Bu evden ve bu evin boceklerinden biktim artik ..

Ya gerckten öyle biktm usandi ya su gderinden kurt çıkıyo ya nasl bişey çözemedim ev sahbine soyledm bsey yapamam diyor bnde cikicam dedm
Ilac alin,zirai ilac satan yerlerde olur ciftcilerin bagini bahcesini ilacladigi turden oluyor..benimde bahceli evim vardi, baharda yapardim 1 sene rahat ederdim..

Bu evden biktm gerckten orta bi bahçesi var orta büyüklükte . Evde şu kaçağı varms zaten duvarlar islaniyo . Yatakodasi perdem kuflendi . sonbahar ve ilkbaharda buranin ilçenin yani her evde sokaklarda solucan midr nedir kirkayak gbi griyimsi uzun antenli seyler evimin balknunda tavanlara kadar cikiyolar nasl grmisse yatak odasinda Halid yuruyordu geçen biri artık eve de griyolar . Aşırı fazlalar 200 300 tanesi tirmaniyo duvarlarima .
O da yetmezmis gbi zehirli uzun ince bcakli kirkayak vardı demin duvarda asiri hizliydi esim öldürdü . Bi ara hamam böcekleri oluyordu çok büyük cins . Bazen de su giderlerinden uzun ince kurtlar çıkıyo lagimda olan . Anlamiyorum ne b cm bi ev burasi . Girdgmde çok bgenmstm icini ama oturunc a anladm rutubetini böceğin.
2 gunde bir evi temzlerim tuvalete şu giderlerine klorak dokerim banyoları tuvaletleri yikarm daha bugün halilarimi kaldrdm 3 4 saat hiç oturmadan temzlik yaptm.
Ne ypacagim ben . Her türlü böcek var ve ben bocekten çok korkuyorum . Duvar koselerine orumcekler ağ yapıyo sürekli ğer gün supurgeyle cekiyorum . Uzun bacaklı Örümcekler solucanlar hamambocekleri kurtlar kirkayaklar suleymancik örümcek daha bilmedgm degsik bocekler bile var evde . SSineklik takılı cam da bir de nasl griyolar anlmiyorum ben ne ypacam ? Tasnmakda büyük dert . Evin mekanı gzl 700 tl ye oturuyoruz 2+1 yerler parke kapilar kötü . Mutfak dolapları yeni ama duvarlar dökülüyor ısıtma yok giriş katı . Ucuz da oturmuyoruz ama yinede bu fiyata yine pek iyi ev yok bu cvarda biraz pahali iyisini istersen burda 1000 den yukarı hep burası gbi ev . Npacagz bblmiyorum bi yandan tasnmk istyrm ama bu bocekler tiksindm artik
Taşın bence 100 200 fazla ver rahat rahat otur. Hastalık bulaşır o evde. Gelen misafirler de ne kadar temiz olursan ol pis olduğunu düşünürler.
Duvarlar ıslak diyorsun ilaçla bitmez onlar. Ay çok kötü oldum ben ya böceklere aşırı derecede alerjim var. Valla hiç düşünme kaç o evden. Çok fena kaşıntı tuttu beni hamam böceği, kırkayak, rutubet böceği, kurt..
Sanki onlar ev sahibi gibi geldi bana :KK43:

kendi evin sandım yaa yazık dedim hem kiradasın hemde hala oturmaya devam ediyorsun galiba ben olsam 1 dakika durmazdım...
benim kendi evim rutubet var ona rağmen acaba taşınsak mı diye düşünüyorum aman diyim kaç arkadaşım kurtar kendini.

Bocekler sorun degil, kuvvetli bir ilacla hepsinden kurtulursun ama asiri rutubet var evinde ve bu uzun vadede sana turlu turlu hastalik olarak geri donecektir. Imkanlari zorlayip tasinmak en iyisi diye dusunuyorum..

Ben de öğrenciyken karşıyakada kalmıştım bi ay ve aynı sorunu yaşamıştım. Hatrita şuan karıncadan bile korkuyorum düşün üstünden 6-7 sene geçti. Taşınmaktan başka yol yok. İlçenin Altı kopmple doldurma ve kanalizasyon gideri oldugu için olabilir bence taşın kurtul.

