"bu cocuk ac" mi gercekten?

Ne zamandır biberonla besleniyor? Yani ağlamalardan önce hiç biberonla beslenmiş miydi?
hayir, zaren 1 aylik olana kadar her gece boyle gecmis, abim "ac bu cocuk"baskisi yaptigi halde gelinimiz aylik kontrolunde tartida belli olur diyerek direnmis vermemis biberon, aylik kontrolde kilosu iyi olunca, sirf abimi susturmak icin "al bak veriyorum biberonla ama acliktan aglmiyor" diye kendince ispat etmek icin biberonu veriyor cocuga, 1 aydir cilginlar givi aglayan cocuk o dakika susuyor. o sekilde anlamislar zaten cocugun acliktan agladigini da

zarari tabiki olmaz ama durum sacma geliyor. tum gun yeten sut neden gece yetmiyor? her gece ayni saatte aglamaya basliyor ve bir koca biberon sut icmeden uyumuyor. ve kilo alimi iyi, kilo almiyor olsa doktor da diyecek doymuyor diye ama 1 kilo almis.
Sut fazla gelebilir ama doyurucu olmayabilir
doktor takviyeye gerek yok beslenmesi gayet iyi demis.
ka kilo aliyodu bebegin sadece anne sutu icerken?

bizde anlamadik, kurulu saat gibi her gece 22:30 da basliyor. butun gun yeten sut bu saatte bitiyor mu ne oluyor bilmiuoruz.
Canim benimkiler ikizdi doymadiklarini aglamalarindan bildigim icin doktora danistim devam sutuyle destekle dedi.Oglum tek bebekti ama gene ayni sekil bebek susmuyordu takviye yapinca sakinlesti fakat kilolarini hic hatirlamiom yogun tempoda bebek buyuttum

hayir, zaren 1 aylik olana kadar her gece boyle gecmis, abim "ac bu cocuk"baskisi yaptigi halde gelinimiz aylik kontrolunde tartida belli olur diyerek direnmis vermemis biberon, aylik kontrolde kilosu iyi olunca, sirf abimi susturmak icin "al bak veriyorum biberonla ama acliktan aglmiyor" diye kendince ispat etmek icin biberonu veriyor cocuga, 1 aydir cilginlar givi aglayan cocuk o dakika susuyor. o sekilde anlamislar zaten cocugun acliktan agladigini da
Bende 2.dogumumda sutumun yetmedigini boyle anlamistim

zaten oyle, bir haftadir yaklasik biberon verip deniyorlar, aynen cocuk biberonu icince mutlu mesut uyuyor. ama vermedigimiz ay da cocuk gayet kilo aliyor doktorlar gerek yok vermenize gazdan aglihordur diyor.

benim oglum da cok agladi ama, gazdan agliyordu gezdirince filan susuyordu. bu kuzucuk ister hoplat ister oynat yikiyor ortaligi
Bebek sürekli ön sütü alıyor olabilir, kısa kısa alıyorsa sulu kısmı alıp, yağlı doyurucu bölüme gelemiyordur.
Ayrıca anne çok yorgun ve düzenli uyuyamıyorsa, gece en az süt üretimini yaşıyordur.
Bebek de açlıktan sinirlenip kısa sürede bırakıyordur.
Sütünü sağsın anne, geceleri sağdığı sütü biberonla vermeyi denesin.
Eğer mama gibi derin uyku olursa açlıktır, değilse anne gaz yapan şeyler yiyordur muhtemelen ve geceleri tavan yapıyordur gazı.

Bebek sürekli ön sütü alıyor olabilir, kısa kısa alıyorsa sulu kısmı alıp, yağlı doyurucu bölüme gelemiyordur.
Ayrıca anne çok yorgun ve düzenli uyuyamıyorsa, gece en az süt üretimini yaşıyordur.
Bebek de açlıktan sinirlenip kısa sürede bırakıyordur.
Sütünü sağsın anne, geceleri sağdığı sütü biberonla vermeyi denesin.
Eğer mama gibi derin uyku olursa açlıktır, değilse anne gaz yapan şeyler yiyordur muhtemelen ve geceleri tavan yapıyordur gazı.
biberonu yedikten sonra 5 saat kesintisiz uyuyor mis gibi cocuk. surekli memede zaten, hep emiyor. gorunurde sut var ama doyuruculugu filan sikintili anladigim kadariyla. ikinci cocugu, dolayisiyla biraz yorucu geciyor bu bebek. simdilik sagim ve biberonla hallediyorlar. ama bu surec yorucu tabiki insallah duzene girer

