Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Boşa gitti varillerce petrol😭
agliyorum-sozluk_971679.jpg

Malatya 1 mn nüfuslu şehir şehrin %71 i yıkıldı ve ağır hasarlı sadece kendi ailemden 14 aile evi ve işleri yok tüm bunlara rağmen hala esnafın cebine 50 gündür 1 tl para girmedi !!! Yetmedi hala kimse birsey yokmuş gibi davranıyor tabiki oy yok hükumete!! Henüz bitmedi depremde 3 gün aç susuz gezdi benim çocuğum Vanli kardeşim sayesinde sıcak çorba içtik su gördük Allah peygamber razı olsun tüm milletimizden ... biz donarken Vali ve belediye başkanı ekrandan haber takip etti bunları... En acısı enkazdan 3 gün boyunca ölüme terk edildi bunları unutursam ölenlerin vebali boynuma olsun !!! Bilipte susan ve hala çıkarını düşünüp hükumete oy veren herkese de hakkım haram olsun...

Malatya 1 mn nüfuslu şehir şehrin %71 i yıkıldı ve ağır hasarlı sadece kendi ailemden 14 aile evi ve işleri yok tüm bunlara rağmen hala esnafın cebine 50 gündür 1 tl para girmedi !!! Yetmedi hala kimse birsey yokmuş gibi davranıyor tabiki oy yok hükumete!! Henüz bitmedi depremde 3 gün aç susuz gezdi benim çocuğum Vanli kardeşim sayesinde sıcak çorba içtik su gördük Allah peygamber razı olsun tüm milletimizden ... biz donarken Vali ve belediye başkanı ekrandan haber takip etti bunları... En acısı enkazdan 3 gün boyunca ölüme terk edildi bunları unutursam ölenlerin vebali boynuma olsun !!! Bilipte susan ve hala çıkarını düşünüp hükumete oy veren herkese de hakkım haram olsun...
Şu mesajın üzerine başka ne yazılır ki 😔

Ben aslında hayatımda cehapeye oy vermedim ama akp'yi yeterli bulmuyorum. yrp ile birleşseydi verecektim ama olmadı. İçim sızlıyor, mecburen gidip kk diyeceğim :KK42:

Empati yapıyorum, şaşırma 🤣
Noluyorrr yaa dedim görünce
Çok çok geçmişler olsunşimdi nasılsınız durumlar nasıl,seçimde en çok merak edilen yerler çıkacak sonuçlar ne gösterecek acaba.

Aynen öyle geldi. Söve söve. O sövdükçe bunlar mest oluyor.

Megaloman seviyor bizim toplum, sonra da hoca yellenirse cemaat defekasyon moduna geçiyoruz. Beterin beteri oluşuyor. Ben hep diyorum, bu coğrafyanın ahlakında sıkıntı var, iflah olmuyor asla
Sen kimsin ki konuşmam konusunda bana yol veresin? Hadsizliğin bilgisizliğinle yarışıyor. Sen ister sus ister konuş. Benim keyfim ne zaman isterse o zaman konuşurum ya da susarım. "Konuşsun" dan sonra virgül konulmaz. Hadi bir bilene soralım ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz . Adaletinize güvenerek soruyorum, konuşsundan sonra virgül olur mu? Vicdanlı bir şekilde bunun bir maydanoz olduğunu söyler misiniz? Bu ne özgüven arkadaş ya pessss 🤣🤣🤣
Konulur, sıralı cümlelerde, iç içe girişik birleşik cümlelerde cirgül bolca konur. Hatta canın nokta koymak istemez bir A4 kağıdına sayfa dolusu yazar sadece virgül koyarsın, yazabilme becerin vasa tabi.

Ha bir de kibarca had bildirmeyi anlama kapasitesi var. O yoksa gerisi boş laf.
Zümreme ve hemşehrime bir selam edeyim dedim, başıma gelene bak.
Sorma zümrem, öğretmenden çok öğretmen olanı çok gördük de dilciden çok dilci olana hiç rastlamamıştım

Ben İnceyi çok savunuyordum ondan da caydım
Cayma cayma, ince hükümetten iyidir 😘
Ekonomi düne kadar çok iyiydi herkes arabasının modelini yükseltti çevremde 2 dairesi olan 3 3 olan 4 yaptı Allah aşkına öncekiyi zamanları da yabana atmayalım çevremde kiracı konumundaki birçok insan araba sahibi oldu yakın çevremi hiç saymayım her aile üyesinin altında arabası var evimin karşısı yüzme havuzları yazın o kadar çok kalabalık ki herkes sosyal oldu ne kadar güzel benim çocukluğumda yüzme havuzuna gitmek mi eh İngiltere'de falan olsak olurdu elbet kötü yanları var anlatmakla bitmez ama iyi yanları da var
Bir çok insan o evi arabayı gökten yağan parayla almadı ki, ben bir ev araba sahibi olana kadar yıllarca tek mont tek botla kış geçirdim. Üzerime bir kıyafet alırken 10 defa düşündüm. Üç kuruş fazla kazanmak için canım çıktı. Bunlara sahip olmamızı sağlayan şey uzun vadeli kredi şansları oldu hükümet değil. Bütün dünyada uzun vadeli krediyle mal sahibi olmak modayken bundan geri kalamazlardı zaten çünkü kredi veren her daim kazançlıdır. Bankalar kazansın diye biz mal sahibi olma şansı elde ettik. Ama başarılı ekonominin kredi dağıritmaktan geçmediğini de görüyoruz artık. Enflasyon çatır çatır ezdi herkesi. Zamanında o fırsatları değerlendiremeyenler şimdi çocuklarına harcaması gereken parayı kiraya harcayıp aç kalma noktasında. Çanakkalede ortalama bir daire 2 milyon, öyle sıfır da değil 10 15 yaş arası binalar. Şu an çift maaşlı ben içinde oturduğum evi asla satın alamıyorum çünkü elime kalacak para evimi döndürmeyece, bankalar da o kadar kredi veremiyor zaten. Bize yaptıklarını iddia ettikleri her güzellik onlara kat kat rant olarak geri dönüyor, babalarının hayrına yapmıyorlar yani.

