Bulaşık Makinesine Çamaşır suyu koyan var mı?

Çamaşır makinesinde var o damla şekli, bulaşık makinesinde hiç yok, demekki ekstra durulama özelliği yok benimkinde. Saat var, 1/2 var, tablet şeklinde olan var suyla alakalı bişey yok. 😀 Arkadaşın söylediği gibi kısa programda kullanmak iş görecek sanırım.
Teşekkür ederim. :KK68:
Kisa programlar çok fazla su ve elektrik harcıyor. Mecbur kalmadıkça kullanmamaliyiz diye düşünüyorum. Sularımız tükeniyor.

Piknik sonrası makineyi doldurdum ve temiz olsun diye biraz Domestos döktüm ilk defa.. bitince baktım da tertemiz ve pasparlak olmuşlar .. bardaklarım sarariyor bir zaman sonra acaba bunu sararan bardaklar için ayda bir falan yapsam zararı olur mu ? Kullanan var mı bu yöntemi?
Ben her çalıştırmam da koyuyorum, hem kokuyu gideriyor hem de temiz ve parlak oluyor bulaşıklar 🥰

Piknik sonrası makineyi doldurdum ve temiz olsun diye biraz Domestos döktüm ilk defa.. bitince baktım da tertemiz ve pasparlak olmuşlar .. bardaklarım sarariyor bir zaman sonra acaba bunu sararan bardaklar için ayda bir falan yapsam zararı olur mu ? Kullanan var mı bu yöntemi?
Çok zararlı çamaşır suyunu kullanmıyorum tabak vs de.
Çay bardaklarını çamaşır sulu suda bekletip durulayıp tekrar makinede yıkayabilirsiniz. Arınmıyor çamaşır suyu.

Ben hiç koymam, iyice durulanmazsa Allah korusun zehirler insanı. Bir de makineyi bozar ya. 70 de yıkayın oh mis.
Ben Fınısh Quantum max sarıyı kullanıyorum çok memnunum parlatıyor.

Bence koymayın. Çamaşır suyu çok zararlı. Etkileri hemen çıkmıyor diye farkında değiliz sadece. Ben arada banyoda falan kullanıyorum, onda bile tıkanıyorum.
Ben fairy platinum ve plus ini kullanıyorum hep tertemiz bulaşıklarım, bardakları falan parlar.
Sadece kirlerini ustunkoru akıtıyorum. Çok kirliyse 70 derecede yıkatirim.
Fairy den bende memnunum çok parlak çıkıyor bardaklar ama çok fazla deterjan kokuyor öyle olunca da bana deterjanlı kalıyormuş gibi geliyor içime sinmiyor o yüzden finish alıyorum

Çok dolu ve pisse koyuyorum biraz ama yüksek sıcaklıktan yıkayıp ekstra durulama ekliyorum. Yoksa eğer arkasından bi tur deterjansız hızlı yıkama ekleyebilirsiniz

Her yıkamada koyarım. 2.5 senelik makina bir zarar görmedim, kayınvalidemin neredeyse 20 senelik makinası o da bir zarar görmedi. Hem koymadığında o bardaktan çay da içilmez illa bi yumurta kokusu oluyo 🤢

Canını seven koymasın kesinlikle.
Bulaşık makineleri az suyla çalışmaya endekslidir. Bir damla çamaşır suyunu arıtmak için TONLARCA su gerekir ki bu mümkün değil. Yani o bulaşıklardaki zehir kalır biz de bünyemize alırız. Bulaşık makinesi aksamlarına vereceği zararı söylemeye gerek yoktur herhalde. Karbonat kokuyu alıyor ben yukarı çekme koluna portakal kabuğu koyuyorum bazen kalmış limonu koku veriyor gayet. Sararan bardaklarımı karbonatla ovup öyle makineye atıyorum gayet iyi oluyor

Fairy den bende memnunum çok parlak çıkıyor bardaklar ama çok fazla deterjan kokuyor öyle olunca da bana deterjanlı kalıyormuş gibi geliyor içime sinmiyor o yüzden finish alıyorum
Finish in ucuz olanından kullanmıştım yıllar önce memnun kalmamıştım. Bir daha da denemedim bu yüzden.
Doğal deterjanlar denedim mahvoldu bardaklarim .
Suan fairy de kaldım. Ama platinum ve plus harici yine güzel değil bence.
Mecbur kullanıyoruz artık.
Yine de çamaşır suyu çok fazla , hiç gerek yok bence.😄

Finish in ucuz olanından kullanmıştım yıllar önce memnun kalmamıştım. Bir daha da denemedim bu yüzden.
Doğal deterjanlar denedim mahvoldu bardaklarim .
Suan fairy de kaldım. Ama platinum ve plus harici yine güzel değil bence.
Mecbur kullanıyoruz artık.
Yine de çamaşır suyu çok fazla , hiç gerek yok bence.😄
Finishin jel hepsi bir arada kullanıyorum güzel annemde tableti vardı denemek için iki tane aldım oda güzel yıkadı benim makinem finish öneriyor onun ilgisi olabilir mi acaba

Benim makinem Samsung biraz çamaşır suyu koydum köpükleri dışarı vermişti daha da koymadım

Ben koyuyorum ama domestos gibi yoğun kıvamlı olanlardan değil su gibi akışkan olanlardan yoksa köpürüp dışarı taşıyor. Annemde koyar makinesi 20 seneden fazladır bozulma olmadı. Saglik açısından zararlı ama kaç derecede olursa olsun yumurta tavuk vs kokusu gitmiyor asla 😑

Çok yağlı bulaşıklar varsa biraz içine döküyorum, ya da yağ çözücü sprey sıkıyorum.
Bardakları bir kere çamaşır suyu koyduğum suda bekletip öyle makineye koymuştum parladı hepsi.

Ben her gün bulaşık makinesine biraz çamaşır suyu damlatıp öyle yıkıyorum
Ne bardağım sararır ne çatal kaşığım matlaşır
11 yıldır hep böyle kullandım

X