Böyle veya buna benzer arkadasligi olanlar?

Hanimlar bana sen cok taktin demissinuz ama diger arkadaslarina ayni bana ayri davrandigi icin ben burada detayli anlattim ki anlasilir olsun diye. Kendisi ile birebir olunca derdini dinlerim onu bunaltmam sıkmam ama siz böyle beni tanimadan ne kadar kizi incelemissin icinde biriktirmissin dediginiz icin kendimi kötü hissettim. cevremde böyle biriyle ilk defa denk geldigim icin sormak istedim.tamam cani sagolsun bayramlasmaya gelicem söz diyip baskalari ile plan yapmasi normal ise ben ne diyebilirim ki.
instagram konusundada benim cevremdeki kadinlarin neredeyse hic biri çalışmıyor, okumuyor (maalesef kendimi gelistirim gibi cabalarida yok).

o yüzden insanlarin bana karsi storylerime karsi tepkileri böyle.
bir parkta güze bir ânı yakalamak, okudum begendigim bir kitabi paylaşmak bence sorun olmamali. Buna laf edenler ise günlük kardeslerini cocuklarini yediklerini koyan insanlar arkadasimda dahil. bana dönüp baska birinin yaninda sende cok paylasiyosun ama ha demesi bana anormal geldi
Kitap ve kahve paylaşan insanları sessize alıyorum. Çoluğunu çocuğunu paylaşanlar daha samimi geliyor bana açıkçası.

evet herkese farki bana farkli davranilinca alinmam normal ama dünden beri ûzüluyorum hep alttan aldığım icin çünkü aynisini degil benzerini yapmaya kalksam insanlar mesafeli oluyor
İnsan herkese aynı davranamaz. Zaten normal olan hoşa gitmeyen davranışlarda bulunan insanlarla araya mesafe koymaktır. Siz hem samimi olayım mesafe koymayayım hem davranışlarından rahatsız olayım diyorsunuz. İkisinin bir arada olması çekişki.

Söz verip tutmaması konusunda ben size hak verdim ama öte yandan fazla detaycı geldiniz. Arkadaşım ne çok paylaşıyosun yaaa dese alınmam.
Ben de cok az paylaşım yaptığım için ne az paylaşıyosun diyorlardı. Bana böyle daha cool geliyor deyip geçiyordum. Bu kadar detay beni boğuyor ,böyle ilişkilerden şahsen kaçıyorum artik.
Bana kalırsa sitem etmek yerine mesafe koyun araniza. Madem icerliyosunuz verdiğiniz değeri gorememekten, konuşunca değerli mi olcaksınız sanki? Mesafe koyun böyle devam etsin. Demekki frekanslarınız uyuşmuyor zaten. Hos bos etmeye görüşürsünüz tamamdir, çok samimiyet beklemeyin bence anlasabileceginizi sanmiyorum.

“Canım sıkıldı bana uğrasana” cümlesinde zaten aklınıza getirebileceğiniz bir şey yok ki. Çok normal bir cümle. Siz kullanmayabilirsiniz ama herkes sizinle aynı değil ki.

Sizin paylaşım sayınız arkadaşınıza çok gelmiş olabilir. Bunun şu kadarı çok şu kadarı az ölçüsü yok. Öylesine söylemişte olabilir. Olayı ciddileştirip gereksiz alınganlık göstermişsiniz

Gelirim demiş size beklemişsiniz bu noktada haklısınız ama önceden başkasıyla plan yapmış olabilir, o anda aklına o kişi gelmiş olabilir. Geleceğim dedi diye illa size gelmeye mecbur değil ki

Sosyal hizmetler okumanızla ilgili olan yorumundan nasıl öyle bir anlam çıkarttınız hayret ettim. Arkadaşınız sizi kıskanmıyor bence. Siz alınmaya yer arıyorsunuz. Kadının ağzından çıkan her şeye bozulmaya bir sebep bulmuşsunuz.

cok yakin arkadas olunca baskasina daha özverili davranıp bize kendi kendine söz vermediği icin ister istemez beklentiye girdik

sunu anladim
ben onun kötü gün arkadasiymisim. hadi gelsene oturalim özledim sohbet edeim degilde cok sıkıldım gelsene arasinda fark var cunku isteyince o sekilde konusuyor
ben bir kere cok icim sıkıldığını söyleyincede ay ne var sıkılyosun hayatin tadini çıkar diyor yani ben umrunda değilim

sosyal hizmetler konusuna gelince galiba kendimi ifade edemedim.
kendisi biz ortama girince amma yedin amma iyi konustun gibi takilmisti ben uyusugum ben yapamiyorum demisti. öyle olmak zorunda degil elbet ama kendisini eksik görmek zorunda degilken ben böyleyim diye ay may hof poflu konustu. insanlara hiiiic uğraşamam iyi sen cok konusabiliyon tam senlik diye gülerek tiye almasi oldu bunlar son zamanlarda olan seyler

lakin biz yakın arkadasiz diye ben görmezden geldim

ama sunu anladim ki mira her halukarda var cagirsam gelir nasi olsa cocuk durmasa cocuklarini getirir cokta sey yapmim ona
benim takildigim bana farkli davraniyor yakin olmamiza ragmen dedigim nokta buydu

