bu kalpsizler kötüler neden hep mutlu neden hakkımiz çıkmıyor onlardan

semra mercan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
35
7
31
nikahtan 2 gün sonra terk edildim boşanirken hiçbirşey telep etmedim kıyamadim.. sonra bir duydum ki herkese deli oldugumu paralarini yediğimi anlatiyormuş şimdi başkasi ile evleniyor ve o kadının emrine amade durumda çokta mutlular bu hikayede mutlu olmasi gereken bendim ortada kaldim rezil edildim birde ödül gibi onun hayati yolunda gidiyor ilahi adalete allaha inancim zerre kadar kalmadi belki kızıcaksınız bana ama öyle şeyler yaşadım ki inancim kalmadi

Allah'a inanciniz kalmadıysa siz zaten hep ortada kalacaksiniz demektir. Cünku Allah sevdigi kuluna unutturur yasadigini, gostermez gözüne. Vakti gelince de sessizce alır intikamini, sen duyunca kibirlenme sevinme diye. Yaşadıginiz kolay birşey degil ama siz tevekkül edip olana sabrederseniz zaten en iyisi en guzeli sizi bulur. İlerde onun neyle sınanacağını kim bile bilir? Sadece kendinize yaparsiniz boyle dusunerek.
Her konuya kolay kolay yorum yapmam ama tutamadim kendimi.

Herkesin çok ağır dertleri oluyor .Zaten imtihan dünyası değil mi ? Icerigini bilmediğiniz bir dine neden bunca zaman inandınız ki ? Şimdi Allah a küsüyorsunuz
Sizin derdinizden kat kötü şeyler yaşayan binlerce insan var .Her dertde isyan edip ben inanmıyorum deseydik düşünemiyorum. Inanciniz beni ilgilendirmez ister inanın ister inanmayın sizin sorununuz.
Buraya içinizi dökebilirsiniz, öneri alabilirsiniz ama isyan ederek inancınızı burada yeremezsiniz.

Zaten sınav dünyasındayız ve Allah sevdiği kulunu sınar. Her sabirla isyan etmeden geçtiğimiz sınavın mükafatını diğer tarafta göreceğiz. Siz isyan ederek bu mükafatı kaçırıyorsunuz. Diğer tarafta kimsenin hakkı kimsede kalmayacak ama siz isyan edip bunu geri ceviriyorsunuz. Bence tövbe edip kendinize gelmelisiniz.

Eden bulur sözünü unutmamak lazim, belki biz de kötü şeylere sebep oluyoruz, bu yuzden acı çekiyoruz. Ama birileri de bize kötülük ediyorsa o da bir seyden çekecektir... Sabir dilerim

Kusura bakmayın Allaha inanmıyorum diyosunuz ama siz adamın ne olduğunu bile bile başınızı yakmışsınız. Sizi kınamıyorum asla ama burda konu bile açmışsınız adam belli şerefsizin teki herkes uyarmış sizi ama dinlememiş evlenmişsiniz. Keşke dinleseydiniz herkesi. Kaza bile bile geliyorum demiş siz ona rağmen devam etmişsiniz. Ne diyelim ki size şimdi. Üzüldüm adınıza. Kendi başınızı kendiniz yakmışsınız. İnşallah aynı yanlışı tekrarlamaz bundan sonra mutlu olursunuz.

nikahtan 2 gün sonra terk edildim boşanirken hiçbirşey telep etmedim kıyamadim.. sonra bir duydum ki herkese deli oldugumu paralarini yediğimi anlatiyormuş şimdi başkasi ile evleniyor ve o kadının emrine amade durumda çokta mutlular bu hikayede mutlu olmasi gereken bendim ortada kaldim rezil edildim birde ödül gibi onun hayati yolunda gidiyor ilahi adalete allaha inancim zerre kadar kalmadi belki kızıcaksınız bana ama öyle şeyler yaşadım ki inancim kalmadi
Arkadaş kolay şeyler yaşamamış ve bunların etkisiyle bu kadar isyan ediyor. Tamam doğru değil tabiki ama niye herkes linç etmiş ki onu anlamadım. Allah korusun aynı şey bizim başımıza gelse biz hiç mi sinirlenmeyecektik sanki biraz empati yapın bence...
Size gelince de Allah yukarıda ve her şeyi hepimizden daha iyi biliyor ve görüyor. Emin olun hakkınız yanına kalmayacak. Belki de şuan cezasını cekiyordur siz bilmiyorsunuzdur.
Hem üzülmeyin belki ileride çok çok mutlu olacağınız biri girecek hayatınıza ve iyi ki bitmiş diyeceksiniz 🍀

Allah'a inanciniz kalmadıysa siz zaten hep ortada kalacaksiniz demektir. Cünku Allah sevdigi kuluna unutturur yasadigini, gostermez gözüne. Vakti gelince de sessizce alır intikamini, sen duyunca kibirlenme sevinme diye. Yaşadıginiz kolay birşey degil ama siz tevekkül edip olana sabrederseniz zaten en iyisi en guzeli sizi bulur. İlerde onun neyle sınanacağını kim bile bilir? Sadece kendinize yaparsiniz boyle dusunerek.
Her konuya kolay kolay yorum yapmam ama tutamadim kendimi.
Herkesin imtihanı farklı. Sabret. Allah sabredenlerle beraberdir.
İsyan etmeyin, Allah’ın adaleti şaşmaz inanın.

Dünya imtihan yeridir, hesap yeri değil. Hesap yurdu Ahirettir. Kuranda ve efendimizin hadisinde de bildirdiği gibi kişi müslüman iken kâfir olabilir, bir söz bir fiil ya da itikad sebebi ile. Allah'a isyan kişiyi islam dininden çıkarır, derhal İslâm'a girme niyetiyle şehadet getirin yoksa aksi takdirde zararlı siz olursunuz.

Hep aynı konuları açmışsınız kusura bakmayın ama sizinki bile bile lades ilahi adeletle ilgili bir durum yok diğer konularınızda da birsürü yorum yapılmış ama inatla evlenmişsiniz 🤷🏻‍♀️

Eee burda konuyu sizden dinliyoruz kusura bakmayın ama nikahtan 2 gün sonra terk edilen bir kadın hırs ve nefret doludur (hele ki Türkiye’de) öyle kolay kolay ‘bir şey talep etmeden’ bırakmaz. Kaldı ki 1 yıl dolmadan anlaşmalı boşanmazsınız. Çekişmeliden dava açılır onda da mutlaka tarafınıza bir şey arzu edip etmediğiniz sorulur hele ki 2 günlük bir evlilikse tanıklar vs mutlaka dinlenir. Bir ihtimal daha var yani evliliğin butlanı. Siz eğer karşı tarafı evlenirken bir konuda yanılttıysanız kendisi butlan yani iptal davası açar ve hiçbir şey alamazsınız. Hukuken bunlar varken ben çok iyiyim durduk yere terkedildim, hiçbir şey alamadım muhabbetlerine inanmıyorum. Bir çok tanıdığım var daha düğün olmadan boşanmak isteyen (iki taraf da) kimse de öyle kolay boşanamıyor. İnanıp inanmamak size kalmış ama inanmadığınız bir Tanrı’dan adalet niye bekliyorsunuz? Karmadan falan bekleyin bari.

X