bu 3.senem kirada

Muhittin

Guru
Pro Üye
29 Şubat 2012
10.414
17.732
merhaba kiram 1200 le başladık 1750 oldu şuan. biz yeni zam 4000 beklerken 8500 istedi. alt komşum ve karşı komşum aynı girmiştik onların 4000 oldu. 1.katin 2000 di 3000 oldu.
Ben böyle ne kira artışı gördüm ne duydum. evet çevre de kiralar 7000 8000.
Ama biz bilinçsiz insanlar değiliz daha yeni 2.senemiz olmuş 5000 teklif ettik 15i sabahı esim yollar parasını gül gibi baktık felan yok cik diyor.
Çocuğumun okulu çok iyi seneye zaten lojman cikcak.
1 ay önce konuştuk Eğer ki derse 5000 kabul etmiyorum %25 2250i yollayCagim. sonra tekrar konuşacağım. Başka yasal hakkim nedir? teşekkür ederim

İnsansız ya 4 kat nedir? Böylesine %25 yolla gitsin. Zaten 1 yıl sonra taşınacakmışsın. 5 yolda olmamış hiçbir şey yapamaz yasal olarak
evet 4 kat hani bilinçsiz olsak ya 2500 yapcK en fazla desek 5000 teklif ettik
5 seneden önce kendi oturmayacsksa kira tespit davası falan açıp seni çıkaramaz. Az diren bişry yapamaz hapis cezası geliyor zaten bu tarz ev sahipleri için
kimse mqdur olmasin evet kötü ev sahipleri var ama kötü kiracılar da var malesef benimki kötü ev sahibi

Siz orta yolu bulmaya calismissiniz 5000 bin teklif ederek karşı taraf kabul etmiyorsa yasal hakkınızı kullanın derim o zaman, civar evler 7 bin civarı ise zaten verdiğiniz fiyat normal kalıyor apartmanda ki diğer kişilerinde 3000 bin 4000 bin civarında olmuş.

5 yıl dolmadan kira tespit davası filan acamaz zaten sizide evden çıkaramaz.

evet 4 kat hani bilinçsiz olsak ya 2500 yapcK en fazla desek 5000 teklif ettik

kimse mqdur olmasin evet kötü ev sahipleri var ama kötü kiracılar da var malesef benimki kötü ev sahibi
Maalesef kimse ne ev sahibi ne de kiracı mağdur olsun ister ama ipin ucu çok kaçtı nasıl düzelecek Allah bilir

Aynı bizim durumdasınız. Biz, bizim teklifi kabul etmeyince "madem mahkeme yoluna girdik neden %25'ten 1 kuruş fazla gönderelim" dedik. Öyle de yapıyoruz. Mahkemeye verdiler. Daha ilk duruşmayı 1 yıl sonraya verdi hakim. 5 bini kabul etmezse elinden geleni ardına koymasın, siz de %25'ten fazla yollamayın

Merak ettiğim birşey var diyelim ki kira sözleşmesi var elinde. O zmn ne oluyor yani kira sözleşmesi senelik mi yapılabiliyor?Eğer senelik yapılırsa çıkarma hakkı oluyor mu?

Bende soracaktım kira sözleşmesi biterse çıkarma hakkı var mi birde biz geçen sene kiramiz 1400 2500 yaptı ama kira kontratı yapmadık temmuzda bitiyor
Eşim mobilden gonderiyordu açıklamalarda kira ücreti diye yazıyordu bakalım bizimkisi kaç yapicak