Havuzlu site, orta konforda bir araba vs, neden ortalama gelirli bir insanın hakkı olmasın ya, amerikada orta gelirli insanlar 500m2 arazi içinde 200m2 evi küçük buluyor, daha iyisini arıyor. Biz neden buna layık değiliz, ya da bizi neden buna layık görmüyorlar. Haksızlık değil mi bu.

Ha bir de o çöpe atılan ekmakler var ya, aslında gelir dağılımındaki adaletsizliğin işareti, tok savururken aç ölme noktasında.
Fatih Mehmet Maçoğlu
Başkan adayı olsun oy vermesezsem ne olayım :KK53:
bu ülkede gerçekten dürüst başkan nasıl olurun
cevabı😊😊😊😊
Keşke olsa, gelecek seçimlerde sahada olsun isterim 😊 ama önce bunu almamız lazım.

Çok naif ve sıcak bir konuşma, hepimizin amacı bu zaten, farklı kulvarla aynı amaç için birlik olabilir, hayat böyle bir şey olmak zorunda çünkü

Bakın ben kendime layık görüyorum demiyorum karşı tarafta ülkeyi yönetebilecek bir muhalefet görmüyorum maalesef keşke olsa
Şu anki yönetim sisteminin küstürdüğü milyonlarca yeterlilik düzeyi yüksek insan hükümetin değişip adil bir atama sisteminin gelmesini bekliyor. Ülkeyi yönetmek beceri sahibi insanları hakettikleri yerde çalıştırmakla başlar. İş bilenler her şeyi düzeltir zaten, yeter ki onları koruyan tutarlı ve çiğnenemez yasalar olsun. O beceremez dediğiniz adam ve yanındakiler de bu yasaları çıkarmaya muktedir. Uzmanlar çok uzun zamandır sistem geliştiriyor, ellerinde sistematik bir plan var. Ha beceremediler kapıştılar mı onları seçen halk korkmadan tepkisini gösterir, çünkü biz onlara işleri yoluna koyma görevi vereceğiz. Bu süreçte en başarılı olan parti de gelecek seçimde hükümet olacaktır. Yollarını ona göre çizecekler.

Cayma cayma, ince hükümetten iyidir 😘

Bir çok insan o evi arabayı gökten yağan parayla almadı ki, ben bir ev araba sahibi olana kadar yıllarca tek mont tek botla kış geçirdim. Üzerime bir kıyafet alırken 10 defa düşündüm. Üç kuruş fazla kazanmak için canım çıktı. Bunlara sahip olmamızı sağlayan şey uzun vadeli kredi şansları oldu hükümet değil. Bütün dünyada uzun vadeli krediyle mal sahibi olmak modayken bundan geri kalamazlardı zaten çünkü kredi veren her daim kazançlıdır. Bankalar kazansın diye biz mal sahibi olma şansı elde ettik. Ama başarılı ekonominin kredi dağıritmaktan geçmediğini de görüyoruz artık. Enflasyon çatır çatır ezdi herkesi. Zamanında o fırsatları değerlendiremeyenler şimdi çocuklarına harcaması gereken parayı kiraya harcayıp aç kalma noktasında. Çanakkalede ortalama bir daire 2 milyon, öyle sıfır da değil 10 15 yaş arası binalar. Şu an çift maaşlı ben içinde oturduğum evi asla satın alamıyorum çünkü elime kalacak para evimi döndürmeyece, bankalar da o kadar kredi veremiyor zaten. Bize yaptıklarını iddia ettikleri her güzellik onlara kat kat rant olarak geri dönüyor, babalarının hayrına yapmıyorlar yani.

Havuzlu site, orta konforda bir araba vs, neden ortalama gelirli bir insanın hakkı olmasın ya, amerikada orta gelirli insanlar 500m2 arazi içinde 200m2 evi küçük buluyor, daha iyisini arıyor. Biz neden buna layık değiliz, ya da bizi neden buna layık görmüyorlar. Haksızlık değil mi bu.

Ha bir de o çöpe atılan ekmakler var ya, aslında gelir dağılımındaki adaletsizliğin işareti, tok savururken aç ölme noktasında.

Keşke olsa, gelecek seçimlerde sahada olsun isterim 😊 ama önce bunu almamız lazım.

Çok naif ve sıcak bir konuşma, hepimizin amacı bu zaten, farklı kulvarla aynı amaç için birlik olabilir, hayat böyle bir şey olmak zorunda çünkü
Yazdıklarınıza katılıyorum haklısınız.

Noluyorrr yaa dedim görünce

Çok çok geçmişler olsunşimdi nasılsınız durumlar nasıl,seçimde en çok merak edilen yerler çıkacak sonuçlar ne gösterecek acaba.
Evet ölmedik sukur ama sehir bitti herkes ortada kaldı iş yok ev yok benim evimde ve işlerinde sorun yok ama gerçekten hiç birsey umurumda değil bu kadar ucuz olduğumuzu görünce insan daha çok üzülüyor yani böyle ülkemin tüm insanlarına sarılıp sadece ağlamak istiyorum oy kısmına gelirsek değişmez hiç sanmıyorum çünkü herseyi Allahını üstüne atacak kadar boş bir milletiz ... benim evim 9 katlı hasarsız çıktı yanımdaki bina ayakta zor duruyor gerçekten deprem öldürmedi

X