Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Oy kullanmamak hiç aklıma gelmedi ben de kullanmak istemiyorum açıkçası al birilerini vur birilerine hepsi berbat ben de kullanmayacağım
Erdoğanın kendinden emin kibirli duruşundan öyle huylandım ki
Yaptık yapacağız bi sürü tan tana
Valla ben yaptıklarından yapacaklarından bi fayda göremiyorum ne yazık ki
MHP, siyasi ideolojisi kaybetmiş bi parti
Artık Akp nin yan sanayisi gibi oldu gözümde o artık bi muhalefet değil çünkü
Aşağı tükürsem sakal,yukarı tükürsem bıyık misali

Oy kullanmamak hiç aklıma gelmedi ben de kullanmak istemiyorum açıkçası al birilerini vur birilerine hepsi berbat ben de kullanmayacağım

Yok yok değilim rahat olun ☺️
Hepimiz ince eleyip sık dokumalıyız
Seçime kadar neler yaşanacak merakla takip edeceğim
Çok üzülerek söylüyorum ama mevcut hükümete verecekseniz hiç vermemenizi tercih ederim, evladımın geleceği için. Ama başka adaylar da var, pekala onları da düşünebilirsiniz. Şu an hastanede babama refakat ediyorum, ağır bir operasyon geçirdi. İyileşsin diye dua ederken bir taraftan da inşallah oy kullanmaya gidemez diye düşünüyorum (ikameti benim yanımda değil, bende kalmak zorunda kalırsa oy kullanamaz 😅). Oyunun yeri belli çünkü.

Çok üzülerek söylüyorum ama mevcut hükümete verecekseniz hiç vermemenizi tercih ederim, evladımın geleceği için. Ama başka adaylar da var, pekala onları da düşünebilirsiniz. Şu an hastanede babama refakat ediyorum, ağır bir operasyon geçirdi. İyileşsin diye dua ederken bir taraftan da inşallah oy kullanmaya gidemez diye düşünüyorum (ikameti benim yanımda değil, bende kalmak zorunda kalırsa oy kullanamaz 😅). Oyunun yeri belli çünkü.
Yaa çok geçmiş olsun
Demiştim daha önce bi kez oy kullandım o da cb seçiminde
Mevcut hükümete asla oy vermem bu net
Seçime kadar takip edeceğim şu an ki kararım oy kullanmamak

Yok ya tası tarağı toplayıp kaçmak istiyorum bunları görünce, iflah olmaz bu toplum
Biliyor musun,bugün ablamla aynı şeyi konuştuk. İkimizin de hiç böyle bir niyeti yoktu, hatta ben seyehat etmenin en çok geri dönme kısmını seven bir yengeç burcuyum,bulunduğum yere aidiyetim çok yüksek. Ama seçimlerden Erdoğan cikarsa bir şekilde içinde iyi kötü çevrem olan bir ülkeye gitmeyi en azından denemeye karar verdim.
Ablamin da kocası uluslararasi bir firmada çalışıyor. O da demiş, 'seçimlerde sonuç değişmezse iş yeriyle konuşabilir misin başka ülkeye gönderirler mi seni' diye.
😐😐😐
Zaten bu sene bir yakın arkadaşımı Amerika'ya, ikisini ispanyaya, birini Polonya'ya, birini İsrail'e birini de isvec'e yolladım. Tüm 2022'm veda buluşmalarıyla geçti 🥺

Bu arada bugünlerde vize almak inanılmaz zorlaştı. Hatta 79 ülke gezmiş, seyehat blogu olan avukat kadın red yemiş kanada'dan
Screenshot_2023-03-21-16-26-44-889_com.instagram.android~2.jpg

Biraz araştırdım, 14 mayıstan sonra gelir iltica ederler korkusuna herkesin red aldigini iddia edenler var (ki bence doğru) .

