Bugün ne aldin kaç tl harcadin

Teşekkür ederim fikrin icin. Sadece derdim giderken alisma sureside aglayacak falan kiyamazsam ya diye dusunuyorum. Ama her çocuk illa alisiyor. Bi de yatma yeme oyun saatini evde istedikleri zamana göre ayarlıyor simdi cani ne zaman isterse orda buna ayak uydurabilir mi diye korkuyorum cocugu zorlar miyim diye. Ama görüyorum ki bu aralar hic yeni seyler ogrenmiyor ve evde canı cok sıkılıyor eşim bile yaza verelim artık modunda. Rabbim en hayırlısını versin insallah tüm cocuklarimiza.
Gece 2 de uyuyan cocuk, kreşten sonra 9.30-10 arası uyumaya başladık.
Her sabah 8-9 arası mutlaka uyanır, saat kaçta yatarsam yatsın.
Benim oğlum bana çok düşkündür. Bendem başkası ne yedirir ne de uyutabilirdi.
İlk ay tamamen okula altı. 1 ayda en fazla 1 hafta ağlamıştı okula girerken.
Şimdi girip içeri çantasını alıp sınıfına çıkıyor arkasına bile bakmıyor bazen..

Yemek saatleri, uyku saatleri düzenleniyor.
Evdeyken biz onu göre yaşıyorduk neredeyse ama şimdi çok düzenli. Bu düzenli hayatı zaten kreşten sonra olunacağını öncesinde çok zorlamadık şimdi kendiliğinden oturdu bu yeni düzen

Peki sence seneye 3.5 yas olacak kreş icin gec değil dimi. Yani seneye yaz döneminde yarim gun kreş yarim gun bakici şeklinde 3 ay öyle devam edip sonrasinda tamamen kreşe vereyim diye b planim var eger5bu sene vermezsem ki. Bakici abla cok guzel bakiyor.sadce kreş gibi aktif faaliyetler evde yapilmiyor. Acaba gelisimini engelliyor muyum diye düşünüyorum. Çünkü kreşte hep farkli seyler yapiyorlar sanki evde hep ayni oyuncak falan ne bilim. Ay ne zor isler.

İlk zamanlar hastalık süreci yoğun oluyor oli yüzdem yazdan vermek mantıklı olabilir, bağışıklık kazanır okul dönemine kadar daha az sıkıntılı geçebilir. Öğretmenseniz de hastalık sürecinde siz evdeyken atlatmış olursunuz

Gece 2 de uyuyan cocuk, kreşten sonra 9.30-10 arası uyumaya başladık.
Her sabah 8-9 arası mutlaka uyanır, saat kaçta yatarsam yatsın.
Benim oğlum bana çok düşkündür. Bendem başkası ne yedirir ne de uyutabilirdi.
İlk ay tamamen okula altı. 1 ayda en fazla 1 hafta ağlamıştı okula girerken.
Şimdi girip içeri çantasını alıp sınıfına çıkıyor arkasına bile bakmıyor bazen..

Yemek saatleri, uyku saatleri düzenleniyor.
Evdeyken biz onu göre yaşıyorduk neredeyse ama şimdi çok düzenli. Bu düzenli hayatı zaten kreşten sonra olunacağını öncesinde çok zorlamadık şimdi kendiliğinden oturdu bu yeni düzen
Ay maşallah darisi bizim kiza.. İnşallah en uygun zamani seçebilirim. Konu bebeler olunca insan bi daha endiseli oluyor. Teşekkür ederimm😘😘

Günaydın kızlar.
Biz de yavaş yavaş dönüş hazırlıkları başlar.
Biraz alışveriş yaptık çocuklara yine.
Ayrıca köy ürünleri aldık ama piyasanın hiç tadı yok yani. Küçük bir şehrin pazarı ama metropolle yarışıyor fiyat konusunda.
Altın alacağım bugün.

Selam kızlar nasılsınız? Nerelerdesiniz? Tatili bitirdik, yeni dönemin hepimiz icin hayırlı olmasini diliyorum. Sabah 9 da cocuklari okula birakip geldim. Bugun dersim yok. Evle ilgilenmem lazim.biraz. Camasirlardan basladim bakalim. Gecen hafta cocuklarin okul kayitlarini yaptirdik sukur. Bizim icin en buyuk masraf😂
Kizimi pesin, oglumu 8 taksitle yazdirdik. Yani yeni bir taksitimiz daha oldu. Kizim seneye 4. Sinif. Ortaokulda duruma bakip kendi okuluma alabilirim. Okul fiyati cok fazla artti bu sene. Oglum da nasip olursa ablasi gibi ortaokula kadar gidecek. Simdilik dusuncemiz bu yonde. 3 4 gunlugune Ankaraya gittik. Arabanin bakimi vardi 3000 tl ona verdik. Vergisi vardi 600 lusur de ona odemistik bu ay. Baya harcamali gecti. Esimin birkac eksigi vardi onlari aldik. Gezdik yedik ictik derken baya acildik. Birkac hafta harcamalari minimuma indirmeyi deneyecegim bakalim olacak mi.
Bu da kendime aldigim hediyem😍
20220207_102651.png

Selam dostlar.
Telefonumda sıkıntı vardı birkaç gün giremedim, yeni telefon almak zorunda kaldım.

