Bu saatte iyice taktım

Cok sasiriyorum, insanin kendi evinde rahat rahat yasamasi varken cocugunun evi bile olsa nasil bu kadar uzun sure kalip rahat edebiliyor? Keske siz esinize kiyamadim gelsinler demeseydiniz. Isi en bastan sıkı tutmak gerekiyor. En bastan bu kadar rahatlik verirseniz sonra iyice bas edemezsiniz. Varsin soguk desinler, mesafeyi koruyun.

Şimdi şöyle vajinismus sıkıntım var ve viz bunu yeni yeni 2-3 haftadır atlattık haliyle hemüz sık ilişkiye girmeye başlamamıştık. tatil olanı asla işe yaramaz. Mayısta geldiğinde biz 5 gün tatile gitmiştik döndüğümüzdr hala evdeydi. Şuan tatile gidiyoruz dersek daha dazla kalır evde . İyi yabancı değilim siz gidin ben evdeyim der
Eşınle bırlıkte oldunuzmu . Mısafır geldıler ev kucuk zaten olmaz gıbı duruyorda. Eşine kesınlıkle yaklasma oda ıyıce bu evde mısafır olmayacagını rahat edemedıgınızı anlasın. Yenı evlı illa kafasına ıyıce dank eder 😅

Düsüncesiz insanlar! Kovun evden. Patlicanlarini salcalarinida ver ellerine. Hic sevmem yatili misafir kimss kusura bakmasin rahatimi bozamam.

Şöyle eşim 15 senedir yalnız yaşıyor zaten uzakta yaşamış yaniS ama maalesef bekarken de aynı muhabbetler vardı. Biz sevgiliyken görüyordum yani sık sık gidip uzunca kalıyordu. Ve şuan aynı adetini sirdürmeye çalışıyor. Bekarken gidiyordun oğluna yeme içme temizlşk yapkylrfun anlarım da şimdi ne alaka yani aynı şekilde basıl devam ettirmeye çalışıyorsun
İyi de o zaman bekarmis şimdi siz varsınız sizin eviniz orası aynı zamanda.
Eşiniz konuşacak biraz birbirimize alisalim diyecek, işlerimiz yoğun diyecek, tatillerde gidip gelelim diyecek.
Yani eşiniz de ana kuzusu malesef.
Benim anne babam 17 saatlik yolu arabayla bana kışlık getirmek için gelecek kafayı mı yediniz siz derdim asla müsaade etmezdim.
Alışmış o da hep anne babasının elinin üstünde olmasına.
Sınır çizmezseniz çok çekersiniz.
Birde kv yazın sizin şehirde olacakmış ya mesela kalacak yer falan ayarlamış mi ?
Yani neye istinaden buna karar vermiş ?
Şimdiden onun da önünü kesin.

Şimdi siz davet etmişsiniz üstelik mutlu olsunlar diye 10 gündür fır dönmüşsünüz. Bu insanlar evde iş yapıyor, yemeğinizi hazırlıyor. Belki de “ne iyi oldu da geldik, çocuklara bir faydamız dokunuyor” diye düşünüyorlardır. Ben olsam öyle düşünmem de, var işte öyle insanlar.
Yorgun geldiğinizi, kayınpederin yanında rahat edemediğinizi, evliliğe alışma aşamasında olduğunuzu, mutfağınızda yemek yapmayı özlediğinizi, başınızın üstünde yerleri olduğunu ama sık ve uzun süreli misafirliklerden hoşlanmadığınızı söyleyebilirsiniz. Kırılırlar belki biraz ama en azından kavga dövüşten iyidir. Şu an izleyeceğiniz yol sizi ancak oraya götürür çünkü.