Yaa çok geçmiş olsun
Demiştim daha önce bi kez oy kullandım o da cb seçiminde
Mevcut hükümete asla oy vermem bu net
Seçime kadar takip edeceğim şu an ki kararım oy kullanmamak
Lütfen bunu yapmayın, en büyük yanılgı bu.
Öncelikle vatandaşlık görevidir ve verilmeyen her oy seçimi etkiler özellikle çoğunluk görülen partiye gider.
Sandıklar tek tek sayılır, o sandıkta 10 oy iktidar, 9 oy muhalefet ise sizin vermediğiniz 1 oy sebebiyle çıkan sonuç iktidar partisi olacaktır.
Ya da sizin sandığınızda azınlık bir partinin baskın çıkıp milletvekili sayısını arttırması söz konusu.
Bu yanılgıya kimse düşmesin, verilmeyen her oyun da sonucu vardır.

Habere bak.
Erdoğan'ın 'helallik' muhabbeti sonrası kendi whatsapp durumundan 'hakkimi helal etmiyorum' paylaşımı yapan devlet mühendisi hakkında soruşturma açılmış ve görevden alınmış 😮😮😮
Böyle böyle fikrini belli etmeye korkutuyorlar işte insanları.

Nadir de olsa böyle uç kişiler var. Ben de şahit oldum.

Nasıl oy vermemiş chp seçmeni, uydurmasın. Yavuz hırsız gibi iş çeviriyor. Şansını kaybettiğine ikna olmadı, ben meclise vekil sokabileceğinden bile emin değilim. Akpden ayrılmışlar dışında kim aday olsa ona oy verecektim zaten. Çok şükür onları aday çıkarma gafletinde bulunmadılar.
Konusmanin tamamini izlemedim . Fatih altayli boyle bir bir soru soruyor. İnce partiden destek gormedigini üst kadroların oy verip vermediginin şüpheli oldugunu sòylüyor. Kendisine takinilan tavirdan ötürü boyle düşünüyor. Ankara kuşu bilerek çarpıtıyor. Halki kastetmiyor ince. Kendisi eski akpli. Şimdi devalı. Babacan akpde kalsaydi Kılıçdaroğluna sallamaya devam edecekti. Şimdi cikarlari ugruna bu halde.
Phronesis Phronesis

Eklentiler

• Screenshot_20230309-164002_Twitter.jpg
    Screenshot_20230309-164002_Twitter.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20230309-164017_Twitter.jpg
    Screenshot_20230309-164017_Twitter.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20230309-164045_Twitter.jpg
    Screenshot_20230309-164045_Twitter.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 34
Millet ittifakında türkiyede var olan hiçbir akım dışarda değil
Chp kemalizm atatürkçülük seküler kesim temsil eder
Bu cepte
Bu ittifakta
Kemalizm karşısındaki siyasal islam var
İşte chp gelecek başörtümü indirecek söylemi pasifleşiyor
Türk milliyetçiliği karşısında kürtler var
Kürtler gelecek ülkeyi bölecek söylemi korkusu olmsması lazım
Kürtlerin biz bu ülkenin yetim çocuğuyuz bizim hakkımız yeniyor söylemi etkisini kaybediyor
Bu kadar karşıt gurupların bir araya getirilmesi
Birlik beraberlik içerisinde çözüm çabaları bence çok nadir olabilecek durumlardandır
Bunu gözardı etmeyin

Millet ittifakında türkiyede var olan hiçbir akım dışarda değil
Chp kemalizm atatürkçülük seküler kesim temsil eder
Bu cepte
Bu ittifakta
Kemalizm karşısındaki siyasal islam var
İşte chp gelecek başörtümü indirecek söylemi pasifleşiyor
Türk milliyetçiliği karşısında kürtler var
Kürtler gelecek ülkeyi bölecek söylemi korkusu olmsması lazım
Kürtlerin biz bu ülkenin yetim çocuğuyuz bizim hakkımız yeniyor söylemi etkisini kaybediyor
Bu kadar karşıt gurupların bir araya getirilmesi
Birlik beraberlik içerisinde çözüm çabaları bence çok nadir olabilecek durumlardandır
Bunu gözardı etmeyin
Biz ne desek boş, bu seçimin sonucunu z kuşağı belirleyecek.
Hiçbir şekilde bilinmeyen, bugüne kadar incelenemeyen, yüzergezer oylardan daha belirleyici bir seçmen kitlesi var karşımızda. Z kuşağını kazanan, seçimi kazanır.
Neredeyse 6 milyon oydan bahsediyoruz ve tarafları, özellikleri, düşünceleri sır olan.
Ne bizler, ne üst kuşaklarımız değişmez, böyle geldi böyle de gidecekken ‘Z’ lere sahip çıkın.
Çevrenizdekileri aydınlatın, onlar da arkadaşlarıyla istişare etsinler.
Varlıklarının farkında olsun, en azından örgütlenip kendilerini temsil eden birinde kitle olarak duruş sergilesinler.
Benim birkaç aydır kendi çapımda çalışmam budur.

