Bu durum da bayram da kv gider miydiniz ?

monoson

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
41
13
28
İyi geceler diliyorum hepinize
Kısaca anlatmaya çalışacağım ama uzun olabilir.
Kv ile bugüne kadar bazen iyi bazen kötü zamanlarımız oldu başta beni istememesi bunu bütün akrabalara yayması vs değişik bir tip en son ki olayı anlatıyorum aramız limoni idi. Annemle yolda karşılaşıp anneme beni kötülemiş ayrıca anneme de saygısızlık yapmış bana ve kp küfür etti demiş ki bu kesinlikle iftira resmen iftiraya uğradım.
herkese çok çok kötülediği hatta nefret ettiği diğeri gelinden bir farkım yokmuş öyle dedi yaptığım onca iyiliği saymıyorum bile ( elitm sınırını çizdiği onu yönetemediği için ondan nefret ediyor aslı iyi bir insan) ben sınır çizemedim en başta ama artık benim de sınırlarım var gibi gibi birbirimizin numaralarını sildik hatta gerçekten görmek istemediğim için imalı wp durumlarını silmiştim numarasını.

Eşimle ilgili de şöyle bi durum var malum ramazan her ramazan kp yardım kolisi dağıtır akrabalarına anneme de gönderir kaç kere gerek yok bize farz değil daha ihtiyaç sahibi birilerini verin dediysek de 4 senedir bu böyle oldu baya baya zorla bırakıyorlardı annem de mahalleden ihtiyaç sahibi birilerine veriyordu kolileri dağıtan da eşim bu arada kolileri dağıttı gün ben annemdeydim hiç ses Seda çıkmadı yardım kolisi getirmedi inanın konu koli değil iyiyken iyiydi de kötü olunca mı kötü oldu ben bunu anlamıyorum eşime bir şey demedim ama zamanı gelince söylerim lafımı. Şöyle bir algı var eşimde de ailesinde de nasıl olsa bayram geldi mecbur gelicek gibi ben gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum aile apt bu arada sadece kp arar geçerim de sizin fikirlerinizi de merak ettim açıkçası ?

İlk adım sürekli benden bekleniyor açıkçası bu hep böyle oldu ama ben artık değil ilk adım muhattap dahi olmak istemiyorum

Gitmek istemediğinizde eşiniz anlayışla karşılayacak mi?

Yani bi tatsızlık illa ki olur ama tam kestiremiyorum bende
Yani ortada iftira vs gibi durumlar varsa gitmezdim ben de olsam. Ama eşinizin tutumu burda önemli. Zorla götürmeye çalışır mı ya da kavga çıkar mı. Kendi huzurunuz da bozulabilir, bunu da düşünün

Şöyle bir algı var eşimde de ailesinde de nasıl olsa bayram geldi mecbur gelicek gibi ben gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum aile apt bu arada sadece kp arar geçerim de sizin fikirlerinizi de merak ettim açıkçası ?
Aile apartmanında nasıl görüşmeyeceksiniz ki? Hiç birbirinizin evine gitmeseniz bile apartmanda karşılaşır insan.

Yani ortada iftira vs gibi durumlar varsa gitmezdim ben de olsam. Ama eşinizin tutumu burda önemli. Zorla götürmeye çalışır mı ya da kavga çıkar mı. Kendi huzurunuz da bozulabilir, bunu da düşünün
Zorla götürmeye çalışmaz güzellikle oturur konuşur benimle ve gitmemi istediğini söyler ama ben gitsem bile kv elini vermez daha çok sinir olurum hem suçlu hem güçlü gibi 😂

Sorumluluk sizde değil bence...Eşinizin ailesi eşinizin sorumluluğudur, problem varsa eğer çözmesi lazım. Görüşmemek de çözüm değil... çok zor konular ya valla ben de çözemedim bendeki problemleri ne yalan söyleyeyim

Sonuna kadar okudum ve aile apartmanı çıktı. Gitme desek de zaten görücen bir şekilde

