bulaşık makinasını tuvalete koymak?

Ben asla yapmazdım bunu gerekirse balkona bağla balkon giderine verirsin suyunu ama wc ye koyma yani ...

Komşum mutfakta c.mak yerine bulaşık makinasini koyup ,c mak da balkona koymustu sonra da balkonu kapatmıştı

Ben de büyük fırını koyacak yer bulamayıp balkona koydum mesela balkon ok de tuvalet olmaz ya 🙄

Bak aslinda sunu yapabilirsin. Tamamen oraya uygun bir plaka kestir full kapatacak tuvalatin altini kapiya kadar. Firini koy oraya. Cesmeyi de sökebilirsin ya da kalsin. Ne gider gorursun ne aciklik kalir oda olur. Firinin boşalan yere bulasik mk koyarsın tabaklarla ugrasip foseptige bakmaktan iyidir. Öyle o boru icin gene acik kalmak zorunda olcak az da olsa hic hijyenik olmaz.

şu an dediğiniz şekilde tuvaletin üstü kapalı büyük bir dolap kapağıyla kapıya kadar zaten çeşme falanda yok aşırı kücük bir alan oda gibi yani su andada üstünde camasır makinesiyle temizlik malzemeleri var yani hiç bişey görünmüyor aslında ben o yuzden oraya koysam mı diye bi düşündüm yoksa tuvalet bariz gözükecek olsa düşünmezdim öyle bir şey ama yine vazgeçtim camasır makinesinden sadece deterjanlı su çıktıgı icin koku olmuyor belki ama bulasık makinesinden yemek artıkları çıkıyor ve belkide daha fazla su bosaltıyor hem koku yapabileceği hemde taşabileceği gelince aklıma vazgeçtim fikrimden

Merhaba hanımlar. oturduğum evin mutfağında bulaşık makinası için uygun yer ve gider vs... olmadığı için ve tek yaşadığım için bulaşık makinamı satmıştım bu eve taşındığımda. Tek başımayım ne bulaşığım olur diyordumda öyle olmuyormuş çok çeşitli yemek yapmayı sevdiğim için yine çok fazla bulaşık çıkıyor artık bulaşık yıkamaktan evin diğer işlerini bekletir hale geldim vaktimi hep buna harcamak zorunda kalıyorum. Artık bir makina alma zamanım geldi.

evimde 2 banyo var biri kücük alaturka, diğeri büyük alafranga. alaturka olanı kullanmıyorum alışık değilim. oraya çamaşır makinemi koyup çamaşır odası gibi yaptım zaten sadece makinenin sığabileceği büyüklükte bir alanı var. orada buna uygun yer ve tesisat var, bi yerden küçük bir dolap kapağı buldum alaturkayı kapatıp ç. makineyi üstüne koydum boşaltma borusunuda alaturkanın deliğine verdim sorun yaşamıyorum. Diyorumki bulaşık makinesini bu küçük banyoya koyayım, ç. makinesinide büyük olan ve kullandıgım banyoya koyarım. Mutfak imkansız yani. mutfağın tezgahın boyu çok kısa içine girmez dolap kapakları sökülse bile. kısacası komple kırıp dökmek lazım bide gider için tesisat yaptırmak lazım ev kira. Zaten yeterince masraf ettim elalemin evine badana boya bakım gerektiren tadilatlar derken birde mutfak yaptıramayacağım ev sahibine söylesem o da masraf etmez. sırf deniz manzarası, konumu için ve verdiğim emekler icin seviyorum çıkamıyorum bu evden. Her neyse aranızda böyle benim bahsettiğim gibi tuhaf bir şey yapan var mı? Benim bilemediğim nokta bulaşık makinasının boşaltma borusu, çamaşır makinası ile aynı mı, yine tuvaletin deliğine doğru verebilir miyim boruyu. Bundan emin olabilsem hemen alacağım bir makina. Bulaşık makinası odası olacak işte kulağa çok garip geliyor farkındayım. Fikrlerinizi bekliyorum
Mutfağın bir resmini koysanız buraya daha iyi fikir verebiliriz ama soruya cevabım tuvalette bulaşık makinası olmaz

şu an dediğiniz şekilde tuvaletin üstü kapalı büyük bir dolap kapağıyla kapıya kadar zaten çeşme falanda yok aşırı kücük bir alan oda gibi yani su andada üstünde camasır makinesiyle temizlik malzemeleri var yani hiç bişey görünmüyor aslında ben o yuzden oraya koysam mı diye bi düşündüm yoksa tuvalet bariz gözükecek olsa düşünmezdim öyle bir şey ama yine vazgeçtim camasır makinesinden sadece deterjanlı su çıktıgı icin koku olmuyor belki ama bulasık makinesinden yemek artıkları çıkıyor ve belkide daha fazla su bosaltıyor hem koku yapabileceği hemde taşabileceği gelince aklıma vazgeçtim fikrimden
Ben de tuvaletin üzerini tahtayla falan kapatın diyecektim anladığım kadarıyla kapatmışsınız. Orası şimdi zaten ardiye gibi birşey olmuş. Bulaşıkları tuvalet yıkamayacak sonuçta. Makine yıkayacak. Kışın buz gibi suda bulaşık yıkamaktan kat kat iyidir.

Aynen çamaşır mak. Olur ama bulasik yok cok fazla mesakat

Bulasiklari oradan alip mutfaga mi tasiyacaksiniz ya da mutfakta yaglarini akittiginiz bulasiklari tuvalete tasiyip makineye mi dizeceksiniz? Bunlari yaoana kadar ben elimde yikamayi tercih ederdim. Tuvalette bulasik makinesi olmaz, ustu kapali olsa da. Ne biliyim ya bulasik makinesinin hortumunun tuvaletin deliginde olmasi bile beni rahatsiz eder acikcasi.

tuvalette bulaşık makinesi fikri pek hoş gelmiyor kulağa ama siz orayı zaten tuvalet olarak kullanmıyorsunuz. Ancak bulaşıkları oradan oraya taşımak falan çok saçma yani mutfağınızda olsa daha iyi. Bizim mutfağımız da küçük ve bizim mutfağa salondan geçiliyor, biz de buzdolabını salona aldık, mutfak epey ferahladı. Siz de öyle bir şey yapsanız mutfağınızda yer açılmaz mı?
şimdi aklıma bir şey daha geldi: Tezgah üzerinde kullanılan küçük bulaşık makineleri var, belki onlardan alabilirsiniz, hem tek kişisiniz yeter size.

Cevaplari okumadim, mini bulasik makinalari var.Lavabo altindaki dolaba sigiyor cogu.Sigmiyorsada tezgah uzerine koyarsiniz.Gider zaten lavabonun kine baglaniyor.Hortumu ayarlamak icin usta cagirirsiniz uymazsa.Bence super cozum.Kendim de bu makineyi kullaniyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20201114-223058_Google.jpg
    Screenshot_20201114-223058_Google.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 26
X