Lütfen bunu yapmayın, en büyük yanılgı bu.
Öncelikle vatandaşlık görevidir ve verilmeyen her oy seçimi etkiler özellikle çoğunluk görülen partiye gider.
Sandıklar tek tek sayılır, o sandıkta 10 oy iktidar, 9 oy muhalefet ise sizin vermediğiniz 1 oy sebebiyle çıkan sonuç iktidar partisi olacaktır.
Ya da sizin sandığınızda azınlık bir partinin baskın çıkıp milletvekili sayısını arttırması söz konusu.
Bu yanılgıya kimse düşmesin, verilmeyen her oyun da sonucu vardır.
Teşekkür ederim bilgilendirme için haklısınız
İttifak partiler yerine herhangi bi partiye oy verip bu durumun önüne geçeceğim kendi adıma

Hiçbir şekilde bilinmeyen, bugüne kadar incelenemeyen, yüzergezer oylardan daha belirleyici bir seçmen kitlesi var karşımızda. Z kuşağını kazanan, seçimi kazanır.
Neredeyse 6 milyon oydan bahsediyoruz ve tarafları, özellikleri, düşünceleri sır olan.
Ne bizler, ne üst kuşaklarımız değişmez, böyle geldi böyle de gidecekken ‘Z’ lere sahip çıkın.
Varlıklarının farkında olsun, en azından örgütlenip kendilerini temsil eden birinde kitle olarak duruş sergilesinler.
Z kuşağı 2 oy var bizde de
BEnim çevremde ve çocuklarımın çevresinde hiç bana göre bilmeyen durumu idrak edemeyen genç yok
Hatta çok daha bilinçliler
Sadece muhharem ince kafaları karıştırıyor
Oda bence hükümetin bir seçim stratejisi

Z kuşağı 2 oy var bizde de
BEnim çevremde ve çocuklarımın çevresinde hiç bana göre bilmeyen durumu idrak edemeyen genç yok
Hatta çok daha bilinçliler
Sadece muhharem ince kafaları karıştırıyor
Oda bence hükümetin bir seçim stratejisi
Ben öyle düşünmüyorum İnce hakkında.
Onu zamanında bitirdiler lakin aşırı zeki bir insan olduğundan son açıklamalarında da el uzatıyor iktidar karşısındaki her görüşe.
Çünkü farkında, birlik beraberlik olunmadığında rejim değiştireceğim desen de kimsenin kılıçdaroğluyla yola devam etmeyeceğinin, sırf bu aday sebebiyle çoklu oy bölünmelerinin yaşanacağının farkında.

Z kuşağı fazla şey gördü. Ergenekondan başlayarak, gezi, balyoz, darbe, rejim değişikliği derken başka da bir iktidar görmemişken bu çarkın dönmediğinin ayan beyan farkında lakin benim çevremde hiçbirinin ‘net’ bir kararı yok.
Karşıtlar evet ama millet ittifakında onları temsil eden bir figür bulamıyorlar, gençleri benimseyen İnce, Baş, Özdağ gibi isimler ideolojiler de var.
Bu kitlenin acilen bir platformda ortak kanıya varıp, tek bir isimde anlaşması gerekiyor.
Örgütlenmelerini zaten siber ağ ve uzantılarında görüyoruz, aynı hızla biz buradayız diyecekleri bir beyan gerekiyor bence.
Ben misal, bu gençlerin yanında dururum, isim söylemeleri yeterdir.
Milletten yana oy kullanmayacağım netken, bölünmeye karşı durmak adına onlarla birlik olacağım.

