdılar benden. Birazdan gördüm ki biraz ileride ama düğün kalabalığının hâlâ içinde bir yerde silah atıyor bu maganda. Sarıldım telefona, aradım polisi, anında geldiler ve bunu gözümüzün önünde götürdüler. Herkes duydu aramamı zaten, saklamadım kimseden. Bir daha da düğünlere davet eden olmadı pek ama duydum ki artık düğünlerde silah atan olmuyormuş:21:

Bunu talep edelim, en oluru 3ü bir arada gibi bu olacak sanki.
İnşaat molozu filan olmaz ama işte, bize ait alan değil, hem cezası var suç sanırım, hem de yazık işte görüntüsü güzelliği gidecek oranın da, bu saygısızlar yüzünden kimseye yar olmayacak, akıllı uslu gelenlere de şok olacak...
Sokak lambalı belediyece koyulmuş kamera işi aklıma enfes yattı. Bunu dilekçelendirmek lazım mahallece.
Evet o adama da ceza yazıldı galiba
En uygulanabilir olanı bediyeye komşularla birleşip aydinlatma istemeniz
Sonra ya gerçekten emniyet oraya kamera koyar ya siz öyle bir yazi asarsiniz

Bahçe içinse dikkat köpek vardır yazısı asabilirsiniz yada gerçekten adam boyu bir köpek alın

Arsızlık yüzsüzlük hadsizlik hiç bu kadar ayyuka çıkmamıştı bu ülkede.

Bizim merkezde de durum aynı,magandalık prim yapıyor artık

Gercekten oyle. Sizin yerinizde olsam napardim bilmiyorum. Ben o adama saldirmamak icin yada fileleri kesip tavuklari salmamak icin kendimi cok zor tutuyorum. 1 sokak otemiz anayolken bizde boyle bi problemle basbasayiz iste

Cinnet sınırında yaşıyoruz ya ülkecek :/

Birinde de balkondan tarif ettiydim gurultu yapanlari ahanda şura diye:rolleyes:

Madem sinyal isi yas.. konum isi iyi fikir bence.. umarim bole bi uygulama gelir ilerde

Pizzacılar daha çabuk buluyorlar ya :işsiz:

Silah atmayla ilgili pis bir anım var:KK53: Eşimin ailesinde düğünler maalesef ki silah atmalı idi. Bu durumdan rahatsızdı kadınlar ama kimse laf anlatamıyordu eşine, çocuğuna.
Neyse yeni evliyken biz, bir akraba düğününe gittik. Bir baktım görümcemin oğlu -yaşı benden büyük- çıkarmış silahı, sıkacak havaya. O an çığlıkla tepki verdim (Bu arada, babamın mesleğinden dolayı silaha alışkınızdır ailece ve çocukluğumuzda haftasonlarımız poligonlarda atış yapmayla geçti ama ortalıkta değil, poligonda!) ve polisi arıyorum dedim. Hayır arama deyip adamı uzaklaştırdılar benden. Birazdan gördüm ki biraz ileride ama düğün kalabalığının hâlâ içinde bir yerde silah atıyor bu maganda. Sarıldım telefona, aradım polisi, anında geldiler ve bunu gözümüzün önünde götürdüler. Herkes duydu aramamı zaten, saklamadım kimseden. Bir daha da düğünlere davet eden olmadı pek ama duydum ki artık düğünlerde silah atan olmuyormuş:21:

İyi olmuş eline sağlık.
Daha iki hafta olmamıştır, haberlerde dönüyordu; kadının birini kına tepsisini taşırken belinden vurdular "Ahey ahey" diyerekten. Böyle eğlence mi olur ya. Düğün yapıyorsun, hop hasta-cenaze evine dönmüş ortalık. Ne için? İki havaya sıkıp "Silahım var oh sıkıyom ne de güzel rahatlıyom" demek için. Temelli bitse şu adet keşke.

Pizzacılar daha çabuk buluyorlar ya :işsiz:
Demekki pizza ismarlayan cok :) ohff ya konu baska yere gelcekte.. bole cok fazla ara sokaklar var bazi yerlerde gercekten adi sokak ama sokak gibi degil navigasyonda bile ekli degil.. kolay kolay bulunmayacak yerler. Ama polislerin bulabilmesi lazim yani

İyi olmuş eline sağlık.
Daha iki hafta olmamıştır, haberlerde dönüyordu; kadının birini kına tepsisini taşırken belinden vurdular "Ahey ahey" diyerekten. Böyle eğlence mi olur ya. Düğün yapıyorsun, hop hasta-cenaze evine dönmüş ortalık. Ne için? İki havaya sıkıp "Silahım var oh sıkıyom ne de güzel rahatlıyom" demek için. Temelli bitse şu adet keşke.
Bu tür olayları gördüğümüzde yılmadan polise bildirmeliyiz. Azalarak bitmek zorundalar eni sonu. Polisler de yeterli şikâyet almadıklarından yakınıyorlar çünkü. Dolayısıyla ‘alan memnun satan memnun’ kafasındalar.

