Bu kız gerçekten hasta!.ne yapmalıyım

Minel_ask

Previously lilla
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
3.326
3.792
Arkadaşlar 10 yılı aşkın görüştüğüm bir arkadaşım vardı.cok sacmasapan hareketleri olsada,onun temiz kalpli olduğuna inandığım için telore ediyordum.sonra bu internet üzerinden biriyle tanisti ve bununla alakalı çok sorunları oldu.surekli ama sürekli sabah akşam,saat,zaman farketmeden,musaitmiyim degilmiyim onu anlatıp ağlıyordu.bazen oluyordu ki ben,atıyorum başka bir beş çayına gidiyorum diyelim,canım müsait olamam haberin olsun ararsan derdim,yinede arar dururdu.hele bikeresinde tam 13 kez aramıştı ve cildirmistim.bir insan bukadar anlayışsız nasıl olabilir diyordum.sınırı hiç yoktu,eşim evdeysede ısrarla konuşmak isterdi.bazen nolursun çok önemli aç diye mesaj atardı,açardım yine aynı konu.bazen hüngür hüngür aglardi ama bu adamı hiç bırakmadı.artik karşı taraftaki güvenilmez olan adamda,"istemiyorum seni"desede,sen madem istemiyordun neden benimle konuştun,hakkımı helal etmiyorum,benimle oynadin,onurumu kırdın diye destan dolu mesajlar atar,adamın arkadaşlarına bunun yaptıklarını anlatir,hatta adamı baskına gider,kavga dövüş eder, bide orada kalır sonra dönerdi.artik onun bu ilişkisi beni çok yormaya başladı,aglayarak derdini anlattığında ona psikiyatri önerdim,psikolojik destek alması için eğer psikiyatriste gitmek istemiyorsa,iyi bir psikologa gitmesi için elimden geleni yaptım.hep bir yalan dolan, bugün giderim,yarın giderim diye oyaladı gitmedi.neolur adamın yanına gitme dedikçe yine gitti,yine mesaj attı bırakmadı biturlu.adam sevmiyorum seni dedikçe,ozaman niye sevdim dedin niye kendine bağladın diye diye bağlantısını koparmadi.birgun beni aradı "sende kalabilir miyim"diye,ailesine"anne minelin yanındayım"deyip adamın yanında aylarca kaldığı için (öncesinde )çok fena tartıştık ve ben tüm bağları koparmak istedim.yine bunun destan dolusu duygusal mesajları ile ve neolur "minel beni bırakma " diye ağlaması sonucu yine arkadaşlığımız devam etti.neyse beni arayıp sende kalabilir miyim?deyince ben açıkçası istemedim.cunku en basta eşim istemiyordu.onceki vukuatlarindan dolayı.neyse ben bir iki bahane söyledim müsait değilim diye ama bı taraftanda şok oldum,bana nasıl gelmek ister diye.cunku eşimin kendisini istemediğini biliyor.bukadar arsız olabilirmi bı insan.belliki zor durumda kalacağım.neyse ben akşamına aradım nerdesin diye,sen kabul etmeyince sevdiğim adamın yanına geldim diye agladi.o adamda bambaşka şehirde yalnız.ve bu adam beni darbetti hepsi senin yüzünden beni evine kabul etseydin bunlar başima gelmicekti neden beni kabul etmedin diye bağırdı.ben şok oldum.sonra aradım açmadı dinlenmek istiyorum falan deyip beni engelledi.ya inanın engellendigime sevindim.aradan 8 ay geçti ve ben o dönemde hiç kendisini aramadım sonra engeli açıp bana beni merak etmedin diye sayfalar dolusu mesaj atmış.bende açık açık sen sınırını bilmeyen birisin beni hiç dusunmedin artık çok yoruldum diyemesaj attım.senin gibi dost olmaz olsun en ihtiyacım olduğu zaman beni bıraktın,başına gelmeyen beni anlamaz,dilerim seninde başına gelir beni anlarsın.benio adamdan çok senin sırtımdan vurman yıktı falan diye sayfalar dolusu içinde hakaret içeren yazılar yazmış.bende kendisine dedimki bak güzel arkadaşım zamanında geçirdiğimiz güzel günlerin hatrina kırıcı olmadan dostluğumuz bitsin.biz artık birbirimize iyi gelmiyoruz ben senin daima iyiliğini istiyorrum ama olmuyor yazsamda bana iyilik meleği sanıyorsun kendini ama çok kötü birisin ve benim o adamla tanismamin sebebi sensin deyince ben şok oldum.yasadiklarim hep senin yüzünden demiş.ve inanın benim o adamla tanismasinda en ufak bir rolüm olmadı,ben o bıraksın diye cirpinirken bana söylediği bu söz çok agirima gitti.neymis ben ablam internetten tanıştı evlendi mutlu demişim, o sözünden etkilenip internete girmiş.ilk defa gösterdiğinde bile sakin bu adamla görüşme güvenilir birine benzemiyor dedim ama bırakmadı.neyse benim sorunum şu.ben kendisini telefonumdan engelledim bu sefer Instagram hesabimdan sürekli durup durup sayfalar dolusu mesajlar atıyor.bunu yapan kişi ergende değil 30 yaşında bir kadın.bu bir taciz sayılmaz mı?durup durup hakaret içeren mesajlar yazıyor takipten çıktım.sadece engellemedim.engellemekten korkuyorum sebebiyse eger ulasamazsa evime kavgaya gelir falan diye aklıma geliyor.esime ulaşır tatsızlık yapar diye düşünüyorum.hic oylebirsey yaşamadım ama o sevgilisine öyle yapıyordu.tarzi bu yani.mesela adamın evinde kalıyordu bardağını tabağını hırsından kırıyor.esyasini kaybediyordu bilerek kızdığı için.inanin nezaketimi bozmuyorum ama neden engellemekten korkuyorum bilmiyorum.sanki bana ulaşamazsa zarar verecek gibi hissediyorum.bazende en fazla nekadar zarar verebilirki diyorum.kafayi bana takmış bir deli.bukadar deli olacağını tahmin edemezdim.duruyor duruyor sayfalar dolusu mesajlar atıyor.bana akıl verin ne yapayım.( Bu arada tüm yaşananlara rağmen ona karşı nefret duygum yok,uzuluyorum haline inşalalh iyi bir evlilik yapar diye de dua ediyorum,sadece benden uzak olsun ama mutlu olsun istiyorum)

