Bu durumda araba almalı mıyız?

Hem araci adamim uzerine yapacakiniz, bosanma veya ölüm durumunda malınız hic olacak. Hem onun lafiyla hayatiniza karismasiyla ugrasacaksiniz. Hem sanki o arabasini size emanet vermis gibi onun kaprisini cekeceksiniz. Hem yasa disi ve etik değil. Hemde bu sekilde yapan hic kimse rahat edemiyor, onur kardesler de , biz de alirdik sifir araba biz de faydalanmak isterdik boyle biseyden moduna giriyor. Yani muhtemlen sadece kp degil, esinizin ailesinden kim varsa hepsinin malinizda gozu olacak hepsinin bizim hakkimizi yedi kaprisleriyle ugrascaksiniz. Yani ne diyim , siz bilirsiniz. Bayaaaaaaa yanlis bi tercih olur
Keşke öbür kardeşleride bu düşüncede olsada araba alsa inanin benim işime gelir yaninda oturuyorlar zaten keşke bi faydalarini görseydik

Doktora kendi başına gidemeyen insandan, size ev alırken falan yardım mi etmesini beklediniz?
Ne iş yapıp, ne kadar kazanıyorda size yardım edecekti?
Maddi yardim beklemedik en azindan bize fikir vermelerini umarim alirsiniz demelerini bekledik. Ayrica detail vermedim bizim zaten bi evimiz olucakti sözünü tutsaydi. Güvenmiyorum dedigim icin eşime zaten babanin üzerine arac istemiyorum diyorum.

Şartları var zaten ama devlet baba pek umursamıyor bu ara. Engellinin ehliyeti yoksa araç kullanamayacak durumdaysa yakınından bir kişiye veriyorlardı aracı kullanma hakkını. Onda da şehir dışına falan çıkamıyorduk. Şimdi kaldırdılar mı o kuralları bilmiyorum da herkes bir engelli aracı alma peşinde. Ama ihtiyaç sahipleri değil, çolukları çocukları hep.
Arac kullanamicak durumda ztn öyle bi durumu olsa birikimi var aracini kendi alsin isterdik. En azindan biz oraya gittikce araba kiralamak zorunda kalmayiz sürekli yani amlamiyorum parasida var ama bikerede demedi bu parayi alin benzin alin vs ikimizde calişiyoruz diye bize hep parasi var gözüyle bakiyolar ama ne kadar zorlandik kac aydir umrundada degil.

Siz neden yurtdışından orta hali uygun bir araba getirmiyorsunuz. 2+2 yıl kullanım hakkınız var, 4 sene sonrada satar başka alırsınız.
Cok ugraştirici işler aslinda uzun zamandir düşündüm bunuda ama arkadaşim 1 kez öyle yapti bidaha asla getirmem arac degmedi diyip burdan arac aldi. Şeytan diyor ugraş öyle yap kimse kullanamasin 🤬

Arac kullanamicak durumda ztn öyle bi durumu olsa birikimi var aracini kendi alsin isterdik. En azindan biz oraya gittikce araba kiralamak zorunda kalmayiz sürekli yani amlamiyorum parasida var ama bikerede demedi bu parayi alin benzin alin vs ikimizde calişiyoruz diye bize hep parasi var gözüyle bakiyolar ama ne kadar zorlandik kac aydir umrundada degil.
Araç kullanamayacak kadar hasta ve yaşlı bir adamdan beklentileriniz fazla değil mi? Evlat tabi ki yapacak babasına, gidecek gelecek koşturacak.

Eliniz kolunuz bacaginiz tutuyor.kimseden beklenti içinde olmadan kendiniz birşeyler yapın.bu adamın üstüne araba almak, eşinizin kardeşlerinin size hayrının dokunmaması,araba alırken sizin ailenizin yardım etmesi...hep bir beklentiniz var..paranız varsa alin yoksa almayın.

Şartları var zaten ama devlet baba pek umursamıyor bu ara. Engellinin ehliyeti yoksa araç kullanamayacak durumdaysa yakınından bir kişiye veriyorlardı aracı kullanma hakkını. Onda da şehir dışına falan çıkamıyorduk. Şimdi kaldırdılar mı o kuralları bilmiyorum da herkes bir engelli aracı alma peşinde. Ama ihtiyaç sahipleri değil, çolukları çocukları hep.
Birde hala hak iddia etme derdinde. Ben artık hiç bir şeye şaşırmıyorum ya. Bana zamanında torpille devlette iş ayarlayacaklardı , ben kimsenin hakkına girmem dedim kabul etmedim. Şu an o işi kabul etseydim aylık en aşağı 10-12 bin kazanırdım hemde hiç bir iş yapmadan. Yazık cağnım ülkeme.

