Bu kvye napsam çok sinirliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aslirumus

Guru
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2012
74
17
Merhaba hanımlar,
Öncelikle biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın detaylı anlatmak istedim. Biraz kendimden bahsedip beni sinir eden olayı anlatmak istiyorum. Nasıl davranmalıyım sizce? Sağlıklı düşünemiyorum görüşlerinize ihtiyacım var.
Ben 34 haftalık hamileyim. 2 hafta öncesine kadar çalışıyordum. Erken doğum riski var. Doğal olarak hem hamilelik hem de işin yoğunluğu eve dip köşe temizlik yetiştirememiştim. Eşime yardımcı bir kadın tutmak istediğimi söyledim. Eşim ise annem ve kardeşlerim sana yardım eder masraf etmesek onlara söylesek dedi. Ben de kabul ettim. Biz de konuyu kayınvalidem ve görümcemle konuştuk. Bu arada kayınvalidem ile arama mesafe çizmeye çalışıyorum. Sürekli evliliğimize dahil olmaya çalışıp sürekli içiçe olmak istiyor. Bununla ilgili zaten soğuma politikası izliyorum. Kendisi de bu durumun farkında hastalıkları bahane edip sürekli ilgi istiyor. Her gün hastalık anlatır her gün çok yorgun olduğunu kolunu kaldıramadığından falan bahsediyordu. Kendi aspratörünü sildi bir gün 2 gün yattı yorgunluktan. Öyle bir durum yani... Bu sırada görümcemin de hamile olduğunu öğrendik. Bu durumda ben de bu hasta (!) kadını ve hamile görümcemi temizlik için çağırmaktan vazgeçtim haliyle. Bu durumu eşimle konuştum ama eşim bir şey olmaz annem gelir dedi.
Bir gün kvde görümcem ve ben bu konuyu konuştum. Görümcem kadın çağırsana dedi. Kv de hak verdi. Ben ama eşimi ikna edemiyorum dedim kadın çağırmak istemiyor, annem yapar diyor dedim. Konu kapandı orada. Birkaç hafta sonra ben eşimin gergin olduğu bir zamanda ben tekrar konuyu açtım ve bu konu araya gitti eşim sinirle kadın madın yok kirli kalsın ev ben dert etmiyorum. Ya annem gelsin ya da kirli kalsın dedi.
Ben de kvye anne oğlunu ikna edelim. Sen yapamam de bari de kadın çağıralım sen de hastasın. Evin temizlenmesi laızm dedim. Tamam dedi. Biz hep birlikte ymeke yerken kv birden bana dönüp bence kadın çağırma 600 tlye geliyolarmış boşa masraf dedi. Beynimden vurulmuş döndüm. Görümcem kolunu sıktı. Ben fiyat alırım diye geçiştirdim. Başbaşayken naptın anne biz böyle mi konuştuk dedim. Ay ben unuttum aklımdan çıktı kusura bakma dedi. Bu duruma çok sinir oldumu belirttim. Kusura bakma dedi konu orada kapandı. Sitem ettim biraz.
Daha sonra eşimle konuyu sakince konuşunca tamam o zaman kadın çağır dedi. Bu arada kayınvalideme de ben eşimi ikna ettim dedim. O da aslında annenle ikimiz yavaş yavaş yapardık dedi. Ama bunu söylerken de ne kadar hasta olduğunu anlatmaya devam diyordu.
Eşimi aramış ben diyorumki annesiyle mutfağı temizleyelim demiş. Ama ben hiç oralı olmamışım falan demiş. Ben D eçok sinirlendim çünkü annesi resmen ikili oynuyor hem hastayım diyor ben evimi bile temizleyemez diyor hem de eşime temizlemek istediğini söylüyor.
Bugün eşim tekrar aradı annem cts günü görümcemi alıp temizliğe gelmek istiyormuş dedi. Eşim de planı benimle yapması gerektiğini beni aramasını söylemiş (henüz beni aramadı) karışmam ben demiş.
Yani şimdi bu kadın ne yapmaya çalışıyor? Biz eşimle kadın çağırma konusunda anlamışız. Sen nrdne karışıyorsun? Ayrıca sadece mutfak dolaplarını silmekle dipköşe yapılmıyor. Aklımı kaybedicem. Ben bu durumda nasıl davranmalıyım? Sinirden kafam çalışmıyor hormonlar da etkiliyor.

