Boyu çok kısa

Merhaba boy ile ilgili mesajlarınızı gördüm son durumunuz nedir oğlum tam 1 yaşında 73 cm..bende ne yapacağımı şaşırdım doktor için erkenmi neler yedirmem gerek sizce akıl danışmak için yazdım size
bosuna endiselenmeyin 23aylk 84 cm.ortqlama icinde 1.5senem endise ile gecti yavas yaavs duzeliyor.genetik yatkinligi da var benm taraf kisa.bol bol muhallebi zengin ogun verin.kilo aldikca uzuyorlar.2-3persentildeydi zayifken simdi 13.5kilo kilo arttikca boy uzuyor.4yasina kadar yakalayacak dedi doktorimuz.hormonlarina bakildi cok sukur bi sey cikmadi.siz de once kontrollerinizi yaptirtin sonra bol bol besleyn😁

bosuna endiselenmeyin 23aylk 84 cm.ortqlama icinde 1.5senem endise ile gecti yavas yaavs duzeliyor.genetik yatkinligi da var benm taraf kisa.bol bol muhallebi zengin ogun verin.kilo aldikca uzuyorlar.2-3persentildeydi zayifken simdi 13.5kilo kilo arttikca boy uzuyor.4yasina kadar yakalayacak dedi doktorimuz.hormonlarina bakildi cok sukur bi sey cikmadi.siz de once kontrollerinizi yaptirtin sonra bol bol besleyn😁
Çok teşekkür ederim cevap verdiniz...bende süt mü versem diye düşünüyorum ama kararsız kaldım açıkçası sutlemi muhallebi yapmam lazim

daha once alerjik bi durum olmadiysa sut vermeye baslayabilirsiniz ben de 15aylikken basladim ki inek sutu alerjimiz olmustu basta diyet yapmistik 9 aylikken gecti.muhallebiyi sutle yapiyorum. icine ceviz findik meyve irmik yulaf unu pekmez hurma incir donusumlu olarak kuru uzum fln koyuyorum.2gunluk oluyor kavanoz mamasi gibi .

Kızım 2 yaşında 85 cm. Kilosu normal sayilir. Gorenler 2 yasinda olmasina şaşırıyor. Boyu çok mu kisa diye kafama takilmaya başladı. Neler yapabilirim boy gelisimi için
Doktorunuza danıştiniz mi? Eğer problem yok diyorsa dert etmeyin. Boy uzunlugu gen(yapacak bir şey yok) +beslenme( boy uzatan yiyecekleri araştırabilirsiniz) + spor ile alakalı. Boy uzatan sporlara yönlendirebilirsiniz. Kısa olursa da mini minnoş geç yaşlanan bir kızınız olur 😊

aynı sorunu ben de kafama takıyorum, oğlum 2 yaşında boyu daha yeni 88 cm oldu, bugün doğum günü tam 2 yaşında. Parklarda yaşıtlarından kısa. persentil değerlerine göre endokroloji uzmanı hesaplama yapacak, ondan sonra rahatlayacağım ben de. Salgının bitmesini bekliyorum
Doktorunuz ne dedi benim de oğlum 2 yaşında 88 cm

X