Son düzenleme:
“Hayatinda yaptigin hatalarin, verdigin yanlis kararlarin sorumlulugunu tek basina alabilecek yastasin. Basina gelen her kotu seyde ben de dahil cevrendeki insanlari suclayamazsin. Herkes kendi secimlerini yasar ve gerekiyorsa bunlarin bedelini oder” yazin ve engelleyin her yerden

Benim de buna benzer bi arkadaşım vardı , derdi ,davası ,tasası ,hayatının ulvi gayesi evlenmek olmuştu .
Hayatına da kim girse böyle davrandı , darladı da darladı . Hem beni hem karşısındaki .

Hareketler hal tavırları o kadar değişti ki , çocuğun evini basacakmış , annesiyle konuşacakmış vs .

Ben yavaş yavaş kendimi çektim , olmuyor çünkü her gün her gün dünya akıl dünya laf boşaaaa .

En son beni de bi temiz rezil etti yine bi erkek meselesi yüzünden , sonra tüm içimdekiler ne var ne yoksa döküp ilişiğimi kestim .

Huzurluyum .

Eşine ulaşsa ne olacak sanki o da anlamış durumu zaten .

Ailesine ulaşın ve durumu anlatın. (30 yaşındaki kadını da ailesine şikayet etmek ne kadar abes olsa da) Muhtemelen psikolojik sorunlu bi arkadaşınız var ve ailesinin bunu fark etmemesi de, bilemedim... Başlarından mı savıyorlar, iyi mi gizliyor kendini... Ama normal değil anlattıklarınıza göre; başını tutacak kim varsa anası, babası, kardeşi arayın ve psikolojik destek alması gerektiğini düşündüğünüzü, olayları da izah ederek söyleyin.

O sayfalarca uzun mesajlardan da aldım , ne diyorsun sen ya dedim
Yüzüme gözlermin içine bakarak söyleyemeyeceğin şeyler bana böyle zırt pırt yazıp durma canımı sıkma benim deyip engelledim .