Haklısın ben de benzerini yaşıyorum. Ama şu kesin sen kolinin lafını yaptığın gibi eşin şey diyecek. Annem getirse suçlu getirmese suçlu. Sen her şeyden bir şey çıkartıyorsun diyecek. Yani benim kocam kesin bunu derdi. Bence hiç konusunu açma

Bayramda da gerçekten hiçbir muhabbet yoksa , 0 sa gitmemeyi düşün. Ama selamlaşıp konusuyorsanız gene git. Gitmeyeceksen de evde durma. Misal arifeden daha annenlere git. Ya da bayram sabahına başkalarıyla plan yap. Ne bileyim bayrama ufak bir tatil olabilir. Kaç yani mümkünse. Durma orda. Şundan diyorum. Bir şey demese bile şimdi eşin , arkadan o da senin annene karşı aynı tavrı sergileyecek. Sen de o yüzden biliçli olarak gitmemiş gibi olma yani. Gitme gene. Şuraya gittik o yüzden gidemedim. Anneme yardıma gitmiştim dönemedim. Tatile gittik aşkım bilmiyor musun nasıl gideyim vs gibi. O aralıkta da kaynananı kısacık hemen çaldır kapat. Eşine de aradım açmadı de… bildiğini oku gene ama eşine açık kart oynama. Ailesine kötü davranmakla suçlayıp, senin ailene tavır almasın. Belki yapmayacaktır. Ama riske girme. Gerek yok. Senin ağzının tadı kaçmasın

Haklısın ben de benzerini yaşıyorum. Ama şu kesin sen kolinin lafını yaptığın gibi eşin şey diyecek. Annem getirse suçlu getirmese suçlu. Sen her şeyden bir şey çıkartıyorsun diyecek. Yani benim kocam kesin bunu derdi. Bence hiç konusunu açma

Bayramda da gerçekten hiçbir muhabbet yoksa , 0 sa gitmemeyi düşün. Ama selamlaşıp konusuyorsanız gene git. Gitmeyeceksen de evde durma. Misal arifeden daha annenlere git. Ya da bayram sabahına başkalarıyla plan yap. Ne bileyim bayrama ufak bir tatil olabilir. Kaç yani mümkünse. Durma orda. Şundan diyorum. Bir şey demese bile şimdi eşin , arkadan o da senin annene karşı aynı tavrı sergileyecek. Sen de o yüzden biliçli olarak gitmemiş gibi olma yani. Gitme gene. Şuraya gittik o yüzden gidemedim. Anneme yardıma gitmiştim dönemedim. Tatile gittik aşkım bilmiyor musun nasıl gideyim vs gibi. O aralıkta da kaynananı kısacık hemen çaldır kapat. Eşine de aradım açmadı de… bildiğini oku gene ama eşine açık kart oynama. Ailesine kötü davranmakla suçlayıp, senin ailene tavır almasın. Belki yapmayacaktır. Ama riske girme. Gerek yok. Senin ağzının tadı kaçmasın
Teşekkür ediyorum yorumunuz için ama koliyi annesi değil eşim dağıtıyor du 🥲

cok zor bir durum. ben olsam ne yapardım bilemiyorum insan başına gelmeden ne dese boş çünkü. benim aram eşimin ailesi ile oldukça iyi (çok uzaktalar senede 3 veya 4 kez ancak görüyorum) kendi aileme yakınız aramız 15 km vs. şuna eminim ki ben esimin ailesi ile gorusmesem benim ailem ne kadar iyi olursa olsun eşim sırf onun ailesiyle görüşmüyorum diye görünmez buna çok eminim. o da evde huzur vs bırakmaz. size giderdim de diyemiyorum gitmezdim de... insallah hayırlı çıkar bir yol bulursunuz. zor isler bunlar ve maalesef kaybeden kendinden ödün veren hep kadın oluyor 😌

Sapla samanı karıştırıp, haklıyken haksız duruma düşmeyin bence.

