Bulantılar

nergissss1111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2024
65
11
27
Merhaba kızlar hamile olduğumu öğrendiğimden beri mide bulantılarım çok fazla bu sabah iki kere kustum pazartesi doktora gideceğim ne yesem de düzelmiyor ne zaman geçmişti bulantılarınız?gerçekten 3.ay bitene kadar sürüyor mu bu şekilde yerimden kalkamıyorum.

Merhaba kızlar hamile olduğumu öğrendiğimden beri mide bulantılarım çok fazla bu sabah iki kere kustum pazartesi doktora gideceğim ne yesem de düzelmiyor ne zaman geçmişti bulantılarınız?gerçekten 3.ay bitene kadar sürüyor mu bu şekilde yerimden kalkamıyorum.
Sürecektir. Üç ay nasıl geçecek diye düşünüyor insan ama geçiyor.
Kusmalarınız gün içinde devam ederse pazartesiyi beklemeyin acile gidin serum taksınlar, susuz kalmamanız lazım çünkü.
Doktorunuz bulantı hapı verecektir o biraz rahatlatır sizi.

Sürecektir. Üç ay nasıl geçecek diye düşünüyor insan ama geçiyor.
Kusmalarınız gün içinde devam ederse pazartesiyi beklemeyin acile gidin serum taksınlar, susuz kalmamanız lazım çünkü.
Doktorunuz bulantı hapı verecektir o biraz rahatlatır sizi.
sabah 6da başlıyor öğleden sonra geçiyor.durmadan acıkıyorum ama her şeyden de tiksiniyorum.ne yesem yarım kalıyor yarım saat sonra bi daha yiyesim geliyor.kahve içmeden güne başlamazdım kahvenin kokusu bile midemi bulandırıyor.beslenme düzenimi değiştireceğim sanırım

sabah 6da başlıyor öğleden sonra geçiyor.durmadan acıkıyorum ama her şeyden de tiksiniyorum.ne yesem yarım kalıyor yarım saat sonra bi daha yiyesim geliyor.kahve içmeden güne başlamazdım kahvenin kokusu bile midemi bulandırıyor.beslenme düzenimi değiştireceğim sanırım
En azından geçiyormuş. Benim sabah akşam aynıydı. Bir de bir şeyi aşırı canım isterdi yerdim güzel güzel sonra geri çıkaralım bunu diye tuttururdu 😂 Geçiyor, geçecek. Yiyebildiğiniz ölçüde yiyin.

Her şeyin kokusu bir farklı gelebiliyor evet. Ben bulgurdan ağır plastik kokusu, kakaolu kekten et kokusu alıyordum. Tavuğu aşırı derecede seviyor ama yedikten sonra aşırı iğrenç bir şey yemişim gibi oluyordum. Birkaç gündür daha rahatım.

Kahve içmeyin zaten gebelikte.
Suyu bol için. Sağlıkla ilerlesin inşallah.

Benim bulantıları bazen çubuk kraker, bazen leblebi, bazen ayva keserdi. Deneye yanıla en iyi gelecek şeyi bulursunuz.

Benim bulantıları bazen çubuk kraker, bazen leblebi, bazen ayva keserdi. Deneye yanıla en iyi gelecek şeyi bulursunuz.
Ekşi yoğurt sade makarna gibi şeyler canım istiyor şekerli şeyler kusmama sebep oluyor sanırım…bu sabah ilk defa tatlı bişiler atıştırarak uyandım bundan önce tuzlu kraker filan yiyordum bulansa da kusmuyordum umarım etkili olur

Geçmiş olsun bu konuda şanslı olan kesimin içerisindeyim ama bazen benim de bulantılarım/tiksintilerim oluyor. Tavuğun her haline bayılırdım şuan asla görmek bile istemiyorum. Bulantım olduğunda çubuk kraker yiyorum o çok güzel bastırıyor mideyi. Siz de bir deneyin isterseniz, sabah yataktan kalkmadan bir kaç kraker yerseniz iyi hissedebilirsiniz.

X