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,
Öncelikle biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın detaylı anlatmak istedim. Biraz kendimden bahsedip beni sinir eden olayı anlatmak istiyorum. Nasıl davranmalıyım sizce? Sağlıklı düşünemiyorum görüşlerinize ihtiyacım var.
Ben 34 haftalık hamileyim. 2 hafta öncesine kadar çalışıyordum. Erken doğum riski var. Doğal olarak hem hamilelik hem de işin yoğunluğu eve dip köşe temizlik yetiştirememiştim. Eşime yardımcı bir kadın tutmak istediğimi söyledim. Eşim ise annem ve kardeşlerim sana yardım eder masraf etmesek onlara söylesek dedi. Ben de kabul ettim. Biz de konuyu kayınvalidem ve görümcemle konuştuk. Bu arada kayınvalidem ile arama mesafe çizmeye çalışıyorum. Sürekli evliliğimize dahil olmaya çalışıp sürekli içiçe olmak istiyor. Bununla ilgili zaten soğuma politikası izliyorum. Kendisi de bu durumun farkında hastalıkları bahane edip sürekli ilgi istiyor. Her gün hastalık anlatır her gün çok yorgun olduğunu kolunu kaldıramadığından falan bahsediyordu. Kendi aspratörünü sildi bir gün 2 gün yattı yorgunluktan. Öyle bir durum yani... Bu sırada görümcemin de hamile olduğunu öğrendik. Bu durumda ben de bu hasta (!) kadını ve hamile görümcemi temizlik için çağırmaktan vazgeçtim haliyle. Bu durumu eşimle konuştum ama eşim bir şey olmaz annem gelir dedi.
Bir gün kvde görümcem ve ben bu konuyu konuştum. Görümcem kadın çağırsana dedi. Kv de hak verdi. Ben ama eşimi ikna edemiyorum dedim kadın çağırmak istemiyor, annem yapar diyor dedim. Konu kapandı orada. Birkaç hafta sonra ben eşimin gergin olduğu bir zamanda ben tekrar konuyu açtım ve bu konu araya gitti eşim sinirle kadın madın yok kirli kalsın ev ben dert etmiyorum. Ya annem gelsin ya da kirli kalsın dedi.
Ben de kvye anne oğlunu ikna edelim. Sen yapamam de bari de kadın çağıralım sen de hastasın. Evin temizlenmesi laızm dedim. Tamam dedi. Biz hep birlikte ymeke yerken kv birden bana dönüp bence kadın çağırma 600 tlye geliyolarmış boşa masraf dedi. Beynimden vurulmuş döndüm. Görümcem kolunu sıktı. Ben fiyat alırım diye geçiştirdim. Başbaşayken naptın anne biz böyle mi konuştuk dedim. Ay ben unuttum aklımdan çıktı kusura bakma dedi. Bu duruma çok sinir oldumu belirttim. Kusura bakma dedi konu orada kapandı. Sitem ettim biraz.
Daha sonra eşimle konuyu sakince konuşunca tamam o zaman kadın çağır dedi. Bu arada kayınvalideme de ben eşimi ikna ettim dedim. O da aslında annenle ikimiz yavaş yavaş yapardık dedi. Ama bunu söylerken de ne kadar hasta olduğunu anlatmaya devam diyordu.
Eşimi aramış ben diyorumki annesiyle mutfağı temizleyelim demiş. Ama ben hiç oralı olmamışım falan demiş. Ben D eçok sinirlendim çünkü annesi resmen ikili oynuyor hem hastayım diyor ben evimi bile temizleyemez diyor hem de eşime temizlemek istediğini söylüyor.
Bugün eşim tekrar aradı annem cts günü görümcemi alıp temizliğe gelmek istiyormuş dedi. Eşim de planı benimle yapması gerektiğini beni aramasını söylemiş (henüz beni aramadı) karışmam ben demiş.
Yani şimdi bu kadın ne yapmaya çalışıyor? Biz eşimle kadın çağırma konusunda anlamışız. Sen nrdne karışıyorsun? Ayrıca sadece mutfak dolaplarını silmekle dipköşe yapılmıyor. Aklımı kaybedicem. Ben bu durumda nasıl davranmalıyım? Sinirden kafam çalışmıyor hormonlar da etkiliyor. Bu kadına haddini bildirmek istiyorum
Hem mesafeli olmaya çalışıyorsunuz hem de temizlik için gelmesini kabul ediyorsun . Ne şiş yansın ne kebap 😒.