Şimdi siz davet etmişsiniz üstelik mutlu olsunlar diye 10 gündür fır dönmüşsünüz. Bu insanlar evde iş yapıyor, yemeğinizi hazırlıyor. Belki de “ne iyi oldu da geldik, çocuklara bir faydamız dokunuyor” diye düşünüyorlardır. Ben olsam öyle düşünmem de, var işte öyle insanlar.
Yorgun geldiğinizi, kayınpederin yanında rahat edemediğinizi, evliliğe alışma aşamasında olduğunuzu, mutfağınızda yemek yapmayı özlediğinizi, başınızın üstünde yerleri olduğunu ama sık ve uzun süreli misafirliklerden hoşlanmadığınızı söyleyebilirsiniz. Kırılırlar belki biraz ama en azından kavga dövüşten iyidir. Şu an izleyeceğiniz yol sizi ancak oraya götürür çünkü.
Öyle yapalım. Yarın ben yine işten gelir gelmez odama çekilşrim. Eşimde açık açık konuşsun eşim rahat etmedşpi için odaya çekilştor va diye

Yatili misafiri cok severdim evlenene dek.
Evlendikten sonra her yatili misafir evliligimize bir yara birakip gitti.

O yuzden haklisiniz.

Ne yapacaginiza gelince surat asip oturacaksiniz, yapılan yemegi yemeyeceksiniz gibi gibi pasif agresif tepkilerle derdinizi anlamalarini bekleyeceksiniz ama siz tatildeyken evinizde kalma rahatligi gösteren kisi kendini misafir olarak gormuyordur, haliyle bu tavri anlarlar mi, bilemedim.

Yatili misafiri cok severdim evlenene dek.
Evlendikten sonra her yatili misafir evliligimize bir yara birakip gitti.

O yuzden haklisiniz.

Ne yapacaginiza gelince surat asip oturacaksiniz, yapılan yemegi yemeyeceksiniz gibi gibi pasif agresif tepkilerle derdinizi anlamalarini bekleyeceksiniz ama siz tatildeyken evinizde kalma rahatligi gösteren kisi kendini misafir olarak gormuyordur, haliyle bu tavri anlarlar mi, bilemedim.
Ben o tavrı iki gündğr gösteriyorum yani karşımda 5 yaşınds çocuk olsa anlardı o saniye kalkıp çıkardı bu evden. Anlamaması imkansız gibi geliyor, geriye bi seçenek kalıyor, anlıyor ama umru değil. Siz birinin evindesinşz , o kişi iki üç gün boyunca gündüz gece fark etmez hep odasında kalıyor sadece khvaltıya on dk gelip odasına çekilşyor. Sohbet etmiyor , sorunuza bile cevap vermiyor, dokunsan ağlicak modda, uzanamadıpım içib yorgunum diyor size . Sizin anlamamaya imkanınız olur mu? Ya da o evde durma grurusuzluğunuz olur mu? Eğer tüm bunlara rağmen hala pişkince kalıyorsa bilerek yapıyor vaşka açıklaması olamaz çinkü

Ben o tavrı iki gündğr gösteriyorum yani karşımda 5 yaşınds çocuk olsa anlardı o saniye kalkıp çıkardı bu evden. Anlamaması imkansız gibi geliyor, geriye bi seçenek kalıyor, anlıyor ama umru değil. Siz birinin evindesinşz , o kişi iki üç gün boyunca gündüz gece fark etmez hep odasında kalıyor sadece khvaltıya on dk gelip odasına çekilşyor. Sohbet etmiyor , sorunuza bile cevap vermiyor, dokunsan ağlicak modda, uzanamadıpım içib yorgunum diyor size . Sizin anlamamaya imkanınız olur mu? Ya da o evde durma grurusuzluğunuz olur mu? Eğer tüm bunlara rağmen hala pişkince kalıyorsa bilerek yapıyor vaşka açıklaması olamaz çinkü
Banane gelindir sabaha kadar surat asaın umrumda değil oğlumun evidir moduna girmiştir diye rüşünüyorum. Başka aklıma hiövir ley gelmiyor. Çünkü anlamaması için karşındakinin 1 yaşında falan olması lazım

Ne iyi oldu da geldik çocuklar rahat etti tarzı bir düşünceye kapılcağına asla inanmıyorum. Onun aklı fikri gezmede hirilerinde kalmada. Sadece bende kalmıyor ki gitmedik ev gitmedik yer bırakmıyor . Evinde oturmuyor giç kısacası. Ve hepte umrumda değil hiçbir şey modunda. Oh iyi calla senin umrunda olmicak diye sen hayayı twkmicaksın diye sen keyfine takmicaksın diye başkalarının ağzına sıçıyorsun ne güzel hayat ya