Resmen takıntı haline getirmiş sizi😲
Net ve kısa bir mesaj yazıp engelleyin.

Sosyal medyada kullanıcı adınızı isim soy isim yapmayın sizi bulamayacağı bir isim yapın tabi yeni hesap açarak. Engelleyin her yerden gitsin. Size bir şey yapamaz. Emniyete bildirmekle tehdit edebilir devam ederse bunu gerçekten yapabilrsiniz. Bu kadar tahammül etmenize bile şaşırdım. Bazıları iyice çukura düşmeden anlamaz. Kendi mutluluğunuzu bozmasına izin vermeyin. Bırakın düşsün iyice. Yapacağınızı yapmışsınız zaten.

Benzeri ve daha hafifi başıma geldi her yerden engelleyince başka hesaplardan yazdı ve bi arkadasim hakkında ona söylediklerimi o arkadaşıma ispiyonlamakla tehdit etti. Ben de kendim o arkadasima gidip ss alıp eskiden konuştuğum için özür diledim. Sonra annem arayip goz dagi verdi olay öyle kapandı. Sırrınız vs yoksa korkmayin engelleyin ve mümkünse esiniz sözlü şekilde goz dagi versin sizi yanliz sanmasın
Arkadaşlar 10 yılı aşkın görüştüğüm bir arkadaşım vardı.cok sacmasapan hareketleri olsada onun temiz kalpli olduğuna inandığım için telore ediyordum.sonra bu internet üzerinden biriyle tanisti ve bununla alakalı çok sorunları oldu.surekli ama sürekli sabah akşam saat zaman farketmeden,musaitmiyim degilmiyim onu anlatıp ağlıyordu.bazen oluyordu ki ben atıyorum başka bir beş çayına gidiyorum diyelim canım müsait olamam haberin olsun ararsan derdim,yinede arar dururdu.hele bikeresinde tam 13 kez aramıştı ve cildirmistim.bir insan bukadar anlayışsız nasıl olabilir diyordum.sınırı hiç yoktu eşim evdeysede ısrarla konuşmak isterdi.bazen nolursun çok önemli aç derdi açardım yine aynı konu.bazen hüngür hüngür aglardi ama bu adamı hiç bırakmadı.artik karşı taraftaki güvenilmez olan adamda istemiyorum seni desede,sen madem istemiyordun neden benimle konuştun,hakkımı helal etmiyorum,benimle oynadin,onurumu kırdın diye destan dolu mesajlar atar,adamın arkadaşlarına bunu anlatir,hatta adamı baskına gider,kavga dövüş bide orada kalır sonra dönerdi.artik onun bu ilişkisi beni çok yormaya başladı,aglayarak derdini anlattığında ona psikiyatri önerdim,psikolojik destek alması için eğer psikiyatriste gitmek istemiyorsa,iyi bir psikologa gitmesi için elimden geleni yaptım.hep bir yalan dolan bugün giderim,yarın giderim diye oyaladı gitmedi.neolur adamın yanına gitme dedikçe yine gitti,yine mesaj attı bırakmadı biturlu.adam sevmiyorum seni dedikçe,ozaman niye sevdim dedin niye kendine bağladın diye diye bağlantısını koparmadi.birgun beni aradı sende kalabilir miyim diye,ailesine anne minelin yanındayım deyip adamın yanında aylarca kaldığı için öncesinde çok fena tartıştık ve ben tüm bağları koparmak istedim.yine bunun destan dolusu duygusal mesajları ileve neolur minel beni bırakma diye ağlaması sonucu yine arkadaşlığımız devam etti.neyse beni arayıp sende kalabilir miyim deyince ben açıkçası