Bu Evi Almak Hakkında Çok Acil!

ayse87

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
122
24
Arkadaşlar bu ilandaki 3+1 dubleks ev hakkında fikirlerinizi paylaşır mısınız rica etsem?
https://www.sahibinden.com/ilan/eml...k-270m2-doga-manzarali-dublex-260572570/detay

Çift teraslı toplam 270 metrekare...4 yaşında...montalama var...güneş enerjisi var....4 cepheside açık, bahçe içinde yani ve bulunduğum yerdeki en iyi mahallede....banyosunda jakuzi var....tek banyo... çift tuvaletli fakat alttaki tuvalet mutfağın karşısında olduğu için iptal edilip kiler yapılmış...gömme bir kileri var....aidatı 75 lira... asansörlü....önü hiç kapanmayacak şekilde açık ve caddeye bakıyor...Alt katta salon-mutfak, üst katta 3 oda, banyo,kiler ve iki teras var.

Aklıma takılan daha önce hiç dubleksde oturmadım ve salonu ufak gibi benim konsol ve büfeye yer yok gibi.Ayrıca televizyonun yeri sıkıntılı gibi odanın şekli bakımından.Mutfak merdüvenin arkasında kalıyor ama çok ışık alıyor fakat küçük gibi geldi bana biraz emin olamadık evden sizden fikir rica ediyorum.

Son düzenleme:
Üst kata salondan çıkılıyor galiba her kattan apartman çıkışı yoksa bazen sıkıntı olabiliyor dısardan gelipte salonda misafir varsa görünmeden odanıza gecemiyorsunuz
Merdiven altı dublekslerde genelde depo yada dolap olarak kapatılır ama burda mutfağa geçiliyor pek hoş olmamıs sanki.
Birde 270 metrekare evde en azından 2 banyo olsa iyi olurdu.

Arkadaşlar bu ilandaki 3+1 dubleks ev hakkında fikirlerinizi paylaşır mısınız rica etsem?
https://www.sahibinden.com/ilan/eml...k-270m2-doga-manzarali-dublex-260572570/detay

Çift teraslı toplam 270 metrekare...4 yaşında...montalama var...güneş enerjisi var....4 cepheside açık, bahçe içinde yani ve bulunduğum yerdeki en iyi mahallede....banyosunda jakuzi var....tek banyo... çift tuvaletli fakat alttaki tuvalet mutfağın karşısında olduğu için iptal edilip kiler yapılmış...gömme bir kileri var....aidatı 75 lira... asansörlü....önü hiç kapanmayacak şekilde açık ve caddeye bakıyor...Alt katta salon-mutfak, üst katta 3 oda, banyo,kiler ve iki teras var.

Aklıma takılan daha önce hiç dubleksde oturmadım ve salonu ufak gibi benim konsol ve büfeye yer yok gibi.Ayrıca televizyonun yeri sıkıntılı gibi odanın şekli bakımından.Mutfak merdüvenin arkasında kalıyor ama çok ışık alıyor fakat küçük gibi geldi bana biraz emin olamadık evden sizden fikir rica ediyorum.
Bence çok uygun bizim buralarda bu fiyata 2+1 ler var içi de gayet hoş dekorasyon ve düzenleme teknikleri ile farklı konumlandırabilirsiniz ben çok beğendim manzara süper bol odalı kullanışlı en azından cephe önemli oda güney zaten bide hiç masrafı yok ben sadece kapıları beğenmedim beyaz olsa iimis mutfak gayet yeni sizde bi kaç oynama ile o merdiven altı masa konumu ii olmamış bura çok güzel bi ev haline gelir yöntemini siz bulacaksiniz artık eşyalarnizi nereye koyarsaniz daha güzel olursa bi de dublex her zaman lüksdur coluk çocuk yoksa yukarı odalara çıkmadan evi gayet temiz tutabilirsiniz bence alın daha iisini bulamazsaniz imkanınız varsa alın derim

ben kendi adıma söyleyeyim hiç kullanışlı gelmedi, bu evde belki yıllarca oturacaksınız, o merdiven ne öyle, evin orta yerinde, şimdi bile gözüne batıyorki, ilerde hiç rahatsız eder. fiyat açısından bilemiyorum ama merdiven olayı hiç hoş olmamış bence, acele etmeyin derim. sonuçta birgün ikigün kalmayacaksın, sonra pişman olmamak için iyi karar vermek lazım.
ayrıca 270 m2 diyorsun ama odalar küçük küçük, yani plansız yapılmış sanki.

bence ev güzel dekorasyonda yerleşimde hatalar var.
evi alınca birazcık daha para harcamayı göze alıyosanız
alın derim
bide bu salona büfe ve vitrin konulmaz sade bir ortam olması gerekir.

dubleks evde kalıyorum cok zor gercekten, ama odaları genişmiş odaları beğendim, bence biraz daha bak piyasaya göre iyiyse değerlendirmek lazım, hayırlsı olsun hakkınızda

Mutfak bölümü çok kullanissiz duruyor

salonu cok yetersiz hol gibi duruyor. iyi bir mimari ile birseye benzer ama asagida wc olmamasi da cok sikinti. bence biraz daha bakinin

Ev hiç kullanışlı durmuyor.Özellikle biz bayanların saatleri mutfakta geçiyor ve o merdiven mutfağı öldürmüş.Açık mutfak olduğu için tüm koku evi saracak maalesef. Eğer çok odalı bir ev düşünmüyorsanız klasik 3+1 bakın derim.o merdivenleri inip çıkmaktan bıkabilirsiniz.

bence de güzel . beğendim. fiyat da uygun diye düşündüm. burhaniye de ben de oturdum. mitatpaşa cad.

2 sorun var :

1. mutfak ve masanın merdivanın altında olması (yer sorunu ?)
2. merdivenin salonda olması

onun dışında odalar geniş ve ferah.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar,, düşündük taşındık normal bir 3+1 sıfır ev aldık bu dubleksi almadık yani..yakında foto atarım...

X