İyi de o zaman bekarmis şimdi siz varsınız sizin eviniz orası aynı zamanda.
Eşiniz konuşacak biraz birbirimize alisalim diyecek, işlerimiz yoğun diyecek, tatillerde gidip gelelim diyecek.
Yani eşiniz de ana kuzusu malesef.
Benim anne babam 17 saatlik yolu arabayla bana kışlık getirmek için gelecek kafayı mı yediniz siz derdim asla müsaade etmezdim.
Alışmış o da hep anne babasının elinin üstünde olmasına.
Sınır çizmezseniz çok çekersiniz.
Birde kv yazın sizin şehirde olacakmış ya mesela kalacak yer falan ayarlamış mi ?
Yani neye istinaden buna karar vermiş ?
Şimdiden onun da önünü kesin.
Onun yazın gelip bende kalması demek benim bu evi terk etmem demek. Eşime direkt bunu döylerim . Ben bu evden çıkar giderim derim ki çıkar giderim de . Sonrw birlikte yaşasınlar napıyorlards yapsınlar

Onun yazın gelip bende kalması demek benim bu evi terk etmem demek. Eşime direkt bunu döylerim . Ben bu evden çıkar giderim derim ki çıkar giderim de . Sonrw birlikte yaşasınlar napıyorlards yapsınlar
Ki daha yaza gelene kadwr ben şuanki meseleyi normal bir şekilde atlatabileceğimi sanmıyorum. Ben kendimi daha dazla tutamıyorum sadece kocmadım yani normal hiri olsaydı kovmaktan beter ettiğimin farkına varırsı. Ama ben artık iyice doldum kendimi tutamıyorum ve daha kaç gün sadece odama çekilerek duragilirşm bilmiyorum ama evinize gidin dememe ramak kaldı. Kıyametler kopacak vibi iki tüne diye düşğnğyoeum

Haklisiniz.

Iste o yuzden dedim, siz evde yokken evinizde kalmaya devam edebilmesi zaten kendisini misafir gormediginin kaniti.

Haliyle bu tavirlarin bi anlami olmayabilir, bu tavirlari evin ergen genc kizinin tepkileri gibi değerlendirip gulup geciyor bile olabilirler.

O kadar iyi anlıyorum ki seni... Kayınvalidem çok iyi biridir ama gelince gitmek bilmezdi aslaaa aslaaa. O yüzden gel demek istemiyordum. 10 yıllık evliyim. Artık eşim biliyor huyumu geliş dönüş biletlerini bir alıyor. Senin en büyük sıkıntı arabayla gelmişler.

Bence hatayı nerede yapıyoruz biliyor musun ayıp olur diye konuşmamakta. Güzel bir dille, anne iyiki geldiniz, bir sürü de zahmetler etmişsin, eve geliyorum yemeğim sıcak hazır bunlar çok güzel şeyler, eline emeğine sağlık. Ama henüz evimize alışma sürecindeyiz, evimizde çok küçük. Gelmeniz mutluluk verici ama süreç uzadıkça gerginlik hissediyorum. Evimde kendi başıma da kalmak istiyorum. Keşke aynı şehirde olsaydık hem daha sık hem de kendi özel alanlarımızı koruyarak birlikte olurduk. Ama bu şekildeki misafirlikleri biraz daha kısa tutarsanız daha güzel ve tadında olur herşey deyin. Sonra yine kaynana ovun. Sandviç metodu uygulayın 😅

Ben böyle zamanlarda da asla eşimle sevismem. Evde yabancı birileri varken rahat edemiyorum derim. Oysa umurumda olmaz kim var kim yok ama adamı da harekete geçiren etkenlerden biri bu oluyor. Yapacak birşey yok...