Okullar başladı tempo başladı bizde.
Kendime biraz yatırım yaptım bende, bakim vs yaptirdim.
Daha ek dersler yatırılması,sistemde sorun varmış,eksilere girdik. Şubatta yola devam insallah

Bizde tatilde İstanbul'a gittik 3 gün kaldık sonrasında satmayı düşündüğüm eve geçtik 2-3 günde orda kaldık.
Yemekler hep dışardan yendi sadece 2 bin mazot tuttu benim birikime koyduğum para bitti nerdeyse.
Bu arada evi temizleyip fotolarını çektik ama satmak içimizden gelmedi ne yapacağımız belli değil hala.

Selam kizlar, gelemedim bir suredir, is ayri yogun, ev ayri yogun, kafam zaten hep yogun ve yorgun.
Annemlerin donusune 3 hafta kaldi, hepimizi bir huzun sardi, cocuklara bakip bakip agliyorlar, cok alistilar, biz de onlara alistik. Buyukanne ve dedeyle buyumek cocuklar icin ne kadar guzel bir sey.

Cocuklara okul ayarlamaya calisiyorum, her yer dolu, bu kadar zor olacagini tahmin etmemistim. Kiza bir kres bulduk ama oglana okul/etut ayarlayamadim, donem ortasi her yer dolu. Sinifindaki bir arkadasinin annesiyle konustum, okuldan sonra benim oglani da alacak, biz de is cikisi onlardan alacagiz. Etute verecegim ucreti kadina teklif ettim, en azindan arkadasiyla bir iki saat oynar, guvenilir insanlar. Bulabildigim tek cozum bu oldu, annemler gitmeyelim, uzatalim dedi ama daha fazla onlari da evlerinden etmek istemedim.
Bu arada mudurumle konustum haftada bir gun evden calisacagim, kizi da boylece krese 4 gun gonderecegiz.

Tabi ayni zamanda oglana yaz okulu/kampi bakiyorum, bazilarinin kayitlari baslamis bile, eyluldeki etutlerin de kayitlari basladi, esimle oturup plan yapmamiz gerek. Bizim bir ust sokagimizda guzel bir kres var, ama suan yer yok, ek bina yapiliyor, mayista bitecekmis, orasi acilinca kizi oraya alicaz galiba, etut sinifi da acacaklarmis, oglan da oraya gider okuldan sonra, planimiz o yunde, bakalim.
Elektrik 117, su 270 (3 aylik), gaz 305$ geldi.
Eksikler de hic bitmiyor, kiz da okula baslayacak diye kiyafet aldim, oglana da bir kac parca aldim. Yarin da toplu alisverise gidiyoruz.

lindalinda lindalinda oglan 22 aylik basladi krese, bence biraz erkendi ama mecburduk, birkac hafta agladi birakirken falan ama sonra sevdi. Simdi kiz Martta 33 aylikken baslayacak, bence abisinden daha kolay alisacak insallah, hem daha buyuk hem de daha uyumlu bir cocuk.
mutlu1988 mutlu1988 cok guzel ve zarifmis kolyen, gule gule kullan.
pure hazel pure hazel ve diger ogretmen arkadaslarim hepinize guzel bir okul donemi diliyorum. Benim de kardesim bu donem basladi, dogum izni yeni bitti.
Sevgiyeyolculuk Sevgiyeyolculuk nasil gidiyor hamilelik, iyisinizdir insallah.
uzaklardabiz uzaklardabiz sen nasilsin canim.