istemedim.cunku en basta eşim istemiyordu.onceki vukuatlarindan dolayı.neyse ben bir iki bahane söyledim müsait değilim diye ama bı taraftanda şok oldum bana nasıl gelmek ister diye.cunku eşimin kendisini istemediğini biliyor.bukadar arsız olabilirmi bı insan.belliki zor durumda kalacağım.neyse ben aradım nerdesin diye,sen kabul etmeyince sevdiğim adamın yanına geldim diyeagladi.o adamda bambaşka şehirde yalnız.ve bu adam beni darbetti hepsi senin yüzünden beni evine kabul etseydin bunlar başima gelmicekti neden beni kabul etmedin diye bağırdı.ben şok oldum.sonra aradım açmadı dinlenmek istiyorum falan deyip beni engelledi.ya inanın engellendigime sevindim.aradan 8 ay geçti ve ben o dönemde hiç kendisini aramadım sonra engeli açıp bana beni merak etmedin diye sayfalar dolusu mesaj atmış.bende açık açık sen sınırını bilmeyen birisin beni hiç dusunmedin artık çok yoruldum diyemesaj attım.senin gibi dost olmaz olsun en ihtiyacım olduğu zaman beni bıraktın,başına gelmeyen beni anlamaz dilerim seninde başına gelir beni anlarsın.o adamdan çok beni senin sırtımdan vurman yıktı falan diye sayfalar dolusu içinde hakaret içeren yazılarda var yazmış.bende kendisine dedimki bak güzel arkadaşım zamanında geçirdiğimiz güzel günlerin hatrina kırıcı olmadan dostluğumuz bitsin.biz artık birbirimize iyi gelmiyoruz ben senin daima iyiliğini istiyorrum ama olmuyor yazsamda bana iyilik meleği sanıyorsun kendini ama çok kötü birisin ve benim o adamla tanismamin sebebi sensin deyince ben şok oldum.yasadiklarim hep senin yüzünden demiş.ve inanın benim o adamla tanismasinda en ufak bir rolüm olmadı ben o bıraksın diye cirpinirken bana söylediği bu söz çok agirima gitti.neymis ben ablam internetten tanıştı evlendi mutlu demişim o sözünden etkilenip internete girmiş.ilk defa gösterdiğinde bile sakin görüşme bu kimse güvenilir birine benzemiyor dedim ama bırakmadı.neyse benim sorunum şu.ben kendisini telefonumdan engelledim bu sefer Instagram hesabimdan sürekli durup durup sayfalar dolusu mesajlar atıyor.bunu yapaninsan ergende değil 30 yaşında bir kadın.bu bir taciz sayılmaz mı?durup durup hakaret içeren mesajlar yazıyor takipten çıktım.sadece engellemedim.engellemekten korkuyorum sebebiyse eger ulasamazsa evime kavgaya gelirfalan diye aklıma geliyor.esime ulaşır tatsızlık yapar falan diye düşünüyorum.hic oylebirsey yaşamadım ama o sevgilisine öyle yapıyordu.tarzi bu yani.mesela adamın evinde kalıyordu bardağını tabağını hırsından kırıyor.esyasini kaybediyordu bilerek kızdığı için.inanin nezaketimi bozmuyorum ama neden engellemekten korkuyorum bilmiyorum.sanki bana ulaşamazsa zarar verecek gibi hissediyorum.bazende en fazla nekadar zarar verebilirki diyorum.kafayi bana takmış bir deli.bukadar deli olacağını tahmin edemezdim.duruyor duruyor sayfalar dolusu mesajlar atıyor.bana akıl verin ne yapayım.