Muharrem İnce'yi destekliyorum. Z kuşağı değilim, çok fazla z kuşağı destekçisi var. Şu an tüm mecralarda Muharrem İnceye destek olan Z kuşağına aktroll deniyor. İma yapılmıyor, direkt suçluyorlar. Kimse inanmıyor birilerinin farkli görüşlerde olabileceğine. Boyle hakaretler ederek soğutuyorlar çocukları. Kendi adıma en büyük rahatsızlığım bu. Ikinci tura Kılıçdaroğlu kalirsa ona oy verecegim. Ama bu hakaret edilen cocuklar küsüyor, kalpleri kırılıyor, içlerinden oy vermeyecekler bile var. Keşke yapılmasa. Kılıçdaroğlu birlik beraberlik çağrısı yaparken onun seçmenleri belirli bir grubu hor görmeyi biraksa.

Havuzlu site, orta konforda bir araba vs, neden ortalama gelirli bir insanın hakkı olmasın ya, amerikada orta gelirli insanlar 500m2 arazi içinde 200m2 evi küçük buluyor, daha iyisini arıyor. Biz neden buna layık değiliz, ya da bizi neden buna layık görmüyorlar. Haksızlık değil mi bu.
ABD ekonomide dünya da ilk sırada yer alan ülke , en gelişmiş ülke . Türkiye ise gelişmekte ama çok yavaş gelişmekte olan bir ülke . Düşman içerde olunca kapı kilit tutmaz hesabı , tüm düşmanlar içeride . Ayrıca Abd gelişip büyürken icat ederken Türkiye de neler olmuş , hiç değilse ülkemizin Osmanlı duraklama döneminden itibaren ne zorluklar yaşadığını birazcık araştırırsanız , şuan ABD ile Türkiye yi kıyaslamazsınız .
Dört dörtlük sefalar içinde yaşarken birden bire bu durumlara düşmedik herhalde . Son yirmi yıl öncesini de bir düşünün derim .
Şuan ekonomi yerlerde berbat ama 6 yıl önce sadece düğün takılarımızla çok güzel bir eve sahip olduk artı iki yıl sonra da çok güzel bir arabaya , o zamanda ekonomi gayet iyiydi şuan bırakın birikim yapmayı ayın sonu ucu ucuna denk geliyor .
Genele yaydığımda artık baştakilerin vadesi doldu değişim şart diyorum ama hayal dünyasında da yaşamıyorum mesela Türkiye yi ABD yle kıyaslamak gibi .

Muharrem İnce'yi destekliyorum. Z kuşağı değilim, çok fazla z kuşağı destekçisi var. Şu an tüm mecralarda Muharrem İnceye destek olan Z kuşağına aktroll deniyor. İma yapılmıyor, direkt suçluyorlar. Kimse inanmıyor birilerinin farkli görüşlerde olabileceğine. Boyle hakaretler ederek soğutuyorlar çocukları. Kendi adıma en büyük rahatsızlığım bu. Ikinci tura Kılıçdaroğlu kalirsa ona oy verecegim. Ama bu hakaret edilen cocuklar küsüyor, kalpleri kırılıyor, içlerinden oy vermeyecekler bile var. Keşke yapılmasa. Kılıçdaroğlu birlik beraberlik çağrısı yaparken onun seçmenleri belirli bir grubu hor görmeyi biraksa.
İnce’nin bir önceki seçimden kalan büyük bir nefret kitlesi var ki ben kendisini mevzuda haklı görüyorum, o ayrı.
Lakin şuan neden bu yaftalama yapılıyor anlamış değilim, gençleri dinlemesi, bağrına basması mı zorlarına gitti birilerinin?
Halbuki cüce bir insanı çocuk zannedip kafasını ‘keltoşunu’ okşaması, şapşap yapması gerekirdi değil mi?
Kime hitap ederseniz, o dile inmek zorundasınız.
İşte bu yüzden kimileri hakaret edeni tepeye çıkarıyor, kimileri de kendiyle dans edeni ve umut vereni.
6lı masadan bir lider çıkıp da hitap mı etti bu çocuklarına, kulak kabartıp dinledi mi?

