Bu evlilik bitmeli mi?

Kararımı verdim ve haykıra haykıra da söylüyorum güzellikle bitsin çirkinleşmeden. Ama kesinlikle kabul edilmiyor ne eş tarafımdan ne de çevre tarafından. Herkesin tek söylediği çocuklar için devam etmelisin. Edebilir miyim ederim ama antidepresanlarla ruh gibi gezen bir anne bir kadın olarak
Başkasını dinleme yazık sana ilaç bağımlısı mutsuz bir evde durulmaz ya çocuk için sen hastabolırsan kimse sana bakmaz ona göre heeee

Eşim dengesiz değil hatta o kadar dengeli ki yıllardır aynı yerde duruyor. Çocuklar ağlar kusar söz dinlemez asla oralı olmaz. Film izler gibi izler benim müdahalemi. Hiç birşeye hayır demez çocukların her istediği ne olur. Dersi var mıdır yok mudur asla merak etmez. Onun tek bildiği şey karı gibi dizi izler ve olduğu yerde uyur kalır. Ertesi gün yine aynı. Ha gel dersin gelir git dersin gider. Yani nasıl anlatayım bilemiyorum ama bildiğiniz robot. Duygu sevgi ilgi yok. Ben kalkıp bir sorundan konuşayım suratına bakar bakar ve haklısın der. Sadece bu kadar. Ama kendisi esnaf dışarda bülbül gibi şakırdar.
Benim eşimde biraz böyle robot sanki

Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorum. Daha önce de açmış olduğum konulardan da biraz bahsetmek istiyorum. 11 yıllık evlilik 9 ve 2 yaş iki çocuk, ve yıllardır ne ileri ne geri giden mutsuz iletişimsiz bir evlilik. Kamu kurumunda memurum eşim de bir hali mağazası sahibi. Bugüne kadar artık olan olaylardan bahsetmicem. Anladım ki olaylar ne olursa olsun eğer bir evde sevgi varsa her şey hallolur. Bizim asıl meselemiz bizim evliliğimizde sevgi ve muhabbet yok. Herkes kendi halinde. Ben istediğim yere istediğim saatte istediğim arkadaşlarımla görüşebilirim keza eş olacak da öyle. Asla merak etmez kaygılanmaz, gece saat kaç olursa olsun. Hiçbir duygusal paylaşım yoktur onun tek konuştuğu konu işidir. Kendi ailesini bile merak etmez çok umursamaz. Ben normalde cıvıl cıvıl neşeli biriyken yıllardır bitkisel hayatta gibi yaşatan adamla aynı olmaya başladım. Ve uzun zamandır antidepresan kullanıyorum. Cinsel ilişki yok denecek az yıllardır. Bugüne kadar çok konuştum böyle evlilik olmaz biz 80 yaşında değiliz ben kadınım ama kendimi kadın gibi hissedemiyorum diye. Tek iyi tarafı her istediğimiz alınır eve. Arabam var evimde isteyipte alamadığım hiç bişey yok . Ama tek eksiğimiz sevgi muhabbet. Yıllardır çok mücadele verdim evlilik terapisti, olmadı arkadaşlarımızla konuştum. Herşeyi denedim ama yok olmuyor.
Şu an ki durumumuz ne derseniz yaklaşık 5 ay önce artık ben ayrılmak istiyorum ne sen beni ne de ben seni sevmiyoruz dedim. Tabi ki kabul etmedi. Yıllqrdır da tek cümle çıktı ağzından düzelecek herşey. Şimdiye kadar duygularımız hiç düzelmedi. Sadece karşı taraf değil ben de ona Karşı hiç bişey hissetmiyorum ne konuşmak istiyorum ne de görmek. Ve bugüne kadar çok kişi müdahale etti bu sefer kimseyi ettirmiyorum beni anlamayana da tüm kapılarımı kapatıyorum.
Ve şunu anladım ki biz birbirimizle çok uyumsuz bir çiftiz bu konuda da kararım kesinlikle net. Yani muhabbet bile edemeyecek kadar farklıyız.
Ee madem bu kadar eminsen niye yazıyorsunuz diyebilirsiniz. Tek nedenim çocuklarım. Onları geleceği benim kararlarıma bağlı. Ve bunu yaparsam nelerle karşılaşırım. Beni suçlamazlar mı bana kızmazlar mı ileride.
Bazen diyorum ki 35 yaşındayım bu adamla geri kalan hayatımı devam ettirebilir miyim. Kesinlikle eminim ki koca bir HAYIR. Ama ya çocuklarım benim bu fedakarlığımı haketmiyorlar mı. Bunun da cevabı EVET.
Yaklaşık 5 aydır tek bir kelime dahi konuşmuyoruz o diğer oda da ben başka yerde kalıyorum. Aslında yıllardır bizim böyleydi tv karşısında uyur kalır ben yine odam da kalırdım. Normal düzen buydu ama şimdi adını koydum. Ben artık senden ayrılmak istiyorum.
Hiçbir iletişim paylaşım sevgi cinsellik olmadan zoraki şekilde bu evlilik yürür mü?
Sırf olanaklar var diye, çocuklarım için yürütmem doğru mu?
Sevmeden sevilmeden hisler olmadan yapabilir miyim?
Siz bosandiginiz zamanda o kendi hayatina bakacak yani seni ve cocuklarina tam destek olmayacagini düsünüyorum bosanacagi zaman eslerimizin gercek yüzü görürüz derlerdi. Emin olamadim.
Cocuklarinizin rahat batmasin diyecegim ama bu sefer siz mutsuzsunuz tedavi oluyorsunuz. Karar vermeniz zor hakkinizda hayirlisi olsun 🙏🏻 cocuklariniz kac yasinda acaba?

Eski konuymus..
Eski konuları kim getiriyor gi? 🫠

X