Bu yaşta bu dişler ... Çok utanıyorum.

Minikpinar

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2015
157
81
31
Merhaba, teselliye çok ihtiyacım var :KK43:
Ben 24 yaşında 4 yıllık evliyim. Küçük yaştan beri diş problemleriyle sıkıntı yaşadım. Sabahlara kadar diş ağrısı , üstüne uyuşturmak için bastığım, gargara yaptığım tuzların yanıkları, acılarıyla uğraştım. Dişci fobim vardı, dişçi koltuğuna oturunca kalkamayacak gibi bir düşüncem vardı, annem ne zaman götürse çığlıklarla dişimi muayene edip apse olduğunu söylerdi doktor. 1 hafta ilacı kullan çekelim vs. Tabi bende ilacı kullanıp ağrı geçince atlatırdım bi şekilde, zaten sırf ilaç yazması için o muayeneye katlanıyordum 8-9 yaşlarındaydım zaten, ve ailemde gitmediğim zaman fazla önemsemedi,zorla götürmedi ve bendeki dişçi korkusu fazlasıyla büyüdü. Okul, iş, ergenlik dönemi her şeyimde etkisi oldu diş ağrısının ama aptal kafam gitmedim, gidemedim. Cesaretimi topladığım zaman hamile olduğumu öğrendim, 2 yaşında şimdi kızım, ve şaka gibi dişlerimi yaptıracağım zaman yine hamileyim :KK43: Vitamin, demir eksikliği vs nedeniyle dişlerim daha çok hassaslaştı ve şuan ön dişim kırık,yani devlette kanal+dolgu yaptırdım ve 1 ay sonra o kısım sallanmaya başladı ve dolgu olan yer hala oynuyor ama kökünden düşmüyor sadece kökü sağlam yapmış nasıl becerdiyse. 4 azı diş kalmadı tahmin edersinizki 15 sene falan geçti aradan. Sadece az bi etrafında dışında çürük parçalar kaldı gerisi et parçası, içine doğru oyuk baya ve apse yapıyorlar çok acı çekiyorum . Köpek dişim dibinden çürümeye delinmeye başladı , üst azı dişlerim aynı şekilde oyuk et parçası var ve dışında çürük diş parçası var. Şuan 31 haftalık hamileyim ve hamilelikten dolayı hassaslaştı çürükler artıyor çok ağrıyor dünden beri dişim :KK43: Aşırı hassasiyet var komple dişlerimde fırçalayamıyorum artık çünkü beynim zonkluyor o sancıdan :KK43: İnsan içine çıkmaya DİŞÇİYE BİLE GİTMEYE utanıyorum :'(
Eşim rahatsız oldu geçen yıl özel kliniğe git kaç tl tutuyor hesaplattır , kredi çekeriz gerekirse yaptıralım dişlerini dedi, tamam dedim gel görki 1 hafta sonra şaka gibi yine hamileyim. . Bebek 31 hf. Oldu ama dişlerde mahvoldu tamamen. Çok utanıyorum ağrı çekiyorum, o koltuğa oturup ağzımı doktora açmaya çok korkuyorum iğrenerek bakarmı bana :KK43: Bu yaşta bu ne rezillik diye düşünür içinden değilmi :KK43:
Doğumdan ne kadar süre sonra gidebilirim, hemen tedaviye başlanırmı ?
Kafam karman çorman, aptal kafamın cezasını çekiyorum nolur bana da bi akıl fikir... :'( Çok çok üzülüyorum :'( benm yaşımda benim gibi veya benden kötülerini görmüşmüdür acaba doktor :'( :'(

Yine de bir git yapabileceği birşey yaparsa yapar, yapamazsa kontrolünü yapar doğumdan sonra vakit bulduğun zamanda gidersin. Ama git yani kendine boşuna eziyet etme.:KK15:

Canim moralini bozmak olmasin ama dislerinden bebeginde enfeksiyon kapabilir tehlikeli o yuzden doktora git ve dogumdan sonra basla dis tedavine bikac aydada yepyeni dislerin olur simdi doktora git ne onerirse uygula

Ben de çok korkarım iğneden, dişçiden ama gittiğim doktoru tavsiye edebilirim Ankara'daysanız. Reklam gibi olmasın ama Dr. Alper Kansu'yu gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum, kliniği Kızılay'da. İğne yapmadan önce fısfıslı bir ilaçla iyice uyuşturuyor, zaten eli çok hızlı 5 dkda fırtına gibi her şeyi hallediyor :)

Dişçiden öte sizin kalsiyum probleminiz var bence. Hamilelik kalsiyumu zaten tüketen bir dönem, ondan önce de pek parlak değilmişsiniz zaten. Soda, süt yoğurt tüketin bolca; doktora gitmeyi de ihmal etmeyin gerekirse kalsiyum hapı yazar. Geçmiş olsun.