150 cc cokfazla yanlız doktor bana 40 cc ver dedi benim sütüm tam doyurmuyodu yeni doğan bi bebek için cokfazla geldi bana

150 cc cokfazla yanlız doktor bana 40 cc ver dedi benim sütüm tam doyurmuyodu yeni doğan bi bebek için cokfazla geldi bana
bunu yukarda acikladim, az az verdik once, 40-60 cc verdigimizde bittigi gibi aglamaya devam ediyor, 140-150 cc ye tamamlayana kadar istiyor. tamamladigimizda sakinlesip mutlu mesut uyuyor

doktorlar bir bebegin ilk aylarda 600 gr almasini yeterli beslenme olarak kabul ediyor bildigim
kadariyla.

1 aylik yegenim, dogumdan beri 1 kilo almis, sadece anne sutu aliyor, gunluk cisli bez sayisinda da sorun yok.

fakat, her gece ayni saatlerde sabaha kadar susmadan agliyor. kolik oldugunu dusunduk, ancak annesi bir defa dayanamayip ac mi scaba diye dusunerek 150 cc kadar sagdigi sutlerden verdi, hepsini bitirdi ve cocuk inanilmaz mutlu sekilde uykuya daldi 5 saat deliksiz uyudu.

bir suredir boyle, her gece ayni saatte basliyor, annesini saatlerce emse bile susmuyor, biberon ile 150 cc kadar sagilmis sut verirsek misil misil uyuyor... bir kac gundur bu sekilde cozduk aglamasini.
gercekten ac mi kaliyor? annenin sutu var, sutu yetmese bu cocuk 1 ayda 1 kiloyu nasil alacak? annenin sutu yetiyorsa nasil oluyor da her gece kocaman bir biberon sutu icmeye ihtiyac duyuyor?

biz bu isin mantigini cozemedik. anlayan deneyimleyen sebebini bilenler yardim
etsin lutfen

bazi bebekler doymazlar, tamam doktorlarin tavsiyesi herzaman iyidir ama 1 aylik bebek buyumesi icin doymasi gerekiyor, her bebege 600ml yetecek diye bir kural koyulmamali

Bakin ben avrupada yasiyorum ve burda dogum yapildigi zaman bir hafta boyunca destek ve bilgilendirme amacli hemsire eve gelir. Iki kere dogum yaptim ve her ikisinidede hemsireler tek tavsiye verdi: Yeni dogan bebegi ilk gunler her istedigi zaman doyur, (ilk cocugumda bazen 15dk da bir) zaten doyan bebek iki saatte bir anca acikir (ikinci cocugum) sutun normal akisi saglanmasi icin bebek icmek durumunda surekli
Annelik hissinizi takip edin, herzaman sisteme uymamiza gerek yok.

Ben de 11 günlük anneyim ve bebeğim sürekli dilini dışarı çıkararak ağlıyor. Her istediğinde emziriyordum ama dili sürekli dışarda 5 dk sonra basıyor çığlığı. Sütüm de kalmıyor göğüslerim boşalıyor. Kuzenim mama ver yazık o doymuyor dedi. Mama verince rahatladı.

Doktorlar mama vermeyin diyorlar ama oğlum sürekli bağırıyor. Mama verince biraz rahatladı şükür.

Sizce mama vermek kötü bir şey mi?

Ben de 11 günlük anneyim ve bebeğim sürekli dilini dışarı çıkararak ağlıyor. Her istediğinde emziriyordum ama dili sürekli dışarda 5 dk sonra basıyor çığlığı. Sütüm de kalmıyor göğüslerim boşalıyor. Kuzenim mama ver yazık o doymuyor dedi. Mama verince rahatladı.

Doktorlar mama vermeyin diyorlar ama oğlum sürekli bağırıyor. Mama verince biraz rahatladı şükür.