Ben ne okudum yahu? Kız resmen klinik vaka. Kafasında kurmuş kurmuş, bir de kimi kime rezil ediyormuş?
Uzun bir süre onu çok bile idare etmişsiniz, ona akıllar vermişsiniz. Hiçbir yararı olmamış. Kendini bataklığına çeken kendisi, o bataklığa gömülme şerefi de sadece ona aittir. Siz onu engelleyin her yerden. Size nasıl bir zarar verebilir acaba Allah aşkına? Daha önce fiziksel şiddet uygulamış mı herhangi birine? Muhtemelen hayır. Size hava gazı vermiş. Onun sözlerini umursamayın. Ama olur da sizi taciz etmeye devam ederse, onu cidden şikâyet edin gerekli yerlere.

Henüz yaşlanmadim ama anladığım sadece şu arkadaş işi menfaatten ibaret. önce kendini düşüneceksin her zaman hayır demeyi öğrenmelisin. yapabiliyor muyum gereksiz insanlar yok hayatimda onlar için üzülüp durmuyorum. Bu hatayi ben de yaptim ama artik kim olsa silerim umrumda olmaz.size de tavsiye ederim :)

Hatta anlattığınız şeyleri bir daha okudum, aklıma psikolojik birkaç hastalık adı bile geldi.
Madem 10 senelik arkadaşınızmış, kendisini engellemeden önce ailesine durumu lütfen anlatın, bu da ona son iyiliğiniz olsun.
Ne geldi aklınıza acaba ? Bugün öyle şeyler yazmışki üzüldüm bukadar beni kafasına taktığına.

Ne geldi aklınıza acaba ? Bugün öyle şeyler yazmışki üzüldüm bukadar beni kafasına taktığına.

Bipolar (20li yaşlarda koyulur genelde teşhisi ancak kiminde geç kalınabiliyor), borderline, obsesyon... İlk aklıma gelenlerden.

İlave: Psikiyatr değilim, tanı koyamam elbette, ama tarifiniz psikolojik bir sorunu işaret ediyor gibi, kendisi de halinin farkında değil.

Son düzenleme:
Çok ağır sorunlu biri. Ve iç dünyasında çok acı çekiyor.Tedavi olmazsa intihara sürükleneceği çok aşikar..Dışlayıcı konuşmayın bu kişinin değersizlik hissi var yüksek derecede ve herşeyi bundan yapıyor..Ebeveynlerinin kusurlu davranışları bu kızı ağır travmatik durumlara sokmuş. Ve muhtemelen genetik olarak yatkınlıkta yüksek,malesef! Kesinlikle ilaç tedavisi görmesi şart..bipolar değilde borderline kişilik bozukluğunu düşündüm ben çünkü borderline da terkedilmemek için her yolu deneyen bir karakter vardır,terkedilmemek için aşırı efor sarfederler..