Ev temizlenecekse neden eşiniz karar veriyor?
Madem eşinizle ikiniz temizleyin , resmen bir temizlik olay olmuş.

Hamilesiniz, çalışan kadınsınız, kendi kazandığınız paradan temizlik yardımı almak için eşinize o kadar dil dökmek zorunuza gitmedi mi?
Konuyu bu kadar dallanıp budaklandiran bizzat eşiniz.
O vermis annesinin eline karışıp, yönlendirme hakkını, aralarında konuştuklarını nereden bileceksiniz?
Yine asıl göz ardı edilip kayinvalideye bilenilmiş.

Mesafe koymaya çalışıp, onun temizlik yapmasını baştan kabul etmeniz bile hata zaten.

Son düzenleme:
Ya sizin evinizin temizliği neden sülale meselesi oldu? Yardımcı çağıracaksanız çağırın parasını verin, çalışan kadınsınız onay mı bekliyorsunuz. Kayınvalideyle mesafeli olayım ama işimi de görsün zihniyeti.

Hem mesafeli olmaya çalışıyorsunuz hem de temizlik için gelmesini kabul ediyorsun . Ne şiş yansın ne kebap 😒.

Ev temizlenecekse neden eşiniz karar veriyor?
Madem eşinizle ikiniz temizleyin , resmen bir temizlik olay olmuş.
Eşim masraf olmasın diyince bir şey diyemedim. Yani o an mantıklı gelmişti bana temizlerim demiştim ama ağırlaşınca vr kv sürekli hasta olduğundan bahsedince vazgeçtim.

Temizlik anlayışlarımız biraz farklı ben ben çok detaylı istiyorum. Eşim ise çok üstün körü temizlik yapar. Eşim temizliğe yarım eder karışır ama çok da detaylı yapamaz.

Allah kimseye eşiniz gibi evlat vermesin. Kendi evinin pisliğini yaşlı annesine temizletmek istiyor. Bakıp büyüttüğü yetmemiş kadının herhalde :işsiz::işsiz: sizde çalışan kadın olarak ciddi anlamda pasifsiniz. Eşinizi ikna etmek için verdiğiniz çabadan belli🤷‍♀️ Ayrıca hem kadınla mesafeli olayım hemde işimi yapsın nasıl bir zihniyet!! Kusura bakmayın sizde iyi niyetli gelmediniz bana
Eşim ise annem ve kardeşlerim sana yardım eder masraf etmesek onlara söylesek dedi. Ben de kabul ettim. Biz de konuyu kayınvalidem ve görümcemle konuştuk. Bu arada kayınvalidem ile arama mesafe çizmeye çalışıyorum.

Eşim masraf olmasın diyince bir şey diyemedim. Yani o an mantıklı gelmişti bana temizlerim demiştim ama ağırlaşınca vr kv sürekli hasta olduğundan bahsedince vazgeçtim.

Temizlik anlayışlarımız biraz farklı ben ben çok detaylı istiyorum. Eşim ise çok üstün körü temizlik yapar. Eşim temizliğe yarım eder karışır ama çok da detaylı yapamaz.
Hem pastam dursun hem karnım doysun olmaz .