Sizce mama vermek kötü bir şey mi?
mama kotu birsey degil ama anne sutu mukemmel bisey😂

bebek muhtemelen tüm gün yeterli emdiği için aç kalmıyor ama gece vakti annenin sütü artık azaldığı için bebek emmekten yoruluyor ve tam olarak doymadan emmeyi bırakıyor yani tam o saatlerde ağlamasının nedeni açlıktan geri kalan zamanlarda aç değil bence.o yüzden aynı yönteme devam edin

emiyor, ama memeyle kavga ede ede, cekiyo cekiyo gelmiyo givi basiyo yaygarayi sonra tekrar cekiyo cekiyo tekrar yaygarayi basiyor. biberona alisti desem biberon tanimadan once de boyleydi. tam cekemiyor mu memedeki sutu bilmiyorum. hem emzriyor hem sagiyor anne de
Kavga ederek emen bebeğin sindirim ve boşaltım sistemini etkileyen bir rahatsızlığı vardır. Emme refleksi harekete geçtiğinde bağırsak hareketliliği de artarak bebeğin sorunu daha çok hissetmesine sebep olur. Rahatsız oldukça memeyi bırakır, doymadığı ve stres atmaya ihtiyaç duyduğu için tekrar emer. Bu bir döngüdür. Annenin alerji ihtimalini ayrıntısıyla araştırmasını, süt alerjisi tedbiri olarak diyet denemesini tavsiye ederim.

Kavga ederek emen bebeğin sindirim ve boşaltım sistemini etkileyen bir rahatsızlığı vardır. Emme refleksi harekete geçtiğinde bağırsak hareketliliği de artarak bebeğin sorunu daha çok hissetmesine sebep olur. Rahatsız oldukça memeyi bırakır, doymadığı ve stres atmaya ihtiyaç duyduğu için tekrar emer. Bu bir döngüdür. Annenin alerji ihtimalini ayrıntısıyla araştırmasını, süt alerjisi tedbiri olarak diyet denemesini tavsiye ederim.
cok mantikli fakat birsey sormak istiyorum. ayni sey biberonda neden olmuyor sizce?

emiyor, ama memeyle kavga ede ede, cekiyo cekiyo gelmiyo givi basiyo yaygarayi sonra tekrar cekiyo cekiyo tekrar yaygarayi basiyor. biberona alisti desem biberon tanimadan once de boyleydi. tam cekemiyor mu memedeki sutu bilmiyorum. hem emzriyor hem sagiyor anne de
Ben de bebeğimde aynı problemi yaşıyorum. Bir ihtimal dudak bağı dil bağı baktirdiniz mi?

cok mantikli fakat birsey sormak istiyorum. ayni sey biberonda neden olmuyor sizce?
Memeye göre süt akışı daha fazla olduğu için bebek ne olduğunu anlayana kadar süt bitiyor olabilir. Ya da henüz sebep sonuç ilişkisi kuramamıştır. Annenin kullandığı sentetik koku, deterjan varsa küçük bir ihtimal bebek bundan da rahatsızlık duyuyordur. Fakat ben alerji olduğunu tahmin ediyorum. Sokağa çıkıp çevirseniz on bebekten dokuzunda benzer belirtiler ve alerji görürsünüz zaten. İlaçlar, aşılar, kimyasallar, doğal olmayan beslenme, elektromanyetik alan maruziyeti, hava kirliliği daha anne karnındayken yoğun bir toksisiteye sebep oluyor bebeklerde. Sonuç bağışıklık sisteminin stres altında yanlış çalışarak alerji geliştirmesi.

Memeye göre süt akışı daha fazla olduğu için bebek ne olduğunu anlayana kadar süt bitiyor olabilir. Ya da henüz sebep sonuç ilişkisi kuramamıştır. Annenin kullandığı sentetik koku, deterjan varsa küçük bir ihtimal bebek bundan da rahatsızlık duyuyordur. Fakat ben alerji olduğunu tahmin ediyorum. Sokağa çıkıp çevirseniz on bebekten dokuzunda benzer belirtiler ve alerji görürsünüz zaten. İlaçlar, aşılar, kimyasallar, doğal olmayan beslenme, elektromanyetik alan maruziyeti, hava kirliliği daha anne karnındayken yoğun bir toksisiteye sebep oluyor bebeklerde. Sonuç bağışıklık sisteminin stres altında yanlış çalışarak alerji geliştirmesi.
ben bebegimi emzirdigim donemde bunu cok yasadim. 5 aya kadar alerji netlesmedigi icin cok girisimde bulunamadik. sut alerjisi uaptigim halde sorun devam ediyordu fark ettik ki coklu gida alerjisi varmis. 5 aydan sonra tam diyete basladim ve cocugum keyifle emmeye basladi. soylediginiz cok dogru bu yuzden. suan yasadiklarimi hatirlayinca taslar yerine daha cok oturuyo.

bakalim insallah bizim ufakligin da sorununu cozebiliriz

X