Mutfak Püf Noktaları Bulasik makinesi ve sirke

athena

Goddess of Wisdom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2013
6.524
24.175
Merhabalar, uzun süredir minimum kimyasalla yaşamaya çalışanlardanım. Deterjanlardan şu an için vazgeçemiyorum ancak çamaşır makinesine yumuşatıcı yerine sirke koyarak en azından sirke ile durulanip kimyasallardan kısmen arınmış ve yumuşacık bir halde kullanmayı sağlayabiliyorum.
Bu işlemi bulaşık makinemde parlatıcı için de yapmaya başladım uzun zamandır. Çünkü bulaşık makinesi patlayıcıyı puskurttukten sonra durulamiyor ve biz o kimyasalları içiyoruz. Ancak bir kaç yerde bulaşık makinesinin parlatıcı gözüne sirke koymanın zarali olduğunu okudum. Makinesi bozulanlar mı dersiniz; anakartı yananlar mı vs vs.. aslında pek inandırıcı gelmedi bu, servis çalışanlarının ve bağlı olduklari, reklamını yaptıkları anlaşmalı deterjan firmalarina olan sadakatleri olarak algılandı bende. Yine de sizlere sormak istedim. Sirke; içtiğimiz , tükettiğimiz sirke hakkaten makineye zarar verebilir mi? Düşününce biz sirkeyi icebiliyorken ve bize çok yüksek dozlarda olmadığı taktirde zarar vermiyor aksine sağlıklı kiliyorken nasıl oluyor da içmeye kalkisamayacagimiz dahi; içersek zehirlenebilecegimiz patlaticilar bu kadar övülüyor ve makineye zarar vermez görülüyor? Siz neler uyguluyor ve neler düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

Bende çamaşır nakinesıne hep yumusatı yerıne sirke koyarım ve ekstra durulama yaprm . ama bulaşık makımem yok bilmyrm sadce gecen ni sayfada direk bulaşıklrın uzerıne dokuyodu

Bende çamaşır nakinesıne hep yumusatı yerıne sirke koyarım ve ekstra durulama yaprm . ama bulaşık makımem yok bilmyrm sadce gecen ni sayfada direk bulaşıklrın uzerıne dokuyodu
Yumusaticilarin içinde hayvansal atık yağ olduğunu duyduğumdan beri midem bulandı kokmayiversin; o kadar koku istersem de koku esansı alır dökerim sirkenin içine öyle uygularım dedim . Bulaşık makineme parlatıcı gözüne dokuyorum sürekli sirkeyi ben şu zamana dek bir sorun yaşanmadı makinemde sadece fazla kurutmuyor o da normal ve katlanilabilir ama olumsuz yorumları okudukça kafam karismakta.

Uzun zamandır parlatıcı olarak beyaz sirke kullanıyorum, hiç teknik sorun yaşamadım.

Uzun zamandır parlatıcı olarak beyaz sirke kullanıyorum, hiç teknik sorun yaşamadım.
Sevindim buna; ben çok olumsuz yorum okudum ama dediğim gibi inanasım gelmedi çünkü bildiğimiz sirke nasıl zarar verebilir? Nasıl zararlı kimyasallardan daha tehlike arz edebilir makinaya? Bir arkadaşım sirkeyi su ile seyreltip koy dedi şimdi öyle yapıyorum ben de.

Sevindim buna; ben çok olumsuz yorum okudum ama dediğim gibi inanasım gelmedi çünkü bildiğimiz sirke nasıl zarar verebilir? Nasıl zararlı kimyasallardan daha tehlike arz edebilir makinaya? Bir arkadaşım sirkeyi su ile seyreltip koy dedi şimdi öyle yapıyorum ben de.
Bu şekilde bozulduğunu duyduğum yakınım oldu. Makinadan makinaya değişiyor sanırım. Seyrelterek kullanın en iyisi. Çamaşır makinasında kullanınca cidden yumuşaklık veriyor mu, sirke kokusu kalıyor mu birde

Benm kv min makinesinde butun bardaklari puslu puslu cikiyordu. Sirkeyi kullanmayi brakinca gecti.galiba asidik bir madde oludugundan zarar veriyor olablr. Ben sirkeyi sdce bulask makinesi temizliginde bos calistirirken kullaniyorum onun disinda parlatici kullaniyorum

Bu şekilde bozulduğunu duyduğum yakınım oldu. Makinadan makinaya değişiyor sanırım. Seyrelterek kullanın en iyisi. Çamaşır makinasında kullanınca cidden yumuşaklık veriyor mu, sirke kokusu kalıyor mu birde
Evet seyreltiyorum artık. Çamaşır makinesinde hiç sirke kokusu kalmiyor; çamaşırlar da yumuşuyor ayrıca. Tavsiye ederim.

Benm kv min makinesinde butun bardaklari puslu puslu cikiyordu. Sirkeyi kullanmayi brakinca gecti.galiba asidik bir madde oludugundan zarar veriyor olablr. Ben sirkeyi sdce bulask makinesi temizliginde bos calistirirken kullaniyorum onun disinda parlatici kullaniyorum
Evet benim de buğulu çıkıyor demek ondanmış ama pek umursamıyorum onu; sadece makineye zarar verir mi bilmek istedim . Seyrederek kullanmakta yarar var.

Yumusaticilarin içinde hayvansal atık yağ olduğunu duyduğumdan beri midem bulandı kokmayiversin; o kadar koku istersem de koku esansı alır dökerim sirkenin içine öyle uygularım dedim . Bulaşık makineme parlatıcı gözüne dokuyorum sürekli sirkeyi ben şu zamana dek bir sorun yaşanmadı makinemde sadece fazla kurutmuyor o da normal ve katlanilabilir ama olumsuz yorumları okudukça kafam karismakta.
:KK57: :KK57: :KK57: :KK57: bu gercek mi

X