Bu savaşı kazanmaya değer mi?

çok belliydi kocanızın tavrı. gerçekler ne kadar reddetmeye çalışırsanız çalışın tokat gibi çarpıyor suratınıza en nihayetinde. sizde bu durumu en sonunda kabullendiğinize göre bundan sonra ne yapacaksınız? ya kocanıza resti çekeceksiniz ilk başta atıp tutuyordun hayırdır diye ya da yolunuza bakacaksınız. bence önce içinizdeki siniri boşaltın, rahatlayın.

Eşiniz, kvnin onu doldurmasına izin vermeseydi bunların hiç birisi olmayacaktı. Birinin huyu kötüdür anlarım da, biri de onu dengelemeli. Bir kere höt diyecek bu kadar.
Anneler canımız ciğerimiz ama gelinler de cariye değil sonuçta.
Siz bari arada kalmayın artık resti çekin.

Bence sizin zaten bosanmaya niyetiniz yok, ama kendinizi de bu kadar ezdirmeyin. Insan her zaman adaletli olucak. Ortaligi karistiran onun ailesi, neden sizin ailenizle görüsmeyecekmis? Ortaligi katistiran onun ailesi, onun huzursuzlugunu eve tasiyan kendisi. Annesi ablazi ingliz kral ailesi mi, neden hep siz gururunuzu ayak altina alacaksiniz. Herkes kendi delisinden sorumlu. Insan gibi davransalar kimse durduk yere tavir almaz. Vallaha esinize iyi ayar verirdim..madem annem de annem diyor, buyursun bavulunu alip gitsin yanina. Hicbir yerde lafi gecmeyen adam sizin üzerinizden güc denemesi yapiyor

Konunuzu yarım yamalak okudum, burada size "eşiniz sizi savunmuyor/size değer vermiyor" diyen insanlara karşı can hıraş eşinizi savunuyordunuz ne oldu demek istiyorum?
Bu konudan da anlaşıldığı üzere eşiniz sizi savunmuyor, size değer vermiyor.
Eğer boşanmayacaksanız evinize dönün.
Zira bu blöfler bir süre sonra işe yaramıyor, ilişkiler iyice yalama oluyor saygı aradan kalkıp gidiyor.
Boşanacaksanız da 1 yıl dolduktan sonra anlaşmalı boşanın bitsin.

Ben o denge için saygısızlık etmeden uzak mesafeli olmayı tercih ettim. Eşim bunda sakınca görmüyordu taa ki kv onu sürekli arayıp doldurana kadar. Oğluna ve kızına yakın evler almalarını sağlamış. Onun amacı hep iç içe olmamızdı. Bu olmadı. Şimdi eşim bana anne ablamla mutlu olmayıp benle olabilecrğini mi sanıyorsun diyecek kadar kırıcı.
Ablası beni sildiği halde hala gurur yapmamamı isteyecek kadar kör ve saygısız.
Evet evliliğim anne ve ablası yüzünden mahvolacak.
Ama en büyük suç eşimin.
İzin veren o bu mahvoluşa.
Başta dengeyi sağladığını sandı ama annesiyle her konuştukça terazi onlardan yana oldu.

hala anlamıyorsun terazi zaten onlardan yanaydı seni geçiştirip duruyordu.
eşinin bazı söylemlerinin alt metnini biz anladık sen hala kv doldurdu diyorsun
eşinin özü bu.
sen iyiysen iyi eşin sen istediği gibiysen.

Evet hanımlar, öncelikle silahları bırakın, ben geldim. :)
Küçük aralıklarla yaşadığım dengemi bozan konular buraya konu açmak için açmak olarak gözükse de kimse kimsenin içini ve yaşadığını, kaldığı durumu bilemez onun için ricamdır ki yorum yaparken hassas olalım.
En son konumun üzerine olay gittikçe büyüdü ve derinleşti. Görümce ve kv ile iletişimime dahil olmak istemeyen eşim dahil oldu...
Başta hepimize çıkıştı, sözde annesine ve ablasına da. Bana ablası ve annesiyle görüşmezsem yani iyi olmazsam kusura bakmayarak benim ailemle görüşmeyeceğini söyledi.
Her neyse... annesiyle gayet sorunsuz görüştüm ama ablasıyla konuşmamakta kararlıydım.
Yine de aynı ortama eşim hatrına girdim fakat konuşmadım, o da benimle konuşmadı.
Eşim gayet memnundu bu durumdan yani bunda bir sıkıntı görmüyordu ki.
Kaynana doldurana kadar...
Ablanla evde köşe kapmaca oynadı...
Ablan geldiğinde içeri davet etmemiş...
Eşim annemin ameliyat olduğunu söylediğinde araması için annesine, kv cevabı , o benim kızımı ara dediğimde aradı mı?
Ve daha nice iğrençlikler olunca, eşim bana patladı.

