Bugün ne aldin kaç tl harcadin

Merhaba kızlar .. kız kardeşim markette çalışıyor çağlar kaşar peynir 29 liradan 43 liraya çıkmış etiket degiştirmişler
Süte çok zam geldi. Türevleri de mecbur pahalanacak.
30 lü market yumurtası 40 lira oldu.
Ekmeğe de ikinci bir büyük zam gelir bence
 
Mutlu, çocuklar galiba özel okuldalar. Kâğıt parası vs
Kendi okulunda devam ettirme şansın yok muydu
Evet özel okuldalar. Buyuk 3. Sinif su an. Seneye ilkokulu bitirsin eger iyi.bir burs kazanamazsa belki almayi dusunebiliriz ama net bir kararimiz yok. Kucuk devam edecek ins ortaokula.kadar. Zira sartlarindan ve yabanci dil ogretiminden memnunuz. Bizim icin buyuk bir masraf kalemi oluyor ama can sagligi olsun napalim. Mutlu gidip geliyorlar.
 
Manti bende istiyorum ama kalabalıkta güzel oluyor birazda buzluğa atılsak fena olmaz.
Ben de aslinda buzluk icin istiyorum pratik oluyor, kıymalı makarna ile idare ediyoruz.
Yazın kalabaliktik ama köyde annemlerin işleri, şehirde kardeşlerim işe gidiyor pandemiden dolayi hiç izin alamadilar, hep bi kosusturma ile geçti. Guya kızımı onlara satip dinlenecektim ama bir anda kendimi onlara yemek fqlan yaperken buldum yorulup geri döndüm. Hiç öyle manti borek gibi ozledigim şeylere vakit kalmadı
 
Selam kızlar bugun harcama yapmadım.
Evde hic pizza yapmiyorum normalde, disardan alıyoruz cok guzel oluyor ama bugün bi evde yapayım dedim yapmaz olaydim kızımla birlikte yapinca evin her yeri un oldu, ortalık savas alanina döndü büyük süpürgeyi çıkardım süpürdüm, ortalığı topla temizle derken 5 saat falan harcadım. Pek de güzel olmadı onun ateşi kivamini ve lezzetini tutmadi neyse daha da evde yapmam artık.
 
Ben de dün soyledim dışardan.
Pizza hamburger döner dışardan söylemeyi veya dışarda yemeyii tercih ediyorum ama çok pahalandı burda artık ve porsiyonlar da küçüldü .
 
Merhabalar
Dün ek dersim yattı 1000 TL bakıcıya verdim
300 TL mazot aldım 300 TL eşime verdim.300 TL de kendime ayırdım.
Eşimde bu sene üni de derse giriyor onunda bugün ek dersi yatmış yemeğe çıkarayım dedi.bende yemeğe vereceği parayı stok için harcattırdım:)
13 TL den 3 kilo kuru fasulye
14 küsurdan 4 tane büyük rulo olanlarından havlu kağıt en uygun migrosta idi oradan aldım
Solo 32 li tuvalet kağıdı 60 tl
Dondurulmuş mısır 6,90 dan 9 paket aldım ben çorba,pilav salatalarda çok kullanıyorum piyasa da 10 -15 tl arası.
20,90 TL den 4 lt lik 2 tane sıvı sabun.
 
Bende bugün havlu kağıt ve tuvalet kağıtlarının fiyatını görünce mutfakta tezgahta duran havlu kağıdı gözümün önündende kaldırdım ve anam babam usulü ev havlusu koydum birde tezgah falan kurulamak için mikrofiber bez koydum.. en azından kullanmasamda olur diyebileceğim ürünleri hayatımdan çıkartmaya çalışıyorum..
Dün markette alışverişe gittim ton balığı indirime girmiş 3+1 dardanelin şöyle bir internet fiyatına da baktım gayet uygun geldi 3 paket aldım birde 3 lü mısır aldım. Eğer market fiyatı uygun değilse bile eminim yarından daha uygun olacaktır..
2 şişe yumuşatıcı stokladım birde 5lt yağ stokladım..
Bi şişe konserve barbunya ve bit kutuda salça koydum..
3 paket cips
Malesef ne alıyorsam 2-3 katı aldım çünkü bunlarda bitecek ama yarın daha pahalı olacak o yüzden ne kadar geç biterse o kadar iyidir dedim..
Pirincimiz bitmiş sanal marketleri bir dolanıcam şimdide..
 
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…