On yıllık gelinden yeni geline öneriler olmuş olsun :)) ben bu konuşmayi kaynanamın bana geldiği ikinci haftada ailecek korona olduğumuzu ve iki hafta daha birlikte kalmak zorunda olduğumuz zamanda yapmıştım 🤣 keşke test vermeden konussaymisim. 7 yaşındaki oğlum bile yarım yamalak konuşmayı dinleyip ama anne iki hafta mecbur birliktesiniz demişti 🤣🤣 artık eskisi gibi uzun kalmıyor. Ama bazı kafasına göre iş yapmaları var bir dahaki konuşma ona özel olacak 🤣

Eşine de mutlaka soyle, ben bireysellige önem veriyorum. Kendi kişisel alanım çok kıymetli. Anneni severim ama kendi annemde olsa bu kadar uzun süre kimseyle yapamam şeklinde konuş mutlaka. Ben ilk cocuguma doğuma giderken artık evde biri daha mı olacak diye tedirgin olan bir yapidaydim. Yavru kuşum iyiki doğmuş. Şu an beş kişilik bir aileyiz 😅 boyle de iyiyiz. 4 günden fazla bir kişiye daha tahammül edebilir miyim emin değilim. (Ama depremzede dedecigim gelmişti. Dünya kiymetlimdir. Bir ömür kalsa gik demezdim. İhtiyaç halinde eşimin ailesine de laf etmem. Ama gel gitme bütün düzen alt üst bana olmuyor).

Kendimi bu şekilde ifade edince eşimde beni anladı. Giderim gelmem asla annenle otur o zaman deyince bir işe yaramıyor. En güzeli de herşeyi açık açık demek. Ben üzülüp dert edecegime o düşünsun. Sonuçta bir saygısızlık yok ortada. Aman ayıp olmasın diye kendimizi mahvediyoruz.

ay zor işin valla eşinle konuşman lazım bunu
Konuştum o da çok haklı olduğumı söylüyoe . Açık açık gidin dersem hoş olmaz ama istiyorsan diyeyim kendini bu denli üzeceksen dedi söylim gitsinler yapcak bi şey yok dedi . Buna da şuan cebap vermedim o şekilde de olur mu bilmiyorum. Keşke karşımda anlayışlı insanlar olsaydı da en azından ben belli edince gitsekerdi bunlara gerek kalmasaydı

Eşine de mutlaka soyle, ben bireysellige önem veriyorum. Kendi kişisel alanım çok kıymetli. Anneni severim ama kendi annemde olsa bu kadar uzun süre kimseyle yapamam şeklinde konuş mutlaka. Ben ilk cocuguma doğuma giderken artık evde biri daha mı olacak diye tedirgin olan bir yapidaydim. Yavru kuşum iyiki doğmuş. Şu an beş kişilik bir aileyiz 😅 boyle de iyiyiz. 4 günden fazla bir kişiye daha tahammül edebilir miyim emin değilim. (Ama depremzede dedecigim gelmişti. Dünya kiymetlimdir. Bir ömür kalsa gik demezdim. İhtiyaç halinde eşimin ailesine de laf etmem. Ama gel gitme bütün düzen alt üst bana olmuyor).

Kendimi bu şekilde ifade edince eşimde beni anladı. Giderim gelmem asla annenle otur o zaman deyince bir işe yaramıyor. En güzeli de herşeyi açık açık demek. Ben üzülüp dert edecegime o düşünsun. Sonuçta bir saygısızlık yok ortada. Aman ayıp olmasın diye kendimizi mahvediyoruz.
Eşimin anlamasında nir sorun yok ki evet anladım ve zaten anlıyor ve haklı olduğumu da söylüyor ama o da nasıl bir yol izliceğini vilmiyor

Konuştum o da çok haklı olduğumı söylüyoe . Açık açık gidin dersem hoş olmaz ama istiyorsan diyeyim kendini bu denli üzeceksen dedi söylim gitsinler yapcak bi şey yok dedi . Buna da şuan cebap vermedim o şekilde de olur mu bilmiyorum. Keşke karşımda anlayışlı insanlar olsaydı da en azından ben belli edince gitsekerdi bunlara gerek kalmasaydı
sadece haklı olduğunu söylemesi yetmez ki yani bişeyler yapılması lazım

X