Ben öyle düşünmüyorum İnce hakkında.
Onu zamanında bitirdiler lakin aşırı zeki bir insan olduğundan son açıklamalarında da el uzatıyor iktidar karşısındaki her görüşe.
Çünkü farkında, birlik beraberlik olunmadığında rejim değiştireceğim desen de kimsenin kılıçdaroğluyla yola devam etmeyeceğinin, sırf bu aday sebebiyle çoklu oy bölünmelerinin yaşanacağının farkında.

Z kuşağı fazla şey gördü. Ergenekondan başlayarak, gezi, balyoz, darbe, rejim değişikliği derken başka da bir iktidar görmemişken bu çarkın dönmediğinin ayan beyan farkında lakin benim çevremde hiçbirinin ‘net’ bir kararı yok.
Karşıtlar evet ama millet ittifakında onları temsil eden bir figür bulamıyorlar, gençleri benimseyen İnce, Baş, Özdağ gibi isimler ideolojiler de var.
Bu kitlenin acilen bir platformda ortak kanıya varıp, tek bir isimde anlaşması gerekiyor.
Örgütlenmelerini zaten siber ağ ve uzantılarında görüyoruz, aynı hızla biz buradayız diyecekleri bir beyan gerekiyor bence.
Ben misal, bu gençlerin yanında dururum, isim söylemeleri yeterdir.
Milletten yana oy kullanmayacağım netken, bölünmeye karşı durmak adına onlarla birlik olacağım.
Muharem ince ümit özdağ bunlar chp ve iyi partiden oy alabilir ancak buda asla bir galibiyet getirmez
Normal bir süreç olsa bende tercih derim geçer hatta desteklerim lakin hiç normal bir süreç değil
Var olma meselesi bu artık
Düşünün yasa 6284 değiştirecekler
YAsayı savunan avukatlık geçmişi ve rejimin içinde olan özlem zengini bile tehdit ediyorlar
Değişmeyen iktidarda kadının yerini nereye koyarlar nasıl olur hiç bilmiyorum
Rejimi değiştirdikten sonra isteyen istediği partiye kişiye versin
Şimdi oyları bölmemek lazım

Muharem ince ümit özdağ bunlar chp ve iyi partiden oy alabilir ancak buda asla bir galibiyet getirmez
Normal bir süreç olsa bende tercih derim geçer hatta desteklerim lakin hiç normal bir süreç değil
Var olma meselesi bu artık
Düşünün yasa 6284 değiştirecekler
YAsayı savunan avukatlık geçmişi olan özlem zengini bile tehdit ediyorlar
Değişmeyen iktidarda kadının yerini nereye koyarlar nasıl olur hiç bilmiyorum
Rejimi değiştirdikten sonra isteyen istediği partiye kişiye versin
Şimdi oyları bölmemek lazım
Açık açık söylüyorum, bu konuda en başta da demiştim.
Millete oy çıkmaz benden, hiçbir şekilde.
Sebebi de belli, adayları.
Muhalefeti beceremeyen insanı aldılar parti başkanı yaptılar, kendi partilerini batırdıkları yetmedi diğerlerini de buna ortak ettiler.
Bu dünyada Erdoğan’ı tercih edeceğim tek bir denklem vardır o da karşısındaki Kılıçdaroğlu olduğunda.
Issız adaya düşsem vallahi hermesli hatunu alırım yanıma😂
Bakma yani ülkenin yarısını uyutmak bir meseledir, inşallah maşallahla bunca kitleyi peşinden sürüklemek ayrı bir beceri.
Ya diğeri? Allah aşkına ben cüzdanımı emanet etmem ya ona, bir de oyumu mu vereceğim?
20 yıldır iktidar olmanın tek bir sorumlusu vardır, adam gibi muhalefet olmamasıdır!
20 yıllık bir başarı, başkasının en dipteki başarısızlığıdır, bu açıdan bakmak lazım.
Ve asıl trol kendileri, amaçları kazanmak olsa bambaşka yol izlenirdi, amaç ne sence? Danışıklı dövüş olabilir mi?

X