Bayramda gitmek, el öpme niyetinizi göstermek, küçüksünüz , size düşer.
Siz , kendinize yakışır şekilde, vazifenizi yaparsınız, böylece herkese olgunluğunuzu, aileye/eşinizle olan ilişkinize verdiğiniz kıymeti gösterirsiniz.
Kayınvalide elini vermezmiş... Vermesin efendim. O da, sizin nezaketiniz karşısında kendisinin hırtlığı olarak yazılır tarihinize.

Kocanızın gözünün önünde siz anlayış ve olgunlukla "üstünüze düşeni" aileniz için yaptıktan sonra, buna karşılık daha olgun ve anlayışlı olması gereken kayınvalide böyle büyük bir hırtlık yaparsa, bu size kocaman bir artı puan yazar.
Bu kartınızı ilerde gerekli olan bir zamanda şak diye çıkarır koyarsınız eşinizin de ailesinin de önüne.

Böyle durumlarda, kalbinizle değil, aklınızla düşünün.
Savaşınız uzun vadeli bir savaş, zeki hamleler geleceğe en iyi yatırımdır.

Koliyi ima dahi etmeyin. Üstünde durmamak bazen en güçlü cevaptır.

Son düzenleme:
Ben bu konularda politik olmak gerek diye dusunuyorum.bayramda gidilir hic bir sey olmasa bile allah riza icin gidilir.Ama onun disinda merhaba merhaba. Aile iliskilerini kesmek cozum degil bence en guzeli arada mesafe olmasi.Gitmeyeceksiniz esinizlede araniz bozulacak.o da sizin ailenize gelmek istemeyecek.Dayi amca hala degil ki kesin bitirin diyelim iyi kotu buda esinizin ailesi omur boyu mecbur muhatap olmak zorunda kalacaksiniz.Koli mevzuna gelince vermesinler daha iyi laf soylemeyede haklari olmaz.

Sapla samanı karıştırıp, haklıyken haksız duruma düşmeyin bence.

Bayramda gitmek, el öpme niyetinizi göstermek, küçüksünüz , size düşer.
Siz , kendinize yakışır şekilde, vazifenizi yaparsınız, böylece herkese olgunluğunuzu, aileye/ilişkiye verdiğiniz kıymeti gösterirsiniz.
Kayınvalide elini vermezmiş... Vermesin efendim. O da, sizin nezaketiniz karşısında kendisinin hırtlığı olarak yazılır tarihinize.

Kocanızın gözünün önünde siz anlayış ve olgunlukla "üstünüze düşeni" aileniz için yaptıktan sonra, buna karşılık daha olgun ve anlayışlı olması gereken kayınvalide böyle büyük bir hırtlık yaparsa, bu size kocaman bir artı puan yazar.
Bu kartınızı ilerde gerekli olan bir zamanda şak diye çıkarır koyarsınız eşinizin de ailesinin de önüne.

Böyle durumlarda, kalbinizle değil, aklınızla düşünün.
Savaşınız uzun vadeli bir savaş, zeki hamleler geleceğe en iyi yatırımdır.

Koliyi ima dahi etmeyin. Üstünde durmamak bazen en güçlü cevaptır.
Ne güzel yazmışsın kız. Helal olsun valla 😄 bayıldım yaklaşım tarzına 😍

Zorla götürmeye çalışmaz güzellikle oturur konuşur benimle ve gitmemi istediğini söyler ama ben gitsem bile kv elini vermez daha çok sinir olurum hem suçlu hem güçlü gibi 😂
Siz de elini öpmeye yeltenmeyin. Kalsın öyle.

Koli mevzusunu 100 erkeğe anlatalım. 100 erkek de koli versek suç vermesek suç der. O aradaki inceliği erkekler anlamaz. O ancak kadınların beyninin alabileceği bir viraj.
O sebeple koli konusunu asla açmamanı öneririm. Sonu kesin pişmanlik garantili senaryodur.