Al işte yine gerizekalı bi koca
Adam niye uğraştırıyorsun kadını çağırsana temizlik elemanı 40 kre konuşturuyor yok anam yapsın yok bacım valla yıldık bu bu adamlardan be
Kaynana zaten hangi bayraga selam verdiği belli değil klasik kaynana
Allah yardımcınız olsun :KK43:

Mevzuyu döndürüp döndürüp onlara yansıtmanız hata olmuş.
Hem çok karışıyorlar diyorsunuz, hem de eve temizlik için onları eşinizin istemesine müsade ediyorsunuz, temizlikten eşinize ne, he çok ilgileniyorsa bir zahmet kendisi yapsın.
Evet kayınvalideniz sinir bozmuş biraz ama en başta eşinizle sizin aranızdaki diyalog sıkıntılı, mevzu temizlikse eşiniz ağzını kapasın mümkünse.
Şu konumda ben kimsenin gelmesini istemem, bir görevli çağırırım.

E madem gelmeye karar verebilmişler bırak gelsinler, temizleyebildikleri kadar temizlesinler gitsinler o gün annenizi de çağırın 4 kişi 1 günde bitirirsiniz. Mesafe koymak istiyorsanız eşiniz ilk söylediğinde hayır gerek yok demeliydiniz. Muhtemelen bir daha böyle bişey olmaz onlar da çok meraklı değiller temizlik yapmaya, belli.

Öncelikle insanlara iş yaptırarak mesafe koyamazsınız. Normal olan temizliğe kadın alacağınızı bile önden söylememeniz ha laf açılır o ayrı sizinki resmen onay beklemek.

Ayrıca annesine bu kadar iş yaptırmaya meraklı adam olur mu ya. :KK57: En son anne arayıp gelelim dediğinde gelmenize gerek yok, kadın gelecek deyip kestirip atmalıydı eşiniz. Don lastiği gibi uzatmış.

Kayınvalidenizi de tehlikeli buldum sizle ayrı konuşup oğlunun yanında apayrı konuşması çok fesatça. Acilen kocaman bi mesafe konmalı merhaba nasılsınızdan çok da ileri gidilmemeli bence.

Hayırlı doğumlar. :KK68::KK68:

Eşiniz niye bu konuda bu kadar ısrarcı ki. Hatta niye bu kadar karışıyor. Çalışan bi kadınsınız, bunun kararını verebilirsiniz. Tabi eşlere haber vermek gerekir ama bu kadar değil ya bu kadar olmamalı. Ne size merhameti var ne kendi annesine. Ayrıca siz de hem mesafe isteyip, hem temizliğe çağıramazsınız. İkisinden biri olmalı. Temizliğinizi yaparsa herşeye de karışır yani.

Evimin detaylı temizliğe ihtiyacı var eşim biraz üstten temizlik yapıyor. Temizlik anlayışımız farklı.
Adi üstünde iste, detayli temizlik. Mesafe koymaya calistigim kayinvalide gelip dolaplarimi esyalarimi evimin detayini kurcalayacagına bir aylik maasim gitsin daha iyi

Allah kimseye eşiniz gibi evlat vermesin. Kendi evinin pisliğini yaşlı annesine temizletmek istiyor. Bakıp büyüttüğü yetmemiş kadının herhalde :işsiz::işsiz: sizde çalışan kadın olarak ciddi anlamda pasifsiniz. Eşinizi ikna etmek için verdiğiniz çabadan belli🤷‍♀️ Ayrıca hem kadınla mesafeli olayım hemde işimi yapsın nasıl bir zihniyet!! Kusura bakmayın sizde iyi niyetli gelmediniz bana
Mesafeden kastım normal bir ilişki istiyorum kayınvalidemle birarada oturmak isteyen her işi birlikte yapmamızı bekleyen bir insan. Temizlikte bana yardımcı olmak istemesini normal karşıladım. Soğuk ve kötü ilişkimiz olsun istemiyorum sakin, normal mesafede bir ilişki istiyorum. Yani tamamen konuşmamak ya da tamamen görüşmemek gibi bir niyet yok zaten sınırlarımızı bilelim yeter

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X