Hanimlar bana sen cok taktin demissinuz ama diger arkadaslarina ayni bana ayri davrandigi icin ben burada detayli anlattim ki anlasilir olsun diye. Kendisi ile birebir olunca derdini dinlerim onu bunaltmam sıkmam ama siz böyle beni tanimadan ne kadar kizi incelemissin icinde biriktirmissin dediginiz icin kendimi kötü hissettim. cevremde böyle biriyle ilk defa denk geldigim icin sormak istedim.tamam cani sagolsun bayramlasmaya gelicem söz diyip baskalari ile plan yapmasi normal ise ben ne diyebilirim ki.
instagram konusundada benim cevremdeki kadinlarin neredeyse hic biri çalışmıyor, okumuyor (maalesef kendimi gelistirim gibi cabalarida yok).

bir parkta güze bir ânı yakalamak, okudum begendigim bir kitabi paylaşmak bence sorun olmamali. Buna laf edenler ise günlük kardeslerini cocuklarini yediklerini koyan insanlar arkadasimda dahil. bana dönüp baska birinin yaninda sende cok paylasiyosun ama ha demesi bana anormal geldi
Anormal değil arkadaşlık böyle bişey zaten. Arada takılırsın gülüp eğlenirsin sorunlarını paylaşırsın canım sıkıldı biyerlere gidelimmi dersin falan. Diğer arkadaşlarınızla ne konuşup paylaşıyorsunuz merak ettim.

cok yakin arkadas olunca baskasina daha özverili davranıp bize kendi kendine söz vermediği icin ister istemez beklentiye girdik

sunu anladim
ben onun kötü gün arkadasiymisim. hadi gelsene oturalim özledim sohbet edeim degilde cok sıkıldım gelsene arasinda fark var cunku isteyince o sekilde konusuyor
ben bir kere cok icim sıkıldığını söyleyincede ay ne var sıkılyosun hayatin tadini çıkar diyor yani ben umrunda değilim

sosyal hizmetler konusuna gelince galiba kendimi ifade edemedim.
kendisi biz ortama girince amma yedin amma iyi konustun gibi takilmisti ben uyusugum ben yapamiyorum demisti. öyle olmak zorunda degil elbet ama kendisini eksik görmek zorunda degilken ben böyleyim diye ay may hof poflu konustu. insanlara hiiiic uğraşamam iyi sen cok konusabiliyon tam senlik diye gülerek tiye almasi oldu bunlar son zamanlarda olan seyler

lakin biz yakın arkadasiz diye ben görmezden geldim

ama sunu anladim ki mira her halukarda var cagirsam gelir nasi olsa cocuk durmasa cocuklarini getirir cokta sey yapmim ona
benim takildigim bana farkli davraniyor yakin olmamiza ragmen dedigim nokta buydu
Ti ye almamış ta siz çok ciddiye almışsınız. Ben uyuşuğum demiş işte size sen uyuşuksun yapamazsın dese o sorun olurdu.

Kısacası siz bu insanın arkadaşlığından memnun değilsiniz. Rahatsız oluyorsanız mesafe koyarsınız olur biter. Kafa yormayın.

Sizinle arkadaş olunmaz. Her şeye bir kulp takmissiniz. Kadın normal muhabbet ediyor işte. En basitinden canım sıkılıyor gel demekte ne var. Musaitim takılalım demiş işte.
Bana da öyle geldi sanki. Sizinde kendinizle ilgili çözmeniz gereken değiştirmeniz gereken davranışlarınız var.

Kadının yaptığı absürt bir durum yok aslında. Sadece çocuğunuza söz verip gelmemesi hoş değil.

Görüştüğünüz her insana arkadaş gibi dost gibi derin anlamlar yüklemeyin.
Komşu deyin, tanıdık deyin.
Koyduğunuz ada göre beklentiniz de şekillenir.
Sizin ondan beklentiniz sanırım daha yakın olmak ama o yalnızca boş zamanlarında sosyalleşmek istiyor. Siz de öyle yapın.
Böylece her hareketinin altında bir şey aramazsınız. Bir sınırınız olur.

Kasinti misiniz.herkes her yaptığını paylaşmak zorunda mı.sadece story içeriğine ya da paylaşımina göre mi insanlarin kendilerini geliştirip geliştirmesine bakıyorsunuz.asagilayici komusmussunuz.
İyi yapmış arkadaşın.kendini beğenmiştim birisin.sacmasapan bı konuya takılıp kalmissin.ozguvenin eksik sanırım,o biraz olsa bu konuyu yazacak kadar eziklenmezdin.🙄

X