Bakım işi bizde de problem,kızım 17 aylık oldu seneye 24 aylık olacak.Bu sene bir şekilde idare etsem bile seneye bakacak kişi yok,çünkü biraz uzak bir yere taşınıyoruz.ama kreşler var.24 aylık erken mi bilmiyorum,ilk kızım 30 aylıkken başlamıştı o bile erkendi benim için.Ama böyle de çok zorlanıyoruz.Kv ve kp yaşlandı artık

Herkese merhaba
Düzden az nohut var
Şehriye pilavı ile öğlen yedik ama arttı et kavuruyorum.
kulağımda bir senedir geçmeyen Çınlama var salı günü için randevu aldık kendi muayenehanesi olan bir Prof dan. Bakalım ne diyecek
Merhaba umarim mesajimi okursunuz, o dönemdeki cinlamaniz gecti mi acaba, sebebi neymis

Merhaba umarim mesajimi okursunuz, o dönemdeki cinlamaniz gecti mi acaba, sebebi neymis
Merhabalar bazen hiç fark etmiyorum ama genel olarak var ben uyurken dişlerimi sıkıyorum çene kaslarım güçlendi ve büyüdü diş hekimi sert plaka yaptırdı yatarken üst dişe takılıyor ve masseter çene botoxu yaptırdım, kombine tedavi işe yarayacak gibiydi gebe kaldım botox seansları kaldı malesef, KBB ye gittim mr çekilecekti covid sebepli gidemedim ama dr bir şey yok gözüküyor mr da çekelim emin olalım bu işi kendinizi telkin ederek çözebilirsiniz demişti

herkese merhabalar kızıma deri ayakkabı yaptırdım instagramdan buldum hodore ayakkabı altına isim tarih yazdırdım bakalım ne zaman gelecek, ara numara üretimi yapılıyormuş birkaç gün sürer dediler. Unicorn baskı yaptırdım birine iki çift ayakkabıya 284tl verdim.

Merhabalar bazen hiç fark etmiyorum ama genel olarak var ben uyurken dişlerimi sıkıyorum çene kaslarım güçlendi ve büyüdü diş hekimi sert plaka yaptırdı yatarken üst dişe takılıyor ve masseter çene botoxu yaptırdım, kombine tedavi işe yarayacak gibiydi gebe kaldım botox seansları kaldı malesef, KBB ye gittim mr çekilecekti covid sebepli gidemedim ama dr bir şey yok gözüküyor mr da çekelim emin olalım bu işi kendinizi telkin ederek çözebilirsiniz demişti
Ilac falan verdi mi, benimde aşıdan sonra oldu ama genel olarak boyun düzleşmesi ve cene sıkma da var, kulak mr ı cekiliyor bu duurmlarda

Ilac falan verdi mi, benimde aşıdan sonra oldu ama genel olarak boyun düzleşmesi ve cene sıkma da var, kulak mr ı cekiliyor bu duurmlarda
Mr işini halledemedim gebe olunca . Çınlama için ilaç vermedi kendinizi telkinlerin duymamaya o sese odaklanmamaya çalışın dedi ama çene sıkma ile bağlantısı var bence Botox sonrası yoktu sanki

Merhabalar nasılsınız kızlar
Zeynep Gulru Zeynep Gulru biz iyiyiz canım, uğraşıyorum. Zaman akıp gidiyor sanki hicbir sey yapmiyor gibiyim ama bir şeye de zaman bulamiyorum. Siz nasılsınız kreş okul işleri halloldu mu?
Bizde birikim isleri pek parlak değil.. Tam bu ay iyi gidiyoruz derken surpriz bir harcama çıkıyor.

Bugün getir indirim yollamış onu değerlendiricem şimdi abur cubur tarzı şeyler alacağım. 4-5 parça çikolata cipse 50-60 lira vermek çok zoruma gidiyor :KK43: en azından 25 lira falan indirim oluyor biraz ucuza gelmiş gibi oluyor

Merhabalar nasılsınız kızlar
Zeynep Gulru Zeynep Gulru biz iyiyiz canım, uğraşıyorum. Zaman akıp gidiyor sanki hicbir sey yapmiyor gibiyim ama bir şeye de zaman bulamiyorum. Siz nasılsınız kreş okul işleri halloldu mu?
Bizde birikim isleri pek parlak değil.. Tam bu ay iyi gidiyoruz derken surpriz bir harcama çıkıyor.
Selam uzaklardabiz uzaklardabiz bir sekilde hallettik sayilir, pazartesileri evden calisacagim, kizi 4 gun krese yazdirdik, oglana after school bulamadim malesef, sinif arkadasinin annesi bakacak bir sure.
Annemler donduler haftasonu, bizim icin yeni bir donem basladi, insallah ustesinden geliriz. Biraz hediye, cikolata falan aldim, bir miktar da nakit verdim anneme, kiz kardesim dogum yapmisti ona ve bir kac akrabamiza yardim olsun diye bozdurup dagitacak.
Bu arada terfi aldim, sorumluluklarim arttacak biraz. Oglum da artik okuyabiliyor, bol bol kitap okuyoruz.

X