Bu forumda bunu hep yaziyorum yine yazayim. Egm nin aplikasyonu var. Indirin online ihbar kullanin. Kayitlara gectigi icin aninda mudahale ediyorlar. Oyle telefonda oldugu gibi sallayamiyorlar cunku anladigim kadsri ilr bir mudahale suresi takip olayi var. Birkac defa telefon aplikasyon karsilastirmasinda hep aplikasyona daha hizli yanit aldim.

Demekki pizza ismarlayan cok :) ohff ya konu baska yere gelcekte.. bole cok fazla ara sokaklar var bazi yerlerde gercekten adi sokak ama sokak gibi degil navigasyonda bile ekli degil.. kolay kolay bulunmayacak yerler. Ama polislerin bulabilmesi lazim yani

Sonradan toprak yollar da açıldı ama hani karıştırılası bir yer değil; adını dediğim an "Hah tamam" denilesi bir yer çünkü benzer adlı bir yer yok ve eskiden beridir vardır burası. Yeni yerleşilen bir yer değil ha ama gelişiyor tabi, yolu da yağ gibi dümdüz basınca çıkarsın, dağ yolu gibi değil.
Pizzacıyı aradığımızda zaten tel no'dan adres düşüyor adamların önüne "Aynı adres mi?"diyorlar, evet diyorsun tamam.
Bulabilmesi lazım tabi; en olmadı aç navigasyonu, gir mahalle adını çat çıksın karşına.
Beyhude anlattım sanki iki kere baştan sona. :/
İşaret fişeği sıksam "Aha bura" diyerekten o olacaktı yani.

Bu tür olayları gördüğümüzde yılmadan polise bildirmeliyiz. Azalarak bitmek zorundalar eni sonu. Polisler de yeterli şikâyet almadıklarından yakınıyorlar çünkü. Dolayısıyla ‘alan memnun satan memnun’ kafasındalar.

O bana neci kafaları konuşursak zaten, ohhoo... Apayrı bir mesele, dert o da.
Geçen sene miydi neydi; burada bi asker uğurlama düğünü organize etmişler, ya da onun gibi bir şey.
Kafalarına göre gelmişler yerleşmişler piknik gibi, araçlar çekilmiş, bi kamyonette iki üç masa 10 küsur sandalye taşınmış; anneannemin anlattığı ecünnü hikayeleri gibi tövbest. Hani ormanlık alanda gecenin köründe düğünleri olurmuş ya filan öyle hikayeler asjdhas, tıpatıp ama; gecenin yine üçüne gelmiş dayanmış saat, zifiri karanlık çevre; 2-3 projektör, jeneratör de getirmişler herhal efil efil altında otururlar. Hiç mi üşenmedin abi ya...
Bismillah diyerekten bakıyorum "Bu ne?" filan algılayamadım.
Deli gibi silah sıkıyorlar, inlettiler ortalığı. Biri bitmeden diğeri başlıyor.
Aradık polisi, bizle beraber bi şikayet daha gelmiş bari... O kadar hane var, şikayet sayısı iki. :işsiz:

Bu forumda bunu hep yaziyorum yine yazayim. Egm nin aplikasyonu var. Indirin online ihbar kullanin. Kayitlara gectigi icin aninda mudahale ediyorlar. Oyle telefonda oldugu gibi sallayamiyorlar cunku anladigim kadsri ilr bir mudahale suresi takip olayi var. Birkac defa telefon aplikasyon karsilastirmasinda hep aplikasyona daha hizli yanit aldim.

Bunu değerlendireyim. Teşekkür ederim.
Bu taraflarda da vardır herhalde bu uygulama.

Bunu öğrenmem iyi oldu. Teşekkürler.

O bana neci kafaları konuşursak zaten, ohhoo... Apayrı bir mesele, dert o da.
Geçen sene miydi neydi; burada bi asker uğurlama düğünü organize etmişler, ya da onun gibi bir şey.
Kafalarına göre gelmişler yerleşmişler piknik gibi, araçlar çekilmiş, bi kamyonette iki üç masa 10 küsur sandalye taşınmış; anneannemin anlattığı ecünnü hikayeleri gibi tövbest. Hani ormanlık alanda gecenin köründe düğünleri olurmuş ya filan öyle hikayeler asjdhas, tıpatıp ama; gecenin yine üçüne gelmiş dayanmış saat, zifiri karanlık çevre; 2-3 projektör, jeneratör de getirmişler herhal efil efil altında otururlar. Hiç mi üşenmedin abi ya...
Bismillah diyerekten bakıyorum "Bu ne?" filan algılayamadım.
Deli gibi silah sıkıyorlar, inlettiler ortalığı. Biri bitmeden diğeri başlıyor.
Aradık polisi, bizle beraber bi şikayet daha gelmiş bari... O kadar hane var, şikayet sayısı iki. :işsiz:
Diğer haneler de ‘İnsanlar düğün yapmasın mı yani, ne yapsınlar’ kafasındadır muhtemelen. Maalesef ki sokakta düğün yapma; gelin, sünnet, seçim, taraftar vb. konvoyu gibi gürültülü etkinlikler hoşgörülüyor yurdumuzda. 2 üniversite bitirmiş arkadaşla kavga etmiştik bu konuda epey. Sokak düğünlerinin gelenek olduğundan dem vurup bizim elitist, entel dantel yaklaşımımızın bu geleneği yok edemeyeceğinden dem vurmuş, ben de düğünümü sokakta hem de bu sokakta yapacağım, görürsünüz diye de resti çekmişti. Zihniyet meselesi işte. Toplum içinde birlikte yaşamanın ne demek olduğunu öğretmek gerekiyor herkese.

