Bulgar Türkü değil Bulgaristan Türkleriyiz

Ben de göçmen olmaktan gurur duyuyorum. Ben hala Bulgaristan da yaşıyorum,anneannemler falan Türkiyede.
Burda Türk olduğumuz için istenmeyiz,Türkiyede göçmen olduğumuz için. Allah sabır versin

bende gurur duyuyorum tatillerimi hep bulgaristanda yapıyorum haskovonun köylerinden birinde yaşıyorum.eşim yerli ama ona vize alıp haskovoda tatilimizi yapıyoruz.

İşte canım bazıları bunları anlayamayacak kadar KIT! Bende göçmenim ve bana okulumda hep Bulgar diyorlardı. Her zaman ben Hristiyan değil,Müslümanım diyordum,okulda dualarda takıldığımda hocam Hristiyan işte nasıl okuyacak diyorlardı... O yüzden Atatürk'ü sevmiyorlar zaten! Anadolu'dan değil de Yunanistan'dan bir Türk'ün gelip de ülkeyi kurtarmasını kabullenemiyorlar...

Biz de, iskan politikasından kaynaklı Bulgaristan'a gönderilen sülalelerden biriyiz..
Ben ki, Bulgaristan'a gitmemişim, görmemişim.. Dedem orada doğmuş sadece, okula bile Türkiyede başlamış..
Ama iki lafın birinde, siz Bulgarlar demiyorlar mı, tekme tokat dalasım geliyor..

tamamen cahilliklerinden ileri geliyor arkadaşlar böyle diyenlerin. hem öyle deseler de ne fark eder ki, varsın desinler çok kafanıza takmayın.

Cahil değiller çok biliyorlardı içleri adi doğru düzgün yaşayan çalışan insanları karalama için yapıyorlar sonra da hoşgörünün bahsediyorlar.Bana biri Bulgar demişti hemen düzeltmesi istedim
Bulgaristan türkü diyeceksin dedim
Sonra dediki benim annem Bulgaristan dan gelme babası Makedonya dan
Yani eski göçmenler 1950 eskiden gelenler Bulgar denmesi onemsememisler heryerde duzeltmekten sıkılmadan müdahaleyi koyuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…