Telefonda;
Annemle ablamla aran iyi olmadığında bizim huzurlu olacağımızı mı sandın, onları yoksayıp bizim mutlu olacağımızı mı sandınnn,
Herkesle aran iyi de ablama gelince mi gurur yapıyorsunnn,
Benim için bu dünyada annemden kıymetli kimse yoooook,
Bu saatten sonra 3 nüzde görüşmeyeceksiniz, kimse kimseyle görüşmeyecekkk, hepinizden nefret ediyorummmm,
Gibi sözler söyledi.
Hepinizden nefret nedir? Annesine ablasına çıkışamadığı için aman oğlan gelin taraf olmuş anasına ablasına çıkışıyor gözükmesin kalp krizi geçirmesinler diye eşim beni ezdi.
En başından beri fazla samimiyet ayrılık getirir, saygılı ol yeter diyen adamın bana söylediklerine bakın.
Annemin rahatsızlığından dolayı annemdeyim 2 gün oldu. Bu tartışmadan sonra eşimi aramadım konuşmadım , kafamda bitirmek var. Her ne kadar ailesi olmadığında hiçbir sıkıntımız olmasa da , bana yapılan terbiyesizliklere karşı boyun eğmemi isteyen bana annesine olan sevgisini anlatan adam , ömrüm boyunca bana ne yaşatır ben bilmiyorum.

Hanımlar ben eşimi savunmadım ama ona hep inanmak istedim. İçinde bulunduğu durumu anlamak istedim.

ben ne yapmalıyım?
Bu kadın sana rahat vermez gibi duruyor.

Ben o denge için saygısızlık etmeden uzak mesafeli olmayı tercih ettim. Eşim bunda sakınca görmüyordu taa ki kv onu sürekli arayıp doldurana kadar. Oğluna ve kızına yakın evler almalarını sağlamış. Onun amacı hep iç içe olmamızdı. Bu olmadı. Şimdi eşim bana anne ablamla mutlu olmayıp benle olabilecrğini mi sanıyorsun diyecek kadar kırıcı.
Ablası beni sildiği halde hala gurur yapmamamı isteyecek kadar kör ve saygısız.
Evet evliliğim anne ve ablası yüzünden mahvolacak.
Ama en büyük suç eşimin.
İzin veren o bu mahvoluşa.
Başta dengeyi sağladığını sandı ama annesiyle her konuştukça terazi onlardan yana oldu.
Akıllı adam karısını kimseye ezdirmez
Çünkü yaşamı karısıyla geçecek.
Ama maalesef Türkiye'de erkekler maalesef bu konuda aşırı aileye saplantili.
O yüzden dengeyi saglayamiyorsa kendi bilir.
Tek başına mutluluklar dile ona kök ailesi ile.

Konunuzu yarım yamalak okudum, burada size "eşiniz sizi savunmuyor/size değer vermiyor" diyen insanlara karşı can hıraş eşinizi savunuyordunuz ne oldu demek istiyorum?
Bu konudan da anlaşıldığı üzere eşiniz sizi savunmuyor, size değer vermiyor.
Eğer boşanmayacaksanız evinize dönün.
Zira bu blöfler bir süre sonra işe yaramıyor, ilişkiler iyice yalama oluyor saygı aradan kalkıp gidiyor.
Boşanacaksanız da 1 yıl dolduktan sonra anlaşmalı boşanın bitsin.
Canım, sence boşanır mı? Bu evliliğin içinde ne yaşarsa yaşasın boşanmaz. Blöf yapıyor kendince, ama o adam onu yemez, kayın aile de bunu unutmaz.

Yav he 😄 boşanmaktan korkmak ile hemcinsine paikolojik baskı yapmakta sizin işiniz. Boşanıp ortada başka kadınların kocasına salça olan veya kendinden 20 yaş küçük adamlarla takılan kadınlar geliyor, boşan boşan diyenleri gördükçe. Boşanma gibi kısa yolu seçecek olsam buraya yazmam. Eşimle sıkıntılarımı yazıyorum yaşadığım aşkı değil. Herkes evlilik yolunda 40 fırın ekmek yemiş gibi 40 koca boşamış gibi konuşmasın. Benim verdiğim cevap belli, hakeden hakettiği cevabı alacak.
Burda nice insan var sadece böyle fesatlar yüzünden konu açamıyor!
Kim buranın bekçisi ya, kimin konusundan kime ne?