Aynı bizim durumdasınız. Biz, bizim teklifi kabul etmeyince "madem mahkeme yoluna girdik neden %25'ten 1 kuruş fazla gönderelim" dedik. Öyle de yapıyoruz. Mahkemeye verdiler. Daha ilk duruşmayı 1 yıl sonraya verdi hakim. 5 bini kabul etmezse elinden geleni ardına koymasın, siz de %25'ten fazla yollamayın
yapmadigi zamlardan hesap edip zam yaptı geçen sene biz 2000 teklif ettik oda yok efe tufe dedi ozaman %25 yolluyoruz dedik 1750 yolladık kendi zararlı cikti.
Merak ettiğim birşey var diyelim ki kira sözleşmesi var elinde. O zmn ne oluyor yani kira sözleşmesi senelik mi yapılabiliyor?Eğer senelik yapılırsa çıkarma hakkı oluyor mu?
kira sözleşmesi sure yazmaz ise hersene kendini yeniliyor. 2 ay önceden ihtar çekmesi lazım o da kendi girmesi lazım oda geçti sözleşme yenilendi M Meyremasya

yapmadigi zamlardan hesap edip zam yaptı geçen sene biz 2000 teklif ettik oda yok efe tufe dedi ozaman %25 yolluyoruz dedik 1750 yolladık kendi zararlı cikti.

kira sözleşmesi sure yazmaz ise hersene kendini yeniliyor. 2 ay önceden ihtar çekmesi lazım o da kendi girmesi lazım oda geçti sözleşme yenilendi M Meyremasya
Malesef süre yazıyordu 1 senelik

yazışarak konuşun ki kanıt olsun. sonra cimere şikayet edin ya da nereye ulaşabiliyorsanız işte. 1750 den 8 bin mi
olur. vicdansız pislik ya

Allah kiracınında ev sahibininde hayırlısını versin.

Bizimde kiracımız vardı 10 yıl önce 400 e oturdu, her yıl kendiliğinden 50 TL artırıp getirdi. 10 yıl oturdu veremediği zamanlar oldu,13 ay , 8 ay gibi. Eline para geçerse 50 100 o şekilde öderdi. 6 -7 bin liralık evde bu yıl 1 000 TL ye oturuyordu.

Sonuç evin heryerini kırıp dökmüşler
Kombi sıfırdı şimdi çalışmıyor
Mutfak taşı sıfırdı şu anda heryeri çatlak
Aspiratör yağ içinde alt kısmını söküp atmış
Pimapenler kapanmıyor
Musluklar kökünden sökülmüş
Parkeler heryeri çizik
Lambalar dibinden koparılmış vs.vs.

Anahtarı başka tanımadığımız komşuya verip kaçmışlar

Hadi gel şimdi insanlara güven, iyi niyetli ol

Bende soracaktım kira sözleşmesi biterse çıkarma hakkı var mi birde biz geçen sene kiramiz 1400 2500 yaptı ama kira kontratı yapmadık temmuzda bitiyor
Eşim mobilden gonderiyordu açıklamalarda kira ücreti diye yazıyordu bakalım bizimkisi kaç yapicak
Kira sözleşmesi siz fesh etmedikten sonra kendi kendini yeniler otomatikmen 1 yıl yazması sorun değil her yıl yeni sözleşme yapmaya gerek yok siz istemedikten sonra yada ev sahibinin çok geçerli bir nedeni yok ise evden cikmazsiniz cikaramaz.

5 yıl sonra ev sahibinin kira tespit davası hakkı var dava açıp civar evlere göre kira isteme hakkı doğuyor mahkeme belirliyor kirayı siz de kabul ederseniz oturmaya devam ederseniz sadece 10 yıldan sonra ev sahibinin evden hiçbir şart göstermeden sizi tahliye hakkı doğar.

merhaba kiram 1200 le başladık 1750 oldu şuan. biz yeni zam 4000 beklerken 8500 istedi. alt komşum ve karşı komşum aynı girmiştik onların 4000 oldu. 1.katin 2000 di 3000 oldu.
Ben böyle ne kira artışı gördüm ne duydum. evet çevre de kiralar 7000 8000.
Ama biz bilinçsiz insanlar değiliz daha yeni 2.senemiz olmuş 5000 teklif ettik 15i sabahı esim yollar parasını gül gibi baktık felan yok cik diyor.
Çocuğumun okulu çok iyi seneye zaten lojman cikcak.
1 ay önce konuştuk Eğer ki derse 5000 kabul etmiyorum %25 2250i yollayCagim. sonra tekrar konuşacağım. Başka yasal hakkim nedir? teşekkür ederim
Senin ev sahibinede Allah vicdan versin

X