Bulasik makinasi sepeti paslanma sikayeti

Salon Kadini

İki boncuk gözlünün annesi 😗
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
4.924
12.011
Merhaba

31 ekim 2023 itibariyle 3 yillik garantisi dolan bir bulasik makinam var.

Birkac gun once makinamin hem alt hem ust sepetinde yogun paslanma farkettim ve paslanmanin boyutuna bakacak olursak kesinlikle yeni degil. (Sikayetvar'da ayni model ve marka icin bir dunya sepet paslanmasi sikayeti var)

Farkedememe sebebim ise paslanmanin sepetlerin alt yuzeyinde olusmasi, dolayisiyla hep bulaşıkların altinda kalmasi.

Neyse firma musteri hizmetleriyle iletisime gectigimde sifiri su an 16 bin olan makina icin (ben 2 bin tl gibi bir rakama almistim) 5 bin kusur lira sepet ucreti talep edildi. (Yani sifir makinanin 3'te 1'i fiyatina)

Sorunu google'ladigimda benimle ayni zamanlardaki bir magdurdan 7 bin tl talep edildigini gördüm (marka model ayni).

Anladigim kadariyla kafalarina gore bir ucretlendirme mevcut.

Ben bu ucretin hem fahis hem de kafalarına gore degistigini farkettigim icin firmayla yine iletisime gectim, indirim yapabilirler mi bakabileceklerini soylediler, simdi haber bekliyorum.

Acikcasi bulasik makinasi elim ayagim, yani ben onsuz bir hicim. Bu parayi odemeyip gidip sifir makina mi alsam diye dertlenmeye basladim, bir de su var, 5 bin kusur lira sepete ucret odeyip yine paslanma sikayeti de yasayabilirim.

Bu paslanma kimbilir ne kadar suredir tabak canagima akiyor, bizi hasta eder diye korkuyorum.

Peki benim sorunum ne?

Bilgili arkadaslara danışmak icin soruyorum.

Musteri hizmetlerine "bu konuda onlarca sikayet okudum belliki kronik bir problem bu, ben niye para ödeyeceğim" diye sordum. "Kesinlikle kronik degil" diye baskin bir sekilde konusup konuyu kapamaya calisti ama kronik bir problem olsaydi degisimin ucretsiz olacagini da belirtti.

Ben durum böyleyken garantisi gecmis urundeki kronik problem icin tuketici hakem heyetine mi basvurmaliyim, yoksa indirimi kabul edip tipis tipis ucret mi odemeliyim?

Onemli not: ayni model ve marka icin bi musteri tuketici hakem heyetine basvurmus ve ucretsiz degisim hakki verilmis, marka da ucretsiz degisim yapmış. Ama bu kisinin garantisinin bitip bitmedigini anlayamadim, musteri o detayi belirtmemis.

Son düzenleme:
X