Bu nasil ASK ?

Dnzhndn

Ankara..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2020
33
7
Arkadaslar 5yillik evliyim. Cok severek evlendik ve 4yasinda bir oglum var. Esimim beni hala cok sevdigni biliyorum. Yani cinsellik derseniz hat safhada bir sikintimiz yok.fakat son 1 yildir nerdeyse haftadabir kavgaediyoruz.ben ozel egitim ogretmeniyim. Yani sira muzik yapiyorum sosyal ve oldukca sayginbir cevrem var seviliyorum. Ama benim esim Beni buaralar surekli bastirmaya calisiyor. Yoksaygili davranmiyormusum ona karsi yok dilim pabuc gibiymis herlafina cevap veriyorum. Yok bir cocigumuzvar onabile bakamiyosun yok onunbunun karisi soyle yapiyor vs.. kiyaslamalar psikolojil siddet nederseniz diyin artik
Oysaki ona nekadar degerverdigimi enaz cocigumkadar onunla ilgilendigimi ustune titredigimi cok iyi biliyor.ama istiyorki o bilaf diyince Ben susayim erkek gibi benimle disedis kavga ediyosun kadin susar biradim geri durur diyor. Yani anlayacaginiz ben senin ohallerini istemiyorum ben nasil istiyorsam oyle biri ol diyor pasam. Ve dunki kavgamizda yine butarz seyler yuzunden oldu bende evet enaz onu kadar bagirip cikisiyorum cunku yoruldum beni surekli bir kaliba sokmak istemesinden olmadigim bir kisilige sokmak istemesinden duygularimi bastirmasindan yoruldum.ve artik dahafazla konusuyorum beni de duy diye bagiriyorum benimde isteklerim var amasana hic sart kosmuyorum bahanebulmuyorum bende insanim ve benim hislerimi kisiligimide gor diyorm.bak iste olmuyo biz konusamiyoruz seninle dedi ve p.tesi gunu evden gidicem dedi. Gitsin istiyorum ama bir yanimda istemiyor cok saskinim. Askimiza sevgimize cok uzuluyorum

Koronadan dolayı hangimizin psikolojisi sağlam kaldı ki? Bence geçici bir süre. Ama sabredip sabretmemek size kalmış.

Kadınlaea saygısı yok belli.. 5 yıllık evlilik öncesi de vardır. Hep böyle miydi?

kendi işi mesleği ne ? Eğitim durumu ne? Daha fazla mı maaş alıyorsunuz? Üstün olduğunuz bişeyler var muhakkak. Bu laflar ezik psikolojisini yansıtıyor.

Pandemiden sonra mi boyle oldu en basindan beri boylemiydi?
Aslinda hepbi beklentisi vardi encok zorunagidende benim onunla susmadan tartismam oluyor. Sendensaygi brkliyorum ben konusunca sus diyor. Bnde yapamiyorum cunku hep bnazit seyler soyluyor

Toparlanır diye düsündüm ben aslinda biraz farkına mi varsa acaba sizsizligin bilemedim..
Ayrıca kıyasa girmesi cok cirkin.Güclü kadin görünce her zaman sigindiklari laf erkeklerin.."Kadin bir adim geride duracak"
Peh.

Kadınlaea saygısı yok belli.. 5 yıllık evlilik öncesi de vardır. Hep böyle miydi?

kendi işi mesleği ne ? Eğitim durumu ne? Daha fazla mı maaş alıyorsunuz? Üstün olduğunuz bişeyler var muhakkak. Bu laflar ezik psikolojisini yansıtıyor.
Unuversite mezunu kendini yetistirmis akilli bilgedir esim aslinda. Benzaten cocuktan dolayi calisamiyorum kendimi ise yaramaz hissediyorum cogu zaman birde ustune bana busekilde yuruyunce tutamiyorum kendimi.cunku birkadin neyapmasi gerekiyorsa eksiksiz hatta fazla fazla veriyorum ona ama dahasinida istemesi beni farkli bir insan psikolojisine sokmaya calismasi dayanilmaz bazen terligi alip agzina burnuna heryerine vurasim geliyor 😏

