Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Portakalli ordek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
7.940
3.678
Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.

Anlamıyorum bu kızlar baba evinde ne yaşıyor da bu şartlarda yaşama ihtimalinin üzerine bir de beni aramıyor diye ağlayabiliyor.

Anasına babasına Allah sağlık versin; damat bey de şüphesiz iyi insandır. Bacım bu kadar mı yokluktasın? Elin ana babasıyla oturacağına kendi ana babanla oturursun. Oyuncak mı sanıyorsunuz kaynana kayınbaba bakıp bir de koca idare etmeyi?

Çocuğu en yakın eşin tanıyor. Onun lafına itibar etmelisiniz. Alzehemir gerçekten çok zor bir hastalık. Allah düşmanıma yaşatmasının. Kimbilir nelerle mücadele ediyordur damat adayınız. İlgisi olmasa, kızı beğenmese baştan aramazdı. Gelin adayı kız gerçekten böyle zor bir sınava girebilecekse bu yola başlasın. Karşı taraftan beklemesin. Kendi mesaj atsın. Hesap sorar gibi değil. Hatrını soruyor gibi.

Hayat şartları hep böyle yorucu olacak zaten çocuk hep mi böyle davranacak yani kiza...ikinci planda olmayı belki de olmamayı , evde hizmetçi olup kıymet bilmemeyi göze aliyorsa evlensin .. burası cennette degil ki, dert var tasa var ama meselede bu karmaşada eşlerin birbirine olan ilgisi, iki tatlı sözü, gün içinde atılmış bir seni seviyorum mesajı hayatı çekilir kılıyor..yoksa çekilir mi bu dünya

2 erkek kardes. Ama hep bu cocuk ılgılenıyor aıle ıle. Dıgerı hayatını yasıyor
Evlendikten sonra da böyle devam eder.Aslında tabiki ilgilenecek.Annesi hasta.Kim yapacak çocuklar da olmasa.

ama yanlış olan iki şey var.Tüm yük bir çocukta.Diğer yanlış daha şimdiden ilgisiz olması.Kendini belli ediyor.

Onlar kısa tanıma süresinden sonra hemen nısanlanacaktı. Ama kız agırdan almaya karar verdı
Temelli bitirse hayrına olur. Aile ile ortak iş, kaynana kayınbaba yanı.... Büyükler onlarda diye kimse evinden de çıkmaz. Evlilik değil hizmetçilik bu.

X