bu durumu yaşayan var mı?

uzguuun

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
312
88
25
Merhabalar.Bugün bir kabusla uyandım. uyku düzenim değişti. uyandım. yarım saat tekrr uyudum. tekrar uyuduğum sürede karabasan bastı üstüne çok kötü kabus gördüm. rüyamda birden anılarn aklıma geliyordu. o anılarda sevgilimi aldatıyordum. farklı birisini öpüyordum vs. önemsemişim öyle ilişikime devam etmişim sonradan suçluulk hissediyordum. beni aramasını söyledim rüyamda. aramasını beklerken uyandım. rüyada hatırladığım anı o kadar tanıdık gelilyor ki. ya önceden rüyamda gördüm diyorum çünkü ara ara böyle rüyalar görüyorum. ya da cidden böyle bir hata mı yaptım. gerçeklik algımıb yitirmiş durumdayım. uyandığımdan beri ağlıyorum. yardımcı olur musunuz?

gerçekte böyle bir şey yaptın mı peki?

bu rüyayı görene kadar böyle biişey düşünmüyordum. anlamsız bi kuşku duymaya başladım
bazı rüyalar çok gerçekçi olabiliyor. bilinçaltımızın bize oynadığı oyunlar diye düşünmek istiyorum çünkü ben de dün gece çok gerçekçi bir rüya gördüm ve hala etkisindeyim.
bazı geceler haberci rüyalar görünüyor ama tabi bu da onun gibi bir şey mi bilemedim
kendinden eminsen bu kadar eziyet etme kendine

bazı rüyalar çok gerçekçi olabiliyor. bilinçaltımızın bize oynadığı oyunlar diye düşünmek istiyorum çünkü ben de dün gece çok gerçekçi bir rüya gördüm ve hala etkisindeyim.
bazı geceler haberci rüyalar görünüyor ama tabi bu da onun gibi bir şey mi bilemedim
kendinden eminsen bu kadar eziyet etme kendine
biraz obsesif bi insanım hislerime yenik düşüyorum o yüzden. bir de günlük hayatta da her an bir hata yaptığımı ve bu hatayı hatırlayacağımı düşünüyodum. belki de ondan

İnsan sevgilisiyle birlikteyken başkasını öpmüşse onu gayet net hatırlar. Çünkü vicdan devreye girmiştir (seviyorsanız).

Hatırlamamak biraz tehlikeli. Mazallah başka konularda da böyle olmasın, beyninizi çeşitli tekniklerle boşaltmayı denemenizi tavsiye ederim.

biraz obsesif bi insanım hislerime yenik düşüyorum o yüzden. bir de günlük hayatta da her an bir hata yaptığımı ve bu hatayı hatırlayacağımı düşünüyodum. belki de ondan
Her an bir hata yaptığınızı düşünürseniz, hatayı hayatınıza çekersiniz. Bu kadar eziyet neden?

Bi kaç defa hata yapıp bunun vicdan azabını çektim şimdi sürekli ya hata yaptım ya da yapacağım hissiyle yaşıyorum. Çok yoruyor
Tekamülünüz için gerekliymiş ki onları yaşamışsınız. Bakış açınızı bu yönde değiştirin.

rüyada hatırladığım anı o kadar tanıdık gelilyor ki. ya önceden rüyamda gördüm diyorum çünkü ara ara böyle rüyalar görüyorum.
Bu bana da arada oluyor. Rüyamda gördüğüm şeyi daha rüyadayken daha önce bunu yaşamıştım diyorum yada rüyasını görmüştüm. Anlatırken bile karmaşık geliyor. Aldatma olayını ben de rüyamda görürüm ara ara. Bilinçaltında kaybetme korkusundan kaynaklı belki de. Kendimin yaptığını yada onun yaptığını rüyamda defalarca gördüm uzun süredir hayatımda zaten. Nedenini ben de bilemiyorum net olarak.

Bende benzer durumu birini ölümüne sebep olduğum bir rüyada yaşamıştım.
Uyandığımda tir tir titriyordum ve uzun süre gerçekten birine sebep oldum diye saçmaladım.
Gerçekle rüyayı ayırt etmem epey uzun sürdü ama :)
Sanırım insanın korktuğu şeyleri bilinç altı rüyalarda karşısına çıkarıyor.

Tabi sonra iyice ayılınca rüya olduğunu anlıyor insan ama gerçekten kötü kabuslar bunlar.

Bu kadar ciddi bir durumu yaşayıpta unutmuş olma ihtimaliniz yok bence. Eğer varsada psikolojik bir hastalığınız olabilir

Merhabalar.Bugün bir kabusla uyandım. uyku düzenim değişti. uyandım. yarım saat tekrr uyudum. tekrar uyuduğum sürede karabasan bastı üstüne çok kötü kabus gördüm. rüyamda birden anılarn aklıma geliyordu. o anılarda sevgilimi aldatıyordum. farklı birisini öpüyordum vs. önemsemişim öyle ilişikime devam etmişim sonradan suçluulk hissediyordum. beni aramasını söyledim rüyamda. aramasını beklerken uyandım. rüyada hatırladığım anı o kadar tanıdık gelilyor ki. ya önceden rüyamda gördüm diyorum çünkü ara ara böyle rüyalar görüyorum. ya da cidden böyle bir hata mı yaptım. gerçeklik algımıb yitirmiş durumdayım. uyandığımdan beri ağlıyorum. yardımcı olur musunuz?
Bu tarz bi şey yaşadın mı gerçekte

OKB hastası mısınız? Ben öyle olduğunuzu ve tedavi görmediğinizi düşünüyorum

X