Arkadaşlar 10 yılı aşkın görüştüğüm bir arkadaşım vardı.cok sacmasapan hareketleri olsada,onun temiz kalpli olduğuna inandığım için telore ediyordum.sonra bu internet üzerinden biriyle tanisti ve bununla alakalı çok sorunları oldu.surekli ama sürekli sabah akşam,saat,zaman farketmeden,musaitmiyim degilmiyim onu anlatıp ağlıyordu.bazen oluyordu ki ben,atıyorum başka bir beş çayına gidiyorum diyelim,canım müsait olamam haberin olsun ararsan derdim,yinede arar dururdu.hele bikeresinde tam 13 kez aramıştı ve cildirmistim.bir insan bukadar anlayışsız nasıl olabilir diyordum.sınırı hiç yoktu,eşim evdeysede ısrarla konuşmak isterdi.bazen nolursun çok önemli aç diye mesaj atardı,açardım yine aynı konu.bazen hüngür hüngür aglardi ama bu adamı hiç bırakmadı.artik karşı taraftaki güvenilmez olan adamda,"istemiyorum seni"desede,sen madem istemiyordun neden benimle konuştun,hakkımı helal etmiyorum,benimle oynadin,onurumu kırdın diye destan dolu mesajlar atar,adamın arkadaşlarına bunun yaptıklarını anlatir,hatta adamı baskına gider,kavga dövüş eder, bide orada kalır sonra dönerdi.artik onun bu ilişkisi beni çok yormaya başladı,aglayarak derdini anlattığında ona psikiyatri önerdim,psikolojik destek alması için eğer psikiyatriste gitmek istemiyorsa,iyi bir psikologa gitmesi için elimden geleni yaptım.hep bir yalan dolan, bugün giderim,yarın giderim diye oyaladı gitmedi.neolur adamın yanına gitme dedikçe yine gitti,yine mesaj attı bırakmadı biturlu.adam sevmiyorum seni dedikçe,ozaman niye sevdim dedin niye kendine bağladın diye diye bağlantısını koparmadi.birgun beni aradı "sende kalabilir miyim"diye,ailesine"anne minelin yanındayım"deyip adamın yanında aylarca kaldığı için (öncesinde )çok fena tartıştık ve ben tüm bağları koparmak istedim.yine bunun destan dolusu duygusal mesajları ile ve neolur "minel beni bırakma " diye ağlaması sonucu yine arkadaşlığımız devam etti.neyse beni arayıp sende kalabilir miyim?deyince ben açıkçası istemedim.cunku en basta eşim istemiyordu.onceki vukuatlarindan dolayı.neyse ben bir iki bahane söyledim müsait değilim diye ama bı taraftanda şok oldum,bana nasıl gelmek ister diye.cunku eşimin kendisini istemediğini biliyor.bukadar arsız olabilirmi bı insan.belliki zor durumda kalacağım.neyse ben akşamına aradım nerdesin diye,sen kabul etmeyince sevdiğim adamın yanına geldim diye agladi.o adamda bambaşka şehirde yalnız.ve bu adam beni darbetti hepsi senin yüzünden beni evine kabul etseydin bunlar başima gelmicekti neden beni kabul etmedin diye bağırdı.ben şok oldum.sonra aradım açmadı dinlenmek istiyorum falan deyip beni engelledi.ya inanın engellendigime sevindim.aradan 8 ay geçti ve ben o dönemde hiç kendisini aramadım sonra engeli açıp bana beni merak etmedin diye sayfalar dolusu mesaj atmış.bende açık açık sen sınırını bilmeyen birisin beni hiç dusunmedin artık çok yoruldum diyemesaj attım.senin gibi dost olmaz olsun en ihtiyacım olduğu zaman beni bıraktın,başına gelmeyen beni anlamaz,dilerim seninde başına gelir beni anlarsın.benio adamdan çok senin sırtımdan vurman yıktı falan diye sayfalar dolusu içinde hakaret içeren yazılar yazmış.bende kendisine dedimki bak güzel arkadaşım zamanında geçirdiğimiz güzel günlerin hatrina kırıcı olmadan dostluğumuz bitsin.biz artık birbirimize iyi gelmiyoruz ben senin daima iyiliğini istiyorrum ama olmuyor yazsamda bana iyilik meleği sanıyorsun kendini ama çok kötü birisin ve benim o adamla tanismamin sebebi sensin deyince ben şok oldum.yasadiklarim hep senin yüzünden demiş.ve inanın benim o adamla tanismasinda en ufak bir rolüm olmadı,ben o bıraksın diye cirpinirken bana söylediği bu söz çok agirima gitti.neymis ben ablam internetten tanıştı evlendi mutlu demişim, o sözünden etkilenip internete girmiş.ilk defa gösterdiğinde bile sakin bu adamla görüşme güvenilir birine benzemiyor dedim ama bırakmadı.neyse benim sorunum şu.ben kendisini telefonumdan engelledim bu sefer Instagram hesabimdan sürekli durup durup sayfalar dolusu mesajlar atıyor.bunu yapan kişi ergende değil 30 yaşında bir kadın.bu bir taciz sayılmaz mı?durup durup hakaret içeren mesajlar yazıyor takipten çıktım.sadece engellemedim.engellemekten korkuyorum sebebiyse eger ulasamazsa evime kavgaya gelir falan diye aklıma geliyor.esime ulaşır tatsızlık yapar diye düşünüyorum.hic oylebirsey yaşamadım ama o sevgilisine öyle yapıyordu.tarzi bu yani.mesela adamın evinde kalıyordu bardağını tabağını hırsından kırıyor.esyasini kaybediyordu bilerek kızdığı için.inanin nezaketimi bozmuyorum ama neden engellemekten korkuyorum bilmiyorum.sanki bana ulaşamazsa zarar verecek gibi hissediyorum.bazende en fazla nekadar zarar verebilirki diyorum.kafayi bana takmış bir deli.bukadar deli olacağını tahmin edemezdim.duruyor duruyor sayfalar dolusu mesajlar atıyor.bana akıl verin ne yapayım.( Bu arada tüm yaşananlara rağmen ona karşı nefret duygum yok,uzuluyorum haline inşalalh iyi bir evlilik yapar diye de dua ediyorum,sadece benden uzak olsun ama mutlu olsun istiyorum)
benim başımda da vardı aynısı. tüm bağımı kopartıp rahatladım. gece 2 de bile 30 kere arardı. sadece kendi derdini düşünürdü etrafında kimse onun kadar dertli değildi güya. böylesinin gereği yok sil gitsin

X