Diğer yandan bayramda gitmemek uc bir nokta oluyor. Davanızda haklı olsanız bile bayramdan sonraki süreçte gitmemeniz durumunda artık suçlu siz olursunuz. Ha illaki gidin diyemem haklısınız istememekte ama ben burda yalancı olasılık hesaplarıyla sizi kandırmak yerine kesin sonuçları yazıyorum.

Diğer yandan önü sonu o apartmanda karşılaşacaksınız. Bundan kaçış yok. O sebeple böyle büyük adımlar atmadan önce o apartmandan çıkmanızı öneririm.

Ve son olarak eşinizle aranıza ciddi bir sorun girecek artık. Cünkü aynı apartmanda otururken 1 dakikalığına bir insanın bayramını tebrik etmemek erkeklerin anneleri için kabul edilir bir şey değil. Bunları önden hesaplayın ve adımlarınızı ona göre atın.

Bayrama daha nerdeyse 3 hafta var. Düşünmek için ideal bir süre.

Aldığınız karar Insallah hakkinizda hayırlı sonuçlar doğurur.

Şimdiden kolay gelsin

İyi geceler diliyorum hepinize
Kısaca anlatmaya çalışacağım ama uzun olabilir.
Kv ile bugüne kadar bazen iyi bazen kötü zamanlarımız oldu başta beni istememesi bunu bütün akrabalara yayması vs değişik bir tip en son ki olayı anlatıyorum aramız limoni idi. Annemle yolda karşılaşıp anneme beni kötülemiş ayrıca anneme de saygısızlık yapmış bana ve kp küfür etti demiş ki bu kesinlikle iftira resmen iftiraya uğradım.
herkese çok çok kötülediği hatta nefret ettiği diğeri gelinden bir farkım yokmuş öyle dedi yaptığım onca iyiliği saymıyorum bile ( elitm sınırını çizdiği onu yönetemediği için ondan nefret ediyor aslı iyi bir insan) ben sınır çizemedim en başta ama artık benim de sınırlarım var gibi gibi birbirimizin numaralarını sildik hatta gerçekten görmek istemediğim için imalı wp durumlarını silmiştim numarasını.

Eşimle ilgili de şöyle bi durum var malum ramazan her ramazan kp yardım kolisi dağıtır akrabalarına anneme de gönderir kaç kere gerek yok bize farz değil daha ihtiyaç sahibi birilerini verin dediysek de 4 senedir bu böyle oldu baya baya zorla bırakıyorlardı annem de mahalleden ihtiyaç sahibi birilerine veriyordu kolileri dağıtan da eşim bu arada kolileri dağıttı gün ben annemdeydim hiç ses Seda çıkmadı yardım kolisi getirmedi inanın konu koli değil iyiyken iyiydi de kötü olunca mı kötü oldu ben bunu anlamıyorum eşime bir şey demedim ama zamanı gelince söylerim lafımı. Şöyle bir algı var eşimde de ailesinde de nasıl olsa bayram geldi mecbur gelicek gibi ben gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum aile apt bu arada sadece kp arar geçerim de sizin fikirlerinizi de merak ettim açıkçası ?

İlk adım sürekli benden bekleniyor açıkçası bu hep böyle oldu ama ben artık değil ilk adım muhattap dahi olmak istemiyorum
Bence saçma hemde aile apartmanı gitsen incilerin dökülmez sonra eşinde senin ailene gelmeyince laf edersin ,ihtiyacınız olmadıği halde koli bırakmadığı için nasıl ettiysen öyle,herşeyi karşıdan beklemeyin azcik burnunuzu yere indirin lutfen,bunu sadece senin için değil kaynağı,kaynağı düşman giren bütün gelinler için diyorum

Aile apartmanında oturup mesafeli olmak imkansız gibi geliyor bana.
Hiç gidip gelmesen bile apartmanda markette çarşıda pazarda karşılaşma olasılığınız çok yüksek.
Bayramda nezaketen uğramalısınız küçük olarak.
Dip not olarak aile apartmanında kalmaya devam ettiğiniz sürece sorunlarınızın biteceğini düşünmüyorum.

X