Diğer haneler de ‘İnsanlar düğün yapmasın mı yani, ne yapsınlar’ kafasındadır muhtemelen. Maalesef ki sokakta düğün yapma; gelin, sünnet, seçim, taraftar vb. konvoyu gibi gürültülü etkinlikler hoşgörülüyor yurdumuzda. 2 üniversite bitirmiş arkadaşla kavga etmiştik bu konuda epey. Sokak düğünlerinin gelenek olduğundan dem vurup bizim elitist, entel dantel yaklaşımımızın bu geleneği yok edemeyeceğinden dem vurmuş, ben de düğünümü sokakta hem de bu sokakta yapacağım, görürsünüz diye de resti çekmişti. Zihniyet meselesi işte. Toplum içinde birlikte yaşamanın ne demek olduğunu öğretmek gerekiyor herkese.

Öyle... Valla üzerine de ne denir bilmiyorum; geleneği bahane etmeyenler "Düğün salonuna verecek paraları yoktur"a bağlıyor, burmaları da bana takıyorlar zaten... Düğün salonuna para vermek yerine milleti evinde barkında yerinden zıplatmak beleş tabi. İlk kez geçen sene işte öyle bi asker eğlencesi gördüm burada.

Şu appi yükleyeyim bulunsun bi bakayım bari; hayır onda da "Jandarma" diyerekten kırk saat adrese bakakalırlar, işlemezler filan diye düşünmeden edemiyorum şu an, dün neydi öyle ya, hala atlatamadım o karambol adres vermece hallerini :KK70:
Yerel bi ihbar hattı kuruldu online; her türlü pc-akıllı tel-tabletten ulaşım mümkün ve aynı anda hem açık sayfaya düşüyor, hem de telinden cevaplanıyor şikayetler ama benzer konulardaki şikayetler kaç kere beklemeye alındı-karıştırıldı. Yıldım..

İyi olmuş eline sağlık.
Makineliyle tarayıp jandarma gelince o arabada şu arabada diye saklambac oynatip puf diye yok olanlarida gördü bu gözler.
Ama kanun yok .At iceri adam öldürmeye teşebbüsten bir daha atıyo mu bak bakalım.Ölmesi sartmı.

-nemesis- -nemesis- EGM mobil app değil mi?
Son güncellemesi 5 yıl önce yapılmış bi uygulamaymış. Yorumları okudum baya olumsuz yorum var aynı şekilde, yakın tarihli. Adres bulma sorunluymuş, konum atma güncellemesi istemişler paso. İhbar için çekilen resimlerin gönderimi yüklemesi full sorun diyorlar, ihbar tuşu donuyor da diyorlar, sonuç bildirimi gelmiyor diyenler de var. Tam bir vakit kaybı diyenler de bol app için. :/

-nemesis- -nemesis- EGM mobil app değil mi?
Son güncellemesi 5 yıl önce yapılmış bi uygulamaymış. Yorumları okudum baya olumsuz yorum var aynı şekilde, yakın tarihli. Adres bulma sorunluymuş, konum atma güncellemesi istemişler paso. İhbar için çekilen resimlerin gönderimi yüklemesi full sorun diyorlar, ihbar tuşu donuyor da diyorlar, sonuç bildirimi gelmiyor diyenler de var. Tam bir vakit kaybı diyenler de bol app için. :/
Valla catir catir catir kullaniyorum. Bulamayinca ariyorlar. Ben gunde en az 2 kere dolasirken engelli rampasina yada kaldirima yaya gecisini kapatacak sekilde park eden arabalarin resmini cekip atiyorum. Kendi kamerandan resim cekersen boyut sikintisi oluyorbresmi direk online ihbardan cekip atiyorum.

Bende benzer bir durumdan şikayetçiyim. Yazları burada mahalle arası düğün çok oluyor. Ve gece 12 ye dek o bangır bangır müzikten başımız çatlıyor. Allah bebeği olana sabır versin hastası olanları hiç söylemiyorum bile.. yasal bir yaptırım olmayınca ne yazık ki ipini kopartan gürültüsü ile eğleniyor. Kekolar diyarı :işsiz:
bende sokak duvunlerinden bebegi olan biri olarak cok sikayetciyim birde pompali falan skiyorlar burda polisi ararsin gelmezler belediyeyi arasin gelmezler dugun salonlari neden var anlamadim

X