Araç kullanamayacak kadar hasta ve yaşlı bir adamdan beklentileriniz fazla değil mi? Evlat tabi ki yapacak babasına, gidecek gelecek koşturacak.

Yaşli degil ve ehliyeti yok o yüzden kendi aracini alamaz kullanamicak derken onu demek istedim.
Aslinda biz hastaliktan öncede onlarin şöförlüklerini yapiyoduk 10 dklik yolu yürümezlerdi eşim güzellikle anlatsada hic anlamazlardi onlar 10dk yolu arabayla giderken ben hic bilmedigim semte taxiyle gitmek zorundaydim doktora cok oldu bu böyle,benim yapimda yok ama kendi işimi yaparim.
Eşimin babasina zamaninda cok dedik gencsin ehliyet al araba al kendine diye ama o alişmiş böyle yaşamaya. Biz götürmezsek tüm aileyi arar darlar taaaki ama siz onu buraya şuraya götürmemişsiniz diye bize laf gelene kadar. Abarti geliyor anlatinca ama babasi takintili bi adam, siz hic ampül degiştirmek icin başkasini cagirdinizmi eve?

Tabiki evladi yapicak yapiyorda ama babasi bikerede Allah razi olsun dememiştir eşim arabayi bu yüzden istiyor hayatim boyunca onlari heryere götürdüm hala götürüyorum bu durumda devam edicek niye böyle bişeyden faydalanmiyim diyor.

Bana eş faktörü de var ama konu sahibi anlatmıyor gibi geldi. Bence bu dip dibe ilişkilerden tek dert yanan sizsiniz. Zira eşiniz “o saatte ne işiniz var dışarda” lafı üzerine ağızlarını sağlam kapatsa bunları yaşamazsınız.

Konunuza istinaden yerinizde olsam 0 araç almazdım. Sıfır gibi temiz 2. El arabalardan bulmak da gayet mümkün. Ama kp de biraz para verecek sanırım çok eski model olmaması için. Derdiniz biraz da ondan

Birde hala hak iddia etme derdinde. Ben artık hiç bir şeye şaşırmıyorum ya. Bana zamanında torpille devlette iş ayarlayacaklardı , ben kimsenin hakkına girmem dedim kabul etmedim. Şu an o işi kabul etseydim aylık en aşağı 10-12 bin kazanırdım hemde hiç bir iş yapmadan. Yazık cağnım ülkeme.
Aynen en iyi insan sizsiniz🙏
Siz yazilari okumuyorsunuz öyle caniniz istiyor istediginize cevap atiyorsunuz.

3saat mesafedeler 3saatde dönüş 6 saat biz artik maddi olarak yetişemiyoruz buna benzinden haberiniz varmi? Arac kiralama fiyatlari her hafta degişiyor.
Bu durum böyle daha 1-2sene yada belki fazla devam edicegi icin eşim artik arac alalim diyor.
Sifir istemesinin sebebi eski aracimiza eski olmadigi halde sürekli satana kadar masraf yapmamizdi. Oda böyle bi imkanim varken kullaniyim zaten arac alsada şuan cogunlukla babasina kullanicak.
Yani biz normalde herhaftasonuda olmasa arac kiralar gezerdik bunu aylardir yapmiyoruz cünkü hem zaman yok hem bize kalan böyle bi bütce yok aksine gel git sürekli -deyiz. Yazmiştim diger aile üyeleri destek vermiyor durumumuz yok diye.

Benim sifir arac istememenin sebebi onlara güvenmemem ve arabayi sayemde aldiniz diye sürekli beni bunaltmalari. Ayrica diger sebebi trde pek araba kullanmamiş olmam haliyle dikkatsiz olabilirim bu trafikte.

Öyle bi yaziyorsunuzki sanki biz araci aldik ve onlarla asla bidaha görüşmedik biz alsakta almasakta onlari yine götürücez degişen bişey olmicak.

Evet biraz karişti bazi arkadaşlar art niyet aradi bu durumda ben bunu anlamadim.
Araba eşimindi kendisi bekarken calişip biriktirip almiş. Ama arac babasinin üzerineydi.
Eee herkes 200e alıyorsa eşiniz 100e almış o zaman nasıl art niyet yok. Allah aşkına art niyet olmasa kim kazanıp kendi aldığı arabayı babasının üstüne yapar??? Bak normal bir olay olsa konu açmaz direkt alırdınız

X