Canim moralini bozmak olmasin ama dislerinden bebeginde enfeksiyon kapabilir tehlikeli o yuzden doktora git ve dogumdan sonra basla dis tedavine bikac aydada yepyeni dislerin olur simdi doktora git ne onerirse uygula
Gerçekten mi :KK43: Diş etlerim apseli farkındayım of zaten sorunlu bir hamilelik geçiriyorum inşallah birşey olmamıştır :KK43:

Ben de çok korkarım iğneden, dişçiden ama gittiğim doktoru tavsiye edebilirim Ankara'daysanız. Reklam gibi olmasın ama Dr. Alper Kansu'yu gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum, kliniği Kızılay'da. İğne yapmadan önce fısfıslı bir ilaçla iyice uyuşturuyor, zaten eli çok hızlı 5 dkda fırtına gibi her şeyi hallediyor :)

Dişçiden öte sizin kalsiyum probleminiz var bence. Hamilelik kalsiyumu zaten tüketen bir dönem, ondan önce de pek parlak değilmişsiniz zaten. Soda, süt yoğurt tüketin bolca; doktora gitmeyi de ihmal etmeyin gerekirse kalsiyum hapı yazar. Geçmiş olsun.
İstanbul dayım ne yazık ki :KK43: Evet ne anne sütü almışım, ne de inek sütü içebildim bu yaşıma kadar :KK43: Bu kalsiyum normal hemogramda çıkmıyormu, doktorum söylemedi öyle birşey , onun için farklı bir tahlil mi istetmem gerekir acaba

anlattığınızdan yola çıkarak hayal ettim de ağzınızın içi baya kötü durumda.

muhtemelen koku vs yapıyor ve siz farketmiyosunuz bile. iyi bi doktor bulun ve gidin.

Sağol söylediğin için, merak ediyordum o zaman emzirirken morfin süte geçmiyor değil mi ?
Kanal tedavisini ozelde cekimimi devlette yaptim zaten kanalda fis fis yaptilar cejimde igne vurdular bebegimi emziriyom diye bastira bastira soyledim hicbisey olmuyo hicbi zarari olmaz dediler olmadida bebegine bisey olmaz merak etme ama onun disleri icin bol bol sut ayran yogurt tuket bebegini de emzir dogunca

Kanal tedavisini ozelde cekimimi devlette yaptim zaten kanalda igne cekimde igne vurdular kanalda fis fis yaptilar bebegimi emziriyom diye bastira bastira sotledim hicbisey olmuyo hicbi zarari olmaz dediler olmadida
Çok sağol içimi rahatlattın , o zaman doğumdan sonra 1 ayda başlayabilirim çok teşekkürler

anlattığınızdan yola çıkarak hayal ettim de ağzınızın içi baya kötü durumda.

muhtemelen koku vs yapıyor ve siz farketmiyosunuz bile. iyi bi doktor bulun ve gidin.
Çok kötü hemde ve gitgide kötüleşiyor :KK43:
Koku ben farketmiyorum ama olabileceğini tahmin ettiğim için yaklaşamıyorum kimseye fazla

sorununuz buyuk sanırım bebek emmeyi bırakınca gıdebilirsiniz bu evrede duzenli dişinizi fırçalayın günaşırı yarım çay bardağı sırke ve su karışımı ile gargara yapın bu kadar kafanıza takmayın ne tür ağızlar görüo dişçiler...

Öncelikle mutlaka özel doktora gidin, üzgünüm ama devlet bu diş işini hakkıyla yapamıyor. Ben emzirirken diş kökünde kist oluştuğu için baya baya çene ameliyatı olmuştum. Doktor sadece 2 saat emziremeyeceğimi söylemişti. Saatte yanılmış olabilirim üstünden zaman geçti, ama öyle birşeydi. Bence ihmal etmeyin. Hatta hemen bir dişçiye görünen, neler yapılabilir, planlayın.

X