Kadın dediğin susmalı, bir adım geride durmalı, erkeğine saygıda kusur etmemeli, erkeğine cevap vermemeli.... Bu kafada olan biri aşktan sevgiden ne anlar. Adam dibine kadar cinsiyetçi. Madem öyle ona göre bir kadın bulsaymış. Sizin gibi eğitimli, sosyal, entelektüel kadınlarla ilişki kurup ben bunu değiştiririm, istediğim kalıba sokarım demekle olmuyor işte. Adamın zihniyeti berbat. Evlilik ve aşk eşitlik gerektirir. Hiç kimse 10 cm çıkıntısı var diye bizden üstün değildir. Evin reisi yoktur, kadın erkek yan yana durur, biri bi adım geride durmaz, evet tartışma anında alttan alınır, eşler idare edilir ama erkek de kadını alttan alır yeri geldiğinde susar. Seven adam sevdiği kadını destekler, başarılarıyla çalışmalarıyla gurur duyar, zayıf olduğu konularda cesaret verir, sindirmeye yok etmeye çalışmaz. Bunlar yoksa yere batsın o sevgi. Biz kendi kendimizi severiz, erkeğe ihtiyacımız yok.

Kadın dediğin susmalı, bir adım geride durmalı, erkeğine saygıda kusur etmemeli, erkeğine cevap vermemeli.... Bu kafada olan biri aşktan sevgiden ne anlar. Adam dibine kadar cinsiyetçi. Madem öyle ona göre bir kadın bulsaymış. Sizin gibi eğitimli, sosyal, entelektüel kadınlarla ilişki kurup ben bunu değiştiririm, istediğim kalıba sokarım demekle olmuyor işte. Adamın zihniyeti berbat. Evlilik ve aşk eşitlik gerektirir. Hiç kimse 10 cm çıkıntısı var diye bizden üstün değildir. Evin reisi yoktur, kadın erkek yan yana durur, biri bi adım geride durmaz, evet tartışma anında alttan alınır, eşler idare edilir ama erkek de kadını alttan alır yeri geldiğinde susar. Seven adam sevdiği kadını destekler, başarılarıyla çalışmalarıyla gurur duyar, zayıf olduğu konularda cesaret verir, sindirmeye yok etmeye çalışmaz. Bunlar yoksa yere batsın o sevgi. Biz kendi kendimizi severiz, erkeğe ihtiyacımız yok.
👏👏👏 ayni dusuncedeyim kesinlikle

Avcı ruhu işte. İstedikleri kadını bulunca zevki kalmayacak, tersi birini bulup değiştirince ilkel dürtüleri doyacak.

Konu sahibi, sal anam nereye gidiyorsa gitsin. Gitmez ki, yokluğu ile korkutur anca. Boş yere panik atak olmaya değmez, gidersen ne ala gitmezsen mualla de geç. Sakın oyununa gelip egosuna sponsor olma.

Avcı ruhu işte. İstedikleri kadını bulunca zevki kalmayacak, tersi birini bulup değiştirince ilkel dürtüleri doyacak.

Konu sahibi, sal anam nereye gidiyorsa gitsin. Gitmez ki, yokluğu ile korkutur anca. Boş yere panik atak olmaya değmez, gidersen ne ala gitmezsen mualla de geç. Sakın oyununa gelip egosuna sponsor olma.

Avcı ruhlarını sevdiklerim =)) Gitsinler mağarada yaşasınlar =)) Kesinlikle gitmez bu adam. Bir süre sonra ya kadını değiştirmeyi başarır ya da kabullenir oturur. Konu sahibi, ben sizin yerinizde olsam pasif direniş gösteririm bu adama =) Kavga etmeyin, çatışmayın, bildiğinizi okuyun, duymazdan gelin, sınır çizin, gidecem diyince sen bilirsin ben buyum, evlenirken seni kandırıp kendimi başka türlü tanıtmadım diyin.

X