Canım, sence boşanır mı? Bu evliliğin içinde ne yaşarsa yaşasın boşanmaz. Blöf yapıyor kendince, ama o adam onu yemez, kayın aile de bunu unutmaz.
Aaayy bu ne be kajfjsjdjd.
Kadınlığımdan utandım bu hadsiz yorumu okuyunca.
E haklısın, tabiki boşanmaz. Boşanan kadınlar gibi dimdik durup kendini ezdirmemek herkesin harcı değil. :))

Size yazılması gereken her şey yazıldı. Bundan sonrası kendini tekrar etmeye giriyor. Karşınızdaki adam bu. Değişmeye niyeti de yok gönlü de yok. Size de değer vermiyor. Boşanıp kendinize yeni bir hayat kurabiliyorsanız ne ala.

Aaayy bu ne be kajfjsjdjd.
Kadınlığımdan utandım bu hadsiz yorumu okuyunca.
E haklısın, tabiki boşanmaz. Boşanan kadınlar gibi dimdik durup kendini ezdirmemek herkesin harcı değil. :))
İlla boşanacaaasıınn emrediyorum boşannn demişiz gibi de muamele görüyoruz. Onu demiyoruz; ayağınız yere sağlam bassın, kendinizi paspas ettirmeyin, ne yapsan da yanındayım imajı vermeyin diyoruz. Kendi aileniz yapsa kıyamet kopacak meseleyi kayın aile yapınca kol kırılır yen içinde kalıra bağlayıp da kimseye ego yaptırmayın diyoruz. Kime diyoruz.

Ahahaha cidden bunu mu yazdi🤣 ben bir yerden sonra okumayi birakmistim bu uyeyi. Bi bakayim dedim be yapti acaba YINE konu acmis cunku🤣 hic yormayin beybiler kendizi hepiniz de soylemissiniz zaten bosanmayacaksin evine don bari demissiniz. Cunku bu adami birakma ihtimali 0 bizim bile kafamiza kazimis.

Herhalde şu geldiğiniz duruma siz hariç kimse şaşırmamıştır
ben ne yapmalıyım?
Bu soruya gelirsek de cidden boşanacaksanız gereğini yapın
Yok burnu sürtsün filan diye uğraşıyorsanız sizinkinin burnu sürtmez
Bi de üstüne yine kendi kendinize eve döndüğünüzle kalırsınız
Gerisi hepten rezalet

Savaşla kazanılacaksa, kimse için değmez.
Iki tarafın ailesiyle de yakın olunsun isterken ortada yuvanızın huzuru kalmadı.
Eşin demiş ki "sen bizimkilerle görüşmezsen ben de sizinkilere görüşmem". Bu tehdide niye boyun eğiyorsunuz? Görüşmezse görüşmesin. Ne kaybedersiniz? Siz görüşün ailenizle. Niye size yapılan haksızlığa başta boyun eğiyorsunuz. Sonra böyle fırçalarlar adamı.
Ben hiç aramıyorum kayınvalidemi. Bana saygısızlık etti. Arayamam, içimden gelmiyor. Evliliğimizin başında eşim annesinin gazına gelip bana bir (1) kez çıkıştı, neymiş annesi hastaymış da (naz niyaz ben bilmiyor muyum) ben niye aramıyormuşum. "sen böyle yapınca ben de sizinkileri arayamıyorum" dedi. "Aramazsan arama, beni bununla mı tehdit ediyorsun? Sırf benim ailemle görüş diye kendime yapılan saygısızlığı sineye çekecek değilim" dedim. Şimdi o arıyor, ben hala aramam (çok ciddi bir durum olmadıkça). O da ara demez.
Siz kendi haklılığınızın arkasında duramıyorsunuz. Kim sizin arkanızda dursun? Ezip geçerler.
Bir de annenizin evinde kaldığınız 2 gün içinde adamı hemen dolduruveriyorlar. Ya yalnız bırakmayacaktınız yada iletişimimizi sıkı tutacaktınız (savaşı kazanmak istiyorsanız tabi). Şimdi arayıp da geri adım atmayın bence.
Bu kadar çabuk gaza gelen adamı kazanıp ne yapacaksınız onu düşünün?

X