Arkana bakmadan kaç o evden zaten zaten ucuza oturmuyorsun bu ne ya kendi evimden soğudum okudukça

Bu evden biktm gerckten orta bi bahçesi var orta büyüklükte . Evde şu kaçağı varms zaten duvarlar islaniyo . Yatakodasi perdem kuflendi . sonbahar ve ilkbaharda buranin ilçenin yani her evde sokaklarda solucan midr nedir kirkayak gbi griyimsi uzun antenli seyler evimin balknunda tavanlara kadar cikiyolar nasl grmisse yatak odasinda Halid yuruyordu geçen biri artık eve de griyolar . Aşırı fazlalar 200 300 tanesi tirmaniyo duvarlarima .
O da yetmezmis gbi zehirli uzun ince bcakli kirkayak vardı demin duvarda asiri hizliydi esim öldürdü . Bi ara hamam böcekleri oluyordu çok büyük cins . Bazen de su giderlerinden uzun ince kurtlar çıkıyo lagimda olan . Anlamiyorum ne b cm bi ev burasi . Girdgmde çok bgenmstm icini ama oturunc a anladm rutubetini böceğin.
2 gunde bir evi temzlerim tuvalete şu giderlerine klorak dokerim banyoları tuvaletleri yikarm daha bugün halilarimi kaldrdm 3 4 saat hiç oturmadan temzlik yaptm.
Ne ypacagim ben . Her türlü böcek var ve ben bocekten çok korkuyorum . Duvar koselerine orumcekler ağ yapıyo sürekli ğer gün supurgeyle cekiyorum . Uzun bacaklı Örümcekler solucanlar hamambocekleri kurtlar kirkayaklar suleymancik örümcek daha bilmedgm degsik bocekler bile var evde . SSineklik takılı cam da bir de nasl griyolar anlmiyorum ben ne ypacam ? Tasnmakda büyük dert . Evin mekanı gzl 700 tl ye oturuyoruz 2+1 yerler parke kapilar kötü . Mutfak dolapları yeni ama duvarlar dökülüyor ısıtma yok giriş katı . Ucuz da oturmuyoruz ama yinede bu fiyata yine pek iyi ev yok bu cvarda biraz pahali iyisini istersen burda 1000 den yukarı hep burası gbi ev . Npacagz bblmiyorum bi yandan tasnmk istyrm ama bu bocekler tiksindm artik
Süleymancık ne yaa :-/ valla bacım taşınmaktan başka çare yok gibi tarım ilacıyla ilaçlat bahçeye kireç dök ne biliyim salyangoz tuza gelmez kapıya tuz dök vardır belki başka çaresi

Ben varya 1 gece bile kalamazdım o evde cidden hayran kaldım cesaretinize bana deseler ilacladik gel bisey kalmadi yine yaşayamam o evde hayali bile uyutmaz beni iğğ... Hemen taşın hemen eşyalarını da kontrol et içinde gitmesin yeni taşınacagin eve

süleymancık demişsin süleymancıga dokunma. o diğer böcekleri yer. duvarlara çıkan muhtemelen gıda kurtçuğu gri olanlar.mercimek, pirinç gibi kuru şeylerden çıkarlar. diğerleride girer ya doga bu. evini ilaçlayacaksın. önlemini alacaksın..

valla benim öğrenciliğimde izmirde geçti, izmirde genel olarak böcek sorunu var malesef.. şehir mi bakımsız pis anlamadım gitti.. allah bidaha düşürmesin oraya, amin..
doğal doğal... dünyada böcekler de var. yaşamaları lazım. ekolojik sisteme hepsinin bir faydası vardır.
bir tek sineklerin az yaşam hakları olmalı :KK70: çünkü enfeksiyon taşırlar.

Örümcek için devekuşu yumurtasını biliyorum ama bi araştır istersen diğer böcekler için ilaclatmak ise yarayabilir.
yalan. bende deve kuşu yumurtası var hemde taa güney afrikadan örümcekler cirit atıyor o bölgede :KK70:

X