Aile Planlaması Bu şartlarda hamile kalırmıyım. Hiç istemiyorum:((

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba 2 gün sonra yumurtlamam oldu demişsiniz neye göre emin oldunuz yumurtladgnız günü nasıl anlıyosunuz cevap verir misiniz lütfen

Merhaba 2 gün sonra yumurtlamam oldu demişsiniz neye göre emin oldunuz yumurtladgnız günü nasıl anlıyosunuz cevap verir misiniz lütfen
Ovülasyon testi yaparsanız sizde öğrenebilirsiniz
Genellikle düzenli adet döngünüz varsa mesela 28gunde adet olan bir kadın 14.gün yumrtlama var olarak hesaplanır

Ya kızlar ben nişanlıyım. Nişanlımla ilişkiye girdik yumurtlama haftamdı. Herhangi bi şekilde içime boşalma olmadı. Boşalmasına yakın geri çekildi dışarı boşaldı ama yumurtlama döneminde olduğum işin tedirginim sizde hamile olabilir miyim kasıklarım ve göğüslerim ağrıyor adetime daha 1 haftadan fazla var

Kızlar merhaba. Yaklaşık 4,5 aydır evliyim. Geçen hafta tatildeydik. Normalde eşim hem titiz hemde düzenlidir. 2 sene çocuk düşünmüyorduk. Hem ev hem araç kredimiz vardı. 2 sene içerisinde her ikiside bitecekti. Eşim adetimin 10. ve 17. günleri geri çekilerek dışarı diğer günler içime boşalıyordu. 4,5 aydır hiç sıkıntı yaşamadık. geçen hafta tatilde iken adetimin 12. gününde ilişkiye girdik. Ben eşimin içime boşaldığını sadece fiziksel hareketlerinden anlıyorum spermi hissedemiyorum. 4.5 aydır bir sıkıntı olmadığı için ilk başlardaki gibi acaba içime boşalırmı tedirginliğide yoktu. Ben eşimin dışarı boşalmasını beklerken eşim üstüme yığıldı. Boşaldın mı yoksa demeye kalmadan boşaldım dedi. Hemen eşimi üstümden atıp tuvalete koştum. Giderken de elim genital bölgemde idi yıkadım ettim ama çok sperm gelmedi içimden. Tabi bağıra çağıra içeri geldim. Allahtan az boşalmışssın dedim ancak bir yanlışlığın var baya geldi dedi neredeyse 3-4 kez attırma oldu dedi. Çok büyük ihtimalle pozisyondandır dedi. Yada penisin vajina içinde boşalma konumu ile alakalıdır dedi. Çok stres yaptım durumu arkadaşlar çünkü ruhen hazırlıklı değilim. Bu ilişkiden 2 gün sonrada yumurtlamam oldu büyük ihtimalle.

Arkadaşlar böyle bir durum başına gelen oldumu geldi ise sonuç ne oldu.? Adetime 1 hafta var aklımda sürekli bu durum var.Pozisyonun , penisin boşalma konumunun ve miktarının hamilelikte bir etkisi varmı? Birde 2 gün önceki spermler hala yaşar mı?

Ablam hemşire ona göre hamileyim. Çünkü hem pozisyon(yüzüstü yatmıştım ve altımda yastık vardı) hemde 12. gün olması elverişli şartların olştuğunu gösteriyor dedi.

Tabi kimse ne olacağını bilmez ancak sizin yorumlarınız nedir arkadaşlar.?

Içine boşalmadıysa korkmana gerek yok canm ama dikkatli olun sonradan pişman olursunuz. :)

Keske sizin yerinizde olsaydim cünkü 3 yil evli olup üstüne polikistik overli olmak cok zor adet düzensizlikleri asiri kilo ve yumurtalikdaki kistler.. bakalim bana nezaman nasip olucak.. bence bukadar stress yapmayin keske istiyen herkes yanlislikla hamile kalsa😞

X